سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو و بررسی شرایط آن

بررسی کلی سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو

 • نیاز به سرمایه گذاری مبلغ 50 هزار یورو در اروپا
 • پرداخت مبلغ 10 هزار یورو به دولت
 • اخذ اقامت در اروپا و امکان تردد آزاد در ناحیه شنگن
 • اخذ اقامت دائم پس از 5 سال اقامت
 • بازگشت سرمایه پس از 5 سال به همراه سود آن
 • امکان اخذ اقامت برای همسر و فرزندان زیر 18 سال
 • امکان اخذ اقامت برای فرزندان وابسته تا سن 24 سالگی

خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور

 • مشاوره تلفنی رایگان جهت بررسی شرایط و پاسخ گویی به سوالات
 • امکان عقد قرارداد رسمی در دفاتر مؤسسه در سراسر ایران و یا عقد قرارداد مستقیم با دفتر وین
 • اخذ ویزای توریستی برای متقاضی جهت بازدید از محل، پیش از اقدام به سرمایه گذاری
 • همراهی کارشناسان مؤسسه با متقاضیان از ابتدای کار تا زمان دریافت اقامت
 • بهره گیری از دانش وکلای اروپایی جهت پیشبرد پرونده

جهت بررسی رایگان شرایط خود برای سرمایه گذاری 50 هزار یورویی در اروپا می توانید دریافت مشاوره رایگان را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند و یا در صورت تمایل می توانید جهت اخذ مشاوره رایگان با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

مسائلی که در این مقاله بررسی می شود:

 • سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو و شرایط عمومی
 • سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در لتونی
 • سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو و استانداردهای سرمایه گذاری در لتونی
 • سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو و شاخص های اقتصادی تأثیر گذار در لتونی
 • سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو و خرید ملک در لتونی
 • سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو و خرید اوراق قرضه دولتی در لتونی
 • سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو از طریق ثبت شرکت در لتونی
 • سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو از طریق خرید سهام در لتونی
 • سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو و مزایای آن
سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو 5 سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو

نگاهی کوتاه بر سرمایه گذاری پنجاه هزار یورویی در اروپا

سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو 1 سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو

سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو و شرایط عمومی

امکان سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو به واسطه سرمایه گذاری در کشور لتونی فراهم می باشد. کشور لتونی در شمال اروپا و حوزه بالتیک واقع شده است. نام این کشور در زبان فارسی از نام رایج آن در زبان فرانسوی گرفته شده است و در زبان انگلیسی به آن لاتویا (Latvia) گفته می شود. لتونی با استونی، لیتوانی، روسیه، بلاروس و دریای بالتیک دارای مرز مشترک می باشد و نظام حکومت آن دموکراسی پارلمانی است. لتونی دارای یک اقتصاد مبتنی بر بازار است که در آن قیمت کالاها و خدمات در یک سیستم آزاد تعیین می شود. این کشور عضو اتحادیه اروپا و حوزه شنگن می باشد.

لتونی سرزمینی کم وسعت می باشد، با این حال دومین کشور سبز اروپا شناخته شده و صنعت گردشگری در این کشور بسیار پررونق می باشد. منظره زیبای دریا، ساحل سفید شنی، دریاچه ها و جنگل ها بخش زیادی از این کشور زیبا و کوچک را تشکیل داده اند، که توجه گردشگران زیادی از سراسر دنیا را به خود جلب نموده است. در تصویر شرایط عمومی کشور لتونی نمایش داده شده است.

سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو 2 1 سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو

video سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو

audio سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو

سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در لتونی

چندین روش سرمایه گذاری در لتونی وجود دارد که منجر به اخذ اقامت می گردد. برخی از این سرمایه گذاری ها با 50 هزار یورو امکان پذیر می باشد و برخی به مبلغ بیشتری نیاز دارند. به واسطه سرمایه گذاری در کشور لتونی امکان سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو فراهم می باشد. این مبلغ سرمایه گذاری می تواند در شرکت های موجود در لتونی صورت پذیرد و یا اینکه شخص شرکت خود را در این کشور افتتاح کنند. برای اقدام از این روش به مدرک دانشگاهی نیازی نیست. مدرک زبان انگلیسی نیز مورد نیاز نمی باشد اما فرد باید در سفارت به زبان انگلیسی صحبت کند، بنابراین باید آشنایی نسبی با زبان انگلیسی داشته باشد.

