زندگی در اسلواکی

زندگی در اسلواکی در هنگام مهاجرت به اسلواکی 2018 پس از گرفتن وکیل مهاجرت و هزینه های تحصیل و زندگی در اسلواکی برای اخذ اقامت اسلواکی چگونه است ؟ این مقاله که در حال حاضر تقدیم  شما عزیزان گردیده  توسط وکلا و مشاوران موسسه حقوقی ملک پور تهیه گردیده است و در خصوص مهاجرت به اسلواکی شما را با کشور اسلواکی Slovakia ، مردم کشور اسلواکی people in slovakia ، اقتصاد کشور اسلواکی ،زیبایی های کشور اسلواکی ،مراکز دیدنی جذاب کشور اسلواکی آشنا می نماید .

قطعا چنانچه قصد مهاجرت به اسلواکی و یا آشنایی با شرایط زندگی در اسلواکی و در نهایت اخذ اقامت اسلواکی را داشتید میتوانید به این کشور هم فکر کنید و هرزمان نیز با تلفن های موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی در مورد امور مهاجرتی خود بهرمند گردید

اسلواکی مدرن به عنوان یک دولت مستقل در سال ۱۹۹۳ به دنیا آمده است زمانی که توسط توافق نامه دو جانبه مسالمت آمیز از جمهوری چک یا چکسلواکی جدا شده است بسیاری لز خارجی ها اسلواکی را با اسلونی یایوگسلاوی سابق اشتباه می گیریند.

نام رسمی کشور اسلواکی “جمهوری اسلواکی “می باشد که پایتخت این کشور براتیسلاوا می باشد .ارز رایج در اسلواکی “یورو “می باشد.جمعیت این کشور  حدودا۵۵۰۰۰۰۰ می باشد .از سال ۲۰۰۴ عضو اتحادیه اروپا و ناتو ،سازمان ملل متحد ،یونسکو ،وغیره شده اند.کد بین المللی اسلواکی SVK،SK  و بارکد ۸۵۸ می باشد.زبان رسمی اسلواکی می باشد اسلواکی یک زبان اسلاوی عربی بسیار نزدیک به چک و نسبتا نزدیک به لهستانی و زبان یوگسلاوی سابق است.

نوع حکومت کشور اسلواکی ،جمهوری یا دموکراسی پارلمانی می باشد. رئیس دولت نخست وزیرمی باشد که  به طور کلی رهبر بزرگترین حزب در پارلمان است  این پست دارای قدرت اجرایی واقعی است. رییس جمهور، منتخب هر پنج سال یک بارانتخاب می شود که عمدتا تشریفاتی می باشد.

آب و هوا کشور اسلواکی :اسلواکی آب وهوایی معتدل با تغییر چهار فصل می باشد که متوسط درجه حرارت آن در زمستان ۲ درجه سانتی گراد که سردترین ماه ژانویه است و در تابستان ۲۱ درجه سانتی گراد و گرم ترین ماه ژوئیه می باشد در برخی از رشته کوه ها به طور متوسط ۱۳۰ روز در سال گرم می باشد.

فایل صوتی توصیحات آقای  ملک پور در باب اسلواکی

audio زندگی در اسلواکی

کشور های هم مرز کشور اسلواکی ،مجارستان لهستان ،جمهوری چک ،اتریش و اوکراین می باشد.ملیت این کشور اسلواکیایی می باشد و گروه های قومی اسلواکیایی(۸۰٫۷درصد)،مجارستانی (۸٫۵ درصد) ،رومی (۲ درصد) ،و چک (۰٫۱درصد) ،آۀمانی (۰٫۱ درصد) ،لهستانی (۰٫۱ درصد )و دیگر اقوام (۷٫۳ درصد) می باشد.

مذهب مردم اسلواکی : ۸۶٫۶ درصد از جمعیت اسلواکی مذهبی هستند که کاتولیک (۶۲% )،اوانجلیکان(۵٫۹%) ،کاتولیک یونانی (۳٫۸%) ،مسیحیان (۱٫۸%) ،ارتدوکس(۰٫۹%) و دیگر دین های نامشخص (۱٫۶%)تا (۱۰٫۶%) می باشدو(۱۳٫۴%)از مردم اسلواکی بدون دین هستند.

کشور اسلواکی مردمانی عاطفی و و حساسی را دارند زیرا تجربه شادی و موفقیت ،ناامیدی و غم را در کشور خود را داشته اند . در کل مرمانی دلجسب و صادق و شخاوتمندی را دارند. صنایع دستی محلی ،لباس ،موسیقی و رقص در اسلواکی از نسلی به نسل دیگر منقل شده است.بسیاری از برنامه های فرهنگی و عرفی مردم اسلواکی هر ساله در این کشور برگزار می شود.

