سرمايه گذاري در جمهوری دومينيکن

سرمايه گذاري در جمهوری دومينيکن

سرمایه گذاری در جمهوری دومینیکن در سال 2018 یکی از پر متقاضی ترین راههای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری محسوب میگردد که در ادامه به دلایل آن خواهیم پرداخت ، در این قسمت می خواهیم در رابطه با سرمايه گذاري در جمهوری دومينيکن در سال 2018 و اخذ پاسپورت دومینیکن صحبت کنیم. سرمايه گذاري در جمهوری دومينيکن می تواند به گونه‌های انجام پذیرد و از راه‌های حقوقی‌ متعددی انجام پذیرد. یک خارجی می تواند برای سرمايه گذاري در جمهوری دومينيکن مهمترین گونه‌های حقوقی را انجام دهد . موسسه حقوقی ملک پور با ارائه مشاوره تخصصی توسط وکیل مهاجرت و  وکلا و کارشناسان در زمینه ی سرمايه گذاري در جمهوری دومينيکن شما را در این امر یاری می نماید.

فایل تصویری آقای ملک پور (دانشجوی دکترا رشته حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش) در باب سرمایه گذاری خارجی

video سرمايه گذاري در جمهوری دومينيکن

توضیحات آقای ملک پور (دانشجوی دکترا رشته حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش) در باب سرمایه گذاری

video سرمايه گذاري در جمهوری دومينيکن

 

از آنجا که جمهوری دومینیکن بین کوبا و پورتوریکو واقع شده است، به راحتی به بازارهای ایالات متحده، کانادا و آمریکای لاتین و همچنین اروپا دسترسی دارد.این کشور دارای آب و هوای ملایم است و متوسط دمای آن 77 درجه فارنهایت است. دو فصل کوتاه بارانی، از ماه می تا جولای و از اکتبر تا نوامبر، وجود دارد.جمهوری دومینیکن به عنوان بخشی از حوزه کارائیب مستعد وقوع طوفان های گرمسیری است. با این حال، توپوگرافی و موقعیت آن اغلب به کاهش شدت و حتی تغییر مسیر این طوفان ها کمک می کند.

جمعیت دومینیکن

حدود 7.8 میلیون نفر در جمهوری دومینیکن زندگی می کنند. آخرین آمار موجود نشان می دهد که جمعیت دومینیکن در طول سال های 1990 تا 1995 با نرخی حدود 2.8 درصد در سال رشد داشته است. میانگین امید به زندگی مردان 63.9 سال و زنان 68.1 سال است.

باید تأکید کرد که علاوه بر جمعیت ساکن جمهوری دومینیکن، حدود 1 میلیون نفر دیگر از جمعیت این کشور در ایالات متحده زندگی می کنند. این یکی دیگر از دلایل روابط دوستانه و نزدیک بین این دو کشور است.

آمار و ارقام سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI)

جمهوری دومینیکن در میان دریافت کنندگان اصلی FDI در حوزه کارائیب و آمریکای مرکزی است؛ با این حال، نسبت سهام FDI در تولید ناخالص داخلی در مقایسه با سایر کشورهای در حال توسعه نسبتاً پایین است. FDI حدود 50 درصد از کسری فعلی کشور را پوشش می دهد. در سال 2016، جمهوری دومینیکن بزرگترین دریافت کننده FDI در کارائیب با سرمایه گذاری 2.4 میلیارد دلاری (UNCTAD) بود. این افزایش 9 درصدی در سال 2015 عمدتاً به دلیل توسعه بخش های معدنکاری، گردشگری و املاک و مستغلات است.

شرکت کانادایی Barrick، تقریباً 4 میلیارد دلار در معادن طلا در Pueblo Viejo، سرمایه گذاری کرده است که بزرگترین سرمایه گذاری در کشور تا به امروز است. بخش ارتباطات نیز طی چند سال گذشته سهم بیشتری از سرمایه گذاری ها را جذب کرده است. در اواخر سال 2014، Altice شرکت تلفن همراهOrange Dominicana را به مبلغ 1.4 میلیارد دلار خریداری کرد. سرمایه گذاری های جدید نیز در زمینه گردشگری، مخابرات، املاک و مستغلات و معادن تحت بررسی است. فرانسه در حال حاضر یکی از سرمایه گذاران کلیدی و رقبای اصلی در پروژه ساخت خط دوم متروی جزیره است (قراردادهای بزرگ دیگری نیز به ویژه در بخش گردشگری وجود دارد). صنعت گردشگری بزرگترین دریافت کننده سرمایه گذاری خارجی است. ایالات متحده بزرگترین سرمایه گذار این کشور است و پس از آن کانادا و اسپانیا هستند.

