دندانپزشکی در کشور کانادا

دندانپزشکی در کشور کانادا

دندانپزشکی در کشور کانادا و شرایط اخذ پذیرش تحصیلی 2018 دندان پزشکی در کشور کانادا را با توجه به اهمیت فراوانی که دارد  بررسی مینماییم ، میزان هزینه های دندانپزشکی در کشور کانادا 2018 به چه میزان می باشد؟

audio دندانپزشکی در کشور کانادا

آیا امکان مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل در کانادا می باشد؟

مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در کشور کانادا چند سال می باشد؟

آیا پس از تحصیل  دندانپزشکی درکشور کانادا امکان اشتغال نیز وجود دارد؟

آیا با اخذ ویزای تحصیل دندانپزشکی در کانادا ، حق همراه بردن همسر  و مهاجرت به کانادا همراه همسر وجود دارد؟

میزان حقوق دندانپزشکان در کشور کانادا به چه صورت می باشد؟

 

توضیحات آقای ملک پور ( دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) در باب تحصیل دندانپزشکی و نکات بورسیه تحصیلی

audio دندانپزشکی در کشور کانادا
audio دندانپزشکی در کشور کانادا

اینها سوالاتی می باشند که در  ذهن متقاضیان تحصیل در کشور کانادا سوق پیدا خواهد کرد و توصیه می شود که از هر گونه اقدامی در باب تحصیل دندانپزشکی در کشور کانادا با وکلا و کارشناسان بین الملل در مراکز معتبر مشاوره در سراسر کشور تماس حاصل بفرمائید.همان طور که می دانید مهاجرت از طریق تحصیل یکی از راه های مهاجرتی می باشد که در سال های اخیر متقاضیان زیادی را به خود اختصاص داده است.کشور کانادا یکی از کشور های برتر در نظام اموزشی می باشد که توانسته است در سال های اخیر میزان بالائی متقاضی جهت تحصیل پزشکی به خود اختصاص دهد.موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه ام آی ای اتریش در این مقاله مفتخر می باشد که اطلاعاتی در باب تحصیل پزشکی در کشور کانادا را در اختیار شما قرار دهد.

تحصیل دندانپزشکی در کشور کانادا

رشته ی دندان پزشکی زیر شاخه رشته ی پزشکی می باشد که در سال های اخیر مورد استقبال زیادی متقاضی قرار گرفته است .متقاضیان برای تحصیل دندانپزشکی در کشور کانادا در ابتدا می بایست یک دوره Premedical  یا آمادگی برای ورود به دانشکده دندانپزشکی می باشد که مدت زمان این دوره به میزان دو یا چهار سال است.پس از اتمام این دوره متقاضی منجر به اخذ مدرک لیسانس(کارشناسی) در علوم پایه ، مانند زیست شناسی ، انسان شناسی و علوم اجتماعی است که مسلتزم ورود به دانشکده دندانپزشکی در مقطع کارشناسی است.دوره های  کارشناسی دندانپزشکی در کانادا ، با قبولی متقاضی  در آزمون DAT که توسط سازمان غیر دولتی دندانپزشکی کشور کانادا ADA برگزار می شود شروع می شود  و با صدور اولین مدرک کارشناسی دندانپزشکی در رشته های جراحی دندان و یا دندانپزشکی، به انجام می رسد. متقاضیان پس از سپری کردن دوره Premedical و یا آمادگی به مدت 2 یا 4 سال می بایست به مدت 4 سال تحصیل در رشته تخصصی دندانپزشکی یا جراحی دندان دکترای جراحی دندان، دکترای دندانپزشکی را سپری کنند ، سپس متقاضی باید به مدت 3 سال تحصیلات تکمیلی و در یافتPHD دندانپزشکی و جراحی دندان را با موفقیت پشت سر بگذارد و در انتها متقاضیان باید دوره های تحصصی بالینی و فلوشیپ را سپری کنند.