با توجه به موقعیت جغرافیایی اسلواکی ،همیشه کشوری تجاری و تقاطع فرهنگی بوده است.در یک منطقه نسیتا کوچک در اسلواکی بقایای فرهنگ و مذهب عربی در آن به چشم می خورد و در گوشه دیگر این کشور فرهنگ شرقی را می توان دید.و در مناطق شمالی آن فرهنگ غربی که از زندگی روزمره منعکس شده است را می توان دید.اسلواکی کشوری است که در حال ترقی کردن است در طول بیست سال گذشته همه چیز در اسلواکی به روز بوده است . شرکت های جدیدی هر روز در اسلواکی تاسیس می شود شرایط زندگی و اقتصادی در اسلواکی در حال بهبود است با این حال مردمان این منطقه ارزش های سنتی خود را حفط می کنند.

اسلواکی یکی از مکان های منحصر به فرد در جهان می باشد که هر بازدید کننده ای را به خود جذب می کند.مکان های معروفی زیادی را دارد ار جمله:

بالاترین محراب گوتیک های چوبی لوچا در کلیسای سنت جیمز  است  که ۱۸٫۶ متر دارد که استاد آن لوچا می باشد و آن را از چوب وآهک در آغاز قرن ۱۶ حک کرده است.

ضرابخانه کرمینیسا قدمی ترین شرکت در جهان است که بدون هیچ گونه استراحتی کار می کند سکه را در اینجا از سال ۱۳۲۸ ساخته شده است.

اولین دانشگاه معروف فنی در جهان توسط ماریا ترزا در سال ۱۷۶۲تاسیس شده است که در Banská Štiavnica می باشد.

بزرگ ترین غار رسوبی در Krásnohorská jaskyňa می باشد طول این غار ۳۲٫۶متر می باشد که در گینس ثبت شده است.و خیلی از مکان های دیدنی دیگری در این کشور وجود دارد.

چه زمانی برای سفر به اسلواکی بهتر است؟فصل گردشگری در اسلواکی از ماه می تا سپتامبر طول می کشداما برای دیدن شهر های اسلواکی بهار یا پاییز را به شما توصیه می کنیم در این دوره هوای اسلواکی بیش از حد گرم نیست و علاوه براین چشمه های معدنی به طور سنتی در آغاز سال (ژانویه و فوریه )اشغال شده است.

فصل اسکی در دسامبر شروع می شود و تا حدود مارس و آوریل طول می کشد.

واکسیناسیون و اقدامات پزشکی :قبل از ورود به اسلواکی هیچ اقدامات احتیاطی خاص و یا اقدامات پزشکی لازم نیست .ما توصیه می کنیم اگر زمان طولانی در جنگل های اسلواکی به سر میبرید ،  واکسن کنه را استفاده کنید.

معروف ترین غذای اسلواکی “ظرف ملی اسلواکی “است که همراه با چیدن سیب زمینی با پنیر ویژه گوسفند و معمولا  با بیکن سرخ شده در روغن می باشد.

در اسلواکی ۱۳۸ شهر وجود دارد که هر کدام از آن دارای سابقه خاص معروفی هستند در این شهر های مکان های بسیار دیدنی و جذابی وجود دارد.

ویزا ومدارک لازم برای ورود به اسلواکی:برای شهروندان اتحادیه اروپا یک ID  شخصی معتبر کافی است اما برای کشورهای جدای از اروپا نیاز به ویزای معتیر است که با مراجعه به صفحه اصلی وزارت  امور خارجه SR  را پیدا کنید یا می توانید از خود سفارت صالح آگاه باشید.

خدمات بهداشتی در اسلواکی: بیمارستان در تمام شهرهای بزرگ اسلواکی وجود دارد.و در کشور های کوچک و مناطق توریستی ،کلینیک های سرپایی و دارو خانه دردسترس هستند.ساعات کاری در روزهای کاری از ساعت ۸ تا ۱۸ می باشد و در روزهای تعطیل همیشه یک داروخانه آماده ارائه خدمات می باشد.توصیه می شود قبل از آمدن به اسلواکی یک قرارداد بیمه سلامت که شامل بیمه مسافرتی نیز می باشد ،را داشته باشید و تلفن های مراقبت پزشکی ۱۱۲ می باشد.

جهت اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به اسلواکی از جمله مهاجرت تحصیلی به اسلواکی و یا شرایط تحصیل در اسلواکی و یا هزینه تحصیل و  زتدگی در اسلواکی و در نهایت شرایط اخذ اقامت اسلواکی با موسسه حقوقی ملک پور و یا دفاتر همکار این موسسه در سراسر دنیا و یا در شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نمایید و از مشاوره های رایگان ما نهایت استفاده را بکنید .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.