دکتری در اتریش

دکتری در اتریش

دکتری در اتریش بصورت رایگان بوده و دانشجویان دکتری در اتریش امکان اخذ بورسیه تحصیلی اتریش در هنگام تحصیل در اتریش را نیز خواهند داشت ، آیا از شرایط اخذ پذیرش دکتری در اتریش ۲۰۱۸ مطلع نیستید؟ آیا با مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش دکتری در اتریش آشنایی ندارید؟ مقاله گردآوری شده از جانب موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور)، جهت آشنایی و تسهیل در اخذ پذیرش دکتری در اتریش می باشد و به طور کل شرایط اخذ پذیرش دکتری در اتریش را شرح می دهد. مسلما در هر قسمت از جهان پیرامون، کشور های متفاوت، شرایط متفاوتی را جهت اخذ پذیرش دکتری در اتریش خواستار می باشد و دسترسی به حجم بالای اطلاعات مورد نیاز با توجه به شرایط حال حاضر نیازمند صرف وقت زیادی خواهد بود. از این رو موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) با بهره گیری از کادر مجرب وکلا و مشاورین، اقدام به فراهم کردن بستر مناسب جهت خدمت رسانی به هم میهنان عزیز در هر نقطه کشور کرده است. در همین راستا میتوانید با تلفن های موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی در مورد امور مهاجرتی خود همچنین دکتری در اتریش و مهاجرت به اتریش و تحصیل در اتریش  با مشاوران ما بهرمند گردید .

کشور اتریش یکی از کشورهای پیشرو در در تحقیقات و دستاوردهای علمی است به گونه ای که این کشور  یکی از کشورهایی است که بیشترین سهم را در کسب جوایز نوبل به خود اختصاص داده است. همچنین این کشور یکی از مراکز اصلی فرهنگی در دنیا شناخته می شود.  دانشگاهها و شهرهای اتریش نقش بسیار موثری در تحقیق و سرمایه های فکری این کشور ایفا می نمایند.

براساس گزارش کمیسیون اروپا، اتریش سومین مقام را در میان کشورهای عضو اتحادیه در تحقیق و پژوهش دارا می باشد به گونه ای که در دهه گذشته، میزان رشد تحقیق و توسعه در اتریش سریع تر از متوسط ​​اتحادیه اروپا بوده است. از سال ۲۰۰۲ بودجه تحقیق و توسعه در اتریش همواره درصدی از تولید ناخالص ملی است و علی رغم مشکلات و محدودیت های اقتصادی، از سال ۲۰۰۹ به بعد، سهم  بودجه تحقیق و توسعه در  بودجه دولت اتریش از افزایش چشمگیری برخوردار بوده است. بنابراین اتریش یکی از مکانهای ایده آل برای محققین و دانشجویان دکترا در همه حوزه ها به ویژه در علوم  پایه و علوم انسانی می باشد.

 

آموزش عالی در اتریش

بخش آموزش عالی اتریش از ۲۳ دانشگاه دولتی، ۱۳ دانشگاه خصوصی و ۱۸ موسسه رسمی آموزشی تشکیل شده است که تحت عنوان  Fachhochschulen  یا دانشگاههای علوم کاربردی شناخته می شوند. موسسات آموزش عالی از درجه بالایی از خودمختاری برخوردار هستند و طیف کاملی از برنامه های تحصیلی را ارائه می دهند. مدارک دکترا توسط دانشگاه های دولتی به طور گسترده ارائه می شود و توصیه می گردد که اعتبار موسسات خصوصی از قبل بررسی شود  تا اطمینان حاصل شود که قادر به صدور مدرک دکتری در اتریش هستند.

 

ساختار دکتری در اتریش

از آنجا که کشور اتریش یکی از امضا کنندگان موافقتنامه بولونیا می باشد لذا طول دوره مقاطع آموزش عالی در این کشور تغییر یافته است به گونه ای که مطابق سیستم جدید، تحصیل در مقطع لیسانس به مدت سه سال منتهی به دوره کارشناسی ارشد خواهد شد و پس از دوره کارشناسی ارشد که مدت زمان آن بین یک تا دو سال است، دوره دکترا به مدت ۳ سال به طول خواهد کشید ( موافقتنامه بولونیا مجموعه ای از جلسات و توافقات  بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای استاندارد سازی آموزش عالی کشورهای عضو اتحادیه می باشد). با این حال، سیستم قدیمی هنوز در برخی از دانشگاه ها وجود دارد، و مدت برنامه تحصیلی بسته به مقطع تحصیلی و پیشرفت تحصیلی فرد ممکن است ۴ تا ۵ سال طول کشد.