یکی دیگر ار مواردی که برای متقاضیان بین المللی در باب مهاجرت مطرح می باشد میزان هزینه های تحصیل و زندگی می باشد.میزان هزنیه های تحصیل در شاخه دندان پزشکی در کشور کانادا در ایالت های مختلف کشور کانادا متیر می باشند بطور مثال در ایالت کبک در کل دوره به میزان 40000 دلار ،ایالت بریتیش کلمبیا به میزان 220000دلار می باشد.متقاضیان دندانپزشکی در کشور کانادا علاوه بر هزینه های تحصیل هزینه های زندگی را نیز می بایست در نظر بگیرند که به این مبالغ افزوده می شود.میزان هزینه های زندگی با توجه به زندگی شخصی هر فرد و ایالت های مختلف کشور کانادا متغیر می باشد که به میزان 1000 الی 1500 دلار می باشد.

دانش جویان خارجی می توانند به صورت پارت تایم در کشور کانادا کار کنند.کار فول تایم در این کشور همانند بسیاری دیگر از کشور های جهان ۴۰ ساعت در هفته است که یک دانشجو نصف این میزان میتواند اجازه کار دریافت کند. نکته بسیار جالب و کمی عجیب در کشور کانادا این است که همسر فردی که در کانادا تحصیل میکند میتواند اجازه کار فول تایم و بدون قید و شرط دریافت کند.

مراحل تحصیل در رشته ی دندان پزشکی در کشور کانادا :
۱-برای شروع شما میباید وارد مقطع لیسانس علوم پایه در یکی از دانشگاه های مورد تایید دولت کانادا که حتما میباید در کشور کانادا و یا امریکا باشد شوید .دقت بفرمایید که شخص نمیتواند که لیسانس علوم پایه ی خود را در کشوری به جز امریکا و یا کانادا دریافت کند و برای آزمون dat اقدام نماید.
۲-پس از اینکه شما لیسانس علوم پایه ی چهارساله در یکی از کشور های امریکا و یا کانادا را گذرانید و مدرک لیسانس خود را دریافت نمودید میتوانید وارد آزمون dat در کشور امریکا و یا کانادا شوید (شما میتوانید بعد از پایان لیسانس علوم پایه ی خود آزمون datرا در کشور امریکا بدهید و ادامه تحصیل خود را در این کشور بگذرانید)
۳-اگر شما در آزمون دت موفق شدید میتوانید تحصیلات خود را در کورس دندان پزشکی شروع کنید. این دوره از تحصیل شما ۳ سال به طول خواهد انجامید و اکثر قیب به اتفاق کورس های شما از ترم دوم عملی خواهد بود.
۴- در مجموع بعد از هفت سال تحصیل شما موفق به دریافت مدرک دندان پزشکی از کشور کانادا خواهید شد.

 

میزان حقوق دندانپزشکان در کشور کانادا

میزان گستردگی خاک کشور کانادا به نحوی می باشد که حقوق دریافتی یک دندانپزشک در کشور کانادا در ایالت های مختلف متغیر می باشد.درآمد سالانه میانگین دندانپزشک در کشورکانادا، 350 هزار دلار است.  که با توجه به میزان مهارت و سابقه کار دندانپزشک، این درآمد بیشتر هم می شود. خدمات دندانپزشکی در کشور کانادا، حاوی، مشاوره و نظارت بر بهداشت دهان و دندان، بررسی و معاینه دندان، لثه و بافت های دهان ودندان، شناسایی آسیب و تخریب های دهان و دندان و همچنین خارج کردن دندان فاسد شده  و جراحی های دندان و فک است.

 

مجوز کار پس از تحصیل دندانپزشکی در کانادا

یکی از مشاغل که بسیار مورد نیاز کانادا می باشد و جزء رشته های نظام مند کانادا محسوب می شود،  دندانپزشکی است.  ورود به کشور کانادا برای دندانپزشکانی که خارج از کشور کانادا تحصیل نموده اند نیز موجود می باشد.که  متقاضیان علاوه بر تحصیلات و پروانه مطب در کشور دیگر، لازم می باشد از سازمان نظام دندانپزشکی کانادا پروانه اشتغال به دندانپزشکی دریافت نمایند.

