هزینه های زندگی در فرانسه

درباره و هزینه های زندگی در فرانسه

هزینه های زندگی در فرانسه 2018 چه میزانی است ، هزینه های تحصیل در فرانسه 2018 چقدر است ، هزینه مسکن در پاریس ، هزینه اجاره مسکن در فرانسه چقدر است ، هزینه خورد و خوراک در فرانسه چقدر است ، زندگی در کشورهای اروپایی سالانه چه میزان هزینه دارد؟برای زندگی در کشور های اروپایی به چه میزان سرمایه اولیه نیاز دارد؟یک شخص مجرد ماهانه در کشورهای اروپایی به خصوص کشور فرانسه چه میزانی هزینه دارد؟شرایط زندگی در کشور فرانسه چگونه است؟هزینه ها ی زندگی در کشور فرانسه برای یک خانواده و یا یک فرد مجرد به چه میزان است؟

در این نوشتار سعی شده است به سوالات شما در زمینه شرایط زندگی و همچنین هزینه های زندگی در کشورهای اروپایی و به خصوص کشور فرانسه پاسخ داده شود.

 

زندگی در فرانسه

 • شرایط و هزینه های زندگی در فرانسه
 • کشور فرانسه از زیباترین کشور هاییست که معمولا قشر مرفه و توریست این کشور را جهت مسافرت های توریستی یا مهاجرت های کوتاه مدت و بلند مدت انتخاب مینمایند. با جاذبه های توریستی و صنعتی بسیار جالبی که دارد افراد زیادی هر ساله برای دیدن این کشور پهناور به قاره ی اروپا سفر میکنند. از کشور عزیزمان ایران هم بسیاری از مردم جهت سفر های توریستی به شهرهای زیبای این کشور به فرانسه مسافرت مینمایند.
 • مهاجرت به فرانسه سالهاست که از طرق زمینی ، هوایی و دریایی انجام میپذیرد. مهاجرت به فرانسه میتواند در روحیه ی هر شخصی که نیاز به تنوع در روال و روتین زندگیش داشته باشد اثر بسیار مثبتی بگذارد. کشورفرانسه با داشتن پایتخت بسیار زیبایش، و زبان خاص و طبیعت مثال زدنی میتواند هر ساله توریست و سرمایه گذاران بسیاری را به خود جذب کند. همسایگی کشور فرانسه با لوکزامبورگ، بلژیک، آلمان، سوئیس ، ایتالیا و اسپانیا، موجب گشته از اهمیت زیادی برخوردار گردد. اگر شما هم متقاضی سفر به کشور فرانسه باشید می توانید پس از ورود به این کشور با قرار گرفتن در نزدیکی اسطوره ی تاریخی اروپا، یعنی برج ایفل پاریس، به ابهت و تمدن این کشور پی ببرید.
 • جاذبه های فرانسه واقعا جذابیت داشته و ارزش وقت گذاشتن دارد. اگر شما پس از ورود به فرانسه از lifestyle  آن خوشتان بیاید و قصد زندگی در فرانسه داشته باشید، نیاز است قواعد و اصول آن را رعایت نمایید. منظور ، قانون هاییست که بر مهاجرت های بلند مدت به فرانسه حاکم است. همچنین، نیاز است نظام حقوقی این کشور را بشناسید. از نقطه نظر  حقوقی ، کشور فرانسه با کشورمان شبیه است.

این کشور از اعضای موسس اتحادیه ی اروپاست و حق وتو دارد. کشور فرانسه ۲۲ ناحیه دارد و به بیش از ۹۰ شهر و شهرستان تقسیم شده است. هر شهر کانون هایی و هر کانون مسوولی مجزا دارد. کشور فرانسه از نظر آب و هوایی به چند دسته تقسیم میگردد:

–        آب و هوای اقیانوسی مرطوب( زمستان ملایم و تابستان خنک)

–        آب و هوای اقیانوسی و مدیترانه ای –زمستان ۵ درجه ای و تابستان ۲۰ درجه ای ، بهار هم با باران های بسیار

–        آب و هوای نیمه ‌قاره‌ای زمستان سرد و برفی- ۱ درجه در زمستان و ۲۰ درجه در تابستان

–        آب و هوای مدیترانه ای

کشور فرانسه با نگاهی سوسیالیستی، اکثر بخش ها را خصوصی سازی کرده است. بانک ها، بیمه و خیلی مراجع دیگر. اما شرکت هایی مانند AirFrance–France Telecom، Renault، تالس همچنان در اختیار دولت هستند.

