سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و کار آفرینی در اتریش

سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و کار آفرینی در اتریش

سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و کار آفرینی در اتریش بعنوان یکی از طرق مهاجرت به اتریش و اخذ اقامت اروپا محسوب می گردد.سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و کار آفرینی در اتریش شرایطی دارد که اگاهی از ان به موفقیت در زمینه سرمایه گذاری در اتریش منجر می شود. در این مقاله موضوع سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و کار آفرینی در اتریش مورد بررسی قرار داده ایم.

توضیحات استاد ملک پور فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین درباب ثبت شرکت در اتریش

video سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و کار آفرینی در اتریش
video سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و کار آفرینی در اتریش
audio سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و کار آفرینی در اتریش
audio سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و کار آفرینی در اتریش

بررسی روند سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و کار آفرینی در اتریش

داستان ثبت شرکت در خارج از کشور توسط ایرانیان عزیز داستانی طولانی است. این شرکت‌های ثبت شده هم به بازرگانان ایرانی امکان استفاده از نام‌های خارجی مردم‌پسند روی تولیدات خارجی می‌دهد اما این ثبت شرکت‌ها فرصت‌های پنهان دیگری نیز برای دوستان مهیا می‌کند. از جمله اقامت و البته مهم‌تر از آن وام‌گرفتن می باشد درواقع وام‌های کم‌ و بهره عالی.

شهروندان خارجی مجاز به تاسیس شرکت و کارخانه، انجام معاملات تجاری و بازرگانی و نیز خرید شرکت در کشور اتریش هستند.در اتریش میتوان انواع مختلف شرکت ها را ثبت کرد تفاوت این شرکت ها در سطح مسئولیت و همچنین میزان و نحوه پرداخت مالیات میباشد.

معمولترین نوع ثبت شرکت در اتریشGmbH یا شرکت با مسئولیت محدود میباشد.

تشکیلات سرمایه گذاری

شرکت با مسئولیت محدود(GmbH)

شرکت سهامی خاص(AG)

تشکیلات شرکتی مطابق با قوانین اتحادیه اروپا(SE)

شرکت با تشکیلات باز(OG)

تشکیلات شرکتی متشکل از افراد حقیقی و حقوقی(KG)

تشکیلات شرکتی با مشارکت در سرمایه گذاری(stG)

تشکیلات شرکتی با مشارکت افراد حقیقی یا حقوقی که موظف به اجرای مفاد قرارداد بسته شده فیمابین می باشند(GesbR)

فایل صوتی توضیحات استاد ملک پور فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین در باب ثبت شرکت اتریش

audio سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و کار آفرینی در اتریش

 

audio سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و کار آفرینی در اتریش

مالیات سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و کار آفرینی در اتریش

درآمد شرکت های مقیم اتریش بویژه شرکت های سهامی خاص و شرکت ها با مسئولیت محدود مشمول قوانین مالیاتی شرکت ها می شود. بر طبق این قوانین سود شرکت ها با نرخ مالیاتی ۲۵درصد بطور یکسان مشمول پرداخت مالیات هستند.

بدلیل کاهش نرخ مالیات شرکت ها از ۳۴به ۲۵درصد در سال ۲۰۰۵، کشور اتریش بسیار بیشتر مورد توجه و علاقه سرمایه گذاران قرار گرفته است. در قلمرو اتحادیه اروپا کشور اتریش جزء کشورهای اروپای شرقی قرار گرفته است. از سال ۲۰۰۵قوانین مالیاتی اتریش با کشور اسلونی و سایر کشورهای اروپای شرقی که دارای کمترین میزان مالیات هستند مانند مجارستان، اسلواکی و لهستان یکسان شده و میزان مالیات در این کشور را کاهش بیشتری داده است