دوره دکتری در اتریش به دو مرحله قبل و بعد از آزمون تعیین صلاحیت تقسیم می شود. دانشجویان مقطع لیسانس پس از سپری کردن دو سال از طول مدت تحصیل واجد شرایط شرکت در آزمون مقدماتی دوره دکتری بوده و در صورت موفقیت در آزمون، می توانند مستقیما از دوره لیسانس وارد دکترا شوند. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد پس از سپری کردن یکسال از دوره کارشناسی ارشد، واجد شرایط شرکت در آزمون دوره دکتری می باشند.

در مرحله دوم مطابق با سیستم دکتری بولونیا، دانشجویان دوره دکتری در اتریش می بایست به مدت سه سال کار تحقیقاتی به عنوان تز پایان نامه خود انجام دهند و پیشرفت آنها در طول این سه سال مورد بررسی قرار گرفته و انتظاراتی که از آنها در طول هر برهه زمانی کار وجود دارد می بایست برآورده کرده باشند. در طول این دوره سه ساله به دانشجویان روش تحقیق (کیفی / کمی)، روش مرور و ارائه تحقیقات، آمار و سایر روشهای خاص (برای رشته های علوم پایه) در قالب دوره های آموزشی ارائه می شوند. همچنین دانشجویان دوره دکتری در اتریش می بایست در سمینارهای پزوهشی و انجمن ها و زورنالهای تخصصی مشارکت نموده و مقالاتی ارائه دهند.  معمولا دانشگاهها انتظاراتی را که از دانشجویان دوره دکتری دارند مشخص می نمایند به عنوان مثال دانشجویان دوره دکتری مدیریت در دانشگاه اینسبورگ کاملا از محتوای دوره دکتری در اتریش و انتظارات آگاه خواهند شد .

دانشجویان دوره دکتری در انتهای دوره می بایست به صورت شفاهی از تز خود در مقابل کمیته ممتحن از اساتید دفاع نمایندو می بایست تحقیقات دسته اولی را در موضوع تز خود ارائه نموده باشند. همچنین چاپ مقالات در زورنالهای تخصصی اثر مثبت زیادی در جلب نظر افراد کمیته خواهد داشت.

 

شرایط پذیرش دکتری در اتریش

مدارک علمی و آکادمیک

برخی از دانشگاههای اتریش دانشجویان دکترا را از مقطع لیسانس نیز جذب می نمایند اما به طور کلی سیستم آموزشی اتریش منطبق بر موافقتنامه های بولونیا بوده و دانشجویان جهت پذیرش در دوره دکترا می بایست  مدرک کارشناسی ارشد داشته باشند. همچنین شانس افرادیکه دوره کارشناسی ارشد یکساله داشته و معادل ۶۰ امتیاز ECTS را کسب نموده باشند فاقد شرایط لازم برای شرکت در دوره دکتری هستند.

مدرک زبان

اگر چه زبان انگلیسی زبان رسمی برای انجام کارهای پزوهشی است، تعدادی از دوره های  PhDs وجود دارد که در آن شما نیاز به صحبت به زبان آلمانی دارید . در چنین مواردی ، شما باید شواهدی از مهارت های زبان آلمانی، حداقل در سطح دوم زبان آلمانی  DSH II  ( سطح B2 ) را ارائه دهید. برای دانشحویانی که زبان انگلیسی زبان مادری آنها نمی باشد و جهت پذیرش در دوره دکتری زبان آلمانی الزام نباشد، ارائه مدرک زبان انگلیسی IELTS و یا تافل ضروری است.

