سرمایه­ گذاری در روسیه

شرایط سرمایه گذاری روسیه چیست؟
آیا در روسیه سرمایه گذاری کنیم؟
در این مقاله به موضوع سرمایه گذاری در روسیه و این سوال که آیا سرمایه گذاری در روسیه صحیح است یا خیر و اساسا شرایط سرمایه گذاری در روسیه چیست ، میپردازیم

بی شک سرمایه گذاری در نگاه اول امری آسان است که صرفا بواسطه داشتن سرمایه مورد نیاز، قابل تحقق است. اما در سرمایه گذاری ، اصولی وجود دارد که باید قبل از اقدام به سرمایه گذاری حتما مورد مطالعه قرار گیرد. لذا سرمایه گذاری در روسیه و اخذ اقامت روسیه از طریق سرمایه گذاری  نیز از این قاعده مستثنی نیست.
بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که قبل از مطالعه این مقاله ویدیوی آقای امیرمحمد ملکپور  بین الملل از دانشگاه سراسری تهران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین را در مورد سر مایه گذاری در اروپا در همین صفحه در ادامه مشاهده نمایید سپس ادامه مقاله را مطالعه بفرمایید.
ضمنا یادآوری میکنیم که این فایل ویدیویی  فقط برای مدت کوتاهی بصورت {رایگان } در اختیار شما قرار خواهد گرفت. با صرف چند دقیقه وقت این ویدیو می تواند دید شما را نسبت به موضوع سرمایه گذاری باز نماید.

فایل ویدیویی توضیحات اقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق ,عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش ) در خصوص سرمایه گذاری در اروپا

video سرمایه­ گذاری در روسیه

 

یکی از اصول سرمایه گذاری اینست که ببینیم ابزارها و قواعد سرمایه گذاری در کدام کشور ها بهتر است. یکی دیگر از مسائل مدنظر قراردادن این نکته که قواعد دموکراسی در کدام کشور بصورت عملی به اجرا درآمده است. در کشوری که مردم دسترسی آزاد به اطلاعات ندارند و درصد مهاجرت افراد آن جامعه بالاست برای سرمایه گذاری مناسب نخواهد بود. در کشورهایی که افرادی  برای مدت طولانی بر مسند قدرت هستند بواسطه اینکه در بیشتر مواقع (مگر در موارد خاص که شخص، برگزیده و از علم الهی برخوردار باشد)قدرت زیاد و طولانی مدت باعث فساد می شود بنابراین چنین کشورهایی مناسب سرمایه گذاری نیستند. مورد دیگر آزادی بیان است. به طور مثال در کشور مورد سرمایه گذاری اگر با یکی از مقامات دولتی وارد منازعه شدید به راحتی بتوانید بیان نموده و از حق قانونیتان دفاع نمایید و بطور مثال در رسانه های عمومی ابراز نمایید.محاکم قضایی هم در کشور مورد نظر بسیار مهم اند که دچار فساد و تبعیض نباشند.

سرمایه گذاری در روسیه نیز از موارد ذکر شده مستثنی نیست و نیاز به بررسی و کاوش در سیستم دولتی اش دارد و مانند بسیاری از امور حقوقی دیگر نیازمند مشاوره با یک وکیل و حقوقدان است..

حال در اینجا شرایط روسیه را بطور کلی برای سرمایه گذاری بررسی می نماییم.

 

دلایل سرمایه گذاری :

 1. یکی از بزرگ­ترین بازارهای مصرف­ کننده
 2. سرمایه­ ی انسانی مشهور در جهان
 3. منابع طبیعی وسیع و فراوان
 4. موقعیت جغرافیایی منحصربه ­فرد
 5. اقتصاد پیشرفته در فناوری
 6. نظام مالیاتی قابل توجه

روسیه از لحاظ وسعت بزرگ­ترین کشور جهان محسوب می­شود. این کشور دارای منابع طبیعی فراوان، نیروی کار تحصیل کرده و از لحاظ فناوری پژوهش­ها و قابلیت­های تولید پیشرفته است.