KPMG

شرکت ها معمولا بیش از همه از روش های مالیات بندی جدید گروهی که قسمتی از رفرم مالیاتی ۲۰۰۵می باشد،بهره مند می شوند. این رفرم مالیاتی برای تشکیلات بین المللی و همچنین شرکت های کوچک خارجی و شرکت های تابع آنها بسیار سودمند می باشد تا فعالیت های تجاری خود را به اتریش منتقل کنند. کشور اتریش به عنوان مقر مناسب برای سرپرستی ، با توجه به قوانین جدید بخصوص برای منطقه اروپای شرقی، بهترین امکانات را ارائه می دهد. جهت کاستن پایه مالیاتی برای مالیات های حقوقی شرکت ها در ارتباط با مالیات بندی گروهی، سود و زیان اعضای داخلی گروه و نیز زیان اعضای شرکت های تابع در مقابل یکدیگر محاسبه می شود. مالیات بندی گروهی در صورت عضویت ۵۰%از اعضا و نیز وجود سهام می تواند مورد استفاده قرار گیرد. در صورت خرید شرکت می توان ارزش آن را به مدت زمان پانزده سال در محاسبات مد نظر داشت، چیزی که در کشورهای دیگر امکان پذیر نمی باشد.

امکانات جهت کسر مالیات

به حساب آوردن ارزش شرکت به طرق مختلف میزان بار مالیاتی را برای شرکت ها تا حد ۲۳%کاهش می دهد.

بر اساس بررسی های جاری، میزان بار مالیاتی مؤثر تشکیلات سرمایه داری طبق گزارشات مرکز تحقیقات اقتصاد اروپا برای اتریش ۲۳,۱%رقم زده شده است. معافیت مالیاتی به میزان ۹%در صورت سرمایه گذاری از جمله امکانات فوق العاده ای می باشد که چنین شرایطی را فراهم می کند. همچنین معافیت تحقیقاتی، آموزشی، حرفه ای ، کسر مالی در صورت ضرر و زیان و به جریان انداختن ذخیره های مالی ساکن نیز باعث کاسته شدن از میزان مالیات می شود. بدین طریق میزان بدهی تشکیلات شرکتی در اتریش ۴۰%کمتر از آلمان می باشد

معافی مالیاتی برای تحقیقات

در صورتی که مخارج صرف شده برای تحقیقات موجب کشفیات با ارزشی برای پیشرفت و یا بهبود اقتصاد ملی شود، تا سقف ۳۵%آن را می توان بازپس گرفت. بدین ترتیب اتریش پرجاذبه ترین سیستم مالیاتی را در زمینهF&Eدر سطح اروپا ارائه می دهد. شرکت هائی که در سال سودآوری نداشته اند در حالی که مخارج زیادی را متحمل شده اند، می توانند از مزایای مالی برای تحقیقات به میزان هشت درصد مخارج صرف شده بهره مند شوند.

معافی مالیاتی برای آموزش

معافیت آموزشی تا حد ۲۰%برای دوره های آموزشی و تکمیلی کارمندان می توان در نظر گرفت. همچنین می توان از اعتبار مزایای آموزشی تا حد ۶%برای مخارج متحمل شده، بهره مند شد. هزینه هائی مانند مالیات شغلی و مالیات بر ثروت که در کشورهای دیگر معمول می باشند در اتریش وجود ندارد. جهت اطلاع از نحوه ثبت شرکت مدت زمان لازم همچنین میزان هزینه ثبت شرکت در اتریش با کارشناسان مشاوره در موسسه حقوقی ملک پور ارتباط برقرار کرده و در این زمینه اطلاعات تکمیلی و از نوع خدمات در دفتر وین را مطلع شوید.

مدارک لازم جهت سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و کار آفرینی در اتریش

تنظیم اساسنامه شرکت

آدرس شرکت، موضوع و نوع فعالیت شرکت، میزان مبلغ سرمایه گذاری، میزان سهم هریک از سهامداران، تعیین مدیر عامل و

 داشتن اقامت با عنوان شغل آزاد

 گواهی مجوز تاسیس شرکت

گواهی عدم سوء پیشینه و ترجمه آن

 مبلغ حداقل ۳۵۰۰۰ یورو (برای GmbH) در یکی از بانک های اروپایی اتریش ( که مبلغ ۱۷۵۰۰ یورو باید فورا بصورت نقدی پرداخت شود)

شناسنامه و ترجمه آن

تعیین حسابرس ، مشاوره حقوقی و مالیاتی و همچنین مدیرعامل و اعضای شرکت

پاسپورت

مزایای سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و کار آفرینی در اتریش

 1. مالکیت ۱۰۰% (بدون نیاز به شریک محلی)