فرآیند درخواست پذیرش تحصیل دکتری در اتریش

هر دانشگاه یا موسسه آموزش عالی، زمانی را برای ارائه درخواست تعیین نموده است اما عموما سال تحصیلی در دانشگاهها و موسسات آموزش عالیکشور اتریش، ماه سپتامبر می باشد و لذا جهت شروع تحصیل در سال آموزشی جدید، می بایست حداکثر تا ماه دسامبر و یا ژانویه همان سال، در خواست خود به همراه سایر مدارک مورد نیاز را به دانشگاه یا موسسه آموزش عالی ارائه نمایید. عمدتا برای دوره های تحصیلی دکتری با بورس کامل، مصاحبه بخشی از روند انتخاب می باشد. علاوه بر ارائه فرم درخواست ( به صورت کامپیوتری یا چاپ شده) مدارک زیر مورد نیاز است:

 • آخرین مدرک تحصیلی برای افرادیکه تحصیلات خود را به پایان رسانده اند. دانشجویانی که هنوز در حال تحصیل بوده و مدرک خود را دریافت نکرده اند در صورتیمه تحصیلات آنها قبل از شروع دوره دکتری به پایان می رسد می توانند درخواست تحصیل در دوره دکتری بنمایند.
 • رونوشت رسمی از تمام واحد های درسی گذرانده شده به همراه ریز نمرات، مدت و تاریخ گذراندن واحدهای درسی
 • اطلاعاتی راجع به دانشنامه تحصیلی لیسانس / فوق لیسانس و واحدهای سپری شده و معادل ECTS آن و تاریخ اخذ دانشنامه و در برخی مواقع ارائه دانشنامه
 • مدرک زبان انگلیسی و در برخی موارد زبان آلمانی
 • توصیه نامه: معمولا سه عدد توصیه نامه می بایست قبل از اتمام زمان ثبت نام ارائه شود. لذا متقاضیان تحصیل در دوره دکتری می بایست با معرفین خود تماس گرفته و از آنها بخواهند تا قبل از اتمام زمان ثبت نام، نسبت به توصیه متقاضی به دانشگاه اقدام نمایند.
 • انگیزه نامه : در یک و حداکثر دو صفحه هدف، انگیزه و دلیل خود از شرکت در دوره دکتری را می بایست ارائه نمایید.
 • در صورت ضرورت ارائه نتیجه آزمون ورودی، رزومه ( CV) و سایر مدارک مورد نیاز

یادآوری می گردد که در کشور اتریش روش های اداری بسیار جدی گرفته می شود بنابراین مطمئن شوید که تمام اسناد را تهیه و دستورالعمل های مربوطه را رعایت می نمایید. تمام دیپلم ها و گواهی های ارسال شده به عنوان بخشی از پرونده شما باید نسخه رسمی با مهر رسمی (apostille) موسسه صادر کننده را داشته باشد.  علاوه بر این، تمام اسناد مورد نیاز برای پذیرش که نسخه اصل آنها به زبان آلمانی نمی باشد، می بایست به زبان آلمانی ترجمه رسمی شوند و یا ترجمه آلمانی آنها توسط یک وکیل حرفه ای معتبر تایید شود. اسناد اصلی به زبان انگلیسی قابل قبول می باشند.

هزینه های تحصیل دکتری

شهریه تحصیل

کلیه دانشگاههای کشور اتریش تا سال ۲۰۰۱ کاملا رایگان بودند. از این زما به بعد شهریه دانشگاه برای دانشجویان اتریشی و دانشجویان اروپایی برابر با ۳۶۰ یورو در هر ترم و برای دانشجویان غیر اروپایی برابر ۷۰۰ یورو در هر ترم تعیین گردید. از سال ۲۰۰۸ برای دانشجویان اتریشی و  اروپایی که تحصیلات خود را سر زمان مقرر به پایان می رسانند مبلغ شهریه اخذ شده عودت داده می شود.  اتحادیه اروپا در هر ترم تعیین گردید.

سایر هزینه ها

علاوه بر شهریه فوق الذکر، کلیه دانشجویان می بایست مبلغ ۱۸ یورو در هر ترم بابت هزینه های بیمه در طول تحصیل پرداخت نمایند.