دولت فرانسه نظام سرمایه داری را میپذیرد که در آن با قوانین اجتماعی عدالت را بر پا میدارد. کشور فرانسه با نام جمهوری فرانسه، ۶۵ میلیون نفر جمعیت دارد و واحد پول آن یوروست.

اگر شما متقاضی مهاجرت به کشور زیبای اروپایی مانند فرانسه باشید میتوانید امور حقوقی سفر یا مهاجرت خود را به کارشناسان حقوقی و وکلای بین المللی موسسه ی مشاوره ای ملک پور بسپارید. کشور فرانسه طی چند صد سال گذشته از قدرت های بزرگ فرهنگی ، نظامی و اقتصادی جهان بوده است. قامتی از شمال آفریقا و قسمتی هم از جنوب شرقی آسیا را تحت نفوذ و استعمار خود قرار داده و نفوذ سیاسی هم بر قسمت هایی داشته است.

سیستم آموزشی خاصی که دانشگاه های فرانسه دارند خیلی از دانشجویان ایرانی را به ادامه ی تحصیل در این کشور ترغیب می نماید . بسیاری از دانشگاه های فرانسه نظام حقوقی رایگان دارند اما می توان گفت که هزینه های زندگی در این کشور نسبت به کشورهایی که با نظام آموزشی رایگان اداره می شوند به نسبت بالاتر می باشد .

البته باید گفت که بخش بسیار بالایی از هزینه های زندگی در کشور فرانسه به اجاره ی مسکن اختصاص می یابد . شما به روش های متنوعی می توانید در فرانسه اقامت دائم را اخذ نمائید . من جمله اینکه در فرانسهبدنیا آمده باشید و یا یکی از پدر و مادر شما در فرانسه ، فرانسوی باشند و یا بیشتر از پنج سال درفرانسه اقامت داشته باشید و یا با یک فرد فرانسوی ازدواج نمائید .

سوالی که برای خیلی از افراد پیشمی آید این است که آیا میتوانیم با خرید یک ملک اقامت فرانسه را اخذ نمائیم ؟ در پاسخ به این دوستان باید بگوئیم که اگر شما اقامتی همانند اقامت تحصیلی یا کاری در فرانسهنداشته باشید اجازه ی خرید ملک در فرانسه را نخواهید داشت . اگرچه موسسات غیر قانونی، تبلیغاتی در این زمینه را برای اخذ اقامت دائم فرانسه ارائه می دهند ، شما توجه داشته باشید که از نظر قانونی بدون داشتن اقامتی موقت درفرانسه اجازه ی اخذ اقامت دائم فرانسه را به هیچ وجه نخواهید داشت .

پس اکیدا توصیه می نمائیم برای اطلاع از شرایط خرید ملک درفرانسه و اخذ اقامت دائم ان در این زمینه حتما با کارشناسان و مشاوران برجسته ی موسسه ی حقوقی ملک پورمشورت نموده تا راه حل های منطقی و قانونی را در باب اخذ اقامت دائم فرانسه به شما دوست عزیز ارائه نمایند .

شاید این سوال در ذهن شما به وجود آید که بهترین راهی که می توانیم از فرانسه اقامت دائم را اخذ نمایم کدامین راه است ؟ باید به شما دوست عزیزی که قصد اخذ اقامت دائم فرانسه  را دارید بگوئیم که بهترین حالتی که می توانید جهت اخذ اقامت از آن استفاده نمائید این است که از گزینه ی تحصیل یا کار استفاده نمائید و پس از آن بتوانید به اقامت دائم فرانسه برسید .