 2. دسترسی به تمام نواحی اروپای شینگن برای مسافرت، تجارت و اقامت طولانی مدت
 3. امکان درخواست اقامت دائم پس از ۳سال
 4. امکان درخواست پاسپورت ۵سال بعد از اخذ اقامت دائم
 5. امکان اخذ آسان ویزا برای تمامی نقاط دنیا
 6. افتتاح حساب شرکتی و شخصی
 7. استفاده از مارک تجاری (برند) اروپائی
 8. قوانین تجاری و گمرکی آزاد در داخل اتحادیه اروپا

دریافت اقامت اتریش با سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و کار آفرینی در اتریش

انواع اقامت قابل دریافت در اتریش به شرح ذیل میباشد:

اقامت دائم

اقامت دائم برای افراد با تخصص های کلیدی و مهم: این نوع از اقامت برای بار اول به مدت ۱۸ماه صادر می گردد و اجازه کار برای افراد متخصص در زمینه تخصصی این افراد را در بر دارد. اقامت دائم که اجازه کار بدون هیچگونه محدودیت زمانی را نیز در بر می گیرد. اقامت دائم همراه با محدودیت زمانی، برای نمونه: جهت پیوستن افراد خانواده به یکدیگر. این نوع اقامت شامل اجازه کار جهت مشاغل مستقل می باشد، جهت مشاغل غیر مستقل ارائه مجوز از طرف اداره کار اتریش ضروری است.

اقامت دائم برای کلیه کشورهای اتحادیه اروپا

این نوع اقامت بعد از ۵سال اقامت بدون وقفه صادر می شود

این نوع اقامت، اجازه کار برای تمامی مشاغل را در بر می گیرد

اقامت موقت برای اهداف خاص

این نوع از اقامت برای گروه های زیر صادر می شود.

کارمندان عالی رتبه چرخشی مانند مدیران شرکت ها و یا کارخانجات و یا نمایندگان آنها که هر چند سال یکبار محل خدمت آنها بنابر صلاح دید کارفرما تغییر می یابد، در این نوع اقامت ارائه مجوز از طرف اداره کارضروری است: گواهی و یا تاییدیه اشتغال به کار بعنوان کارمند عالی رتبه چرخشی کارگران خارجی که جهت کار در اتریش از طرف کارفرمای خود به صورت قانونی و برای مدت مشخص به این کشور فرستاده شده اند: در این حالت نیز ارائه گواهی و یا تاییدیه اشتغال به کار بعنوان کارگر خارجی از طرف اداره کار اتریش ضروری است. مدت زمان اشتغال بایستی بیش از شش ماه باشد.

مشاغل مستقل: در صورتیکه فرد خارجی طی قراردادی موظف به انجام کاری باشد که اجرای آن بیش از شش ماه بطول انجامد، در این مورد نیز احتمال ضرورت ارائه مجوز از طرف اداره کار وجود دارد.

مشاغل هنری: اعم از مستقل و یا غیر مستقل. در این حالت شخص تنها از راه فعالیت های هنری امرار معاش میکند. در این مورد ارائه ضمانت نامه الزامی نیست. در صورت فعالیت شغلی غیر مستقل در این زمینه ، ارائه مجوز از طرف اداره کار ضروری می باشد: گواهی اشتغال به کار بعنوان هنرمند.

موارد استثنائی مشاغل غیر مستقل: در صورتی که فعالیت شغلی مجزا از قوانین مربوط به اجازه کار اتباع خارجی باشد، ارائه گواهی مربوط به وضعیت استثنائی ضروری است. موسسه حقوقی ملک پور دارای برند برتر در زمینه مهاجرت و با بهره گیری از وکلای برتر در زمینه امور مهاجرت پاسخگوی شما هموطنان گرامی میباشد و برای اطلاعات بیشتر به سایت موسسه مراجعه فرمایید.

ضمن تشکر و قدردانی از حضور گرم شما در سایت موسسه حقوقی ملک پور به اطلاع شما عزیزان گرانقدر می رسانیم در صورت تمایل و در جهت ارائه توضیحات و پاسخ به سوالات بیشتر در باب مهاجرت به اتریش و سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و کار آفرینی در اتریش ، شما سروران گرامی می توانید با مؤسسه ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان (به صورت تلفنی) و در صورت نیاز مشاوره حضوری وکلا و کارشناسان ارشد مؤسسه حقوقی ملک پور در باب سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و کار آفرینی در اتریشبهره مند گردید.

