درباره اتریش و مهاجرت به اتریش

درباره اتریش و مهاجرت به اتریش

درباره اتریش و مهاجرت به اتریش در سال ۲۰۱۸ بسیاری از اشخاص روزانه از ما سوال مینمایند و درخواست دارند تا بیشتر درباره اتریش و مهاجرت به اتریش برای ایشان توضیح دهیم ، مهاجرت و تغییر محل زندگی و ترک حاشیه امن به امید یافتن آینده ی روشن تر همواره انتخاب کسانی بوده که به دنبال شرایط بهتر زندگی بوده اند و سعی در ارتقاء کیفیت زندگیشان دارند. به همین دلیل داشتن اطلاعات کافی در مورد کشورهای دیگر می تواند علاوه بر گسترده شدن افق دید انسان وی را در گرفتن بهترین تصمیم و انتخاب مناسب ترین گزینه یاری کند. در این نوشتار سعی شده تا به معرفی کشور اتریش بپردازیم و ویژگی های این کشور اروپایی را در ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی بررسی کنیم و تصویر اجمالی را از شرایط زندگی، کار و تحصیل در این کشور را برای خواننده ترسیم کنیم. در بخش های جداگانه ای ابتدا به وضعیت جغرافیایی و فیزیک اجتماعی اتریش پرداخته شده و به دنبال آن نظام اقتصادی، حقوقی و اجتماعی این کشور را تشریح کرده ایم و نیز به شرایط اخذ تابعیت، انواع تابعیت و انواع ویزا و همینطور شرایط تحصیل، کار و زندگی در اتریش پرداخته شده است در نتیجه اطلاعات گردآوری شده در این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور میتواند کسانی را که قصد مهاجرت، اقامت یا تحصیل در اتریش را دارند دیدی واقع گرایانه ببخشد تا با اطلاعات کامل دست به کار شوند.

فایل تصویری آقای ملک پور در باب دلایل مهاجرت

video درباره اتریش و مهاجرت به اتریش
audio درباره اتریش و مهاجرت به اتریش

 

آیا درباره مهاجرت به اتریش سوالاتی دارید؟ چرا به اتریش مهاجرت کنیم؟ روش های مهاجرت به اتریش چیست؟ قوانین درباره نحوه اخذ تابعیت در اتریش چه می گویند؟ چه نظام حقوقی بر اتریش حاکم است؟ آیا از هزینه های زندگی و تحصیل در اتریش مطلع هستید؟

درباره اتریش و مهاجرت به اتریش و جغرافیا و جمعیت

جمعیت اتریش در اول ژانویه سال ۲۰۱۶ هشت میلیون هفتصد هزار و چهارصد و بیست و یک نفر محاسبه شده که ۱٫۲۶۷٫۷۶۴ نفرشان را شهروندان خارجی (حدود ۱۴٫۵ درصد از کل جمعیت) تشکیل میدهند. در سال ۲۰۱۵ حدودا ۱٫۸۱۳٫۰۰۰ نفر از ساکنین اتریش را شهروندانی با پیشینه مهاجر بودن تشکیل میدهند که ۲۱ درصد از کل جمعیت اتریش است.

وین پر تراکم ترین ایالت اتریش با تراکم ۴٫۳۰۰ ساکن در کیلومتر مربع است و تیرول کم تراکم ترین ایالت  اتریش با تراکم ۵۷ نفر در کیلومتر مربع است.

اتریش با کشورهای سوئیس، لیختنشتاین، آلمان، جمهوری چک، اسلواکی، مجارستان، اسلونی و ایتالیا هم مرز است.

اتریش حکومت فدرال دارد و از ۹ ایالت تشکیل شده که هر کدام مرکز خودشان را دارند.

 درباره اتریش و مهاجرت به اتریش و وضعیت آب و هوا

وضعیت آب و هوایی اتریش از نوع متداول در مرکز اروپاست که تابستان های گرم، زمستان های سرد با بارش کافی است.