 

مناطق اقتصادی ویژه در روسیه: کدام و کجا؟

امروزه مناطق اقتصادی ویژه (SEZ) یکی از مؤثرترین ابزارهای جذب سرمایه در روسیه بشمار می­ آیند.

در حال حاضر ۲۸ منطقه­ ی اقتصادی ویژه در ۴ نوع وجود دارد:

 1. ۶ منطقه­ ی تولیدی و صنعتی (در مناطق جمهوری تاتارستان، لیپتسک، سامارا، اسوردلوفسک، پسکوف و کالوگا)
 2. ۵ منطقه­ ی نوآوری و فناوری (در مسکو، سن پترزبورگ، تومسک، دوبنا (منطقه مسکو) و جمهوری تاتارستان)
 3. ۱۴ منطقه­ ی تفریحی و گردشگری (در جمهوری آلتایی، جمهوری بوریاتیا، سرزمین آلتایی، استاوروپول قلمرو، قلمرو پریمورسکی، ایرکوتسک منطقه و همچنین در کراسنودار، جمهوری اینگوش، داغستان، جمهوری اوستیای شمالی ـ آلانیا، جمهوری آدیگیا، جمهوری کاباردینوـ بالکاریا، جمهوری کراچی ـ چرکس و جمهوری چچن)
 4. سه منطقه­ ی بندری (در اولیانوفسک، مورمانسک و خاباروفسک)

مناطق اقتصادی ویژه در روسیه در بیشتر مناطق توسعه­ یافته واقع هستند. شرکت­های دارای فناوری پیشرفته و آزمایشگاه­های علمی و پژوهشکده ­های بسیاری در این مناطق وجود دارد.

در دسامبر ۲۰۱۳ در مناطق اقتصادی ویژه، ۳۳۸ تبعه شامل شرکت­های خارجی پیشرو از ۲۴ کشور دنیا ساکن بودند و در میان آن­ها شرکت­های چندملیتی بزرگ وجود دارند: فورد، یوکوهاما، ۳M، ایر لیکویید، راکوول، هایات، نووارتیس و غیره. کل سرمایه­گذاری­های برنامه ­ریزی شده بیش از ۱۲ بیلیون دلار است.

در حال حاضر گروه هواپیمایی در منطقه اقتصادی ویژه بندر اولیانوفسک تولید دارد و خدمات تأسیسات و تعمیر و سرویس تجهیزات هواپیمایی را انجام می­دهد. سکنه­ی اولیانوفسک به وسیله­ی شرکت­های مشهوری چون «ولگا نپر، اف ال تکنیک، وایکینگ، ای­ای­آر» شناخته می­شوند. پروژه­های اجرایی مشترکی نیز تحت عنوان «روستکنولوژی و بمباردیر» در تولید هواپیماهای کوچک در منطقه اقتصادی ویژه اولیانوفسک وجود دارد.

در سال ۲۰۰۵ برای جذب سرمایه­ ی خودروسازان خارجی سازمان «مجمع صنعتی» دایر شد. «مجمع صنعتی» به معنی محلی­ سازی تدریجی تولید وسایل نقلیه خودرو و قطعات در روسیه با مزایا و اولویت­های مختلف است. ولی طبق تعهدات روسیه در پیمان وتو، توسعه­ ی بیشتر و ادامه­ ی فعالیت این سازمان غیرممکن شد. بنابراین مناطق اقتصادی ویژه تنها ابزار موجود برای جذب سرمایه­ گذاران خارجی است که امکان بهره ­وری از حمایت دولتی را برای سرمایه­ گذاران فراهم می­کند. مزایای مناطق اقتصادی ویژه هزینه ­های سرمایه­ گذار را تا ۳۰% کاهش می­دهد.