Rating: 5
45 پاسخ
 1. علي گفته:

  سلام و عرض خسته نباشيد . ميخواستم بدونم با داشتن مدرك ماساژ درماني ميشود كاري در آنجا شروع كرد و اين روش منجر به اخذ اقامت دائم مي شود.ممنون

  Rating: 5
  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   جهت دریافت ویزای جستجوی کار باید مدرک لیسانس داشته باشید در غیر این صورت اگر شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در این کشور را دارید می توانید با پذیرش تحصیلی وارد شوید و در آنجا متناسب با تخصص خود دنبال کار بگردید

   پاسخ
 2. علیرضا ثمری گفته:

  درود
  در خصوص سالن زیبایی میخواستم شرکت تاسیس کنم
  اول اینکه باید این شرکت رو در تهران هم ثبت کنم
  دوم اینکه هزینه مازاد بر سی و پنج هزار یورو سرمایه چقدر هست
  سوم اینکه هزینه اجاره یک جا و راه اندازی چقدر تخمین زده میشه
  و البته حق الزحمه شما در این خصوص چقدر میباشد

  Rating: 4
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای ثبت شرکت در اتریش نیازی به ثبت شرکت در ایران ندارید و شرکت شما مستقیما در اتریش راه اندازی می شود. هزینه های مازاد به نوع بیزنس و مکانی که انتخاب می کنید بستگی دارد و پاسخی دقیق تر باید کارشناسی شود. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 3. محمد گفته:

  سلام خدمت آقای ملک پور و همكاران پرتلاش این شرکت.من کارگاه پرس روکش طبیعی چوب و روکش کاغذی mdf و نوپان دارم در ایران.آیا چنین زمینه کاری در اتریش یا آلمان هم وجود داره تا با همین تخصص من بتونم یه شرکت ثبت کنم و شروع به کار کنم.41سالمه کل سرمایه که بصورت دستگاه و کارگاه هست حدود دو میلیارد میشه.این سرمایه جوابگو هست برای شروع کار و اجاره خونه در اونجا.دو تا فرزند 12و4ساله هم دارم. لیسانس مدیریت بازرگانی هستم و همسرم 39 ساله کارشناس معماری و ارشد هنر دارم.با توجه به شرایط ما بهترین مسیری که پیشنهاد میدین چیه.بسیار ممنون از وقت و حوصله ای که میگذارین.

  پاسخ
  • elnaz qanavati گفته:

   سلام برای این منظور باید شرایط شما بررسی گردد.پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره ۰۲۱٫۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. صمد كوهي گفته:

  با سلام خدمت شما
  من در تهران در رشته توليد پوشاك بچه گانه فعاليت دارم
  تصميم قطعي براي ثبت شركت در اتريش يا آلممان رو دارم
  ولي متاسفانه نتونستم باهاتون تماس بگيرم
  اگر بخوام با دفتر شما قرارداد بنويسم يه مسير ارتباطي بفرماييد تا انشاالله كار رو انجام بديم ممنون ميشم پيگيري بفرماييد

  پاسخ
 5. مجتبی گفته:

  باعرض سلام وخسته نباشید
  بنده می خواهم دریکی ازکشورهای اتریش یاالمان شرکتی تاسیس کنم شماکدام کشورراپیشنهادمی دهید
  خواهش می کنم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب پرونده شما نیاز به اخذ وکیل متخصص در این امر داشته و اینگونه پرونده ها می بایست با راهنمایی شخص اقای ملک پور مشاوره گردد تا شرایط شما به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد. پیشنهاد میکنیم جهت اخذ مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 6. زهرا گفته:

  سلام خسته نباشید
  من و همسرم ۳۶سال سن داریم و یک بچه سیزده ماه داریم
  من لیسانس علوم آزمایشگاهی و چند سال سابقه کار با بیمه دارم و مدرک MBA هم دارم که پرسیدم گفتند با گذروندن چند واحد میشه اونجا اوکی کرد مدرگم رو
  کارهای هنری هم از جمله خیاطی کار پتینه و نقاشی روی پارچه و نرم افزار مکس هم بلدم
  همسرم مدرک MCSE از ماکروسافت داره و نه سال سابقه کار مرتبط با شبکه و ای تی دارن
  مدرک دانشگاهی در حال گرفتن آی تی هستند ولی خب زمان می‌بره براشون
  آیا ما میتونیم از طریق ویزای کار اقدام کنیم یا تحصیل ر کانادا یا اروپااز طریق
  Post graduate
  سرمایه هم حدود هفتصد داریم
  شما چه روشی رو بهتر میدونید برای ما ممنونم

