رشته های تحصیلی اتریش

رشته های تحصیلی اتریش

رشته های تحصیلی اتریش بسیار متنوع و گوناگون است . تعدادی از این رشته ها دارای آزمون ورودی هستند که گاها به زبان آلمانی که زبان رسمی کشور اتریش است برگزار میگردد . همگان باید این موارد را در نظر داشته باشند که انتخاب رشته در کشور اتریش و در کل جهان نیازمند بررسی بسیاری است . زیرا اگر شما رشته ی خوبی را انتخاب نکنید آینده ی شغلی خود را نیز به خطر انداخته اید . تعدادی از رشته ها هستند که آینده ی شغلی بسیار خوبی را دارند و میتوانید از بین این رشته ها رشته ی خود را انتخاب نمایید . راه تحصیل در کشور اتریش و سپس مهاجرت به اتریش را میتوانید یکی از بهترین ها راه های مهاجرت در دنیا اشاره کرد . پیشنهاد میگردد در این بخش در ابتدا ویدیو و فایلهای صوتی آقای ملک پور دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین و دانشجوی حقوق تجارت بین الملل در سوئیس و وکیل پایه یک دادگستری ایران را که مطالب ارزنده ای را در خصوص نحوه انتخاب رشته است را مشاهده نمایید تا اطلاعات کامل تری در باب انتخاب رشته و رشته های تحصیلی دارای آینده ی شغلی مناسب را به دست آورید .

فایل تصویری آقای  ملک پور فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین در باب نحوه انتخاب رشته

video رشته های تحصیلی اتریش

 فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین در باب موسیقی اتریش

audio رشته های تحصیلی اتریش

 فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین در باب جامعه شناسی اتریش

audio رشته های تحصیلی اتریش

 فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین در باب رشته حقوق و وکالت در اتریش

audio رشته های تحصیلی اتریش

همواره دانشجویان در سراسر دنیا به دنبال تحصیل در رشته های پزشکی هستند ولی باید در نظر داشته باشند که رشته هایی در دنیا وجود دارد که موقعیت شغلی بسیار مناسبی بعد از فارغ التحصیلی دارند . رشته های پزشکی دارای درآمد بسیار خوبی هستند ولی میتوان رشته های را انتخاب نمود که مدت زمان تحصیل خیلی کمتری داشته باشند و در آمدی هم سطح با پزشکی یا حتی بالاتر داشته باشند .

 

کشور اتریش به سبب داشتن شرایط مطلوب ، کیفیت بالای زندگی ،  امنیت فراوان و مزایای دیگر متقاضیان بسیاری را برای تحصیل و زندگی در این کشور مشتاق نموده است ، یکی از راه های مهاجرت به کشور اتریش از طریق تحصیل می باشد . در کشور اتریش کودکان از سن ۶ سالگی وارد نظام اموزشی می شوند و دوره ۴ ساله ابتدایی را طی می نمایند ، پس از اتمام دوران ابتدایی و قبولی در ازمون نهایی وارد مقطع متوسطه می شوند که این مقطع در دو سیکل ارائه می شود ، پس از اتمام این مقطع  دانش اموزان در ادامه می توانند وارد دوره دبیرستان شده و به ادامه تحصیل بپردازند یا یک رشته خاص را انتخاب نموده و در کالج های ۵ ساله فنی و حرفه ای HTL ادامه تحصیل دهند یا برای تحصیل در رشته اقتصاد وارد دبیرستان اقتصاد شوند ، در انتها دانش اموزان با قبولی در ازمون نهایی موفق به اخذ مدرک دیپلم می شوند .
مراکز اموزش عالی کشور اتریش شامل دانشگاه ها ، دانشکده ها ، مراکز اموزش عالی ( رشته های هنر) ، مدارس عالی فنی و کالج های تخصصی می باشد . دانشگاه های کشور اتریش از برترین دانشگاه های جهان می باشند که شامل دانشگاه وین ( رتبه ۱۵۵ ) ، دانشگاه تکنولوژی وین ( رتبه ۱۸۳ ) ، دانشگاه اینسبروک ( رتبه‌ ۲۹۹ ) ، دانشگاه گراتز ( رتبه ۴۷۰ ) و … می باشند هم چنین از جمله دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم  ایران عبارتند از دانشگاه وین ، دانشگاه تکنیک وین ، دانشگاه بوکو وین ، دانشگاه دامپزشکی وین ، دانشگاه اقتصاد و تجارت وین ، دانشگاه گراتس ، دانشگاه اینسبورک ، دانشگاه لوین ، دانشگاه لینز و دانشگاه کلاگنفورت . افرادی که در حال حاضر مشغول به تحصیل در دانشگاه ( سراسری ) هستند با اخذ انتقالی از دانشگاه خود به دانشگاه های کشور اتریش فرصت بسیار مناسبی برای تحصیل در این کشور را می یابند . امکانات فراوان این کشور مانند اینترنت رایگان ، سایت های علمی معتبر و با کیفیت ، کتابخانه های الکترونیکی ، امکانات ورزشی مطلوب و …. هم چنین کیفیت و بار علمی بالا و هزینه اندک تحصیل بسیاری از افراد را علاقه مند به ادامه تحصیل در رشته های تحصیلی اتریش  نموده است .