در صورتی که تمایل به سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو از طریق کشور لتونی دارید، ابتدا یک دعوت نامه برای شما ارسال می شود تا به کشور لتونی نظر آمده و شرایط کار را از نزدیک مشاهده کنید. پس از بررسی شرایط و انجام سرمایه گذاری، در عرض 5 روز دعوت نامه ای دیگر برای شما صادر می شود که با استفاده از آن می توانید با مراجعه به سفارت فرآیند اخذ اقامت اروپا را آغاز نمایید. بازدید از محل پیش از سرمایه گذاری الزامی نمی باشد، اما از دو جهت دارای اهمیت می باشد؛ یک اینکه در صورت عدم حضور باید به شخص دیگری وکالت داده شود که سرمایه گذاری را از طرف شما انجام دهد و دیگر اینکه بازدید شخص از محل سرمایه گذاری تأثیر مثبتی در دید اداره مهاجرت دارد و شانس دریافت اقامت لتونی را افزایش می دهد.

پس از ارائه درخواست، حدود 3 تا 4 ماه بررسی پرونده به طول خواهد انجامید. ابتدا اقامت 1 ساله اعطا خواهد، که هر سال قابل تمدید می باشد. برای تمدید شخص باید نشان دهد که سرمایه گذاری انجام شده هنوز پابرجا می باشد و مدارک مالیاتی را نیز ارائه دهد. پس از 5 سال اقامت می توان برای دیافت اقامت دائم اقدام نمود. برای تحقق این امر شخص باید 4 سال از این 5 سال را در اروپا اقامت داشته باشد.

از طریق سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو می توان برای اعضای خانواده نیز اقامت لتونی را اخذ نمود، که شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می باشد. فرزندان وابسته تا سن 24 سال و والدین وابسته نیز می توانند به عنوان همراهان مجوز اقامت را اخذ نمایند.

پس از گذشت 5 سال از اقامت دائم (مجموعاً 10 سال اقامت) شخص می تواند جهت دریافت تابعیت لتونی و پاسپورت این کشور اقدام نماید. برای دریافت تابعیت شخص باید در آزمون زبان لتونیایی و تاریخ کشور شرکت کرده و در این آزمون قبول شود.

با توجه به اینکه کشور لتونی عضو اتحادیه اروپا و حوزه شنگن می باشد، با دریافت اقامت آن می توان به صورت آزادانه در حوزه شنگن تردد داشت و تابعیت آن با تابعیت اتحادیه اروپا یکسان می شود و شخص می تواند در تمامی اروپا به زندگی و کار بپردازد.

سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو و استانداردهای سرمایه گذاری در لتونی

یکی از مهم ترین مسائل در زمان سرمایه گذاری در یک کشور خارجی، توجه به استاندارد های سرمایه گذاری می باشد. از این رو در این بخش برای علاقه مندان به سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو، به بررسی یکی از مهم ترین استانداردهای سرمایه گذاری که می تواند امنیت سرمایه گذاری را تضمین نماید پرداخته ایم.

یکی از مهم ترین استانداردهای سرمایه گذاری که برای بررسی امنیت سرمایه گذاری در یک کشور باید بررسی گردد، شاخص مصادره اموال می باشد. این شاخص در بانک جهانی اقتصاد به 7 دسته تقسیم بندی می گردد. کشورهایی که در دسته 1 قرار می گیرند، کمترین میزان مصادره اموال را دارند و نشان می دهد که دولت این کشور ها نسبت به تعهدات خود به سرمایه گذاران خارجی پایبند می باشد و رفتار خود را نسبت به آنان تغییر نخواهد داد. در نمودار زیر شاخص مصادره اموال برای کشور لتونی نمایش داده شده است، که بر اساس آمار ارائه شده توسط بانک جهانی اقتصاد کشور لتونی در دسته 1 قرار گرفته است و بیان گر امنیت بالای سرمایه گذاری در این کشور می باشد.

سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو 2 سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو

سرمایه گذاری پنجاه هزار یورویی در اتریش

سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو و شاخص های اقتصادی تأثیر گذار در لتونی

برای سرمایه گذاران معمولاً شاخص های اقتصادی کشور مقصد نیز دارای اهمیت می باشد. برخی از شاخص های اقتصادی که ممکن است برای علاقه مندان به سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو دارای اهمیت باشد، در این بخش بررسی می گردد. برخی افراد سرمایه گذاری در املاک را از امن ترین روش های سرمایه گذاری می دانند و تمایل دارند که در کشور لتونی به خرید ملک پرداخته و یا سهام شرکت های فعال در زمینه املاک و مستغلات را خریداری کنند. در نمودار زیر روند تغییرات قیمت املاک و مستغلات در کشور لتونی نمایش داده شده است و همان گونه که ملاحظه می فرمایید، قیمت ها روند صعودی داشته و طی سال های اخیر با رشد مواجه بوده است.

سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو 3 سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو

رشد اقتصادی لتونی نیز می تواند برای علاقه مندان به سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو دارای اهمیت باشد. شاخص رشد اقتصادی بیان گر درصد تغییر میزان تولید ناخالص داخلی نسبت به سال پیش در همان ماه می باشد. معمولاً کشورهایی که دارای اقتصاد سالم و رو به رشد می باشند دارای رشد اقتصادی بیش از 2 درصد می باشند. نمودار زیر بیان گر تغییرات رشد اقتصادی در سال های اخیر در کشور لتونی می باشد.

سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو 4 سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو

سرمایه گذاری در اروپا

سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو و خرید ملک در لتونی

خرید ملک در لتونی و اخذ اقامت از این طریق امکان پذیر می باشد. البته سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو از طریق خرید ملک در لتونی امکان پذیر نمی باشد و افراد باید مبلغ بیشتری را سرمایه گذاری کنند. اما از آنجا که بازار ملک در لتونی رو به رشد می باشد و قیمت املاک رو به افزایش است، افرادی تمایل دارند با صرف هزینه بیشتر از این روش اخذ اقامت استفاده نموده و از این بازار پرسود بهره برند. از این رو در این بخش به بررسی شرایط خرید ملک در لتونی و اخذ اقامت لتونی پرداخته شده است. در صورتی که تمایل به خرید ملک در لتونی و اخذ اقامت این کشور را دارید، باید شرایط خاصی را برآورده کنید. در صورتی که موارد زیر برآورده شود می توانید جهت اخذ اقامت لتونی از طریق خرید ملک اقدام نمایید.

 • ارزش ملک باید حداقل 250 هزار یورو باشد.
 • 7 درصد از ارزش ملک باید به دولت اعطا شود.
 • هر ساله باید مالیات ملک نیز پرداخت شود.
سرمایه گذاری در خارج از کشور

سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو و خرید اوراق قرضه دولتی در لتونی

روشی دیگر جهت اخذ اقامت اروپا، خرید اوراق قرضه دولتی می باشد. در این روش نیز سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو امکان پذیر نمی باشد. در این روش شخص باید مبلغ 250 هزار یورو از اوراق قرضه دولت را خریداری کند و سپس اقامت اروپا را اخذ نماید. این مبلغ پس از 5 سال به متقاضی بازگشت داده می شود. البته توجه به این نکته نیز ضروری می باشد که اوراق خریداری شده، سودی به همراه ندارد و شخص تنها مبلغی را که در ابتدا پرداخته است باز پس می گیرد.

ابتدا به شخص و اعضای خانواده اقامت موقت برای مدت 5 سال داده می شود، که در پایان سال پنجم در صورتی که 4 سال در کشور لتونی اقامت داشته باشند، اقامت دائم لتونی اعطا می شود. پس از گذشت 5 سال از اقامت دائم در لتونی امکان اخذ تابعیت لتونی نیز وجود دارد.

سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو از طریق ثبت شرکت در لتونی

سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو از طریق ثبت شرکت در لتونی میسر می باشد. شرایط مورد نیاز برای اخذ اقامت از این طریق به شرح زیر می باشد.

 • مبلغ 50 هزار یورو در ثبت شرکت سرمایه گذاری شود.
 • مبلغ 10 هزار یورو به دولت اهدا شود.
 • شرکت ثبت شده باید بتواند در سال مبلغ 40 هزار یورو مالیات پرداخت کند.

توجه به این نکته ضروری می باشد که مالیاتی که باید به صورت سالیانه پرداخت گردد تنها شامل مالیات بر درآمد نمی باشد. بلکه مالیاتی که برای حقوق کارمندان، دارایی های شرکت و موارد دیگر پرداخت می شود، نیز شامل این مبلغ 40 هزار یورو می باشد.