البته دو نوع آب و هوای متمایز نیز در اتریش وجود دارد:

– در شرق آب و هوای پانونیایی دارد که بسیار گرم در تابستان و بارندگی کم در زمستان است

– مناطق مرکزی آلپی که بارندگی زیاد در تابستان و زمستان های طولانی و برفی دارد

اقتصاد

رشد اقتصادی اتریش در سال ۲۰۱۵ ۰٫۹% بود. تولید ناخالص ملی اتریش در سال ۲۰۱۵ ۳۳۷ میلیون یورو و درآمد سرانه نیز ۳۹٫۱۲۰ یورو برای هر فرد بوده که نه تنها در اتحادیه اروپا بلکه در سطح جهان نیز جزو بالاترین هاست.

ساختار اقتصادی اتریش را شرکت های کوچک و متوسط تشکیل می دهند. مهمترین شاخه های صنعتی اتریش عبارتند از :

– صنایع غذایی

– ماشین آلات صنعتی و فولاد

– صنایع خودرو سازی و شیمی

– صنایع الکتریکی و الکترونیک

– صنایع چوب و کاغذ

یکپارچگی سرمایه گذاری اتریش

اهداف و وظایف

یکپارچگی سرمایه گذاری در اتریش با هدف فراهم کردن زبان و یکپارچگی اجتماعی و حرفه ای برای مهاجران و ذینفعان حق پناهندگی سیاسی برپایه حقوق مربوطه و الزامات،در اتریش می باشد.در زمان مشابه،سرمایه گذاران یکپارچه اتریش اطلاعات واقعی و پس زمینه ای را برای جمعیت کثیری در ارتباط با این موضوع تهیه کرده است تا یکپارچگی موفقی با تلاش اجمالی بتواند بدست آید.

خانه آموزش و یکپارچگی حرفه ای

این مرکز مواردی مانند زبان،تحصیل و استخدام مشاغل را می سنجد.

خدماتی از قبیل :

کلاس های زبان آلمانی،از ادبیات تا مرحله لیسانس

رشته های شغلی خاص : تمرین های کامپیوتری،آموزش های شغل یابی و کلاسذهای مشاغل خاص آلمانی زبان

مراکز شغلی :

مشاوران بازار کار که با مقالات علمی حمایت می شوند.

گروه های نگهداری کودکان

خدماتی برای تجارت ها وپیشنهاد هایی در خانه کلاس های آلمانی زبان

مراکز مجتمع سازی(یکپارچگی سازی) :

خدماتی را در سراسر اتریش ارائه می دهند. Vienna.upper Austria.tyrol.styria.carinthia. این مراکز در

خدماتی از قبیل:

مشاوره ی مهاجران جدید در هنگام ورود

سازماندهی بازار های کاری برای مهاجران جدید و اولیای امور

مشاوره در رابطه با موضوعات مرتبط با یکپارچگی،مخصوصا در مواردی مانند زبان و تحصیل و استخدام مشاغل

شبکه ارتباطی  با افراد کلیدی در همه مسئولیت ها

طرح کاربردی‌‌ (به عنوان مثال مربی برای مهاجران)

اطلاعات واقعی و پس زمینه ای یکپارچگی و مهاجرت

ارتباط افرادی در سایت ها بر روی موافقت طرح های یکپارچگی و سرمایه گذاران اروپایی

خدمات پشتیبانی ضروری

سرمایه گذاران پیشنهاد هایی را برای آغاز حمایت هایی برای یکپارچه سازی در شکل پشتیبانی مالی در بخش های زبان،تحصیل و استخدام مشاغل ارائه می دهد.این شامل هزینه های برای کلاس های آلمانی زبان (ادبیات و کلاس های متنوع)پشتیبانی تمرین های حرفه ای و آموزش های عالی ویا سرپرستی فعالیت های مدرسه گروه های هدفمندی وجود دارند که پناهنده ها را شناسایی می کنند و مردم با محافظت های معین تضمین می شوند و تابعیت های کشوری (فقط با جواز اقامتی خاص)

انتشار اخبار علمی

اجتماع میزبان یک گروه هدف مهم برای سرمایه گذاران یکپارچگی اتریش می باشد.چون یکپارچگی فقط زمانی بدست می آید که مهاجران و اکثریت جمعیت با سهم مناسبی مشارکت کنند.

