دوره های تحصیلی در کانادا

دوره های تحصیلی در کانادا

دوره های تحصیلی در کانادا به چه شکل می باشد ؟ شرایط ورود دوره های تحصیلی در کانادا ۲۰۱۸ و تحصیل در کانادا و مهاجرت به کانادا چه می باشد ؟ اقدامات برای پذیرش در دوره های تحصیلی در کانادا به چه شکلی می باشد ؟ تقسیم بندی دوره های تحصیلی در کانادا چگونه می باشد ؟ آیا دوره های تحصیلی در کانادا بر اساس شرایط سنی هم تقسیم بندی می شود ؟ آزمون تعیین سطح برای دوره های تحصیلی در کانادا وجود دارد ؟ هر کدام از دوره های تحصیلی در کانادا چه مدرک زبانی نیاز دارد ؟ الحاق خانواده در دوره های تحصیلی در کانادا به چه ترتیبی می باشد ؟ ما در متن ذیل تمام موارد اعم از دوره های تحصیلی در کانادا ، شرایط ورود دوره های تحصیلی در کانادا ، اقدامات برای پذیرش در دوره های تحصیلی در کانادا و تقسیم بندی دوره های تحصیلی در کانادا را تشریح خواهیم نمود . جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور ارتباط بگیرید .

فایل ویدیویی مربوط به نکات پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا و چگونگی تبدیل اقامت دانشجویی به اقامت دائم .قسمت اول

video دوره های تحصیلی در کانادا

قسمت دوم

video دوره های تحصیلی در کانادا

فایل تصویری ویزای تحصیلی و ورک پرمیت کانادا از موکل خوبمون همراه با صحبت ایشون در مورد ما

video دوره های تحصیلی در کانادا

 

 توضیح درباره تحصیل و ویزای تحصیلی کانادا

audio دوره های تحصیلی در کانادا

توضیح درباره روش های مهاجرت به کانادا

video دوره های تحصیلی در کانادا

توضیح درباره اقامت بعد از تحصیل در کانادا

video دوره های تحصیلی در کانادا

کشور کانادا برای تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی ( از دوره های کالج ، ادوار دانشگاهی و ادوار گواهینامه ای ) به دانشجویان متقاضی اجازه تحصیل در کانادا را خواهد داد . و برای محقق شدن اهداف بلند مدت تحصیلی میزان سرمایه گذاری خود را در باب تحصیل و ارائه خدمات تحصیلی همچون بورسیه به حد شایانی رشد داده است و توانسته جزء برترین کشور های در گروه G8 باشد . زبان های مرسوم برای ادامه تحصیل در این کشور انگلیسی و فرانسه می باشد . در کشور کانادا همه ساله در حدود ده هزار رشته دانشگاهی برای انتخاب دانشجویان ارائه می شود و بر اساس اداره مهاجرت این کشور حدود ۱۵۰٫۰۰۰ دانشجو هر سال برای ویزا نحصیلی این کشور واجد شرایط قرار گرفته و وارد کانادا برای ادامه تحصیلات خود می شوند .

 

دوره کالج در کانادا

دوره هایی هستند که بر رشد و تربیت نیروی کار برای ورود به بازار کار و سرمایه تمرکز دارد . این دوره ها عموما مهارت محور می باشند و نیازمند سطح زبان بالایی نمی باشند . دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کانادا بیشترین تمرکز خود را برای این گونه دوره ها گذاشته اند و خواهان بسیار بالایی نسبت به سایر ادوار دارد . برای اخذ پذیرش تحصیلی در این دوره ها کار بسیار ساده می باشد ، منتهی برای دریافت ویزا می بایست دقت بسیار بالایی داشته باشید زیرا شانس اخذ ویزا برای این دوره ها بسیار پایین می باشد . حال برای انتخاب نوع دوره و شرایط محل تحصیل همواره همگام با مشاورین خود در  موسسه مشاوره ای ام آی ای و موسسه حقوقی ملک پور پیش بروید .

