راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا به صورت گام به گام

راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا به همراه تصویر، اطلاعات مهم در رابطه با ثبت نام آنلاین ویزای کانادا برای مهاجرت به کانادا در این مقاله به صورت تصویری و علمی مورد بررسی قرار می گیرد. بسیاری از افراد قصد دارند که به صورت آنلاین برای اخذ ویزای کانادا اقدام کنند راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا به صورت کامل و مرحله به مرحله به افراد آموزش می دهد که به چه صورت برای اخذ ویزای توریستی کانادا، ویزای تحصیلی کانادا یا ویزای کار کانادا اقدام کنند. ممکن است سوالاتی پیش آید از جمله اینکه راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا به چه صورت است؟ از کجا می توان راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا را جستجو نمود؟ پس از راهنمایی ثبت نام آنلاین ویزای کانادا چه کاری باید انجام داد؟ در این مقاله به تمامی سوالات فوق پاسخ داده شده است. شما عزیزان همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا تماس حاص نموده و به صورت تخصصی با مشاورین ارشد صحبت نمایید و مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید.

راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا 9 راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا و شرایط عمومی

قبل از اینکه به صورت تخصصی وارد بحث راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا شویم لازم است که در خصوص شرایط عمومی این کشور توضیحاتی ارائه شود. کشور کانادا در شما قاره آمریکا شمالی واقع شده است و شامل 10 استان و 3 قلمرو می باشد، که هر کدام از آن ها در مواردی می توانند به صورت مستقل مدیریت شوند. کشور کانادا از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده است. کانادا دارای مرز مشترک زمینی با آمریکا می باشد که به عنوان بلندترین مرز زمینی در دنیا نیز شناخته می شود. با مساحت 9.98، کانادا دومین کشور پهناور جهان از نظر مجموع مساحت و چهارمین کشور پهناور جهان از نظر مساحت خشکی می باشد. حکومت این کشور دموکراسی پارلمانی فدرال است و پایتخت آن شهر اتاوا می باشد. در حوزه صنعت و فناوری کانادا کشوری پیشرفته است. با توجه به اینکه سالانه تعداد بسیار زیادی برای مهاجرت به کانادا از طرق مختلف از جمله تحصیل، کار و سرمایه گذاری و همچنین از طریق ویزای توریستی اقدام می کنند، درخواست برای اخذ ویزای آنلاین نیز زیاد می باشد. افراد اگر راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا را به طور کامل آموزش ببیند پس از آن به صورت علمی همانند یک وکیل می توانند برای اخذ ویزای کانادا اقدام کنند. کشور کانادا از پرمتقاضی ترین کشورهای جهان برای مهاجرت است به همین دلیل این نوشتار به صورت علمی گردآوری شده است. 

در این مقاله که به همت کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور نگاشته شده است، تمامی مراحل ثبت نام برای درخواست آنلاین انواع ویزای کانادا، اعم از ویزای توریستی یا مولتی کانادا، ویزای تحصیلی کانادا و ویزای کاری کانادا به صورت گام به گام و به همراه تصویر شرح داده شده است.

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 1 راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا

راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا و نکات آن

راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا حائز این دو نکته مهم است که در مرحله اول فرم های ثبت نام و درخواست اولیه همراه با مدارک مورد نیاز باید ارائه گردد. نکته دوم نیز بحث افسر ویزا می باشد که به شرایط و نکته اول بسیار بستگی دارد. نکته ای که می توان به عنوان مهم ترین مطلب به آن اشاره نمود این است که اگر کمترین خلل و نقصی در خصوص ارائه مدارک پرونده وجود داشته باشد افسر ویزا درخواست متقاضی را به راحتی رد خواهد کرد. در این مقاله سعی نموده ایم که راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا را به صورت دقیق و مرحله به مرحله توضیح دهیم تا شما عزیزان بتوانید به درستی مدارک خود را ارائه دهید و ویزای کانادا را به صورت آنلاین درخواست دهید و به یک نتیجه مثبت دست پیدا کنید.

درخواست ویزا به صورت آنلاین انجام می شود اما نیاز است که فرد در زمان مشخص شده نیز به سفارت کانادا مراجعه کند و مراحل انگشت نگاری را نیز به انجام برساند. با توجه به اینکه سفارت کانادا خدماتی برای اعطای ویزا در ایران ندارد، باید افراد به سفارت کانادا در کشورها همسایه مراجعه نمایند.