study رشته های تحصیلی اتریش
برای پذیرش تحصیلی متقاضیان در رشته های تحصیلی اتریش شرایطی نیاز است ، فرد باید مدرک دیپلم دبیرستان یا برای فرد تبعه خارجی مدرک A-level داشته باشد یا مدرکی گواه بر تحصیل ۳ ساله در یک موسسه اموزش عالی معتبر داشته باشد هم چنین الزامی است که فرد قبولی در کنکور سراسری دانشگاه کشور خود در رشته مورد نظر را داشته باشد و به مدت یک یا دو ترم در دانشگاه تحصیل نماید و گواهی اشتغال به تحصیل یا عدم منع تحصیل خود را برای پذیرش از دانشگاه های کشور اتریش ارائه نماید لازم به ذکر است که واحد های گذرانده شده در کشور اتریش تطبیق داده شده و نیاز به گذراندن مجدد انها نمی باشد ، اگر فرد خواهان تحصیل در رشته ای باشد که در کشور خود ارائه نمی گردد باید مدارکی که ارائه می نمایند مربوط به مشابه ترین رشته به رشته مورد علاقه خود باشد ( تبصره  : اگر کشور متقاضی بدون دانشگاه باشد نیازی به ارائه مدرک نیست ) هم چنین برای تحصیل در کشور اتریش نیاز است که متقاضی به زبان المانی اشنایی داشته باشد ، در صورت عدم تسلط کافی متقاضی به زبان المانی می تواند در دوره های زبان کشور اتریش به مدت ۳ ترم شرکت نموده و به اموزش زبان در این کشور بپردازد ، هزینه اموزش زبان در کشور اتریش ترمی ۳۸۰ یورو می باشد ، تسلط به زبان المانی در کاریابی پس از تحصیل برای فرد نیز بسیار موثر خواهد بود هم چنین لازم به ذکر است برای تحصیل در کشور اتریش نیاز به ارائه مدرک زبان المانی یا انگلیسی نمی باشد .
اگر فردی از دانشگاه های ازاد ، غیر انتفاعی ، علمی کاربردی ، پیام نور و …. فارغ التحصیل شده باشد نمی تواند در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته شرکت نماید ، متقاضی باید ابتدا برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به طور پیوسته اقدام نماید و واحدهایی که از سوی خود دانشگاه های کشور اتریش در رشته های تحصیلی اتریش ارائه می شود را طی کند سپس با تطبیق واحدهای سپری شده می تواند در مقطع بالاتر ادامه تحصیل دهد .