انتشارات : بر اساس کتاب آماری “مهاجرت و یکپارچگی” .”یکپارچگی و مهاجرت زنان” .”یکپارچگی و مهاجرت نوجوانان” .”مهاجرت و یکپارچگی استان های متحد”  و همچنین اطلاعات کشور برای دانشجویان خارج از کشور در انتشارات “مطالعه و کار در اتریش

آموزش بیشتر :سمینار “مدیریت تعارض بین فرهنگى” و رشته ی دانشگاهی برای مدیریت مهاجرت

علاوه بر این،تهیه ی بورسیه ها برای دوره ی دیپلم و کارشناسی در موضوع یکپارچه سازی و مهاجرت،سرمایه گذاران حمایت های خود را برای بورسیه در مورد احترام به این مسائل اجتماعی کلیدی ارائه می دهد.سرمایه گذاران یکپارچگی اتریش در اتحادیه اروپا از سال ۲۰۱۳ وارد شده است و ضمانت هایی را به مهاجران برای شرکت در  این اتفاق های بین المللی ارائه می دهد.

قرار داد یکپارچه سازی

از طرف سفارت خانه اتحادیه ها امر می شود که به همراه سرمایه گذاران یکپارچگی اتریش مشترکا مسئول پیاده سازی و اجرای این قرارداد می باشند.سرمایه گذاران رشته های ایجاد شده و پرداخت هزینه ها برای شهریه ی رشته ها را

پذیرفته شود.A2شناسایی و ارزیابی می کنند تا زمانی که آزمون در مرحله

ارتباطات

سرمایه گذاران یکپارچه سازی اتریش اطلاعاتی را برای هر دو گروه مهاجران و جامعه ی میزبان و همچنین برای توزیع کنندگان اخبار و رسانه ها مانند روزنامه نگاران و معلمان و تصمیم گیرندگان فراهم می کند.در سال ۲۰۱۳ اولین نشریه ی روزنامه “باهم اتریش” با تیراژ ۳۰۰۰ کپی منتشر شد.همچنین با انتشار چنین روزنامه هایی سرمایه گذاران به طور موثری مهاجران را مورد هدف قرار می دهند تا آنها را درباره ی پیشنهاد های شخصی خودشان مطلع سازند.

“TOGETHER:AUSTRIA”

از سال ۲۰۱۲ سرمایه گذاران اتریشی با ابتکار ” باهم : اتریش” با مدیریت حرفه ای مهاجران موفقی را جذب کرده که این سرمایه گذاران، سفیران یکپارچه سازی نامیده می شوند و جلساتی را در مدارس ، باشگاه ها و اجتماعات دارند.

(شانس شما) مردمان جوان از مهاجران دور مشتاق برای ادامه نحصیلات خود با این فرصت Your chanceبا شعار

هستند و اطمینان را دارند که شرایط شغلی متنوعی در اتریش به آنها عرضه خواهد شد.

سرمایه گذاران اروپایی

سرمایه گذاران اتریشی امورات سفارت را با هدف مدیریت سرمایه ی پناهنده های سیاسی اروپایی و سرمایه ی یکپارچه سازی اروپایی پشتیبانی میکنند.در اتریش سرمایه گذاران ، اطلاعات و مشاوره های کاملی را عرضه کرده و طرح های یکپارچه سازی را سازماندهی و برنامه ی اقدام ملی را برای یکپارچگی کل کشور در راستای هدف های اصلی حمایت می کند.

سیستم حقوقی اتریش بر اساس سنت حقوقی سیویل لا پایه گذاری شده که منشا آن به قانون روم میرسد , مهمترین ویژگی آن نقش عمده قانون و تدوین مجموعه قوانین است که منبع اصلی آن به شمار می‌روند. نظام حقوقی اتریش به سه زیرشاخه حقوق عمومی، حقوق خصوصی و حقوق جزایی تقسیم میشود.