مناطق اقتصادی ویژه شرایط بخصوصی را جهت شروع کسب و کار شهروندان فراهم می­کند و دولت فدراسیون روسیه آن را ضمانت می­کند:

 1. تنظیمات مالیات

مالیات بر درآمد: نرخ مالیات برای شهروندان مناطق اقتصادی ویژه به جای ۲۰%، ۰-۵/۱۳% است.

شهروندان مناطق اقتصادی ویژه تفریحی و گردشگری و نوآوری و فناوری که در یک گروه ترکیب می­شوند از پرداخت مالیات بر درآمد معاف می­شوند.

بخش حمل و نقل و املاک نیز ۱۰ تا ۱۵ سال معافیت مالیاتی دارند.

سرمایه ­گذاران سطح فدرال به مدت ۵ تا ۱۰ سال از مالیات بر زمین معاف هستند.

 1. سرمایه­ گذاران از حمل و نقل پیشرفته، روش­ها و سایر زیرساخت­های توسعه تجاری با کمک بودجه­ی دولتی برخوردار هستند.
 2. سازمان گمرک ویژه:

شامل منطقه­ ی آزاد گمرکی است و بدین معنی است که سرمایه­ گذاران در مناطق اقتصادی ویژه از پرداخت هزینه­ های گمرک و مالیات بر ارزش افزوده برای کالاهای خارجی معاف هستند و همچنین استفاده از ممنوعیت­ها و محدودیت­های نهاد اقتصادی ممنوع است.

 1. کاهش موانع اداری (نظام پنجره واحد تجارت تعامل با مقامات نظارتی را آسان­تر می­نماید).

پنجره واحد تجارت به این معنی است که سرمایه­ گذار تمام اسناد را در اختیار یک واحد نماینده ویژه قرار می­دهد و این نماینده در روندهای توافق­نامه همیاری می­کند. در این صورت زمان کمتری در مراحل ابتدایی پروژه­ی سرمایه­ گذاری صرف می­شود.

 1. دسترسی به نیروی انسانی واجد شرایط
 2. یک سازمان مهاجرتی ساده­تر برای کارکنان خارجی بسیار ماهر شاغل در منطقه اقتصادی ویژه وجود دارد.

روند به دست آوردن تابعیت منطقه اقتصادی ویژه SEZ برای یک سرمایه­ گذار از لحاظ قانونی شفاف و ساده است و شامل ۴ مرحله­ ی کلی می­شود:

 1. ثبت شرکت و دارا بودن یک طرح کسب و کار
 2. درخواست دادن در وزارت توسعه اقتصادی فدراسیون روسیه
 3. پذیرش درخواست توسط کمیته کارشناسی
 4. امضای پیمان مثلثی میان سرمایه­ گذار، وزارت توسعه اقتصادی و شرکت مدیریت SEZ

هر شرکت یا کارآفرینی که به طور قانونی در محدوده­ی منطقه اقتصادی ویژه ثبت شده است می­تواند تابعیت SEZ را به دست آورد.

اکنون ما در حال جذب شرکت مدیریت حرفه­ ای برای فعالیت در منطقه اقتصادی ویزه جهت بهبود کارایی آن هستیم. دولت به صورت­های مختلفی این شرکت­ها را حمایت و تضمین می­کند و به مدت ۱۰ سال از پرداخت مالیات املاک و مستغلات معاف هستند.

پیش از این نیز شرکت­های خارجی بسیاری را جهت مدیریت منطقه اقتصادی ویژه جذب کرده­ ایم. در ۲۰ دسامبر ۲۰۱۲ جهت مدیریت منطقه اقتصادی «مونگلینو Monglino» در منطقه پسکوف، توافق­نامه­ای میان شرکت سنگاپوری «Jurong» و شرکت مدیریت JSC منطقه اقتصادی ویژه «Monglino» در سنگاپور امضا شد.