 

مدارک لازم برای تحصیل در رشته های تحصیلی اتریش عبارتند از
نامه قبولی در کنکور
پاسپورت ( مطلوب است از اعتبار پاسپورت حداقل ۶ ماه مانده باشد ) و اسکن و کپی از پاسپورت
شناسنامه و کارت ملی
۱۲ قطعه عکس رسمی
مدرک دیپلم دبیرستان یا A-level برای اتباع خارجی و ریز نمرات دیپلم
مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات پیش دانشگاهی
گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه خود
فرم درخواست ویزا
فرم درخواست پذیرش
فرم ثبت نام
گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
نامه تمکن مالی بانک به مبلغ ۴۵ میلیون که از ۳ ماه قبل در حساب گذاشته شده باشد
توجه نمایید که تمامی مدارک ذکر شده باید اصل بوده و به تایید سفارت اتریش برسد هم چنین مدارک باید به زبان المانی ترجمه گردد .
در حال حاضر برای رشته هایی مانند پزشکی ، دندانپزشکی ، روانشناسی ، دامپزشکی یا برخی رشته ها در دانشگاه های خاص مانند خبرنگاری و ارتباطات در دانشگاه وین ، علوم ارتباطات در دانشگاه سالزبورگ ، رسانه و ارتباطات در دانشگاه کلاگنفورت و …. محدودیت پذیرش وجود دارد هم چنین متقاضیان برای تحصیل در رشته های پزشکی ، داروسازی ، اقتصاد یا روان شناسی در دانشگاه های کشور اتریش یا تحصیل در دانشکده های هنرهای عالی ملزم به قبولی در ازمون ورودی این رشته ها در دانشگاه های کشور اتریش یا دانشکده هنر می باشند هم چنین در کشور اتریش امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان بین المللی وجود دارد ، تحصیل برای دانشجویان اروپایی رایگان و برای دانشجویان بین المللی با شهریه اندک امکان پذیر است .

تحصیل در مقطع کارشناسی

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور اتریش ۳ تا ۴ ساله است و دروس به زبان المانی ارائه می گردد ، برای تحصیل در این مقطع نیاز به قبولی در کنکور سراسری و گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع لیسانس می باشد . دانشجویان می توانند علاوه بر تحصیل به مدت ۱۰ ساعت در هفته بصورت پاره وقت کار کنند و حدود ۸ تا ۱۰ هزار یورو به ازای هر ساعت کار حقوق دریافت نمایند . در این مقطع هزینه تحصیل برای دانشجویان بطور میانگین۱۰۰ تا ۳۸۰ یورو می باشد و ۵۰۰ تا ۷۰۰ یورو در ماه هزینه زندگی ( مسکن ، غذا ، بیمه و ….. ) دارند .

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ۲ ساله است و دروس به زبان المانی و انگلیسی ارائه می گردد ، برای تحصیل در این مقطع دارا بودن مدرک لیسانس الزامی است و دانشجویان می توانند در این مقطع گرایش خود را تغییر دهند . فارغ التحصیلان پس از اتمام تحصیل می توانند تا یک سال برای یافتن شغل در این کشور حضور داشته باشند و با پیدا کردن شغل ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمایند . دانشجویان علاوه بر تحصیل ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند و ۸ تا ۱۰ هزار یورو به ازای هر ساعت کار حقوق دریافت می نمایند . هزینه تحصیل برای متقاضیان در این مقطع ۱۰۰ تا ۳۸۰ یورو می باشد .

