درباره و هزینه های زندگی در ایتالیا

درباره و هزینه های زندگی در ایتالیا

درباره و هزینه های زندگی در ایتالیا در سال 2018 اطلاعاتی را برای شما فراهم آورده ایم ،البته مهاجرت به ایتالیا 2018 و همچنین اخذ اقامت ایتالیا از طرق مختلف مانند تحصیل در ایتالیا و یا کار در ایتالیا و یا ثبت شرکت در ایتالیا ممکن است هزینه های مربوط و خاص خود را داشته باشد ، لذا همیشه تخمین هزینه های زندگی در ایتالیا برای همه کاملا یکسان نیست و ممکن است مقداری در نوسان باشد . ایتالیا کشوری در جنوب اروپا و پایتخت آن شهر میلان می باشد.  امروزه ایتالیا کشوری توسعه‌ یافته است و جزء گروه هشت به‌ شمار می‌آید.

 

واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن ایتالیاییاست. جمعیت ایتالیا ۶۰میلیون و ششصد هزار نفر است و ۹۱.۶درصد مردم آن مسیحی هستند.ایتالیا پنجمین کشور پرجمعیت اروپا و بیست و سومین کشور پرجمعیت دنیا است. ایتالیا آب‌وهوای معتدل فصلی دارد و آب‌وهوای مناطق ساحلی آن با شرایط هوایی کوهستان‌های داخلی تفاوت زیادی دارد.

بهتر است قبل از ورود به کشور ایتالیا بسیاری از موارد را بررسی نمایید. موسسه حقوقی ملک پور طی سالها تجربه و داشتن وکلای برجسته در کشور ایتالیا تمامی مسائل را به روشنی بیان میکند تا شما عزیزان بتوانید با دید بهتری انتخاب نمایید.

 

کیفیت و شاخص های بالای زندگی

کشور ایتالیا به واسطه عضویت در اتحادیه اروپا دارای استاندارد های بالایی در زمینه های مختلف از جمله بهداشت، خدمات اجتماعی، پوششهای بیمه ای و سایر موارد می باشد.

شهرت جهانی در رشته هایی چون معماری، هنر، مهندسی، باستان شناسی، تاریخ و علوم اجتماعی

ایتالیا به لطف داشتن اساطیر کهنی چون میکلانژ، رافائل، فراگامو، مارکو پولو، دانته، گالیله، داوینچی و بزرگان دوره معاصر این کشور چون انزو فراری، جورجیو آرمانی، گوچی و آندریا بوچلی همواره به عنوان کشوری با مردمان خلاق و مبتکر در جهان مشهور بوده است. این موضوع به ویژه در عرصه هنر و شاخه های آن نمود قابل توجهی در ایتالیا دارد.

هزینه های زندگی قطعاً با توجه به شرایط و سبک زندگی فردی دانشجویان مختلف متفاوت است. موسسه حقوقی ملک پور طی سالها تجربه و وجود وکلایی برجسته در کشور ایتالیا بهترین راهنمایی ها را در این زمینه به شما عزیزان می دهد تا بتوانید با انتخاب درست آینده ای روشن را برای خود رقم بزنید.

 

هزینه های مسکن

معمولا در کشور ایتالیا دانشجویان در خانه هایی که اجاره می کنند بسیار قدیمی می باشد. البته در شهر رم این وضعیت بیشتر دیده میشود. میلان نسبتا خونه های بهتری دارد.در شهرهای کوچیک شمال ایتالیا هم خانه های شیکی پیدا میشود.

البته باز هم تمامی این مسائل بسته به اینکه دانشجو در خوابگاه یا سوئیت دانشجویی و یا آپارتمان های مستقل زندگی نمایند، هزینه ها از ۱۵۰ تا ۲۵۰ یورو به ازای هر ماه در خوابگاه، و بین ۲۵۰ الی ۵۰۰ یورو به ازای سوئیت های دانشجویی و یا بیشتر از آن به ازای آپارتمان های یک یا دو خوابه هزینه در بر دارد.شهرهای کوچیکتر ایتالیا از نظر مسکن بسیار ارزانتر هستند.

 

هزینه های رفت و آمد

رفت و آمد در شهرهای ایتالیا عمدتاً بوسیله وسایل نقلیۀ عمومی کارآمد انجام میگیرد و هزینه آن برای دانشجویان، پس از دریافت کارت دانشجویی در مواردی تا یک سوم هزینه معمول آن خواهد شد. هزینه ایاب و ذهاب برای افراد غیر دانشجو از ۳۰ تا ۴۵ یورو در ماه میباشد.در ضمن این هزینه برای دانشجویان زیر ۲۵ سال می تواند تا حدود ۴۰ درصد شامل تخفیف شود.

موسسه حقوقی ملک پور با بهره گیری از وکلای خبره بین الملل در باب مهاجرت به ایتالیا و یا تحصیل در ایتالیا می تواند در این مسیر در کنار شما باشد لذا برای دریافت اطلاعات جامع در باب مهاجرت به ایتالیا و یا اخذ اقامت ایتالیا می توانید با موسسه حقوقی ملکپور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس گرفته و مشاوره رایگان بهره مند گردید .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.