راههای درخواست برای باز نو کردن یا تجدید گرین کارت آمریکا

تجدید گرین کارت آمریکا و راههای درخواست تعویض گرین کارت آمریکا ۲۰۱۷ ، اگر که شما شخصی هستید که اقامت دائم آمریکا را دارید و تاریخ انقضا  گرین کارت ده سال شما گذشته است و یا اینکه ظرف شش ماه آینده خواهد گذشت، شما باید تجدید دوباره آنرا بوسیله پروسه زیر تکمیل نمایید :

  • فرم انلاین E, I-90 که به منظور درخواست شخص برای جایگزینی کارت اقامت دایم بکار گرفته می شود.
  • تکمیل فرم I-90 ، درخواست برای جایگزینی کارت اقامت دایم بوسیله ایمیل نیز صورت می گیرد.

فرم I-90  بدین صورت است که به منظور جایگزینی کارت دایم اقامت بکار گرفته می شود و می تواند یک حساب آنلاین USCIS  را ایجاد کند تا بدین منظور بتواند مورد خود را به صورت آنلاین مدیریت نماید.

اگر که شما این فرم را به صورت کاغذی و براساس درخواست نامه I-90 مدنظر داشته باشید، شما یک حساب از طریق USCIS به صورت ایمیل دریافت خواهید کرد و در آن دستورالعمل های نحوه ایجاد یک حساب آنلاین USCIS را خواهید داشت. مزایای داشتن حساب آنلاین USCIS بدین صورت است که شما می توانید :

  • شرایط و ضوابط مورد خود را چک نمایید.
  • اطلاعیه ها و به روز شدگی های مورد خود را دریافت نمایید.
  • به درخواست های خود بر اساس شواهد پاسخ دهید و
  • اطلاعات تماسی خود را مدیریت کرده و آدرس خود را در صورت تعویض به روز نمایید.

اگر که شما وکیل هستید ، ایجاد حساب آنلاین USCIS به شما این اجازه را می دهد که تمامی فرم های I-90 را یکجا مدیریت کنید.

 

چگونه می توان گرین کارت را تجدید کرد اگر که شما در خارج از آمریکا باشید:

اگر که شما خارج از آمریکا باشید و گرین کارت شما طی شش ماه بعدی انقضا یابد (اما شما ظرف یکسال  از خروج خود به آمریکا برگردید یعنی قبل از موعدی که تاریخ انقضا شما به اتمام رسیده باشد ) ،شما باید اقدام به تجدید گرین کارت خود کنید به مجرد اینکه تصمیم به ورود در آمریکا  داشته باشید.

زمانیکه در هنگام انقضا کارت شما در خارج از آمریکا باشید و برای تجدید گرین کارت خود قبل از عزیمت خود اقدام نکرده باشید ، شما باید با نزدیکترین کنسول آمریکا ، اداره USCIS  ،مسوول ورود آمریکا قبل از شروع به تکمیل فرم I-90  برای بازنو کردن گرین کارت مشورت نمایید.

 

زمان تجدید گرین کارت چه موقع است؟

شما باید گرین کارت خود را نو کنید اگر که شما اقامت  دایم داشته و به موجب فرم I-551 به مدت ده سال ساکن آمریکا باشید و کارت شما ظرف شش ماه فعلی و یا آینده انقضا یابد.

تذکر: اگر که شما اقامت نامعلوم داشته باشید و انقضا آن رسیده باشد، این دستورالعمل ها به منظور درخواست شما   بکار گرفته نمی شود.ئر این حالت شما باید فرم I-751 را پر کرده ، در خواست برداشتن اقامت نامعلوم  نمایید.

 

چگونه می توان شرایط برای این درخواست را پیدا کرد؟

شما این حالت را در بخش نمایش شرایط مورد خود باید جستجو کنید. لطفا با یاد داشته باشید که شماره پذیرششکا ظرف ۷۲ ساعت در دسترس نمی باشد. اگر که شما سوالات مرتبط با مهاجرت دارید شما باید از مرکز ملی  USCIS به نام (NCSC ) با شماره ۵۲۸۳-۳۷۵-۸۰۰-۱ تماس حاصل فرمایید.

شما باید در خواست خود را بر اساس شماره پذیرش، شماره ثبت نام، نام و تاریخ تولد داشته باشید.

 

چگونه می توان در خواست داد اگر که درخواست شما رد شده باشد؟

اگر که درخواست شما بر ای تجدید گرین کارت رد شده باشد، شما نامه ای برای دلیل رد خود دریافت خواهید کرد. به شما این اجازه داده نمی شود که درخواست برای یک تصمیم منفی بدهید.

بهرحال، شما باید با اداره USCIS تماس حاصل فرمایید و از آنها بخواهید که دوباره آنرا مدنظر قرار دهند. این بازبینی مجدد باید شامل اسناد و مدارک معتبر برای ارایه بوده باشد.

گرفتن کمک :

اگر که شما نیازمند مشاوره هستید، از صفحه وب مشاوره قانونی دیدن فرمایید. همچنین شما می توانید از مرکز USCIS نیز لیستی از سازمانهایی که می توانند در تدارک این درخواست نامه به شما کمک کنند بهره مند گردید.

قانون چه چیز را بیان می دارد:

بخش ۲۶۴ سازمان مهاجرت و ملیت (INA )بیان می دارد که: هر خارجی در ایالات متحده آمریکا باید از یک گواهینامه به منظور ثبت نام شرح داده شده بهره مند گردد. همچنین این سازمان بیان می دارد که :هر خارجی ۱۸ سال سن و بالاترباید این گواهینامه ها را همیشه همراه خود را داشته باشد.

در باب تجدید گرین کارت آمریکا و تعویض گرین کارت آمریکا، اطلاعات را به صورت کامل و جامع با جزئیات را در اختیار شما عزیزان و علاقه مندان این راه قرار دادیم چنانچه در راستای گردآوری تحقیقات خود مطالب نگاشته شده کافی نبوده است این امکان را دارید با مشاورین برجسته موسسه مشاوره ای MIE با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرموده و از اطلاعاتی که در اختیار شما قرار می دهند بهره مند شوید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