سنگاپور

از زندگی در سنگاپور چه می دانید؟ مزایای زندگی در سنگاپور چیست؟آیا تحصیل برای اتباع خارجی در سنگاپور امکان پذیر است؟ هزینه های زندگی و تحصیل در سنگاپور چگونه است؟

سنگاپور کشوری است در انتهای شبه جزیره مالایا و این کشور در لغت به معنی شیر می باشد. سنگاپور کشوری چند ملیتی  است که مردم در آن به ۴ زبان چینی،مالایی ، انگلیسی و ماندارین صبحت می کنند.شرایط آب و هوایی این کشور بسیار جالب توجه است هوای گرمسیری همراه با بارش فراوان باران،در تمام فصول سال .ماه دسامبر تا ژانویه هوا در خنک ترین حالت خود قرار دارد .از جمله مزایای کشور سنگاپور که موجب انتخاب آن به عنوتن مقصدی برای تحصیل ، تفریح و یا زندگی می شود ارتباط و دسترسی آسان  این کشور به سایر کشورها از طریق فرودگاه بین المللی آن ،جذابیت های گردشگری  و برتری کشور سنگاپور در رقابت های اقتصادی جهانی و دریافت کیفیت های بالای تحصیلی و زندگی اما هزینه های به مراتب پایین تر نسبت به آمریکا ، انگلستان و استرالیا می باشد.در این مقاله به مختصری از شرایط زندگی در سنگاپور  ، نحوه ی دریافت تابعیت سنگاپور ، امکانات تحصیلی در کشور سنگاپور و مسائلی این چنینی می پردازیم.

 

طبق قانون اساسی کشور سنگاپور سیستم اعطای تابعیت در این کشور اصل خون می باشد . به طور کلی روش های به دست آوردن تابعیت در کشور سنگاپور به طرق زیر تقسیم می شود:

از طریق نژاد

از طریق تولد در هاک سنگاپور

نقاضا و ثیت نام برای دریافت تابعیت

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب سنگاپور

audio درباره ی سنگاپور

در تاریخ ۹ آگوست ۱۹۶۵ سنگاپور از مالزی استقلال یافت و خود به عنوان یک کشور مستقل قوانین خود را به اجرا گذاشت .

پپس بنا به آنچه گفته شد طبق سیستم خون در سنگاپور ، نوزاد با تولد در خاک سنگاپور در صورتی که پدر یا مادر وی نیز تابعیت سمگتپور داشته باشند نوزاد نیز تابعیت سنگاپور را می گیرد البیته در این میان نکاتی لازم به ذکر است  و آن اینکه اگر نوزاد در سنگاپور متولد شود و مادر وی نیز سنگاپوری باشد اما پدر نوزاد از اشخاص دیپلمات باشد نمی تواند تابعیت سنگاپور را بگیرد  اما خلاف این شرایط نوزاد را به تابعیت می رساند یعنی نوزاد در سنگاپور متولد شود پدر تبعه سنگاپور باشد اما مادر دیپلمات ، تابعیت به فرزند منتقل می شود.

امتیازات تحصیلی سنگاپور مواردی از این قبیل هستند :سنگاپور کشوری مدرن با مردمانی پر جنب و جوش است   بالاترین سطح آموزشی در آسیا را دارد موسس بسیاری از مراکز آموزشی آم بوسیله کشور امگلستان تاسیس شده اند.

ارتباط قوی این کشور با صنعت امتیازی فوق العاده محسوب می شود چرا که دانشجویان قادر خواهند بود در زمینه تحصیلی خود اشتغال پیدا کنند .

زبان غالب در سنگاپور زبان مالایی است متکلمان بیشماری دارد اما برای تحصیل در این کشور نکته حائز اهمیت در مورد دانشجویان تسلط آن ها بر زبان انگلیسی می باشد .

اتباع خارجی جهت تحصیل  در سنگاپور تنها محدود به مقاطع دانشگاهی  نمی شود بلکه از سنین ۶ سال تا ۱۶ سال دانش آموز می پذیرداما غالبا اگر دانش آموز  در سنین بین ۱۶ تا ۱۸ سال باشد در مقاطع پائین تر پذیرش می شود .یعنی دانش اموز بین المللی که بین ۱۶ تا ۱۸ سال سن دارد می بایست سال تحصیلی قبلی خود را تکرار نماید .

هزینه تحصیل در مقاطع ابتدایی برای شهروند سنگاپوری عموما ۱۳ دلار در ماه ، در مقطع متوسطه ۲۵ دلار در ماه  و دوره پیش دامشگاهی مجموعا ۳۳ دلار می باشد .

این هزینه ها در مقاطع فوق الذکر برای اشخاصی که اقامت دائم دارند و یا اشخاصی کمه از آسیا و خارج از آسیا قصد تحصیل دارند متفاوت است  .

این هزینهه ها در مورد مدارس غیر وابسته به دولت از ندرسه به مدرسه ای دیگر تفاوت دارد .

سنگاپور دارای ۶ دانشگاه ملی می باشد که دو دانشگاه آن جزو بزرگترین دانشگاهها هستند با جمعیت دانشجویی بالای ۳۰۰۰۰ نفر، معروف ترین دانشگاه سنگاپور national university of Singapore می باشد که در QS  بیست و پنجمین دانشگاه جهان در سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ است که بالاترین رتبه دانشگاهی در آسیاست .در بسیاری از رشته های تحصیلی برخی از دانشگاههای ملی سنگاپور از نظر رتبه بندی در ۱۰ دانشگاه برتر جهان قرار می گیرند ،رشته هایی مانند :

 

حقوق ، علوم کامپیوتر ، مهندسی مکانیک ، جغرافی،  علوم مواد ،حسابداری و مالی ، داروسازی ، علوم ارتباطات و رسانه و زبان های مدرن و آمار .

سایر موسسات آموزش عالی و دانشگاههای رنک بالا در سنگاپور nanyang technological university  و دانشگاه مدیریت سنگاپور .

علاوه بر دانشگاههای مذکور ، سنگاپور دارای آمار بالایی از موسسات و دانشگاههای خصوصی و همچنین شعباتی از دانشگاههای خارجی مانند Chicago business school و  technische universitat muchen  دانشگاه تکنیک مونیخ می باشد .

 

در مجموع می توان گفت کشور سنگاپور کشوری متفاوت با امکاناتی در سطح کشورهای اروپایی و امریکا اما هزینه هایی به مراتب کمتر می باشد که جذابیت های فراوانی را در خو جای داده است و در عین حال مرکزی از دانشگاههای مطرح و معتبر است .

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.