یکی از مزایای این روش این است که 10 نفر همزمان می توانند از این طریق برای خود و اعضای خانواده اقامت اروپا را اخذ نمایند. بدین صورت که هر یک از اشخاص که در ثبت شرکت، مشارکت دارند، باید مبلغ 50 هزار یورو سرمایه گذاری کرده و مبلغ 10 هزار یورو نیز به دولت اهدا کنند. علاوه بر اینکه 10 خانواده همزمان می توانند با ثبت یک شرکت اقامت اروپا را اخذ نمایند، مالیات الزامی نیز بین 10 نفر تقسیم می گردد و تمامی شرکا باید جمعاً مبلغ 40 هزار یورو در سال مالیات دهند. البته با توجه به اینکه سرمایه شرکت چند برابر می شود، مسلماً مالیات مورد نظر به سادگی قابل پرداخت خواهد بود.

سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو از طریق خرید سهام در لتونی

سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو بدون ثبت شرکت نیز امکان پذیر می باشد. راه حل دیگری که برای افراد وجود دارد، این است که به جای ثبت شرکت، سهام شرکت های موجود در لتونی که در حال حاضر با موفقیت فعالیت می کنند و سالیانه 40 هزار یورو مالیات می پردازند، خریداری شود. در این روش دیگر هیچ نگرانی از جهت سود دهی شرکت و برآورده کردن شرط مالیات مورد نیاز وجود ندارد، چرا که شرکت مورد نیاز در حال حاضر دارای شرایط مورد نیاز می باشد و شخص سرمایه گذار نیازی به پرداخت مالیات ندارد. شرایط مورد نیاز برای دریافت اقامت اروپا از این روش نیز در زیر ذکر شده است.

 • 50 هزار یورو در شرکتی که در حال حاضر در حال فعالیت می باشد، سهام خریداری شود.
 • مبلغ 10 هزار یورو به دولت اعطا گردد.
 • شرکتی که در آن سرمایه گذاری می شود باید سالیانه حداقل 40 هزار یورو مالیات پرداخت کند.

در این روش پس از 5 سال که شخص موفق به اخذ اقامت دائم شد، سهام خریداری شده مجدداً با همان ارزش از شخص خریداری می شود. البته این سهام سالیانه دارای سود 4 درصد نیز می باشد که به سرمایه گذار پرداخت می شود، این مبلغ حدود 2 هزار یورو در سال می باشد.

سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو و مزایای آن

سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو از طریق کشور لتونی مزایایی برای متقاضیان به همراه دارد، که به برخی از مهم ترین آن ها در زیر اشاره شده است.

 • هزینه بیمه درمانی در لتونی سالیانه 35 یورو می باشد که تمامی هزینه های پزشکی را پوشش می دهد.
 • تحصیل در مدارس دولتی لتونی رایگان می باشد و اگر دانش آموز به زبان انگلیسی صحبت کند برای وی مترجم رایگان در نظر گرفته می شود.
 • امکان تجارت در اروپا
 • امکان اقامت در اروپا و تردد آزاد در ناحیه شنگن
 • امکان دریافت اقامت برای 10 خانواده با ثبت تنها یک شرکت به صورت مشارکتی
 • از ارزان ترین روش های سرمایه گذاری در اروپا

پس از مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو و سخن پایانی

سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو یکی از مناسب ترین روش های سرمایه گذاری جهت اخذ اقامت اروپا می باشد. در این نوشتار شرایط مورد نیاز جهت سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو به صورت کامل شرح داده شد و روند اخذ اقامت از این طریق بیان گردید. سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو، روشی است که به صورت انحصاری توسط مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش برای علاقه مندان به اخذ اقامت اروپا فراهم گشته است و این مؤسسه مفتخر است که باری دیگر توانسته است مسیری برای مهاجرت قانونی و ایمن برای هموطنان گرامی ابداع کند. امید است این نوشتار توانسته باشد تمامی جنبه های مهم و اصلی در خصوص سرمایه گذاری و اقامت اروپا با پنجاه هزار یورو را پوشش داده باشد، شما همواره می توانید از طریق تماس تلفنی با کارشناسان ما مشاوره رایگان داشته باشید. راه دیگر ارتباط با ما تکمیل دریافت مشاوره رایگان در ابتدای همین نوشتار می باشد، کارشناسان ما پس از بررسی شرایط شما در سریع ترین زمان ممکن از طریق واتس اپ با شما تماس گرفته و مشاوره رایگان ارائه می دهند. علاوه بر این شما می توانید پرسش های احتمالی را در بخش دیدگاه ها درج کنید و پاسخ خود را در سریع ترین زمان ممکن از کارشناسان دریابید.