تحصیل در مقطع دکتری

مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری ۳ ساله است و دروس به زبان المانی و انگلیسی ارائه می گردد ، دانشجویان در این مقطع علاوه بر تحصیل ، حقوقی معادل ۲ هزار دلار بطور ماهیانه نیز دریافت می نمایند و می توانند برای تحصیل در کشور اتریش بورسیه دریافت کنند . فرد برای دریافت بورسیه تحصیلی در این مقطع نیازمند شرایطی مثل داشتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد معتبر ، داشتن یک استاد راهنما ، داشتن پروژه های علمی بین المللی ، کتاب و مقالات و …. می باشد . محصلان در این مقطع علاوه بر تحصیل اجازه کار به مدت ۳۰ ساعت در هفته را دارا می باشند و حقوقی معادل ۸ تا ۱۰ هزار یورو به ازای هر ساعت کار دریافت می نمایند . هزینه های زندگی در این مقطع بطور میانگین ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه می باشد و اکثر هزینه های فرد را شامل می شود . امکان گرفتن دکتری مستقیم در کشور اتریش دشوار است و بهتر است فرد پس از تحصیل مقطع فوق لیسانس در کشور اتریش برای دکتری در این کشور اقدام نماید زیرا متقاضی حتما برای تحصیل در این مقطع نیازمند استاد راهنما می باشد .
مهلت ثبت نام در رشته های تحصیلی اتریش در دانشگاه ها برای ماه سپتامبر ( ارائه مدارک در اول ژانویه ) و برای ماه فوریه ( ارائه مدارک در اول اگوست ) می باشد .
هزینه های زندگی در کشور اتریش به نسبت کمتر از کشور المان می باشد ، نمونه ای از هزینه ها در کشور اتریش شامل هزینه شهریه دانشگاه متناسب با دانشگاه ، مقطع و رشته تقریبا از ۳۰۰ تا ۸۰۰ یورو / هزینه اجاره منزل از ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو / هزینه اجاره خوابگاه از ۲۰۰ تا ۴۰۰ یورو / هزینه خوراک و پوشاک به طور متوسط و تقریبی از ۱۵۰ تا ۲۵۰ یورو / هزینه بیمه درمانی بیشتر از ۲۰ یورو و ….. می باشد در نتیجه بطور متوسط مجموع هزینه تحصیل و زندگی در کشور اتریش ۸۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ یورو به طور سالیانه است . برخلاف کشور المان درخود  کشور اتریش امکان یادگیری زبان المانی وجود دارد و متقاضیان اجازه بردن همراه به این کشور را دارند هم چنین دانشجویان می توانند بدون نیاز به فیش حقوقی برای اجاره خوابگاه یا منزل اقدام نمایند .
متقاضیان می توانند پس از اتمام تحصیل خود مشغول به کار شده و با کار در کشور اتریش و پرداخت مالیات پس از مدت ۴ سال نسبت به دریافت اقامت خود در این کشور اقدام نمایند .
انتخاب رشته در اتریش و در تمام دنیا یکی از مراحل مهم تحصیل به شمار میرود و آینده ی شما را تضمین خواهد کرد . در نظر داشته باشید که با انتخاب رشته ی صحیح و مناسب میتوانید شغل مناسب نیز در آینده دریافت نمایید

Rating: 5

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

28 پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. برای رشته مد میتونین از دانشگاه های خصوصی در اتریش پذیرش بگیرین که براتون هزینه بر هستش. شرایط تحصیل در اتریش:
   با توجه به رقابتی بودن تحصیل در اتریش طبق قوانین آموزشی این کشور به منظور تحصیل در این کشور ابتدا می بایست در دانشگاه سراسری در رشته مورد نظر قبولی اخذ نموده و پس از گذراندن حداقل یک ترم اقدام نمایید. همچنین ممکن است به قبولی در آزمون ورودی دانشگاه های اتریش نیز نیاز داشته باشید. در غیر این صورت می توانید در دانشگاه های خصوصی اتریش تحصیل نمایید که البته هزینه بالایی نیز خواهد داشت.
   پیشنهاد می کنیم به منظور کاهش هزینه هایتان محصول اپلای و ویزای تحصیلی اتریش موسسه ملک پور را از لینک زیر تهیه نمایید تا شخصاً برای پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی اتریش بتوانید اقدام نمایید.
   https://malekpour.ir/product/اپلای-و-ویزای-تحصیلی-اتریش/

   پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. برای رشته مد میتونین از دانشگاه های خصوصی در اتریش پذیرش بگیرین که براتون هزینه بر هستش. شرایط تحصیل در اتریش:
   با توجه به رقابتی بودن تحصیل در اتریش طبق قوانین آموزشی این کشور به منظور تحصیل در این کشور ابتدا می بایست در دانشگاه سراسری در رشته مورد نظر قبولی اخذ نموده و پس از گذراندن حداقل یک ترم اقدام نمایید. همچنین ممکن است به قبولی در آزمون ورودی دانشگاه های اتریش نیز نیاز داشته باشید. در غیر این صورت می توانید در دانشگاه های خصوصی اتریش تحصیل نمایید که البته هزینه بالایی نیز خواهد داشت.
   پیشنهاد می کنیم به منظور کاهش هزینه هایتان محصول اپلای و ویزای تحصیلی اتریش موسسه ملک پور را از لینک زیر تهیه نمایید تا شخصاً برای پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی اتریش بتوانید اقدام نمایید.
   https://malekpour.ir/product/اپلای-و-ویزای-تحصیلی-اتریش/

   پاسخ
 1. Zahra گفته:

  سلام خسته نباشید.
  ببخشید برای بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد، رشته ی هتلداری بهتره یا جهانگردی؟
  (از نظر بازار کار در کشور اتریش و راحتتر بودن مهاجرت)

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. این دو رشته بازار کار مشابهی دارند و تفاوت چندانی برای ورود به بازار کار ندارند.