 

قرارداد استخدامی

به دانشجویان دکتری که در یک برنامه ساختار یافته بزرگتر بنام CoQuS
( Vienna Graduate Program on Complex Quantum Systems ) پذیرش می شوند و یا تحت نظر یک سوپروایزور در پروژه هایی که تامین مالی شده اند ( مانند پروژه های مرکز تحقیقات تکنولوژی اتریش IST )  مشغول کار می شوند، قرارداد استخدامی پیشنهاد می شود. بدان معنا که شما حقوق و دستمزد مکفی با پوشش کامل بیمه و پرداخت هزینه تحصیل را دریافت می نمایید. همچنین بخشی از درآمد شما همانند سایر کارمندان و افراد شاغل بابت مالیات کسر و به دولت پرداخت می شود. مدت زمان این نوع قرارداد استخدامی از سه تا پنج سال بسته به نوع برنامه PhD که موسسه آموزش عالی پیشنهاد می دهد، متغیر می باشد. علاوه بر این، شما ممکن است مبالغی برای پوشش هزینه های زیر دریافت نمایید:

 • هزینه های سفر به کنفرانس های علمی و کارگاه های آموزشی.
 • تحقیق در موسسات همکار در خارج از کشور اتریش
 • دوره های زبان آلمانی
 • بورس تحصیلی

انواع بورس تحصیلی

دانشگاهها و مراکز آموزش عالی انواع متفاوتی از بورس تحصیلی به دانشجویان بسیار مستعد که برروی پروژه های شخصی خود فعالیت می نمایند و یا زیر نظر یک استاد راهنما برروی پروژه های تامین اعتبار شده فعالیت می نمایند، بورس اعطاء می نماید.

استخدام در پروژه های تحقیقاتی: برخی از موسسات ثالث جهت کار بر روی پروژه های تحقیقاتی خود فرصتی را فراهم می آورند که دانشجویان دوره دکتری به عنوان عضوی از تیم پروژه استخدام و بر روی پروژه های آنها تز دکترا ارائه دهند. اینگونه فرصت ها در بانک اطلاعاتی
FWF job market  ویا EURAXESS portal    قابل دسترسی است.

 

کمک هزینه تحصیلی آکادمی علوم اتریش

برنامه های کمک هزینه تحصیلی و جوایز دستاوردهای علمی که توسط آکادمی علوم اتریش به محققین اعطا می شود، از پژوهشگران جوان حمایت مالی مناسبی را بعمل می اورد.

 

 • کمک هزینه دولت اتریش: دولت اتریش چندین کمک هزینه تحصیلی و بورسیه اعطاء می نماید
 • دکترای مشترک
 • شورای مبادله تحصیلات بین المللی برای کمک به دانشجویان آمریکایی برای تحصیل در خارج از کشور بورسیه های زیر را اعطا می کند :

– بورس تحصیلی  PING

–  بورس تحصیلی GAIN

 

 • کمک هزینه تحصیلی در خارج از کشور
 • بورس تحصیلی فولبرایت Fulbright برای شهروندان آمریکایی

 

اشتغال و استخدام در اتریش

در اتریش، دکترا همچنان به عنوان گزینه ای برای اشتغال در محیطهای دانشگاهی و آکادمیک شناخته می شود. با این حال، این نظر در حال تغییر است و سازمانهای دولتی و خصوصی که به توانایی های تحلیلی و انتقادی ارزش قایل هستند، به جذب فارغ التحصیلان دکترا رغبت بیشتری نشان می دهند.

دانشگاه ها بدلیل داشتن ارتباط با کارفرمایان داخلی و شرکتهای بین المللی معمولا به دانشجویان و فارغ التحصیلان خود، مشاوره و اطلاعات با ارزشی در خصوص فرصت های شغلی ارائه می دهند. همچنین دفاتر کاریابی معمولا لیست مناسبی از مشاغل مورد نیاز خود را برای زمان تعطیلات تابستانی و در طول ترم تحصیلی برای دانشجویان منتشر می کنند.