ویزای مولتی کانادا 2 راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا

راه های مهاجرت به کانادا

راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا برای ورود به سایت

مرحله اول: در اولین قدم باید به سایت اصلی مهاجرت دولت کانادا مراجعه کرد، نام این سایت www.canada.ca/en.html می باشد. پس از آن افراد باید در قسمت MENU یک حساب کاربری به نام خود بسازند که با وارد شدن در قسمت IMMIGRATION AND CITIZENSHIP می توانند این کار را انجام دهند. که البته در این قسمت نیز باید روی گزینه Sign in or create an account to apply online کلیک کنند و این گزینه را انتخاب کنند. تمامی مراحل ذکر شده در عکس پایین مشخص می باشد که راهنمای افراد است.

راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا 1 راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا

راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا برای ساخت اکانت

مرحله دوم: در این مرحله شما باید یک اکانت بر روی وبسایت ایجاد نمایید تا بتوانید از طریق آن درخواست خود را ثبت و پیگیری نمایید. پس از آن باید روی گزینه Sign in with GCKey کلیک نمایید و سپس گزینه Sing Up را انتخاب نموده و در صفحه بعدی گزینه accept را انتخاب نموده و سپس username خود را بنویسید. پس از این مرحله شما باید یک نام کاربری و یک رمز ایجاد کنید که هر کدام باید بین 8 الی 16 کاراکتر باشد و این کاراکتر باید ترکیبی از اعداد و ارقام و حروف بزرگ و کوچک باشد. اطلاعات وارد شده را به خاطر داشته باشید و حتما یادداشت نمایید.

راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا 2 راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا

راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا در مرحله امنیت اکانت

مرحله سوم: پس از انجام ثبت نام اولیه و ایجاد حساب کاربری با پسورد، وارد صفحه ای می شوید که یک سری سوالات خاص از شما پرسیده می شود. این سوالات مربوط به این است که اگر رمز خود را فراموش کرده باشید می توانید با پاسخ به آن ها وارد حساب کاربری خود شوید و حساب کاربری خود را بازیابی نمایید. پاسخ سوالات را به خاطر داشته باشید تا در صورت فراموشی رمز عبور خود مشکلی برای بازیابی اکانت خود نداشته باشید.

راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا 3 راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا

اخذ ویزای کار کانادا

راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا در مرحله تکمیل ساخت اکانت

مرحله چهارم: پس از آن که وارد حساب کاربری خود شدید به این معنی است که مراحل gckey را به درستی انجام داده اید و اکنون باید ادامه ثبت نام را پیش برید.

مرحله پنجم: در مرحله بعد باید مجدد به سایت www.cic.gc.ca/english مراجعه کنید، پس از اینکه وارد این سایت شدید باید روی گزینه I Accept کلیک کنید تا صفحه بعدی برای شما باز شود. صفحه ای که برای شما نشان داده می شود در زیر ارائه شده است.

راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا 4 راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا

پس از آن در صفحه بعد سوالاتی از شما پرسیده می شود که باید پاسخ های خود را نیز به خاطر بسپارید، بخاطر اینکه اگر دوباره وارد همان صفحه شوید این سوالات برای شما تکرار خواهد. پس از اتمام این مرحله، حساب کاربری شما تکمیل شده و شما ثبت نام اولیه را انجام داده اید. در انتهای صفحه به شما نشان داده خواهد شد که ثبت نام شما و ایجاد حساب کاربری شما به اتمام رسیده است. با کلیک بر روی زبان انگلیسی صفحه بعد برای شما باز می شود.

راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا در مرحله انتخاب نوع ویزا

مرحله ششم: پس از اینکه یک نام کاربری ایجاد کردید در مرحله بعد باید نوع ویزای درخواستی خود را انتخاب کنید. اگر شما برای درخواست ویزای توریستی کانادا، یا ویزای تحصیلی کانادا یا ویزای کار کانادا اقدام کرده اید بنابراین در این مرحله باید نوع ویزا را Visitor visa, Study and/or work visa انتخاب نمایید تا وارد مرحله بعدی شوید. اگر برای نوع دیگری از ویزا درخواست دارید باید گزینه مرتبط با آن را انتخاب نمایید.

راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا 5 راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا

ویزای مولتی کانادا

راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا در مرحله پاسخ دهی به سوالات

مرحله هفتم: از این مرحله به بعد با توجه به نوع درخواست شما، سفارت کانادا در خصوص سفرها و تعداد ویزاهایی که دریافت نموده اید از شما سوال می پرسد. نکته بسیار مهم این است که شما به تمامی این سوالات باید صادقانه پاسخ دهید. زیرا اگر یک جواب از طرف شما با مدارکی و مارکی که از شما وجود دارد مطابقت نداشته باشد، افسر ویزا به راحتی ویزای شما را رد خواهد کرد. بنابراین توصیه اکید می شود که به سوالاتی که در صفحات بعد از شما پرسیده می شود به صورت دقیق و صحیح پاسخ دهید.