دوره قبل از لیسانس ( Pre-Bachelor )

این دوره مختص به آماده سازی علمی برای مقدماتی دوره لیسانس می باشد . برای ورود به این دوره متقاضی می بایست حداقل یک مدرک پیش دانشگاهی در دست داشته باشند و عموما روی مدرک زبان تمرکزی ندارند . این دوره اکثرا به افرادی اختصاص می یابد که نمره زبان مقتضی را کسب نکرده اند و یا نمرات تحصیلی آنان ضعیف می باشد .

دوره کارشناسی در کانادا ( Bachelor )

دوره کارشناسی یا لیسانس در کانادا که با نام UnderGraduate Degree نیز شناخته شده است ، مدت زمان چهار سال به طول می انجامد . این دوره در تمام ایالت های کشور کانادا البته به جزء ایالت کبک پس از سپری نمودن سال دوازدهم تحصیلی آغاز می شود . برای اخذ پذیرش در این مقطع فرد متقاضی می بایست یک مدرک دیپلم ۱۲ ساله در ید داشته باشد و بهتر است جهت سهولت در پروسه ویزا و بالاتر رفتن شانس ویزایی یک مدرک زبان در حد IELTS 5.5 ارائه نمایید .

شرایط ایالت کبک ، برای دانشجویان جهت پذیرش در این مقطع می بایست در یک دوره مقدماتی دو ساله به عنوان پیش دانشگاهی شرکت کرده و پس از سپری نمودن این دوره وارد دانشگاه شوند و دوره کارشناسی در این حالت در کبک سه ساله می باشد .

دوره پیش از کارشناسی ارشد ( Pre-Master )

این دوره در کشور کانادا برای افرادی الزامی است و پیشنهاد می کنیم که از نظر نمرات و سطح زبان برای اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس شرایط مقبولی را ندارند . برای اخذ پذیرش در چنین دوره هایی متقاضی باید یک مدرک زبان حداقل IELTS 5.5 را به همراه لیسانس با معدل حداقل ۱۴ الزامی می باشد . عموما یک سری از رشته ها همانند رشته حقوق پذیرش در چنین دوره هایی کاملا معمول می باشد . حال بسیاری از افراد برای اخذ پذیرش در دوره های مدیریتی و رشته های فنی و مهندسی نیاز  به آزمون GRE  و GMAT خواهند داشت ولی با سپری نمودن این دوره ها نیازی به شرکت در این آزمون ها نخواهند داشت .

دوره کارشناسی ارشد در کانادا ( Master )

دوره کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس در کشور کانادا با نام Graduate Degree نیز شناخته شده است . این دوره عموما در حدود یک سال الی دو سال به طول می انجامد . در این مقطع امکان اخذ بورسیه و کمک هزینه تحصیلی نیز وجود دارد . فرد متقاضی برای اخذ پذیرش در این مقطع می بایست حداقل نمره معدل کارشناسی آن ۱۴ بوده و مدرک زبان IELTS 6 و یا معادل آن را ارائه نماید.

انواع دوره کارشناسی ارشد یا به حالت تحقیقاتی می باشد و یا به حالت کورس تحصیلی است . در برخی حالات به صورت ادغامی برگزار می گردد .

در دوره های تحقیقاتی ( Research-Based ) :

فرد باید به عنوان کمک استاد راهنمای خود بر اساس پایان نامه و یا موضوع مشخص فعالیت نماید .

در دوره کورس تحصیلی ( Course-Based ) :

باید متقاضی در دوره های کلاسی مشغول به گذراندن واحد های تحصیلی خود گردد و اخذ مدرک نماید .

دوره دکتری در کانادا ( Doctoral Degree )

در کشور کانادا در مقطع دکتری بسته به رشته تحصیلی متقاضی در حدود سه الی پنج سال به طول می انجامد . شما در این مقطع بر اساس پروژه انتخابی خود ادامه تحصیل می دهید . در این مقطع اخذ بورسیه و کمک هزینه تحصیلی از طریق استاد کار ساده ای می باشد ، زیرا عموما پروژه ها از طریق اسپانسر ها ( موسسات و شرکت های خصوصی ) حمایت می شوند . حال شما می توانید بر اساس رزومه و توانایی خود حالات مختلف این بورسیه ها و کمک هزینه ها را به خود اختصاص بدهید . این مقطع علاوه بر پروژه های تحقیقاتی ،کورس های تحصیلی نیز در بر خواهد داشت . شما برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری می بایست مدرک معتبر در مقطع فوق لیسانس با حداقل نمره ۱۴ را در ید داشته باشید و حداقل دو توصیه نامه از اساتید تهیه نمایید . شما باید حداقل یک مدرک IELTS 6.5 با یک رزومه فوق العاده قوی برای پذیرش اقدام نمایید .

