سرمایه گذاری در جمهوری دومینیکا

سرمایه گذاری در جمهوری دومینیکا

سرمایه گذاری در جمهوری دومینیکا و شرایط مهاجرت به دومینیکا از طریق سرمایه گذاری در جمهوری دومینیکا در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ را خواهیم خواند ، مزایای سرمایه گذاری در جمهوری دومینیکا چیست ، هزینه های سرمایه گذاری در جمهوری دومینیکا  چقدر است ، مدارک مورد نیاز سرمایه گذاری در جمهوری دومینیکا  چیست ، چرا سرمایه گذاری در جمهوری دومینیکا  ؟ آیا با سرمایه گذاری در جمهوری دومینیکا میتوانیم پاسپورت دومینیکا را اخذ کنیم ؟ راه سرمایه گذاری در جمهوری دومینیکا آیا بهترین راه مهاجرت به دومینیکا است ، راههای دیگر جز سرمایه گذاری در جمهوری دومینیکا چه راههایی هستند .  در این قسمت می خواهیم در رابطه با سرمایه گذاری در جمهوری دومینیکا صحبت کنیم. سرمایه گذاری در جمهوری دومینیکا می تواند به گونه‌های انجام پذیرد و از راه‌های حقوقی‌ متعددی انجام پذیرد. یک خارجی می تواند برای سرمایه گذاری در جمهوری دومینیکا مهمترین گونه‌های حقوقی را انجام دهد . موسسه حقوقی ملک پور با ارائه مشاوره تخصصی توسط وکلا و کارشناسان در زمینه ی سرمایه گذاری در جمهوری دومینیکا شما را در این امر یاری می نماید.

از آنجا که جمهوری دومینیکا بین کوبا و پورتوریکو واقع شده است، به راحتی به بازارهای ایالات متحده، کانادا و آمریکای لاتین و همچنین اروپا دسترسی دارد.این کشور دارای آب و هوای ملایم است و متوسط دمای آن ۷۷ درجه فارنهایت است. دو فصل کوتاه بارانی، از ماه می تا جولای و از اکتبر تا نوامبر، وجود دارد.جمهوری دومینیکا به عنوان بخشی از حوزه کارائیب مستعد وقوع طوفان های گرمسیری است. با این حال، توپوگرافی و موقعیت آن اغلب به کاهش شدت و حتی تغییر مسیر این طوفان ها کمک می کند.

جمعیت دومینیکا

حدود ۷٫۸ میلیون نفر در جمهوری دومینیکا زندگی می کنند. آخرین آمار موجود نشان می دهد که جمعیت دومینیکا در طول سال های ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۵ با نرخی حدود ۲٫۸ درصد در سال رشد داشته است. میانگین امید به زندگی مردان ۶۳٫۹ سال و زنان ۶۸٫۱ سال است.

باید تأکید کرد که علاوه بر جمعیت ساکن جمهوری دومینیکا، حدود ۱ میلیون نفر دیگر از جمعیت این کشور در ایالات متحده زندگی می کنند. این یکی دیگر از دلایل روابط دوستانه و نزدیک بین این دو کشور است.

آمار و ارقام سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI)

جمهوری دومینیکا در میان دریافت کنندگان اصلی FDI در حوزه کارائیب و آمریکای مرکزی است؛ با این حال، نسبت سهام FDI در تولید ناخالص داخلی در مقایسه با سایر کشورهای در حال توسعه نسبتاً پایین است. FDI حدود ۵۰ درصد از کسری فعلی کشور را پوشش می دهد. در سال ۲۰۱۶، جمهوری دومینیکا بزرگترین دریافت کننده FDI در کارائیب با سرمایه گذاری ۲٫۴ میلیارد دلاری (UNCTAD) بود. این افزایش ۹ درصدی در سال ۲۰۱۵ عمدتاً به دلیل توسعه بخش های معدنکاری، گردشگری و املاک و مستغلات است.

شرکت کانادایی Barrick، تقریباً ۴ میلیارد دلار در معادن طلا در Pueblo Viejo، سرمایه گذاری کرده است که بزرگترین سرمایه گذاری در کشور تا به امروز است. بخش ارتباطات نیز طی چند سال گذشته سهم بیشتری از سرمایه گذاری ها را جذب کرده است. در اواخر سال ۲۰۱۴، Altice شرکت تلفن همراهOrange Dominicana را به مبلغ ۱٫۴ میلیارد دلار خریداری کرد. سرمایه گذاری های جدید نیز در زمینه گردشگری، مخابرات، املاک و مستغلات و معادن تحت بررسی است. فرانسه در حال حاضر یکی از سرمایه گذاران کلیدی و رقبای اصلی در پروژه ساخت خط دوم متروی جزیره است (قراردادهای بزرگ دیگری نیز به ویژه در بخش گردشگری وجود دارد). صنعت گردشگری بزرگترین دریافت کننده سرمایه گذاری خارجی است. ایالات متحده بزرگترین سرمایه گذار این کشور است و پس از آن کانادا و اسپانیا هستند.

