درباره سوئد

درباره سوئد

درباره سوئد و شرایط مهاجرت  به سوئد در سال 2018 چه میدانید ؟ با ما همراه باشید …تعداد متقاضیانی که قصد مهاجرت به سوئد را دارند بسیار زیاد می باشند . در این مقاله سعی بر این داریم که تمامی مطالب را درباره سوئد به شما متقاضیان محترم ارائه دهیم  . کلیه روش های مهاجرت به سوئد و همچنین کلیه نکات درباره سوئد را با شما در میان میگذرانیم . موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای اتریش به شما درباره سوئد اطلاعات مفیدی ارائه می دهد .

 

video درباره سوئد
video درباره سوئد

 

کشور سوئد در شمال اروپا واقع شده است . از همسایه های این کشور میتوان فنلاند ، دانمارک را نام برد . کشور سوئد سومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا می باشد . جمعیت کشور سوئد حدود ۱۰ میلیون نفر می باشد که حدود ۳ میلیون نفر از این جمعیت خارجی می باشند . کشور سوئد دموکراسی پارلمانی می باشد . پایتخت این کشور stovkholm استکهلم می باشد . کشور سوئد مهاجر پذیر می باشد  . از بزرگ ترین شهر های این کشور میتوان به استکهلم ، گوتنبرگ و مالمو اشاره کرد

بهترین روش ها برای مهاجرت به سوئد :

۱ – مهاجرت از طریق تحصیل

۲ – مهاجرت از طریق کار

۳ – مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

 

مهاجرت از طریق تحصیل در کشور سوئد :

کشور سوئد دارای برترین و مقرون به صرفه ترین دانشگاه ها می باشد . در حال حاضر کشور سوئد دارای ۵۳ دانشگاه و کالج دانشگاهی می باشد . برای کودکان در کشور سوئد از ۱ سالگی در پیش دبستانی پذیرش اخذ می شود . دانش اموزان سنین ۶ تا ۱۵ سال در مدارس حضور اجباری دارند . دوره ابتدایی در کشور سوئد ۹ ساله است که برای تمامی دانش اموزان اجباری می باشد که به نام Grundskola می باشد و دوره بعدی که اختیاری می باشد و ۳ ساله هست Gymnasieskola نام دارد . دانش اموزان بعد از گذراندن مقطع متوسطه می توانند برای دریافت مدرک اکادمیک به یکی از دانشگاه های دولتی یا کالج مراجعه کنند . شروع ترم دانشگاه های کشور سوئد در دو ترم می باشد که در اواخر اگوست شروع میشود تا ژانویه پایان می یابد و ترم بعدی از اواخر ژانویه شروع و تا اوایل ٰژوئن پایان می یابد .

 

فواید تحصیل در کشور سوئد :

 • شهریه دانشگاهی و هزینه زندگی در این کشور مقرون به صرفه می باشد .
 • زبان تدریس در این کشور به زبان سوئدی می باشد .
 • دانشگاه های کشور سوئد بورسیه و کمک هزینه های فراوانی ارائه میکند

یکی از برترین فواید تحصیل در این کشور نسبت به کشور های دیگر امکان کار دانشجو در حین تحصیل می باشد . یعنی متقاضی در هفته میتواند بدون محدودیت زمانی به کار مشغول شود و حتی اکثر دانشگاه ها دارای سرویسی هستند که به دانشجو بابت پیدا کردن شغل کمک میکنند . همچنین بعد از تحصیل ، متقاضی  میتواند به راحتی کار پیدا کند و مشغول به کار شود .

سطح تحصیل در کشور سوئد :

دوره تحصیلی کارشناسی : دانشجو باید در این دوره مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم داشته باشد یعنی باید تحصیلات خود در مقطع دبیرستان و پیش دانشگاهی را کامل گذرانده باشد تا از دانشگاه های این کشور بتوانند پذیرش اخذ کنند . مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ۳ ساله است که ۱۸۰ واحد می باشد . دارا بودن مدرک ایلتس یا تافل که نوع مدرک و نمره ان به دانشگاه بستگی دارد .

دوره تحصیلی کارشناسی ارشد : در این دوره دانشجو باید مدرک لیسانس سه ساله از کشور سوئد و یا مدارک معادل با ان از سایر کشور ها را داشته باشد تا بتواند برای دوره کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر پذیرش اخذ کنند . مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ۲ سال است که ۱۲۰ واحد می باشد . دارا بودن مدرک ایلتس یا تافل که نوع مدرک و نمره ان به دانشگاه بستگی دارد .