   پاسخ
 2. سارا گفته:

  سلام ممنون از راهنمایی های خوبتون… میخواستم بدونم که ادامه تحصیل در رشته ی ادبیات و زبان انگلیسی در اتریش امکان پذیر هست یا خیر
  و اینکه اگه لیسانس رو از دانشگاه سراسری گیلان بگیرم، حداقل معدلم باید چقدر باشه تا برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پذیرفته شم
  مچکرم

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست بزرگوار باید رزومه شما توسط تیم ما بررسی گردد تا جوابی قطعی تر برای میزان شانس شما در این مورد یافت که در این بخش امکان پذیر نیست. بنابراین پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این زمینه با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 3. m گفته:

  با سلام. میخواستم بدونم جایگاه شغلی رشته برنامه ریزی شهری و منطقه ای (شهرسازی) در اتریش به چه صورته؟ سوال دوم اینکه آیا شهریه پایین دانشگاه های اتریش برای دانشجویانیه که آلمانی بلدن؟ یا صرفا با مدرک آیلتس میشه همون میزان شهریه رو پرداخت کرد؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. دوست بزرگوار عمدتاً رشته هایی همانند شهرسازی برای کار کردن نیاز به معادل سازی و اخذ مجوزهای مرتبط را دارند. همچنین عمدۀ رشته ها تنها به زبان آلمانی در دانشگاه های دولتی اتریش تدریس می شود. هر چند باید اطلاعات جزیی تری از پرونده داشته باشیم تا بتوان راهنمایی دقیق تری در مورد شرایط شما انجام داد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. ناشناس گفته:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما بزرگواران
  من توانستم پذیرش ویزایD را برای اتریش بگیرم و در همین ماه به سمت اتریش مهاجرت میکنم و به همین علت نمیتوانم در دانشگاه های ایران ثبت نام کنم
  میخواستم بدونم با این وضعیت میشه در دانشگاه های دولتی اتریش در رشته های تجربی ثبت نام کرد

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 5. هانیه گفته:

  سلام خسته نباشید ممنون از انرژی های مثبتتون
  سوالم اینکه رشته هایی مثه تجارت و…. برای منی که رشته تجربیه میتونم تحصیل کنم توی این رشته ها توی دانشگاه های اتریش؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و ارادت. شرایط شما باید مورد بررسی قرار گیرد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 6. روح اله گفته:

  سلام خدمت جناب آقای دکتر ملک پور و همکاران گرامی ایشان
  رشته تحصیلی بنده کارشناسی ناپیوسته ایمنی صنعتی از دانشگاه آزاد هست. رشته‌های مربوط به دانشگاه وین را که مرور می کردم، رشته ارشد نزدیک به رشته خودم ندیدم. آیا اتریش دانشگاه رایگان دیگری به غیر از دانشگاه وین داره؟
  البته هدف بنده فقط کار هست که دنبال یه راه ساده تری برای ورود به اتریش هستم. با ۷ سال سابقه کار در پروژه های نفت و انرژی. با توجه به امتیازی بودن ویزای کار به نظر میرسه امتیازم کم باشه.
  البته جهت پزیرش یک مدرک لیسانس علوم اجتماعی از دانشگاه پیام نور با معدل کم نیز دارم که نمی‌دونم بشه پزیرش گرفت یا نه؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض احترام با مدرک دانشگاه ازاد اتریش برای تحصیل شانسی نخواهید داشت اما اگر با مدرک دانشگاهی غیر از ان اقدام فرمایید شانس خواهید داشت برای پذیرش تحصیلی در باب کار در اتریش هم این ویزا امتیازی میباشد و باید امتیازات شما بررسی شود در صورت داشتن 70 امتیاز میتوانید اقدام فرمایید.