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. بزرگوار شما و همسرتان می توانید از طریق ویزاهای تحصیلی و کاری یا ثبت شرکت اروپا و کانادا جهت امر مهاجرت اقدام فرمایید. از این رو باید از جزئیات بیشتر پرونده شما آگاه باشیم تا بتوان راهنمایی دقیق تری انجام داد که کدامیک از روشهای تحصیل ، کار و یا سرمایه گذاری برای شما مناسب تر می باشد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر و انتخاب گزینۀ مناسب تر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 7. مهران تولایی گفته:

  سلام
  خسته نباشید
  هزینه ثبت شرکت در آلمان چقدر است ؟
  ثبت شرکت چه مقدار زمان می بره؟
  بعد ثبت شرکت چه زمانی می توانیم وارد آلمان بشویم؟
  چه زمانی میتوانیم برای همسر و فرزندان خود اقدام نماییم؟
  با تشکر فراوان از خدمات شما.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   
با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.
   پاسخ
 8. بهار گفته:

  با سلام و سپاس فراوان از مطالب مفید و جامع و راهنمایی های بسیار ارزشمند جناب آقای دکتر ملک پور

  اینجانب 39 ساله، دکترای ایمونولوژی (از رشته های علوم پایه پزشکی) از دانشگاه تربیت مدرس و یک سال فرصت مطالعاتی در ایتالیا، استادیار یکی از دانشگاه های علوم پزشکی با 6 سال سابقه کار آموزش و پژوهش و رزومه علمی خوب، آشنا به مواد و تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و تحقیقاتی می باشم.
  قصد مهاجرت به اتریش را دارم. با توجه به شرایط ذکر شده در فوق بهترین و مناسب ترین راه مهاجرت برای من چه می باشد ( با سرمایه ای حدود 350 میلیون)

  با سپاس فراوان از توجه و پاسخ شما و آرزوی بهروزی و سرافرازی

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 9. مجتبی شاکری گفته:

  سلام جناب دکتر ملک پور عزیز

  بنده ۳۲ ساله هستم و متاهل و شغلم خرید و فروش فلزات ذوبی هستش
  متاسفانه حتی مدرک دیپلم هم ندارم چون از بچگی مشغول به کار شدم
  حساب بانکی م در سال حدود ۳ میلیارد تومن گردش داره و ۳ تا سند آپارتمان به نامم هست حدود ۲۰۰ میلیون هم پول نقد دارم غیر از اتومبیل و ملک وغیره
  میخواستم راهنمایی کنید که از چه طریقی میتونیم اقامت اتریش رو بگیرم
  ممنون میشم اگر جواب بدین

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام میتوانید از طریق روش خودحمایتی اقدام کنید . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 10. محسن گفته:

  عرض سلام و وقت بخیر
  ضمن تشکر از زحمات تیم ملکپور، بنده ۳۲ سالمه، سال ۹۰ لیسانس مهندسی IT گرفتم، ۴ سال سابقه بیمه دارم، ۲۰۰ میلیون سرمایه، وآیلتس ۶/۵ ، باتوجه به اینکه گپ تحصیلی ۷ ساله دارم و همچنین سابقه کاریم مرتبط با رشتم نیست، یعنی مهارتی در رشتم ندارم، چه راهکاری را پیشنهاد میدهید برای مهاجرت.
  باتشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب شرایط شما جهت ویزای کار المان و همچنین اخذ پذیرش تحصیلی مناسب میباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 11. مسعود گفته:

  با سلام، ضمن تشکر ویژه و وافر از اطلاعات عالی شما در زمینه سرمایه گزاری در اتریش خواستم بپرسم شرایط ایجاد شعبه شرکتیهایی که در ایران ثبت شده و تمایل به فعالیت از طریق ایجاد شعبه در اتریش دارند چگونه می باشد؟

  پاسخ
 12. فریاد گفته:

  سلام،می خواستم بدونم گرفتن اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت در مجموع چقد هزینه داره،می خواستم از این طریق اقدام کنم،بنده ۳۲سالمه،مجرد،کارشناس ارشد برنامه ریزی هستم،با سپاس از اقای ملک پور عزیز‌

  پاسخ
 13. فریاد گفته:

  سلام بنده ۳۲سالمه،مجرد و کارشناس ارشد برنامه ریزی محیطی هستم،آیا می توانم با صد میلیون اقامت اتریش رو بگیرم،لطفا راهنمایی کنید،با تشکر از شما آقای ملک پور عزیز

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. اخذ اقامت شما باید از یکی از روش های تحصیل، کار، ثبت شرکت و … باشد که بسته به شرایط شما باید به صورت جزئی بررسی گردد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 14. فریما گفته:

  سلام دکتر ملک پور. خیلی خیلی ممنون بابته تمامه زحماتتون شما مردی هستین که ثابت شد مردا هم میتونن فرشته باشن. مرسی بابت انرژیه مثبت وصبر وتحملتون. ایسالله که عمرطولانی و باعزتی رو داشته باشین. منو به زندگی امیدوار کردین. من با صدای ارامش بخش شما روحیه گرفتم والان دنیام عوض شده.چه خوبه که هستین وووو چه خوبه که هستینننننن
  من وویس های شمارو درباره مهاجرت خودحمایتی به اتریش رو گوش دادم و نوت برداری کردم. من ۱۹ سالمه ومعدل دیپلم و پیش دانشگاهییه بالا هم ندارم متاسفانه. این شد که خواستم از طریق خودحمایتی اقدام کنم. من هنوز وارد دانشگاه نشدم. میخواستم بدونم که اگه از طریق خخودحمایتی به اتریش مهاجرت کنم شرایطه تحصیلیه من چجوری میشه؟
  دکتر ملک پوره عزیز خخواهش میکنم….. خواهش میکنم به من پاسخ بدین
  خیلی ممنونم از شما خیلییییییییییی

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. با توجه به شرایطی که ویزای خودحمایتی دارد راه های کم هزینه تری می تواند برای شما انتخاب شود. در پروسه خودحمایتی نیاز به اثبات هزینه، درآمد و دارایی است و در کشور اتریش تا ۵ سال اجازه کار نداشته و باید از جیب هزینه کنید. ویزاهای تحصیلی به کشورهای مختلف متناسب با شرایط شما پیشنهاد بهتری خواهد بود. برای بررسی بیشتر و اخذ اطلاعات متناسب با شرایط خود پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
   • فریماه گفته:

    سلام . یه دنیااا ممنونم ازتون که پاسخ دادین. امیدوارم همیشه پر از انرژیه مثبت باشین و همیشه احوال خوب نصیب شما بشه.
    درمورد مهاجرت از طریق خودحمایتی من هیچ مشکلی ندارم و از لحظ دارایی هم بسیار خوبم.وتمام ویدیو های شمارو درباره خودحمایتی نگاه کردم و میدونم که شرایطش چجوریه .
    فقط به خاطره سن کمی که دارم درمورد تحصیلم فقط سوال دارم.
    و همچنین درمورد درآمد ماهیانه. سوالم از شما اینه که من میتونم پولی رو تو بانک تو اتریش بذارم و از سودش بهره مند بشم ؟ این سوالم برای این هستش که چون من هنوز وارد دانشگاه و مشغول به تحصیل نشدم. وبعد از تحصیلم برای ویزای کاری اقدام کنم.
    ممنون یه دنیا ممنون به خاطره وقتی که میذارید و پاسخ میدید. انشالله همیشه سلامت و شاد باشید.

    پاسخ
    • mie editor2 گفته:

     با سلام و عرض ادب. ویزای خود حمایتی امکان تحصیل برای شما را فراهم میکند اما هزینه بر است در صورتی که می توانید از سایر روش ها وارد شده و با هزینه کمتری به اقامت این کشور دست یابید. مشاوره با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) می تواند بسیار به شما در این زمینه کمک نماید.