دوره تحصیلی دکترا : در این دوره دانشجو باید مدرک لیسانس و فوق لیسانس به همراه پایان نامه دوره کارشناسی ارشد را ارائه دهد . مدت تحصیل در مقطع دکترا ۴ ساله است که ۲۴۰ واحد می باشد . دارا بودن مدرک ایلتس یا تافل که نوع مدرک و نمره ان به دانشگاه بستگی دارد .

مهاجرت از طریق کار در کشور سوئد :

کارفرما برای جذب نیرو اگهی میکند . این اگهی به مدت ۳ ماه اگر جذب نیرویی نداشت در کشور های اتحادیه اروپا اگهی می شود و اگر باز هم بازخوردی نداشت در کشور های دیگر نیز اگهی می شود . اگر متقاضی از کشور دیگر(غیر عضو اتحادیه اروپا) بخواهد برای کار به کشور سوئد برود باید پیشنهاد شغلی از کارفرمای خود داشته باشد که ۳ ماه این اگهی در کشور سوئد و ۳ ماه در کشور های عضو اتحادیه ثبت شده ولی جذب نداشته پس متقاضی میتواند با کمک کارفرما برای این کشور اقدام کند . بعد از ۵ سال کار در این کشور و پرداخت مالیات به دولت این کشور متقاضی میتواند درخواست اقامت دائم نماید .

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کشور سوئد :

یکی از راه های سرمایه گذاری ، سرمایه گذاری از طریق بیزینس پلن می باشد . بیزینس پلن یعنی متقاضی ادعا میکند که برنامه ای خلاقانه برای شروع کار در کشور سوئد دارد که میتواند برای متقاضی و کشور سوئد سود اور باشد . متقاضی طرح خود را بدون هیچ گونه اغراقی ارائه میکند . در صورتی که طرح خوبی باشد شرکت های بزرگ حامی سرمایه گذاری برای این طرح میشوند و این یک نکته مثبت برای متقاضی محسوب می شود که به بودجه کمتری برای سرمایه گذاری نیاز دارد . برای سرمایه گذاری در این روش متقاضی حداقل به ۱۵۰۰۰ یورو نیاز دارد .

در این مقاله تلاش بر این شد که تمامی اطلاعات مهاجرت درباره  سوئد از طرق تحصیلی ، سرمایه گذاری و کاری به شما سروران ارائه شد . مهاجرت از طریق تحصیلی برای مقطع کارشناسی ۳ سال برای مقطع کارشناسی ارشد ۲ سال و برای مقطع دکترا ۴ سال می باشد همچنین متقاضی میتواند در حین تحصیل بدون محدودیت زمانی به کار مشغول شود . متقاضی برای اخذ اقامت دائم در کشور سوئد باید حدود ۵ سال در این کشور کار کند و هزینه مالیات را نیز پرداخت کند تا بتواند برای اقامت دائم خود درخواست نماید . موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای اتریش شما را با قوانین سوئد راهنمایی میکنند .

در این زمینه توصیه ما این است که تمام تلاش خود را برای اخذ اطلاعات دقیق و صحیح به کار گیرید و قبل از هرگونه صرف هزینه ی گزاف با داشتن اطلاعات صحیح به نتیجه مطلوب برسید . همچنین می توانید با مشاوران ارشد حقوق بین الملل موسسه حقوقی ملکپور با همکاری MIE اتریش در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس داشته باشید و از قوانین مهاجرت به سوئد و تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان و کار در سوئد دست پیدا کنید .

 

2 پاسخ
 1. حسین گفته:

  با سلام
  ضمن تشکر از اطلاعات شما ، جهت اخذاقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری در سوئد اطلاعات می خواستم البته با شرایط ذیل جهت راهتنمایی بیشتر
  خودم فوق لیسانس عمران 37 ساله هستم با 14 سال سابقه کاری
  خانم بنده 34 ساله فوق لیسانس مهندسی برق -مخابرات با 11 سال سابقه کاری
  دو فرزند دارم پسرم 6 ساله و دخترم 11 ساله
  آیا می توانیم با سرمایه 150000 دلار جهت اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری اقدام کنیم؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. دوست بزرگوار در حال حاضر برای شما این امکان فراهم شده است که با این میزان سرمایه اقامت اروپا را اخذ کنید. البته اینگونه پرونده ها می بایست با راهنمایی شخص اقای ملک پور مشاوره گردد تا شرایط شما به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد. پیشنهاد میکنیم جهت اخذ مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.