حال که شما دوست عزیز قصد مهاجرت به فرانسه را دارید سوالات زیادی در ذهن شما در مورد شرایط زندگی در فرانسه وجود دارد که روزانه در حال کسب اطلاعات در این زمینه هستید . شرایط روزانه ی زندگی همانند سیستم حمل و نقل ، بانکداری ، پست و سیستم مخابراتی و یا شرایط مراکز درمانی فرانسه و… که برای آشنایی شما دوست عزیز مختصری درباره ی شرایط زندگی در فرانسه توضیح خواهیم داد.

در مورد سیستم حمل و نقل در کشور فرانسه باید بگوئیم که مترو بهترین و راحت ترین وسیله ی نقلیه ی عمومی در فرانسه می باشد که روزانه افراد زیادی با آن تردد می نمایند . این وسیله ی نقلیه تقریبا تمامی نقاطفرانسه را تحت پوشش خود قرار داده و قیمت بلیط آن برای شهر های مختلف متفاوت می باشد .

تاکسی هایی که درفرانسه تردد می نمایند قیمت خود را بر اساس تاکسی متر محاسبه کرده که کرایه ی آنها در شب ها و یا در ایام تعطیل نزخ بیشتری می باشد .خط را ه آهنی که در فرانسه مورد استفاده قرار گرفته است بسیار پیشرفته و سریع بوده و گاهی حتی با سیستم حمل و نقل هواپیمائی نیز رقابت می نماید .

سیستم بانکداری فرانسه برای شما عزیزانی که قصد افتتاح حساب در بانکهای فرانسه را دارید به این شکل می باشد که با گذر نامه و گواهی تحصیلی و یا مدارکی مانند قبض های خانگی می توانید افتتاح حساب نمائید . با افتتاح حساب امکان اخذ دسته چک و یا کارت اعتباری را خواهید داشت . با دریافت کارت بانکی می توانید از سیستم پرداخت و برداشت وجه نقد از عابر بانک های فرانسه استفاده نمائید .

سیستم مخابرات در فرانسه به این شکل می باشد که برای اخذ خط تلفن باید به دفتر مخابراتی محل سکونت خود مراجعه نمائید و دادخواستی مبنی بر اخذ خط تلفن تنظیم نموده تا بتوانید صاحب خط تلفن خانگی شوید .

خدمات پست در فرانسه با ارسال نامه ها و دریافت بسته ها و …اختصاص می یابد که از قدیمی ترین سیستم ها ی پست نسبت به کشورهای دیگر می باشد اما با این حال مردم فرانسه کماکان از آن استفاده نموده و آن را یکی از سیستم های مراسلاتی می شناسند .

سیستم درمانیفرانسه همانند خیلی دیگر از کشورهای اروپایی با بیمه نیز پوشش داده می شود . انواع بسیاری از بیمارستان ها در فرانسه وجود دارد که شامل بیمارستان های دولتی یا خصوصی می باشند که بالطبع هزینه های مراکز خصوصی بیشتر از هزینه های مراکز دولتی می باشد .

شاید برای شما که قصد مهاجرت بهفرانسه را دارید یکی از مسائلی که نیاز باشد با آن آشنایی داشته باشید سیستم سیاسی این کشور باشد . همانطور که می دانیم رئیس جمهور درفرانسه با رای مردم انتخاب شده و مدت ریاست وی ۵ سال می باشد و نخست وزیر زیر نظر وی امورات کشور را اداره می نماید .

سیستم قانون گذاری به این شکل می باشد که از دو مجلس تشکیل شده است که اعضای آن به رای مستقیم مردم انتخاب شده و پنج سال فعالیت می کنند . مجلس سنا در فرانسه هم برای مدت نه سال فعالیت دارد که به وسیله ی نماینده های مجلس ملی انتخاب شده و فعالیت دارند . در صورتی که اختلافی بین مجلس سنا و مجلس ملی فرانسه به وجود آید این شورای ملی می باشد که به حل اختلاف می پردازد .

