سرمایه گذاری در مکزیک

 

آیا می خواهید سرمایه گذاری در مکزیک داشته باشید ؟ آیا با نحوه ی سرمایه گذاری در مکزیک آشنایی دارید ؟ کسی که قصد سرمایه گذاری در مکزیک را داشته باشد باید دارای چه شرایطی باشد ؟ سرمایه گذاری در مکزیک دارای چه مراحلی می باشد ؟ موسسات معتبر کاریابی در مکزیک با موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) در رابطه با سرمایه گذاری در مکزیک مقاله ای را به نگارش درآورده است لذا اگر شما عزیزان در رابطه با سرمایه گذاری در مکزیک دارای سوال و ابهامی بودید همواره می توانید با دفاتر همکار موسسه ی حقوقی ملک پور ( همکار mie اتریش ) تماس حاصل نموده و به صورتتلفنی و رایگان مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید .

مکزیک و سرمایه گذاری خارجی

مکزیک یکی از کشورهایی است که با آغوش باز از سرمایه گذاری مستقیم خارجی استقبال می کند. با توجه به گزارش سرمایه گذاری جهانی در سال ۲۰۱۶ که توسط UNCTAD انتشار یافته است، مکزیک پانزدهمین دریافت کننده بزرگ سرمایه گذاری مستقیم خارجی در جهان است. جریان سرمایه گذاری مستقیم خارجی به این کشور بسته به ورود و خروج گروه های بزرگ بین المللی به شدت در نوسان است. جریان سرمایه گذاری مستقیم خارجی به مکزیک پس از رسیدن به ۳۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۵، به ۲۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶ کاهش یافته است.

دلایل سرمایه گذاری در مکزیک

مزایا

نقاط قوت مکزیک عبارتند از

  • مکزیک با توجه به هزینه های نیروی کار قابل مقایسه با آسیا و موافقتنامه های تجاری گسترده و موقعیت استراتژیک بین شمال و جنوب امریکا، موقعیت خوبی برای هجوم به بازارها یا گسترش زنجیره تامین دارد.
  • دولت دیدگاه بسیار مثبتی نسبت به سرمایه گذاری خارجی دارد (اصلاحات اقتصادی، فرصت های سرمایه گذاری جدید، و غیره).
  • نیروی کار ماهر و جوان.
  • منابع طبیعی فراوان آن امکان توسعه هر نوع صنعتی را در نرخ های رقابتی فراهم می کند.
  • این کشور هشتمین مقصد توریستی محبوب برای مسافران جهانی است و بیش از ۳۰ بنای میراث جهانی یونسکو در این کشور وجود دارد.

نقاط ضعف مکزیک در رابطه با سرمایه گذاری در مکزیک

نقاط ضعف مکزیک عبارتند از

  • با وجود رشد بخش بانکی، نرخ بهره همچنان برای بسیاری از شرکت های کوچک و متوسط ​​ نسبتاً بالا است.
  • ثبات اقتصادی مکزیک به شدت با رفاه اقتصاد ایالات متحده در هم تنیده است.
  • طبقه بندی اجتماعی و اقتصادی در حال حاضر یک چالش برای پتانسیل رشد بلند مدت این کشور است.
  • برخی از بخش های سرمایه گذاری به طور انحصاری برای دولت مکزیک یا اتباع مکزیکی می باشد.
  • وسعت زیاد این کشور ممکن است در زمینه توزیع یا عرضه زنجیره ای چالش برانگیز باشد.

اقدامات دولت برای ایجاد انگیزه یا محدود کردن سرمایه گذاری مستقیم خارجی

با وجود عدم اطمینان در محیط سرمایه گذاری جهانی، دولت مکزیک اصلاحات اقتصادی قابل توجهی با هدف کمک به حصول اطمینان از ایمنی عملیات سرمایه گذاری انجام داده است. علاوه بر این، دولت یک طرح زیرساخت ملی (با تمرکز بر حمل و نقل، آب، برق، بهداشت، انرژی و توسعه شهری) در سال ۲۰۱۴ ارائه نموده است. این پروژه در مقیاس بزرگ نه تنها به بهبود زیرساخت های لازم برای فعالیت های سرمایه گذاری آینده منجر می شود، بلکه همچنین فرصت هایی برای سرمایه گذاری در فروش یا انعقاد قرارداد با دولت فدرال ارائه می دهد.

در ژوئن ۲۰۱۶، حوزه های ویژه اقتصادی (SEZ ها) برای جذب سرمایه گذاری در مناطق توسعه نیافته اقتصادی در ایالت های جنوبی کشور ایجاد شد. شرکت های تاسیس شده در این SEZ ها، انگیزه های مختلفی مانند امکانات تجاری، معافیت از حقوق گمرکی، امکان توسعه زیرساخت ها و فرآیندهای نظارتی آسان تر دارند.

فرصت های سرمایه گذاری در مکزیک

بخش های اصلی اقتصاد ملی

قطعات خودرو، ماشین آلات، تجهیزات، مواد شیمیایی، خدمات مالی و خدمات بیمه.

بخش های دارای پتانسیل بالا

خدمات پس از فروش برای بخش خودرو (تعمیرات، نگهداری، خرید و فروش قطعات و لوازم جانبی)، الکترونیک، زنجیره توزیع، مواد غذایی، آشامیدنی و دخانیات، خدمات فنی حرفه ای تخصصی و شخصی. بخش بانکی نیز رشد سریعی دارد و فرصتی برای سرمایه گذاران است.

برنامه های خصوصی سازی در رابطه با سرمایه گذاری در مکزیک

در بخش املاک و مستغلات (به ویژه برای پروژه های ساختمانی کم هزینه)، فرودگاه ها و برخی پالایشگاه ها.

مناقصه ها، پروژه ها و تدارکات دولتی، تدارکات عمومی

بخش های دارای فرصت های سرمایه گذاری کمتر

بخش های انحصاری

توزیع و حمل و نقل گاز مایع. تولید، توزیع و تجاری سازی برق. برای اطلاعات بیشتر به بخش قوانین سرمایه گذاری خارجی مراجعه کنید.

بخش ها دارای رکود

کشاورزی و ماهیگیری، جنگلداری، محصولات معدنی غیر فلزی، سرگرمی، فعالیت های فرهنگی، تفریحی و خدمات ورزشی.

 

در پایان بحث سرمایه گذاری در مکزیک می توا بیان نمود که موسسات معتبر کاریابی در مکزیک با موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) دارای جامع ترین وبهترین اطلاعات می باشد ، لذا اگر در رابطه با سرمایه گذاری در مکزیک دارای هرگونه سوالی بودید می توانید با دفاتر موسسات معتبر کاریابی در مکزیک با موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) تماس حاصل نموده و به صورت تلفنی و رایگان در خصوص سرمایه گذاری در مکزیک تخصصی ترین مشاوره ها را دریافت نمایید .

نگارنده : سمیرا یاوری

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.