مشکلات عمده ای که سرمایه گذاران خارجی در جمهوری دومینیکن با آن روبرو هستند، عبارتند از: زیرساخت های نامناسب، مشکلات مربوط به عرضه برق، فساد، عدم پایبندی به قراردادها، عدم توجه به قوانین دادگاه و فقدان یک روش استاندارد برای هزینه های گمرکی کالاهای وارداتی. جمهوری دومینیکن در رتبه بندی فعالیت های تجاری در سال 2017 که از سوی بانک جهانی منتشر می شود، از بین 103 کشور برتر دنیا در رتبه 190 قرار دارد. با این حال، ثبات سیاسی و دسترسی سریع به بازار ایالات متحده به لطف توافقنامه تجارت آزاد (CAFTA)، انگیزه های قابل توجهی برای سرمایه گذاران محسوب می شوند.

مقایسه کشور از نظر حفاظت از سرمایه گذاران

جمهوری دومینیکن آمریکای لاتین و حوزه کارائیب ایالات متحده آمریکا آلمان
شاخص شفافیت معاملات 5 4 7 5
شاخص مسئولیت پذیری مدیران 4 5 9 5
شاخص قدرت سهامداران 9 6 4 8
شاخص حمایت از سرمایه گذاران 5.3 4.8 6.5 6

منبع: رتبه بندی فعالیت تجاری – طبق آخرین اطلاعات موجود

سرمایه گذاری مستقیم خارجی 2014 2015 2016
جریان ورودی FDI (میلیون دلار آمریکا) 2209 2205 2407
سهام FDI (میلیون دلار آمریکا) 28305.9 30558 32952.9
تعداد سرمایه گذاری های بخش کشاورزی 27 11 14
سهام FDI (درصد GDP) 0 0.1 0.1

منبع: UNCTAD – طبق آخرین اطلاعات موجود

نرخ مالیات

مالیات بر حمل و نقل کالاها و خدمات صنعتی (ITBIS) : 16%

مالیات بر شرکت: 27٪

مالیات بر درآمد: سود سهام: 10٪، منافع: 10٪، حق امتیاز: 27٪.

پرداخت سهم هزینه امنیت اجتماعی توسط کارفرمایان: 7.10٪ (حقوق بازنشستگی)، 7.09٪ (سلامت خانواده) و 1.10٪ (بیمه مخاطرات شغلی).

دیگر منابع داخلی: مراجعه به وب سایت فعالیت تجاری، برای دستیابی به خلاصه ای از مالیات و هزینه های اجباری.

مالیات شخصی

مالیات بر درآمد شخصی نرخ افزایشی از 0 تا 25 درصد
تا 399923 پزوی دومینیکن 0%
399923 تا 599884 پزوی دومینیکن 15%
599884 تا 883171 پزوی دومینیکن 20%
833171 پزوی دومینیکن و بالاتر 25%

 

مقایسه کشور از نظر مالیات بر شرکت

جمهوری دومینیکن آمریکای لاتین و حوزه کارائیب ایالات متحده آمریکا آلمان
تعداد پرداخت های مالیات در سال 7 28.9 10.6 9
زمان لازم برای مراحل اداری (بر حسب ساعت) 317 342.6 175 218
مجموع سهم مالیات ها (درصد سود) 42.4 46.3 44 48.9

منبع: رتبه بندی فعالیت تجاری – طبق آخرین اطلاعات موجود

فرصت های سرمایه گذاری

مناقصه ها، پروژه ها و تدارکات دولتی: بانک توسعه آمریکایی، مناقصه ها در آمریکای جنوبی، DgMarket، مناقصه ها در سراسر جهان

راه اندازی یک شرکت: مراجعه به وب سایت فعالیت تجاری، برای اطلاع از مراحل شروع تجارت در جمهوری دومینیکن.

منابع مفید: مرکز سرمایه گذاری و صادرات جمهوری دومینیکن (CEI-RD) (فقط به زبان اسپانیایی)

روش های شروع فعالیت تجاری

تاسیس یک شرکت جمهوری دومینیکن آمریکای لاتین و حوزه کارائیب
روند ها (تعداد) 7 8.30
زمان (روز) 14.50 31.60

منبع: رتبه بندی فعالیت تجاری

اگر متقاضی اخذ اقامت و مهاجرت به دیگر کشورها و یا حتی متقاضی اگر متقاضی اخذ اقامت و مهاجرت به دیگر کشورها و یا حتی متقاضی سرمايه گذاري در جمهوری دومينيکن هستید و سوالاتی در این باب در ذهن خود دارید می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید و با بررسی اطلاعات و شرایط خود بهترین راه را برای خود برگزینید.جهت اطلاعات بیشتر در باره سرمايه گذاري در جمهوری دومينيکن و دیگر کشورها  میتوانید به صفحات مختلف  سایت ما نیز مراجعه بفرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.