مشکلات عمده ای که سرمایه گذاران خارجی جهت سرمایه گذاری در جمهوری دومینیکن در جمهوری دومینیکا با آن روبرو هستند، عبارتند از: زیرساخت های نامناسب، مشکلات مربوط به عرضه برق، فساد، عدم پایبندی به قراردادها، عدم توجه به قوانین دادگاه و فقدان یک روش استاندارد برای هزینه های گمرکی کالاهای وارداتی. جمهوری دومینیکا در رتبه بندی فعالیت های تجاری در سال ۲۰۱۷ که از سوی بانک جهانی منتشر می شود، از بین ۱۰۳ کشور برتر دنیا در رتبه ۱۹۰ قرار دارد. با این حال، ثبات سیاسی و دسترسی سریع به بازار ایالات متحده به لطف توافقنامه تجارت آزاد (CAFTA)، انگیزه های قابل توجهی برای سرمایه گذاران محسوب می شوند.

مقایسه کشور از نظر حفاظت از سرمایه گذاران

جمهوری دومینیکا آمریکای لاتین و حوزه کارائیب ایالات متحده آمریکا آلمان
شاخص شفافیت معاملات ۵ ۴ ۷ ۵
شاخص مسئولیت پذیری مدیران ۴ ۵ ۹ ۵
شاخص قدرت سهامداران ۹ ۶ ۴ ۸
شاخص حمایت از سرمایه گذاران ۵٫۳ ۴٫۸ ۶٫۵ ۶

منبع: رتبه بندی فعالیت تجاری – طبق آخرین اطلاعات موجود

سرمایه گذاری مستقیم خارجی ۲۰۱۴ ۲۰۱۵ ۲۰۱۶
جریان ورودی FDI (میلیون دلار آمریکا) ۲۲۰۹ ۲۲۰۵ ۲۴۰۷
سهام FDI (میلیون دلار آمریکا) ۲۸۳۰۵٫۹ ۳۰۵۵۸ ۳۲۹۵۲٫۹
تعداد سرمایه گذاری های بخش کشاورزی ۲۷ ۱۱ ۱۴
سهام FDI (درصد GDP) ۰ ۰٫۱ ۰٫۱

منبع: UNCTAD – طبق آخرین اطلاعات موجود

نرخ مالیات

مالیات بر حمل و نقل کالاها و خدمات صنعتی (ITBIS) : 16%

مالیات بر شرکت: ۲۷٪

مالیات بر درآمد: سود سهام: ۱۰٪، منافع: ۱۰٪، حق امتیاز: ۲۷٪.

پرداخت سهم هزینه امنیت اجتماعی توسط کارفرمایان: ۷٫۱۰٪ (حقوق بازنشستگی)، ۷٫۰۹٪ (سلامت خانواده) و ۱٫۱۰٪ (بیمه مخاطرات شغلی).

دیگر منابع داخلی: مراجعه به وب سایت فعالیت تجاری، برای دستیابی به خلاصه ای از مالیات و هزینه های اجباری.

مالیات شخصی

مالیات بر درآمد شخصی نرخ افزایشی از ۰ تا ۲۵ درصد
تا ۳۹۹۹۲۳ پزوی دومینیکا ۰%
۳۹۹۹۲۳ تا ۵۹۹۸۸۴ پزوی دومینیکا ۱۵%
۵۹۹۸۸۴ تا ۸۸۳۱۷۱ پزوی دومینیکا ۲۰%
۸۳۳۱۷۱ پزوی دومینیکا و بالاتر ۲۵%

 

مقایسه کشور از نظر مالیات بر شرکت

جمهوری دومینیکا آمریکای لاتین و حوزه کارائیب ایالات متحده آمریکا آلمان
تعداد پرداخت های مالیات در سال ۷ ۲۸٫۹ ۱۰٫۶ ۹
زمان لازم برای مراحل اداری (بر حسب ساعت) ۳۱۷ ۳۴۲٫۶ ۱۷۵ ۲۱۸
مجموع سهم مالیات ها (درصد سود) ۴۲٫۴ ۴۶٫۳ ۴۴ ۴۸٫۹

منبع: رتبه بندی فعالیت تجاری – طبق آخرین اطلاعات موجود

فرصت های سرمایه گذاری

مناقصه ها، پروژه ها و تدارکات دولتی: بانک توسعه آمریکایی، مناقصه ها در آمریکای جنوبی، DgMarket، مناقصه ها در سراسر جهان

راه اندازی یک شرکت: مراجعه به وب سایت فعالیت تجاری، برای اطلاع از مراحل شروع تجارت در جمهوری دومینیکا.

منابع مفید: مرکز سرمایه گذاری و صادرات جمهوری دومینیکا (CEI-RD) (فقط به زبان اسپانیایی)

روش های شروع فعالیت تجاری

تاسیس یک شرکت جمهوری دومینیکا آمریکای لاتین و حوزه کارائیب
روند ها (تعداد) ۷ ۸٫۳۰
زمان (روز) ۱۴٫۵۰ ۳۱٫۶۰

منبع: رتبه بندی فعالیت تجاری

اگر متقاضی اخذ اقامت و مهاجرت به دیگر کشورها و یا حتی متقاضی اگر متقاضی اخذ اقامت و مهاجرت به دیگر کشورها و یا حتی متقاضی مهاجرت به دومینیکا و سرمایه گذاری در جمهوری دومینیکا هستید و سوالاتی در این باب در ذهن خود دارید می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران و بلاروس تماس حاصل فرمایید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید و با بررسی اطلاعات و شرایط خود بهترین راه را برای خود برگزینید.جهت اطلاعات بیشتر در باره مهاجرت به دومینیکا و سرمایه گذاری در جمهوری دومینیکا و دیگر کشورها  میتوانید به صفحات مختلف  سایت مراجعه بفرمایید.