مدارک لازم برای اشتغال به کار دندانپزشکی در کشور کانادا

 • مدرک معتبر دندانپزشکی از یکی از دانشگاههای کانادا.
 • معادل سازی مدرک دندانپزشکی و گذراندن آزمون کتبی و عملی در کانادا برای فارغ التحصیلان خارج از کشور کانادا.
 • مسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه.
 • قبولی در آزمون اخلاق حرفه ای قوانین پزشکی.
 • عضویت در یکی از انجمن های دندانپزشکی استانی و در سازمان نظام دندانپزشکی فدرال.

 

دانشگاههای ارائه دهنده رشته دندانپزشکی در کانادا

 • دانشگاه بریتیش کلمبیا با رنکینگ 23
 • دانشگاه تورنتو با رنکینگ 48
 • دانشگاه مانیتوبا
 • دانشگاه آلبرتا
 • دانشگاه دالهاوزی
 • دانشگاه وسترن آنتاریو
 • دانشگاه مک گیل که ورود به دندانپزشکی بدون آزمون در این دادنشگاه امکان پذیر می باشد
 • دانشگاه مونترال
 • دانشگاه لاوان و دادنشگاه ساسکاچوان

 

وکلا و کارشناسان ما در این مقاله مفتخر می باشند اطلاعاتی در باب تحصیل دندان پزشکی در کشور کانادا در اختیار شما متقاضیان گرامی قرار دهند.همان طور که در این مقاله برای شما عزیزان ذکر شده است کانادا کشوری برتر در نظام آموزشی در سطح جهانی می باشد و رشته دندانپزشکی جزء مشاغل مورد نیاز کشور کانادا می باشد .این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه ام آی ای اتریش و وکیل مهاجرت کانادا برای شما نگارش شده است امید بر این است که با به اتمام رسیدن این مقاله توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در اختیار شما متقاضیان گرامی قرار دهیم.و توصیه وکلا و کارشناسان ما به شما عزیزان این می باشد که در این زمینه با مراکز مشاوره معتبر تماس حاصل بفرمائید و از مشاوره تلفنی رایگان بهرمند شوید.

و در صورت تمایل به مشاوره با ما میتوانید با دفتر مرکزی ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرموده و از مشاوره رایگان با ما در باب دندان پزشکی در کشور کانادا ، مهاجرت به کانادا ، تحصیل در کانادا ، اخذ پاسپورت کانادا ، سرمایه گذاری در کانادا بهره مند گردید .

Rating: 5

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 پاسخ
 1. Kosha گفته:

  سلام
  کسی که در ایران کارشناسی علوم آزمایشگاه داشته باشه ، امکانش هست که مدرکش معادل سازی بشه‌ یا‌ در صورت لزوم واحد هایی را در کانادا پاس کنه بعد از اون اجازه شرکت در آزمون dat داشته باشه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. بله ابتدا می بایست دوره های معادلسازی را گذرانده و پس از مراحلی اقدام نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 2. ص گفته:

  سلام من دیپلم تجربی نظام قدیم هستم امروز با یک موسسه برای تحصیل دندانپزشکی در کانادا تماس گرفتم که گفتند ۷ ساله با هزینه ی ۴۹۰ هزار دلار میباشد واز مهر شروع میشود آیا واقعی هست یا نه؟
  و آیا میشه با هزینه ی کمتر اقدام نمود

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. به منظور اخذ اطلاعات تکمیلی در این زمینه و دریافت شرایط آن با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. چرا که تنها با دانستن مدرک تحصیلی شما امکان اظهار نظر در این زمینه وجود نخواهد داشت.
   شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 3. علیرضا گفته:

  سلام..بنده فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی عمومی هستم و تمایل دارم دوره تخصص را توی کشور کانادا بخونم و همونجا کار کنم..میشه یه توضیح مختصر بدید که امکانش هست یا نه؟چون یکجا شنیدم واسه تخصص هم باید قبلش توی یک دوره دوساله در کانادا دندانپزشکی بخونیم بعد واسه تخصص اقدام کنیم..