سوالات سری اول

راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا 6 راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا

سوالات سری دوم

راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا 7 راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا

سوالات سری سوم

راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا 8 راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا

شرایط ویزای تحصیلی کانادا

راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا در مرحله ارائه مدارک

مرحله هشتم: در مرحله بعد شما باید تمامی مدارک درخواستی را با توجه به نوع ویزای درخواستی آپلود کنید. در هنگام پر کردن فرم های مخصوص ارائه مدارک تحصیلی و رشته تحصیلی خود و آدرس به همراه ترجمه آن ها و همچنین نام و نام خانوادگی و نوشتن صحیح آن بسیار مهم می باشد. تمامی مدارک باید به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد. در این مرحله نیز مانند مراحل قبلی صداقت در ارائه مدارک بسیار مهم است و در صورت جعلی بودن مدرکی، بلافاصله درخواست شما رد خواهد شد.

راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا در مرحله پرداخت هزینه

 پس از آن که تمامی مراحل قبلی را تکمیل نمودید باید هزینه ویزای درخواستی پرداخت شود. این پرداخت می تواند از طریق کارت های اعتباری انجام شود. در زیر هزینه های مورد نیاز برای درخواست اینترنتی انواع ویزاهای کانادا ذکر می شود.

هزینه ثبت نام اینترنتی و آنلاین ویزای تحصیلی کانادا 150 دلار
هزینه ثبت نام اینترنتی و آنلاین ویزای کار کانادا 155 دلار
هزینه ثبت نام اینترنتی و آنلاین ویزای توریستی کانادا 100 دلار
هزینه ثبت نام اینترنتی و آنلاین ویزای هنرمندان 100 دلار

راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا و مدارک لازم برای درخواست

همان گونه که بیان شد در مرحله ارائه مدارک، باید اسناد مورد نیاز را در وبسایت آپلود نمایید. در زیر لیستی از مدارک مورد نیاز قرار گرفته است.

  • ارائه تمام مدارک هویتی مانند شناسنامه و  پاسپورت و اسکن آن ها. همچنین اگر شخص پاسپورت قدیمی نیز داشته باشد که سفرهای سابق او را به سایر کشورهای اروپایی از جمله کشورهای حوزه شنگن به اثبات برساند را باید ارائه نماید.

  • پر کردن فرم و صفحه درخواست ویزای کانادا. این فرم در قسمت حساب کاربری با توجه نوع درخواست شخص برای درخواست ویزا مانند کاری، تحصیلی یا توریستی قابل دریافت است.

  • آپلود اسکن شده تمامی صفحات پاسپورت در قسمت حساب کاربری

  • ارائه اینترنتی گردش حساب بانکی مربوط به 4 ماه گذشته. این حساب باید به صورت کوتاه مدت و روزشمار باشد. همچنین این اطلاعات باید به زبان انگلیسی باشد و قابلیت آپلود داشته باشد.

  • اسکن عکس های خواسته شده در قسمت آپلود مدارک

  • ارائه و اسکن فرم های مخصوصی که مربوط به مشخصات دقیق فرد و تعداد سفرهایی که داشته است به صورت کامل و دقیق

  • ارائه و اسکن طلاعات شخصی اعضای خانواده متقاضی. نکته مهم این است که خانواده شخص اگرچه در سفر درخواست شده به همراه شخص نباشند باز هم باید اطلاعات آن ها ارائه گردد.

  • اگر درخواست شخص متقاضی برای ویزای توریستی است باید رزرواسیون هتل و بلیط رفت و برگشت او در قسمت مشخص شده آپلود شود.

  • ارائه و آپلود یک انگیزه نامه قوی که هدف شخص را از سفر به کانادا مشخص نماید و افسر ویزا را برای اعطای ویزا متقاعد کند.

راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا و سخن پایانی

راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا را در این مقاله به صورت علمی و گام به گام مورد تحلیل و ارزیابی قرار دادیم. افرادی که می خواهند از راهنمای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا را به صورت دقیق آگاه شوند می توانند این مقاله به صورت دقیق مطالعه نمایند. با توجه به اینکه امروزه مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا بسیار مورد توجه و درخواست افراد است، لازم دیدیم که مطالب علمی و دقیقی را در خصوص درخواست ویزای تحصیلی کانادا به صورت آنلاین، درخواست ویزای کاری کانادا به صورت آنلاین و درخواست ویزای توریستی کانادا به صورت آنلاین گردآوری نماییم. شما عزیزان همواره می توانید با موسسه مشاوره ای MIE در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین تماس حاصل نموده و با مشاورین متخصص و مسلط به امور بین الملل و مشاور رسمی کانادا به صورت تخصصی مشاوره دریافت نمایید.