SEZ روس موفقیت خود را در عرصه­ ی بین­ الملل تثبیت کرده است. آلابوگا SEZ در جمهوری تاتارستان در رتبه­ بندی جهانی مناطق اقتصادی آزاد ۲۰۱۲/۲۰۱۳ مجله سرمایه­ گذاری مستقیم خارجی رتبه ۴۰ام را به خود اختصاص داد (این رتبه ­بندی در میان بیش از ۶۰۰ منطقه در بیش از ۱۲۰ کشور دنیا بود).

بنابراین مناطق اقتصادی ویژه موفقیت و توسعه­ ی خود را به ویژه از لحاظ جذب سرمایه ­گذاری مستقیم خارجی به اثبات رسانده ­اند.

 فایل صوتی توضیحات اقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق ,عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش ) در باب تجارت کشاورزی در روسیه

audio سرمایه­ گذاری در روسیه

 فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب خرید ملک در روسیه

audio سرمایه­ گذاری در روسیه

چگونه یک کسب و کار راه بیندازیم؟

وقتی خارجی­ها می­خواهند تجارتی را در روسیه دست و پا کنند، راه­های قانونی بسیاری برای آن­ها وجود دارد که در اینجا شرح داده می­شود.

اساساً سه ساختار قانونی برای راه ­اندازی یک کسب و کار وجود دارد:

 1. چنانچه کسب و کار شخصی خود را در خارج از روسیه دارا هستید، می­توانید شعبه یا مؤسسه­ ی دائمی (PE) این شرکت خارجی را در روسیه ثبت و تأسیس کنید.
 2. همچنین این امکان وجود دارد که با کمک سرمایه­ ی خارجی یک نهاد حقوقی تشکیل بدهید یا
 3. به عنوان یک کارآفرین مستقل که تجارتی را بدون تشکیل دادن یک نهاد حقوقی اداره می­کند، ثبت­نام کنید.

مراحل قدم به قدم برای تشکیل دادن یک نهاد حقوقی

خواه شما یک تبعه­ ی خارجی، یک شخص بدون تابعیت، یا نماینده­ ی یک شرکت خارجی باشید می­توانید شخصاً یک نهاد حقوقی را ثبت کنید.

اطلاعات زیر در انجام اقدامات ثبت و جمع­آوری مدارک لازم به شما کمک می­کند.

مراحل ثبت یک نهاد قانونی به قرار زیر است:

 1. تصمیم­ گیری در مورد یک ساختار حقوقی تجاری
 2. جمع­ آوری اسناد مهم و اساسی
 3. آماده ­سازی اسناد لازم برای ثبت
 4. تکمیل کردن فرم اسناد و مدارک لازم در اداره ثبت
 5. دریافت اسناد و مدارک ثبت
 6. ساختن مُهر
 7. باز کردن یک حساب بانکی

و شروع تجارت و کسب و کار!

تصمیم­ گیری در مورد یک ساختار حقوقی تجاری

فهرست ساختارهای حقوقی تجاری و ویژگی­های وضعیت قانونی آن­ها شامل الزامات شرکت، مسئولیت­های بنیان­گذاران، الزامات و مدارک ضروری جهت ثبت و غیره در قانون مدنی فدراسیون روسیه و قوانین شرکت­ها (قانون فدرال ۲۰۸-FZ، ۲۶ دسامبر ۱۹۹۵ در مورد شرکت­های سهامی، قانون فدرال ۱۴-FZ، ۸ فوریه ۱۹۹۸ در مورد شرکت­های تضامنی یا مسئولیت محدود و سایر قوانین) معین می­شود.

ثبت و اداره­ ی شرکت سهامی عام، شرکت سهامی خاص، یا شرکت­های تضامنی بیشتر از یک کارآفرین مستقل یا مشارکت به مدیریت حقوقی نیاز دارد. از سوی دیگر، اگر شما یکی از شرکاء یا یک کارآفرین مستقل هستید، بدهی­های پرداخت نشده­ی کسب و کار از دارایی­های شخصی شما قابل برداشت است.

در روسیه بیشتر نهادهای حقوقی رایج با سرمایه­ ی خارجی همان شرکت­های تضامنی، سهامی عام یا سهامی خاص هستند.