  Rating: 5
  پاسخ
 4. احمد گفته:

  باسلام من دانشجو دندانپزشکی نجف آباد هستم و در حال گرفتن اقامت کانادا از طریق والدینم هستم آیا پس از پایان تحصبلم در ایران امکان گرفتن تخصص در یکی از رشته های دندانپزشکی در کانادا برای من وجود دارد یا مدرکم به درد نمیخورد

  Rating: 3
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. به منظور اخذ تخصص و ادامه تحصیل پزشکی در کانادا ابتدا نیاز به داشتن سوپروایزر و موافقت دانشگله مربوطه خواهید داشت و تایید مدرک تحصیلی شما بستگی به آن دانشگاه خواهد داشت. ممکن است در شرایطی نیاز به گذراندن دوره و یا شرکت در آزمون جهت ارزیابی ارزش مدرک تحصیلی شما وجود داشته باشد.

   پاسخ
 5. داریوش محمدی گفته:

  با سلام
  من دانشجوی رشته دندانپزشکی ام.
  میخواستم بدونم چه شرایطی برای مهاجرت به آلمان نیاز هست وچقد این رشته توی آلمان پرستیژ داره؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب. بزرگوار رشتۀ شما نیاز به معادل سازی دارد و پرونده شما نیاز به اخذ وکیل متخصص در این امر دارد. بنابراین باید شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد. پیشنهاد میکنیم جهت اخذ مشاوره در این باب با دفتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 6. Navid گفته:

  با سلام
  من فارغ التحصیل دندانپزشکی دوره روزانه از دانشگاه شهید بهشتی هستم چطور میتونم برای کار به کانادا مهاجرت کنم؟
  ممنونم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب میتوانید برای تحصیل اقدام نمایید در صورتی که مدرک زبان داشته باشید و در مورد هزینه های تحصیل هم باید با کارشناسان مشاوره بفرمایید.

   پاسخ
 7. محمد حسین گفته:

  با سلام
  بنده دیپلم تجربی با معدل 18/70 و مدرک پیش دانشگاهی دارم و به مدت 5 سال کلاس زبان انگلیسی شرکت کرده ام مدتی هم تدریس کردم اما تاقل ندارم.
  19/5 سال هم سنمه وضعیت مالی متوسطی داریم.میخواستم بدونم برای تحصیل دندان پزشکی در کشور کانادا یا استرالیا چه شرایطی باید داشت؟
  آیا این دو کشور بورس تحصیلی در این مورد میدن؟
  همزمان با تحصیل میشه کار هم کرد تا یه مقداری از هزینه ها رو پوشش داد؟
  و بطور کلی هزینه زندگی و تحصیل در سال چقدر میشه ؟
  سپاسگزارم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید .

   پاسخ
 8. Forough گفته:

  با سلام من دانشجوی پزشکی هستم و تا شهریور فارغ التحصیل میشم ؟ آیا امکان خوندن دندان پزشکی برای من وجود داره در کانادا ؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام بله این امکان وجود دارد اما باید شرایط شما با جزییات بیشتری بررسی گردد.پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 9. ناشناس گفته:

  با عرض سلام.من دانشجوی ترم آخر کارشناسی معماری هستم و قصد مهاجرت به کانادا دارم.ایا امکان تغییر رشته به دندانپزشکی را دارم؟اگر دارم چگونه امکان پذیر است؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. تحصیل در دندان پزشکی در این کشور شرایط خاص خود را داراست و باید از ابتدا برای این رشته اقدام نمایید. برای اخذ اطلاعات در این زمینه و بررسی رزومه خود می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 10. مژگان گفته:

  سلام وعرض ادب.آقای ملک پور من دختر هستم.نمره آیلتس م ۶.۵شده.دیپلم رشته تجربی رو دارم.و معدل دیپلم۱۹.۸۰هست.علاقه مند هستم به رشته دندانپزشکی.و دوست دارم که در یکی از کشور های اروپایی بورسیه بشم.لطفا راهنمایی م کنید

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما در حال حاضر اخذ بورسیه تحصیلی از ابتدا بسیار دشوار است بنابراین راه اخذ بورسیه برای شما این است که به طور عادی وارد دانشگاه مورد نظر شوید و پس از یک ترم تحصیل عالی و کسب معدل بسیار بالا درخواست وام ، کمک هزینه یا بورسیه نمایید.

   پاسخ