اغلب دانشگاهها با برگزاری نمایشگاههای کاریابی و خدمات شغلی ، فرصت بی نظیری را در اختیار فارغ التحصلان خود قرار می دهند تا فارغ التحصیلان با نمایندگان و مسئولین سازمانهای محلی و نمایندگان شرکتهای بین المللی دیدار داشته و با فرصت های شغلی آنها آشنا شوند. خدمات شغلی و کاریابی دانشگاه وین که به نام مرکز خدمات شغلی WU ( WU Career Center) شناخته می شود میزبان بزرگترین نمایشگاه استخدام فارغ التحصیلان در رشته های تجارت، رشته های فنی و مهندسی، رشته های محیط زیست و موضوعات طبیعی در اتریش می باشد.

شما متقاضیان گرامی می توانید جهت اخذ پذیرش دکتری در اتریش از راه های مختلف با موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) در ارتباط باشید. موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) با سالها سابقه در امر مشاوره ی مهاجرت آماده خدمت رسانی به شما متقاضیان و هموطنان گرامی می باشد و با داشتن مشاوران زبده و کارآمد در باب اخذ پذیرش دکتری در اتریش و دیگر کشور های اروپایی مشاوره های حقوقی مفید و کاملی را به شما ارائه می دهد. درصورت نیاز به مشاوره در باب مهاجرت به اتریش و تحصیل در اتریش و دکتری در اتریش و اخذ ویزای تحصیلی اتریش میتوانید به دفتر ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت نمایید .

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 پاسخ
 1. مینا گفته:

  سلام اقای دکترمن سوالی داشتم کبنی برایکه اگر ما لیساس رو در داشگاه دولتی وفوق را در دانشگاهی غبر اتفاعی کسب کرده باشیم ماع قبولی می باشد مد نظرم دانشگاه غیر انتفاعیه؟ فاقد اعتبار می باشد..مرسی

  پاسخ
 2. mie.editor2 گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت استاد محترم، بنده کارشناس ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه سراسری سمنان هستم و قصد مهاجرت به یک کشور اروپایی برای ادامه ی تحصیل در مقطع دکتری را دارم. متاسفانه معدل کارشناسی بنده پایین است(حدود 13) اما در مقطع ارشد تلاش کردم و توانستم معدل به نسبت بهتری را کسب کنم(بدون پایان نامه 15/78)، ضمنا پایان نامه را با درجه ی عالی کسب کردم و یک مقاله ی ISI از آن در حال چاپ است. سوال بنده از محضر شما این است که من با یاد گیری زبان آلمانی در سطح نسبتا خوبی (B2 یا C1) تا چه حد می توانم پایین بودن معدل کارشناسی خود را پوشش دهم و شانس بنده برای پذیرش گرفتن در مقطع دکتری در رشته ی مهندسی مکانیک چقدر است ؟ آیا ارزش 1.5 سال وقت گذاشتن را دارد ؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. امکان تحصیل دکترا برای شما در این کشور وجود دارد اما توجه نمایید که اخذ پذیرش در این مقطع به مدرک زبان و داشتن استاد راهنما وابسته است. برای بررسی شرایط خود و اخذ اطلاعات در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 3. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب. برای راهنمایی شما به اطلاعاتی در خصوص شرایط سنی همسر شما، مدرک زبان و … نیاز است. با توجه به یکسان نبودن رشته تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد اخذ پذیرش در مقطع دکترا با ریسک همراه خواهد بود. دریافت بورس تحصیلی به نمرات، مقالات بین المللی، مدرک زبان و … وابسته است. پیشنهاد می کنیم برای دریافت اطلاعات کامل در ارتباط با تمامی سوالات خود با دفاتر ما ارتباط بگیرید. با تشکر از صبوری شما

  پاسخ
 4. mie editor2 گفته:

  سلام افای دکتر من ارغوان هستم از کرج ،کارشناسی کامپبوتر دارم و یک دختر سه ساله و همسرم هم کارشناسی تغذیه علوم دامی ارشد علوم سیاسی. تصمیم گرفتیم درمورد بورس رایگان ارشد یا دکتری همسرم البته در رشته ژنتیک یا خون شناسی و این شاخه ها میخواهم ببینم بورس رایگان چجوریه هزینه تحصیل نمیدیم و اصلا بورس رایگان با چه عنوانی و شرایطی هست. همسر بنده چند اختراع و مقام و جایزه دارن و یک مدال طلا ژنو بابت یکی از اختراعاتشون در ستل ۲۰۰۷ دارن و اگه.متوجه شده باشید رشته کارشناسی رو بدون تجربه و انتخاب صحیحی نداشتن ولی طبق علایقشون در زمینه ژنتیک و موارد دیگه چند اختراع و تحربه دارند. حالا ما میتونیم با بورس تحصیلی ک اگه هزینه کمی داره نمیدونم دقیق چجوریه به المان یا انگلیس یا اتریش.محاجرت و برای اقامت اقدام کنیم و شرایط کار چجوریه. اختراعات و مقام کمکی به پذیرش بورس رایگان می کنه ایا? یه جایی گفته بودید سرمایه ی ۱۰۰ میلیون کمه برای مهاجرت ایا خود کاراری بورس و اقدام و همه ی اینا بیشتر از صد میلیون هزینه می بره و چیزی برای گرفتن خونه و ایناونمی مونه? برای.گرفتن بورس تحصیلی واقعا باید حتما پولدار باشیم چون واقعا همسر من کلی ایده و فعالیت های کاربردی داره ک اینجا واقعا به ایده های نو بها نمیدن و پارتی بازی و دین و ریش و اینا بیشتر از پیشرفت براشون مهمه من به همسرم میگم اینجا پویایی تو داره حیف میشه چون بخاطر شغل دولتی ک داره رشته علوم سیاسی خونده و من میگم بورسیه بگیره در رشته ی جورد علاقه اش و اونجا کار کنه در اون زمینه. توروخدا راهنماییمون کنید ک چقدر امید هست به این مسیر چون خودم دلم روشنه با اینکه ممکنه دشواری هایی باشه ک من ندونم و ابنکه سعب می کنیم پس انداز بیشتری داشته باشیم چون محاجرت یک جریان و تغییر مثبتی در زندگی میتونه ایجاد کنه و از سکون ادمو رها می کنه میگم ادم نباید بترسه و خدا کمک می کنه گرچه سختی داره و اینده روشن تری رو میبینم اونجوری. اقاب دکتر به راهنماییتون نیاز داریم لطفا می کنید اگه زودتر پاسخی دریلفت کنیم با تشکر

  پاسخ
 5. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض احترام. برای راهنمایی شما به اطلاعات دقیق تری از شما همچون شرایط سنی، مدرک زبان و … نیاز است. با توجه به اینکه رشته هنر در اکثر کشورها دارای ازمون ورودی می باشد باید رزومه شما مورد بررسی قرار گیرد. پیشنهاد می کنیم برای دریافت اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 6. mie editor2 گفته:

  با عرض سلام و وقت بخیر خدمت شما. بنده دارای فوق لیسانس هنر از دانشگاه تهران هستم و همچنین ۵ سال سابقه تدریس در دانشگاه آزاد و غیر انتفاعی را دارا هستم. با این اوصاف، آیا بنده توانایی ادامه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های اتریش را دارم؟ پیشا پیش از راهنمایی شما سپاسگزارم.

  پاسخ
 7. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ارادت. به طور معمول اخذ پذیرش در مقطع دکتری به رزومه شما حاوی مقالات بین المللی، نمره زبان، نمرات و معدل تحصیلی و … وابسته است. در صورتی که رزومه مناسب را داشته باشید امکان اقدام برای اکثر کشورها را دارا خواهید بود. پیشنهاد میکنیم برای دریافت اطلاعات در ارتباط با هر یک از کشورها با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 8. mie editor2 گفته:

  سلام خدمت شما جناب دکتر ملک پور… من در حال حظر مشغول به تحصیل کارشناسی ارشد همستم در رشته ی مهندسی صنایع. از الان تمام فکرم تحصیل برای دکتری در خارج از کشور. خیلی از کشور ها رو بررسی می کنم ولی با این حال هنوز نمی دونم باید به کدوم کشور برای رفتن فکر کنم. ۲۶ سال سنمه و خانم هستم.اگر از الان من را راهنمایی کنید که کدام کشور در حال حاضر برای پذیرفته شدن در دکتری مناسب تر است وو هزینه ی زندگی مناسب تری دارد من یک جهت گیری خوبی برای قدم برداشتن در مراحل بعدی پیدا میکنم. مدرک کارشناسی از دانشگاه دولتی دارم ولی معدل پایین, اما برای ارشد که در دانشگاه غیر انتفاعی هستم سعی در بالا بردن معدل خود دارم.ممنون میشم اگر به صحبت های من گوش کنید و من را راهنمایی کنید تا از این گمراهی خسته کننده در بیایم