در هر سه مورد، مسئولیت سهامداران نسبت به بدهی­های شرکت به ارزش سهام آن­ها در سرمایه ­ی شرکت محدود است.

یکی از تفاوت­های اصلی میان شرکت­های سهامی خاص و عام در تعداد سهامداران است و شرکت­های سهامی خاص فقط می­توانند ۵۰ سهامدار داشته باشند. به ­طور کلی سهام­  هر دو شرکت آزادانه قابل انتقال است. بااین­حال سهامداران یک شرکت سهامی خاص دارای حقوق انحصاری در به دست آوردن سهام­ شریک استعفا داده هستند.

احتمال آن خیلی کم است که استارت ­آپ­ها (شرکت­های نوپا) با تکیه بر بورس اوراق بهادار کسب و کار خود را آغاز کنند. بنابراین در بخش «راه ­اندازی یک کسب و کار» به موضوع شرکت­های تضامنی خواهیم پرداخت.

وقتی در مورد ساختار حقوقی تجاری مناسب تصمیم­ گیری نمودید، پیش از راه­ اندازی تشکیلات شرکت باید نام و محل (نشانی قانونی) شرکت را انتخاب کنید.

با توجه به محل شرکت باید در مورد مسائل زیر مشاوره دریافت کنید:

 1. اداره ثبت مربوط به شرکت خود را بیابید، در این دفتر شما اسناد و مدارک لازم را جهت ثبت شرکت خود ارائه می­دهید و
 2. در اداره مالیات محلی، اهداف مالیاتی شرکت شما باید ثبت شود. مرکز واحد خدماتی نیز عموماً در همان اداره است.
 3. جمع ­آوری اسناد و مدارک تشکیلات

طبق قوانین روسیه، مؤسسین شرکت باید اسناد و مدارک شرکت را آماده کرده و امضا نمایند (منشور و قرارداد تأسیس شرکت).

شرکت­های تضامنی و شرکت­های سهامی خاص ممکن است توسط یک یا چند فرد و یا نهادهای حقوقی تأسیس شوند. اگر تعداد سهامداران بیشتر از ۵۰ تن شود نوع شرکت باید به شرکت سهامی عام تغییر یابد.

اسناد و مدارک لازم برای تأسیس شرکت عبارتند از:

 1. نام کامل شرکت و نام اختصاری که قرار است برای کسب و کار مورد نظر استفاده شود،
 2. اسامی و امضاهای مؤسسین شرکت،
 3. میزان مبلغ و نوع سهم (نقدی یا غیرنقدی) سهامداران،
 4. روشی که سهام­ باید جمع­ آوری شود،
 5. قوانین اداره­ ی شرکت، امور مدیریت داخلی و مسئولیت حقوقی،
 6. مسئولین اجرایی نیز باید منصوب شوند و معمولاً در منشور تحت عنوان مدیران ذکر می­شوند.
 7. هرگونه اصلاحات و تغییراتی در منشور و قرارداد تأسیس شرکت باید اعلام و ثبت شود.
 8. در صورت تغییر سهامداران در مورد شرکت­های تضامنی نیز باید اطلاع­ رسانی لازم انجام شود.

حداقل سرمایه­ ی لازم ۱۰۰۰۰ روبل است. مبلغ سهام به صورت نقدی و غیرنقدی قابل پرداخت است. هنگام ثبت هر یک از اعضا حداقل ۵۰% از مبلغ سهام خود را باید پرداخت کند و تتمه­ ی حساب باید در طول ۱۲ ماه پرداخت شود.