     پاسخ
 15. فریماه گفته:

  سلام خسته نباشید.
  من ۱۹ سالمه و دبیرستان رو تموم کردم.اما معدل پیش دانشگاهی و دیپلمم بالا نیست. من چجوری میتونم مهاجرت تحصیلی کنم؟من تمام فایل های صوتی شمارو درباره مهاجرت از طریق خودحمایتی به اتریش رو گوش دادم. ولی خب با توجه به سنم میتونم اونجا وارد دانشگاه بشم و درس بخونم ؟
  از طریق خودحمایتی میتونم به راحتی مهاجرت کنم. ولی میخوام بدونم که آیا میتونم اونجا وارد دانشگاه بشم و بعدش اشتغال پیدا کنم؟
  خیلی ممنون میشم ازتون اگه پاسخ بدید

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض احترام. شرایط، مدرک زبان، نمرات و … شما باید مورد بررسی قرار گیرد. برای ویزاهای خودحمایتی باید نشان دهید که می توانید از خود در این کشور حمایت کنید و تمکن مالی لازم را دارید. ویزای خودحمایتی با توجه به سن شما گزینه مطلوبی نیست و روش تحصیل می تواند برای شما مناسب تر باشد. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 16. mie editor2 گفته:

  با سلام. امکان اخذ ویزاهای کارافرینی یا خوداشتغالی برای کشور اتریش وجود دارد. برای اطلاع از شرایط این ویزا و راه های ورود خود می توانید با دفتر مرکزی ما در وین یا دفاتر ما در ایرانا تماس حاصل نمایید.

  پاسخ
 17. mie editor2 گفته:

  با عرض سلام و ادب خدمت جناب آقای ملک پور بنده لیسانس حقوق قضایی دارم و مدت ۷ سال که در بانک با رشته مرتبط مشغول به کار هستم قصد یادگیری رشته کشاورزی و گلخانه از طریق فنی و حرفه ای و اخذ مدرک آن دارم می خواستم بدونم آیا در مورد رشته کشاورزی و یا تاسیس گلخانه در کشور اتریش به عنوان ایجاد شغل و خودحمایتی می توانم اقدام کنم یا خیر؟اگر کشور دیگری نیز جنابعالی مدنظرتون هست نیز بفرمائید.ممنون

  پاسخ
 18. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ارادت بابت الطاف شما. با توجه به شرایط شما می توان از راه های مختلف اقدام نمود. رشته و سطح تحصیلات شما برای راهنمایی بهتر شما مورد نیاز است. پیشنهاد می شود برای اخذ اطلاعات با دفاتر ما تماس بگیرید.

  پاسخ
 19. mie editor2 گفته:

  سلام امید وارم که هرجا هستین شاد باشید و در ابتدا تشکر میکنم برای تمام زحماتی که میکشید در درجهت خدمت به ایرانیان عزیز.بنده یه تاجر هستم در ایران که بهمراه شریکم دوست داریم اگه بتونیم اقامت المان یا اتریشو بگیریم ترجیحا از طریق تجاری نباشه اگر ممکنه راهنمایی بفرمایید بهترین راه چی هست و هزینه ما به چه صورت میباشد درضمن یکی از دوستان بنده در آلمان هستند که ایشون یه شخص عادی هستن و تجارت خورد دارند ایشان به بنده گفتند که اینکارو میتوانند انجام بدند ولی با توجه به تجربه این حقیر اولویت بنده انجام این کار از طرف یک شرکت و وکلا میباشد درضمن بنده متاهل میباشم دوست بنده هم متاهل و یک کودک ۱۰ ساله نیز دارند ممنون میشم اگه بتونیم با هم صحبت کنیم که اطلاعات دقیقو بتونم بگیرم که بررسی کنم انجان این کار به صلاح میباشد یا خیر و در اخر بنده ۲۹ سال سن دارم از .با سپاس از همکاری شما

  پاسخ
 20. علیرضا گفته:

  سلام و عرض ادب دارم خدمت شما اقای دکتر.جناب ملک پور بنده نزدیک به دو ماه دارم به سایت شما پیام میدم وزیر مقاله ها پیامم رو میذارم و واقعا دیگه خسته شدم دیگه مجددا پیام بزارم نمیدونم چه مشکلی هست که بچه هایIT پیامم رو منتشر نمیکنند یا اگر اشکالی وجود داره یک ایمیلی به من بفرستند که مشکل از کجاست به هر حال این بار هم پیام میذارم تا بلکه به دست شما برسه. جناب ملک پور بنده حقیر هم اکنون ترم ۵ کارشناسی پیوسته حسابداری دانشگاه ازاد هستم و متولد ۷۳ و ۲۳ سال سن دارم و این که تا ۶ ماه بعد ایلتس ۶ یا ۶.۵ موفق میشم بگیرم برای زبان المانی هم تازه اقدام کردم و اول راهم چند سوال خدمت شما داشتم که هیچ کجا جوابش رو ندیدم به این خاطر مزاحم وقت گرانبهای شما شدم. البته بنده بعد از اتمام لیسانس حسابداری قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور ( المان . اتریش) را دارم.
  ۱) در مورد این رشته یعنی حسابداری و رشته های مرتبط با حسابداری در المان یا اتریش بازار کار به چه صورت هست بعد از فارق التحصیلی از دانشگاه های اون جا.
  ۲) ایا دانشگاه های اتریش و المان برای این رشته رایگان هستند اگر هستند ایا دارای رنکینگ بالایی اند برای این رشته؟
  ۳) برای ما که کارشناسی حسابداری ایران هستیم و با توجه به پایه ی ضعیف ، (چون رشته های مالی و حسابداری در ایران فوق العاده ضعیف هست و توجهی نمیشه به این رشته در ایران متاسفانه) ایا به مشکل برنمیخوریم برای پذیرش در کارشناسی ارشد؟
  ۳) برای پذیرش این رشته در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای المان یااتریش توضیحاتی بفرمایید. بنده مشکل خدمت سربازی هم دارم ایا میتونم اقدامی کنم با توجه به این شرایط؟ یا میتونم مبلغی رو ضمانت بزارم برای خروج از کشور برای مرتفع کردن مشکل خدمت؟
  و این که من تا حدود یک سال اینده متاهل میشم و شرایط خانومم هم مث بنده هست.
  جناب ملک پور ، در مورد این رشته متاسفانه من در سایت جناب عالی مقاله ای ندیدم و در سایت های دیگه هم مطالبی نبود به صورت جامع ، خواهش میکنم برای ما بجه های حسابداری و مالی توضیحاتی ارائه بفرمایید. بنده در یکی از فایل های شما شنیدم که فرمودین در حال تحصیل در رشته بیزینس و مالی هم هستید به این خاطر خیلی اطلاعات شما برام مهمه.
  ارادتمند شما هستم.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   اصولا موانعی برای خواندن و تحصیل در کارشناسی ارشد وجود ندارد مگر آنکه رشته های انتخابی شما دارای آزمون ورودی باشد . بهتر است با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید تا شرایط را دقیقا بررسی نماییم .

   پاسخ
 21. امير گفته:

  با سلام
  خدمت آقای دکتر ملکپور
  من کارم در تهران خشکشویی هست ( ٢ شعبه در تهران دارم ) میخواستم ببینم با ثبت شرکت می تونم در یکی از شهرهای اتریش خشکشویی زد ؟ و چقدر سرمایه برای این کار لازم هست
  من سابقه بیمه هم دارم

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   به صورت دقیق نمیتوان گفت که نیاز به ثبت شرکت برای احداث خشکشویی در اتریش است یا خیر . بهتر است با دفتر مرکزی MIE اتریش تماس حاصل نمایید تا بتوانیم بهتر شما را راهنمایی نماییم .

   پاسخ
 22. محسن طبسی گفته:

  با سلام
  خدمت آقای دکتر ملکپور
  آقای دکتر خواهش میکنم دررابطه با ثبت شرکت در اتریش و یا آلمان و حتی اسلوونی توضیحات کامل بدهید آیا نیاز به طرح توجیهی دارد؟آیا باید سرمایه گذاری کرد؟مقدار سرمایه گذاری چقدر است؟آیا با توجه به اینکه زبان آلماتی در سالهای اول بلد نیستیم آیا شرکتهای هستند هم طرح توجیهی بدهند هم شریک تجاری ما بشوند که مخارج ما تامین شود؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   برای ثبت شرکت در کشور اتریش باید شرایط کامل خود را ذکر نمایید تا بتوان بهتر راهنمایی کرد . شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با ثبت شرکت در کشور اتریش با دفتر مرکزی MIE اتریش تماس حاصل نمایید تا راهنمایی لازم صورت گیرد.

   پاسخ
 23. مشاور حقوقی گفته:

  از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
  ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
  https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
  ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
  https://goo.gl/YSG82A
  ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

  باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.