  پاسخ
 9. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب. به طور معمول برای دریافت بورسیه تحصیلی به خصوص در مقطع دکتری رزومه و شرایط شما (آیلتس ۷، مقالات بین المللی، نمرات تحصیلی و …) مورد بررسی قرار می گیرد. به طور کلی با افزایش سطح زبان خود امکان اخذ پذیرش دکتری در کشورهای اتریش، هلند، ایتالیا و …. برای شما وجود خواهد داشت. برای اخذ اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس بگیرید.

  پاسخ
 10. mie editor2 گفته:

  با سلام و خسته نباشید ، بنده ٢٩ساله فرق التحصیل کارشناسی ارشد در رشته عمران ، راه و ترابری از دانشگاه آزاد تهران با معدل ١۵ هستم ، میخواستم بپرسم شانس گرفتن بورسیه در مقطع دکتری در کدوم کشورهای اروپایی را دارم ؟ (با آیلتس ۶)

  پاسخ
 11. mie editor2 گفته:

  با سلام. هزینه های تحصیل در اتریش تقریبا رایگان است و امکان اخذ بورسیه کامل به رزومه شما (مدرک زبان، مقالات بین المللی، نمرات و …) وابسته است. برای بررسی رزومه شما و اخذ اطلاعات کامل در این زمینه می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 12. mie editor2 گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما استاد گرامی اینجانب فارغ التحصیل فوق لیسانس معماری از دانشکاه آزاد نجف آباد هستم ۲۸ سال سن دارم و جهت ادامه تحصیل در مقطع دکتری و یا انجام کار خواستار مهاجرت به کشور اتریش هستم.بنده در حال خواندن زبان آلمانی هستم می خواستم اگر امکان دارد مدارک مورد نیاز برای اپلای کردن بهترین دانشگاه های اتریش که بورس کامل میکنند را بفرمایین.و اینکه چه مقدار هزینه برای شروع تحصیل نیاز میباشد

  پاسخ
 13. مرتضي گفته:

  سلام
  ایا تحصیل در مقطع دکترا شرط سنی ندارد ، من ۵٣ ساله هستم
  لیسانس و فوق لیسانس من از دانشگاه تهران در رشته زبان شناسی همگانی است بنظر شما دکترا چه رشته ای اقدام کنم
  ممنون از پاسختون

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   چند سال گپ تحصیلی دارید ؟ ممکن است که بتوان برای شما در مقطع دکتری پذیرش اخذ نمود ولی در کل این مطلب را در نظر داشته باشید که پذیرش گرفتن در مقطع دکتری اتریش امری بسیار سخت و پیچیده است و در بعضی از موارد نیاز به گفتگوی خود شخص با استاد راهنما و دانشگاه وجود دارد . شما میتوانید جهت بررسی شرایط خود و دریافت اطلاعات بیشتر با دفاتر ما در ایران یا دفتر مرکزی اتریش تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 14. فاطمه اسکندری گفته:

  با سلام . من دارای مدرک ارشد مهندسی معدن ار دانشگاه تربیت مدرس تهران، خانم، متاهل و متولد ۱۳۶۵ میباشم. ۱- آیا امکان ادامه تحصیل رایگان در مقطع دکتری در رشته ای مرتبط در اتریش هستم ۲- آیا امکان تحصیل رایگان در اتریش در رشته هایی همجون پزشکی و داروسازی را دارم. لطف کنید مرا از شرایط آن آگاه کنید

  پاسخ
 15. حصاری گفته:

  با سلام وعرض تشکر از راهنمایی های ارزشمندتان . اینجانب پزشک عمومی هستم و ۵۶ ساله می باشم آیا می توانم جهت تخصص کلینیکال ویا دکتری PHD

  اقدام نمایم . در ضمن انگلیسی ام در حد عالی می باشد . لطفا در صورت امکان راهنمایی ام نمایید.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