آماده­ سازی اسناد لازم برای ثبت

برای حقوقی کردن و ثبت یک شرکت شما مستلزم هستید که مدارک زیر را به اداره ­ی ثبت ارسال کنید:

 1. درخواست برای ثبت یک شرکت (فرم p11001)
 2. توافق­نامه­ ی مقدماتی تأسیس شرکت (به روش تعیین شده)
 3. اسناد و مدارک مهم و اساسی در دو نسخه (در صورت تکمیل فرم با دست یا از طریق پست)، یا در یک نسخه (تکمیل فرم به صورت آنلاین و الکترونیکی).
 4. مدارک ثبت کسب و کار در شرکت خارجی مقتضی یا سایر اسناد معادل وضعیت قانونی نهاد حقوقی خارجی یا مؤسس
 5. اسناد مربوط به پرداخت هزینه­های دولت

فقط یکی از مؤسسین (خواه فرد یا افراد، نهاد حقوقی، تبعه یا خارجی باشند) ثبت شرکت باید متقاضی شود.

فرم­های درخواست در وب­سایت FTS موجود هستند: http://www.nalog.ru/gosreg/reg_ul/

فرم P11001 در وب­سایت FTS فقط مخصوص شرکت­های تضامنی است.

اسناد ذکر شده در بالا باید با توجه به شرایط زیر ارائه شود:

 1. هر سندی که بیش از یک برگه دارد باید به هم پیوسته و دارای شماره باشد.
 2. همه­ ی برگه ­ها باید دارای امضای متقاضی یا مسئول دفتر اسناد رسمی در پشت برگه­ ی آخر در محل درج باشد.
 3. فرم تقاضا و ضمیمه باید به صورت تایپی یا دستی با استفاده از جوهر یا یک خودکار آبی تیره یا سیاه تکمیل شود.
 4. نمودارهای مربوطه در هر بخشی از فرم تقاضا که محل خالی وجود داشته باشد قرار داده می­شود.
 5. اسناد به زبان روسی تکمیل می­شود:

اسناد و مدارکی که به زبان دیگری ارائه می­شوند منوط به ضمانتی در حاشیه­ ی اسناد مبتنی براینکه بعداً به روسی ترجمه خواهند شد پذیرفته می­شوند. ترجمه باید رسمی باشد.

صحت امضای متقاضی در فرم تقاضا باید محضری و رسمی شود.

 1. اسنادی که در آن صحت امضای متقاضی توسط یک دفتر اسناد رسمی خارجی محضری شده است باید توسط کنسولگری یا سفارت حاشیه ­نویسی و تضمین شوند که بعداً ترجمه­ ی روسی آن­ها ارائه خواهد شد.

ترجمه­ ها باید رسمی باشند.

 1. میزان مبلغ هزینه­ های دولت جهت ثبت دولتی نهاد حقوقی ۴۰۰۰ روبل است.

الزامات روش پرداخت مبلغ در وب­سایت­های اداره ­های منطقه­ ای FTS موجود است.

تکمیل فرم اسناد و مدارک لازم در اداره ثبت

مقامات اداره­ ی مالیات در مورد ثبت سازمان­های تجاری (به جز سازمان­های اعتباری و بانک) و همچنین تعداد سازمان­های غیرتجاری تصمیم­ گیری می­کنند.

شما باید اسناد لازم جهت ثبت را در اداره­ ی مالیات تکمیل کرده و مکان تعیین شده ­ی شرکت را ذکر نمایید.

می­توانید اسناد و مدارک لازم را به روش­های زیر تکمیل کنید:

 1. تکمیل فرم به صورت دستی (شخصاً یا از طریق نماینده­ی قانونی شما)
 2. تکمیل کردن فرم توسط پست
 3. تکمیل فرم به صورتی اینترنتی و الکترونیکی، با استفاده از پرتال خدمات عمومی و شهری

در طی کمتر از ۵ روز کاری پس از دریافت اسناد توسط مقامات ثبت، مدارک و اسناد مربوطه باید ارزیابی شده و تصمیمات لازم در مورد ثبت دولتی شرکت شما در اداره­ی ثبت کشور یا رد شدن آن اجرا گردد.

فهرست جامع ملاک­های رد شدن ثبت شرکت در بند یک، ماده ۲۳ قانون № ۱۲۹-FZ فدرال ذکر می­شود.