فرانسهدر کل نود و شش شهرستان دارد که همگی توسط دولت مرکزی اداره می شوند و زیر نظارت آن قرار گرفته اند . دولت فرانسه خیلی از شرکت ها و بانکها را خصوصی اعلام نموده است ولی چندین شرکت آن در اختیار دولت قرار داشته و زیر نظر آن به فعالیت می پردازند .

حدود ۳۰ میلیون نفر از مردم فرانسه شاغل ودر بخشهای خدماتی و صنعتی و کشاورزی مشغول به کار می باشند . نرخ بیکاری کشورفرانسه حدود نه درصد می باشد  و نرخ تورم در آن زیر دو درصد اعلام شده است . صنایعی که در فرانسه مهم شناخته می شوند عبارتند از فلز کاری و مواد غذایی و ماشین آلات و البسه و منسوجات و پتروشیمی و جنگ افزار و….و از مهم ترین محصولات کشاورزی آن می توان به سیب زمینی ، برنج ، گندم ، ذرت ، ماهی و…. اشاره کرد .

شرکت های فرانسوی در دیگر کشورها سرمایه گذاری های کثیری را انجام داده اند که باعث شد در سال ۲۰۰۴ فرانسه پس از آمریکا بزرگ ترین کشور سرمایه دار جهان باشد .

سالانه علاوه بر جمعیت بیش از ۶۰ میلیونی فرانسه بیشتر از ۸۰ میلیون نفر هم به عنوان توریست به این کشور سفر میکنند . این کشور در صنعت گردشگری برای سالیان متمادی دومین کشور بعد از آمریکا شناخته شده بود . شاید یکی از دلایل جذب توریست در فرانسه وجود موزه ها و کاخ ها در شهر زیبای پاریس باشد .

حال که با شرایط زندگی در فرانسه آشنا شدید و اطلاعاتی مختصر را درباره ی این کشور زیبای اروپایی بدست آوردید در صورتی که شما دوست عزیز خواهان مهاجرت به کشور فرانسه می باشید به شما توصیه می نمائیم که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط زندگی و نحوه ی اخذ اقامت فرانسه قبل از هر اقدامی ابتدا با مشاورین و وکلای بین المللی مجرب در این زمینه از جمله مشاورین زبده ی موسسه ی حقوقی ملک پورمشورت نموده و برای یافتن پاسخ سوالاتی که من باب شرایط و هزینه های زندگی درفرانسه دارید از آنها یاری بخواهید .مشاورین موسسه ی حقوقی  ملک پوربا کادری مجرب و با اطلاعاتی دقیق و کارامد به بهترین شکل ممکن به شما یاری خواهند رساند .

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید با دفتر وین تماس مستقیم داشته و یا با دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل بفرمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید.

7 پاسخ
 1. حمید گفته:

  باسلام
  میخواستم بدونم با داشتن دعوتنامه یکی از دوستان که در فرانسه اقامت دارن میتوانم درخواست اقامت بدم بعداز سفر به فرانسه وورود به خاک فرانسه …
  ایا به صلاح بنده وخانواده ام هست لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 2. ساغر گفته:

  سلام.من ۲۱ سالمه و دانشجوی سال سوم کارشناسی ادبیات فرانسه هستم.میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در فرانسه شانسی دارم یا نه؟

  پاسخ
 3. محدثه گفته:

  سلام من تمایل دارم در یکی از کشور های اوروپایی اقامت دایم بگیرم برای خودم و همسرم میخواستم بپرسم که اگر در ایران دانشجوی دندانپزشکی یا پزشکی باشم با رتبه ی خوب و تو یکی از دانشگاه های تهران یا شهید بهشتی امکان بورس شدن وبدون ازمون همون رشته را در کشور مقصد ادامه بدم هست??ممنون از پاسخ گوییتون

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.