دوره Graduate Diploma در کانادا

افرادی که در کانادا پس از اتمام دوره کارشناسی خود رغبتی برای ادامه تحصیل خود ندارند و نیازی به انجام پایان نامه برای خود در مقطع بالاتر ندارند می توانند در چنین دوره هایی بدون انجام کارآموزی مدرک Graduate Diploma را اخذ می نمایند .

در گذراندن این دوره می بایست در حدود سی واحد تحصیلی را سپری نموده و مدرک Graduate Diploma خود را اخذ نمایید . شایان ذکر است افرادی که این دوره را به اتمام می رسانند و قصد اخذ کارشناسی ارشد را دارند می توانید ۱۵ واحد دیگر را سپری نمایید تا کارشناسی ارشد را کسب نمایید . شما برای این دوره باید حداقل مدرک کارشناسی خود را ارائه نمایید .

دوره لیسانس حرفه ای در کانادا ( Post Bac )

دوره لیسانس حرفه ای در کشور کانادا با نام های متعددی شناخته می شود که از جمله آن ها می توان به PBD ، POST Bac و Post Baccalaureate Diploma اشاره نمود . این برای افرادی که پس از اتمام دوره کارشناسی قصد دارند وارد بازار کار شوند و از نظر عملی و سطح زبان می خواهند سطح خود را ارتقاء دهند می توانند در این دوره پذیرش نمایند و شانس استخدام خود را بالاتر ببرند . حال برای اخذ پذیرش لزوما در دست داشتن مدرک کارشناسی مکفی می باشد .

 

دوره گواهینامه ای در کانادا ( Certificate Programs )

این دوره در کانادا عموما در کورس هایی با تعداد ۳۰ واحد تحصیلی در موسسات ، کالج ها و دانشگاه ها ارائه می شود . اخذ پذیرش و ورود در این ادوار کار سختی نمی باشد . برای کشور هایی که از اعتبار پایین پاسپورت برخوردار می باشند شانس بسیار پایینی در اخذ ویزا خواهند داشت . مدت زمان تحصیلی در این ادوار بر اساس تعداد واحد ها و نوع کورس تحصیلی متفاوت می باشد . جالب است برای اخذ پذیرش در این دوره ها دارا بودن مدرک دیپلم ۱۲ ساله کفایت می نماید .

دوره ترکیبی یا Joint Degree Programs و Collaborative در کانادا

برای اخذ پذیرش در این دوره ها در کشور کانادا فرد با در دست داشتن مدرک دیپلم ۱۲ ساله می توانید برای پذیرش اقدام نمایید . این ادوار در کالج ها و یا در دانشگاه ها ادامه تحصیل می نمایند .

دوره Co-Op Programs در کانادا

این دوره برای متقاضیانی می باشد که در حال تحصیل ، کار انجام می دهند . در این حالت دانشجو می تواند کسب درآمد نماید و در عین حال تحصیل نیز انجام دهد .

دوره کارآموزی ( Apprenticeship Programs ) در کانادا

این ادوار را پس از اتمام سایر مقاطع تحصیلی به فرد ارائه می شود که عموما نیز اختیاری می باشد و فرد را برای ورود به کار و کسب تجربه عملی مهیا می سازد .

ما در متن فوق تمام موارد اعم از دوره های تحصیلی در کانادا ، شرایط ورود دوره های تحصیلی در کانادا ، اقدامات برای پذیرش در دوره های تحصیلی در کانادا و تقسیم بندی دوره های تحصیلی در کانادا را تشریح نمودیم . جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در کانادا و مهاجرت به کانادا می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران ارتباط بگیرید .