   پاسخ
 7. فاطمه لواف پور گفته:

  سلام
  ببخشید من می خواهم برای دکتری اتریش شرکت کنم . کارشناسی ارشد رشته پژوهش هنر هستم با معدل 17.94 از دانشگاه سراسری شبانه علم و هنر یزد . متاهل هستم ولی در ابتدا مشکلی ندارم بدون همسرم ورود پیدا کنم مدرک زبان هم ندارم امکانش هست راهنماییم کنید ممنون

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. امکان تحصیل دکترا برای شما در این کشور وجود دارد اما توجه نمایید که اخذ پذیرش در این مقطع به مدرک زبان و داشتن استاد راهنما وابسته است. برای بررسی شرایط خود و اخذ اطلاعات در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 8. سعیده گفته:

  سلام و عرض ادب خدمت شما بزرگوار جناب اقای ملک پور
  چند روزی هست که با سایت خوب شما اشنا شدم و ویسهای حضرتعالی را گوش میکنم…عالی..بسیار عالی و دلسوزانه..جداا جای تقدیر و تشکر داره و خداقوت.
  کمی دیر به فکر مهاجرت افتادم اما قدما گویند..ماهی را هروقت از آب بگیری تازه است این شد که مزاحم وقت شریف شدم.حقیر متولد ۵۴هستم لیسانس مطالعات خانواده..سه سال پیش ارشد دواتی روانشناسی تربیتی قبول شدم اما شرایط ادامه تحصیل را نداشتم،قسمت نشد برم . چند سال سابقه بیمه دارم و لوح تغدیر بعنوان کارمند نمونه در زمینه حسابداری کامپیوتر و آرایشگری هم مدارک فنی حرفهای دارم.تصمیم داشتم از طریق ویزای کار به اتریش وارد شوم و بعد از مدتی که زبان المانی را مسلط شدم و اندوخته ای کسب کردم سال بعد همزمان با کار در اتریش برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد روانشناسی یا مشاوره اقدام کنم نمیدونم از نظر قوانین آن کشور امکان تغییر عنوان اقامت و ویزا هست یا خیر ؟
  نکته اینجاست که موسسه ای به بنده گفت با پنج میلیون که هزینه ویزا و بلیط و غیرو هست شما را به اتریش میفرستیم با ویزای کار و بیمه و …نهایتا بعد از ورود پنج میلیون دیگر باید به حساب ما واریز کنید….بنظر شما ورود از این طریق برای اهداف بنده در اینده مشکل ساز نخواهد شد؟
  از سکون در زندگی بیزارم چیزی که اکثر ما دچارش شدیم ، من دنبال تغییرات مثبت در زندگی و پیشرفت هستم.
  از اینکه فرصتی در اختیار بنده و دیگر دوستان قرار میدهید و با موسیقی های دلنشین ، ببسیار مفید پاسخگو هستید سپاسگزارم.
  به امید پیشرفت همه جوانها و هموطنان عزیزم

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. با توجه به شرایط سنی و میزان تحصیلات شما باید رزومه شما برای اخذ ویزای کاری کشور اتریش مورد بررسی قرار گیرد. ویزای این کشور امتیاز بندی است و در صورت داشتن امتیازات لازم می توانید برای این ویزا اقدام کنید. در مورد کار سایر موسسات ما هیچ اطلاعات و ایده ای نداریم. برای بررسی شرایط خود پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 9. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ارادت. رشته های تحصیلی اتریش در این مقاله بیان شده است. هزینه اجاره ملک بسته به ملک و محل آن متقاوت است. برای دریافت اطلاعات تکمیلی می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 10. mie editor2 گفته:

  سلام اقای ملک پور واقعا نصفی از روز فقط ویس های شما رو گوش میکنم و خیلی تشکر میکنم از شما به خاطر این همه وقت که برای ما می گذارید و من یک چیزی که در ویس های شما توجه کردم و جای ان ها خالی بود این بود که شما از انواع رشته های تحصیلی (تجربی) در دانشگاه های اتریش و قیمت های اجاره خونه به ازای ارزش خونه ها رو نتونستم پیدا کنم سپاس فراوان دوستدار شما ابراهیمی