ثبت یک شرکت در یک واحد خدماتی انجام می­شود به طوری که مسئول ثبت نه تنها ثبت تجارت را انجام می­دهد بلکه اهداف مالیاتی شرکت را نیز ثبت کرده و به صورت الکترونیک اطلاعات شرکت را به اداره آمار و بودجه اضافی ارسال می­کند.

دیگر نیازی نیست که جهت ثبت شرکت و راه­ اندازی آن به سایر اداره ­ها رجوع شود.

دریافت اسناد و مدارک ثبت

اگر ارزیابی مدارک و اسناد شما با موفقیت انجام شده است، در روز تعیین شده توسط مسئول ثبت می­توانید مدارک زیر را دریافت کنید:

 1. گواهی ثبت (نام کامل و ثبت دولتی نهاد قانونی در گواهی ذکر می­شود)
 2. گواهی مالیات (نام کامل و اطلاعات لازم توسط مسئول مالیات در گواهی ذکر می­شود)
 3. یک کپی از اسناد تأسیس شرکت با مهر و امضای مسئول ثبت به شما داده می­شود
 4. گواهی ثبت دولتی نهادهای حقوقی

حتماً توجه کنید که اسناد ذکر شده در بالا باید زودتر از شش­ امین روز کاری پس از هنگام دریافت درخواست ثبت دولتی، توسط مسئول ثبت صادر شود.

اگر برای دریافت اسناد به مسئول ثبت رجوع کنید، آن­ها به نشانی قانونی شرکت شما ارسال خواهند شد.

هنگام ثبت الکترونیکی می­توانید روش دریافت مدارک و اسناد را شخصاً انتخاب کنید.

ساخت و تهیه مهر رسمی

پس از دریافت مدارک و اسناد ثبتی شرکت باید مهر رسمی تهیه کنید.

ساخت و تهیه مهر به انتخاب مدیر شرکت توسط یک سازمان تجاری انجام می­شود.

 

باز کردن یک حساب بانکی

پس از ثبت اسناد و تهیه مهر رسمی شما می­توانید یک حساب به انتخاب خود در هر بانکی باز کنید.

روند باز کردن حساب بانکی و فهرست اسناد لازم در قانون ۱۴٫۰۹٫۲۰۰۶ N28-I بانکی روسیه تعیین شد.

توجه داشته باشید که در طول هفت روز پس از باز کردن حساب بانکی باید مسئول مالیات را در مورد اطلاعاتی بانکی خود مطلع سازید.

پس از انجام اقدامات ذکر شده شرکت شما آماده­ی شروع یک تجارت است.

 

 

موسسه حقوقی ملک پور با توجه به علم حقوق بین الملل در تجارت های خارجی آماده ارائه مشاوره تخصصی حقوقی در زمینه سرمایه گذاری در روسیه می باشد. بنابراین پیش از اینکه اقدام به سرمایه گذاری در روسیه داشته باشید جهت ایجاد یک سرمایه گذاری امن حتما قواعد این امر را با مشاورین متخصص موسسه حقوقی ملکپور یاد بگیرید .

هم اکنون مشاوره تلفنی رایگان اخذ کنید ایمیل زده و پاسخ سوالات خود را دریافت نموده و بعد اقدام کنید. البته در ماه های گذشته افراد بسیاری متقاضی سرمایه گذاری در روسیه بودند اما پس از اخذ مشاوره از مشاورین موسسه حقوقی ملک پور به این نتیجه دست یافتند که جهت سرمایه گذاری در انگلستان یا کانادا، ثبت شرکت و سرمایه گذاری در اروپا در کشورهایی مانند اسلواکی، فرانسه و امثالهم بپردازند. به شما نیز توصیه میشود در باب کشورهای مذکور اطلاعاتی کسب کرده تا حقیقتا آنچه که با شرایط شما سازگاری دارد را اقدام بفرمایید.

 

علیرضا خرمشاهی