  پاسخ
 11. mie editor2 گفته:

  با سلام. مدرک شما مورد تایید است اما ممکن است ادامه تحصیل در این رشته با دشواری هایی همراه باشد. امکان اخذ پذیرش رشته های مرتبط با رشته شما (علوم پایه) وجود دارد. برای اخذ اطلاعات بیشتر با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 12. mie editor2 گفته:

  سلام و خسته نباشید دکتر ملکپور درباره دانشگاه FH CAMPUS میخواستم یدونم مدرک لیسانس رادیولوژی از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه قبول دارن برای ارشد خوندن

  پاسخ
 13. Avet گفته:

  سلام خدمت شما استاد محترم یه سوال دارم اگه ممکنه در خصوص تحصیل دکتری تخصصی در رشته های پزشکی مثل سرطان شناسی خون شناسی و همچین رشته هایی توضیح بیشتری بدین.با تشکر

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   رشته های پزشکی به طور کلی دارای آزمون ورودی هستند . اگر شخص بتواند آزمون ورودی را پاس نماید میتواند در رشته های پزشکی تحصیل نماید. لطفا مشخصات کامل خود و شرایط خود را ذکر نمایید تا بتوانیم بهتر شما را راهنمایی نماییم با اینکه با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید با تشکر

   پاسخ
 14. سوالات مهاجرتی گفته:

  با سلام و خسته نباشی خدمت استاد عزیز آقای ملک پور بنده ۳۱ ساله دارای مدرک کاردانی انیمیشن(۹۱) و کارشناسی انصرافی تدوین (۹۳) می باشم حدود ۶ سال سابقه کار در زمینه فیلم مستند و داستانی به عنوان دستیار کارگردان ساخت یک مستند پخش شده از شبکه ۲ ساخت چند فیلم کوتاه سطح زبان انگلیسی در حد متوسط بدون مدرک زبان در حال حاضر در شرکت #۷۸۰* در زمینه انیمیشن فعالیت دارم همسرم ۲۸ ساله دارای لیسانس زبان ایتالیایی از دانشگاه تهران(۹۰) سابقه حدود ۵ سال مترجمی زبان انگلیسی ۲سال سابقه کار به عنوان تور لیدر و در حال حاضر مشغول گذراندن دورهای طراحی لباس در جهاد دانشگاهی اینک تصمیمان به ادامه تحصیل در زمینه کاری خود (فیلمسازی و انیمیشن- طراحی لباس، فشن) را داریم. البته از نظر مالی دارای محدودیتهایی هستم. ۱-چگونه می توانیم بورسیه تحصیلی در زمینه هنر دریافت کنیم؟ ۲-از آن جایی که تحصیل اولویت اصلی مان است و مهاجرت و اقامت هدف دوم از چه راه دیگری می توان این کار انجام داد؟ ۳-لطفا در مورد دانشگاههای هنر کشور اتریش بیشتر توضیح دهید زیرا در زمینه فیلم سازی و فشن اطلاعات بسیار محدود است. ۴-لطفا نظرتون رو در مورد کشورهایی نظیر گرجستان، ترکیه، آذربایجان و … که جز اتحادیه اروپا نمی باشند را بفرمایید که ایا شرایط دریافت پذیرش تحصیلی در آن راحت نیست و اینکه ایا با درس خواندن در آنها می توان برای مقاطع بالاتر از کشورهایی اروپایی راحت پذیرش گرفت؟ ارادتمند شما مسعود ساعت ساز

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   جهت دریافت بورسیه تحصیلی بهتر است با دانشگاه های مورد نظر خود وارد ارتباط شوید . زیرا هر دانشگاه در سراسر دنیا و اتریش دارای تعداد محدودی پذیرش است که خود دانشگاه افراد را انتخاب مینماید . بهتر است قبل از هر گونه اقدامی با دانشگاه ها وارد ارتباط شوید . با تشکر از پیغام بسیار عالی شما . همچنین میتوانید با دفتر مرکزی MIE اتریش تماس حاصل نمایید تا بتوانیم شما را بهتر راهنمایی نماییم.

   پاسخ