تابعیت اتریش بر مبنای اصل خون بنا شده است. به عبارت دیگر، فرد تابعیت اتریش را دارا میشود اگر والدین اتریشی داشته باشد. صرفنظر از اینکه محل تولد کجا باشد. ولادت در اتریش به خودی خود تابعیت اتریش را به همراه ندارد اگر چه میتواند عاملی باشد که به تخفیف در مدت زمان اقامت برای اخذ تابعیت موجب گردد.

کودکان سرراهی زیر ۶ ماه قانونا تبعه ی اتریش انگاشته می شوند.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب اتریش

audio درباره اتریش و مهاجرت به اتریش

اخذ اقامت اتریش

۱- توسط تبار

۱-۱ فرزندانی که نتیجه یک ازدواج باشند تابعیت اتریش را اخذ می کنند اگر:

.قبل از تاریخ ۰۹|۰۱|۱۹۸۳ به دنیا آمده باشند و در زمان ولادت، پدرشهروند اتریش باشد

بعد از تاریخ ۰۹|۰۱|۱۹۸۳ به دنیا آمده باشند و یکی از والدین در زمان ولادت شهروند اتریش باشد

۲-۱ فرزند خارج از یک ازدواج به دنیا آمده باشد تابعیت اتریش را اخذ میکند اگر:

مادر در زمان ولادت تبعه ی اتریش باشد

بر اساس قانون اگر بچه (که مادرش تبعه ی اتریش نیست) در زمان ازدواج مادر با با پدری که تابعیت مجارستان را دارد هنوز کوچک (کمتر از ۱۴ سال)و مجرد باشد.

۲- از طریق ازدواج

همسر یا شوهر بیگانه ی یک تبعه ی اتریش به طور خودکار تبعه ی اتریش به حساب می آید تنها در صورتی که حداقل شش سال اقامت قانونی در اتریش داشته باشد و اگر ازدواج کرده باشند و در خانه مشترک زندگی کنند این زمان ۵ سال است.

شهروندان منطقه اقتصادی اروپا نیز میتوانند پس از ۶ سال اقامت دائم در اتریش شهروند اتریش به حساب آیند.

در غیر این صورت تابعیت اتریش به بیگانگان تنها پس از ۱۰ سال اقامت دائم و مستمر در اتریش آن هم تحت شرایط خاص به آنان اهدا می شود.

متقاضیان موظف خواهند بود حضور خود را در اتریش پس از اخذ اقامت نیز اعلام دارند. دانش بالای زبان آلمانی، تاریخ اتریش و وقایع اخیر اتریش نیز در زمان تقاضا برای اخذ اقامت ضروری است.

۳ از طریق درخواست دادن:

بیگانگان این حق را دارند که تابعیت اتریش را درخواست کنند اگر:

– وی به طور دائم و مستمر به مدت ۳۰ سال در اتریش اقامت داشته یا

– وی به طور دائم و مستمر به مدت ۱۵ سال در اتریش اقامت داشته و میتواند موفقیت خود را در یکپارچه شدن و ادغام در جامعه ی اتریش را ثابت کند یا

– وی با یک شهروند اتریشی که در خارج از کشور برای دولت اتریش مشغول به کار است ازدواج کرده است.

بیگانگان می توانند برای اخذ تابعیت در اتریش درخواست کنند در صورت داشتن این پیش شرط ها:

حداقل ۱۰ سال به صورت دائم در اتریش اقامت داشته باشند.

اثبات دارا بودن قدرت مالی و معیشت کافی (شامل درآمد سه سال گذشته)

عدم سوء پیشینه

آگاهی کافی به زبان آلمانی، تاریخ اتریش و وقایع اخیر اتریش

حسن نیت در مورد جمهوری اتریش

تابعیت دوگانه:

به طور کلی قانون تابعیت اتریش اجازه ی تابعیت دوگانه را نمی دهد بجز در مورد کسانی که در زمان ولادت دو تابعیت داشته اند (به عنوان مثال کسی که در اتریش به دنیا آمده و در ایالات متحده زندگی میکند تابعیت هر دو کشور را در زمان ولادت به دست

می آورد)

اگرچه، اگر شخص تابعیت آمریکا را به دست بیاورد، معمولا ملزم به اعلام تابعیتی که دارد است.

شخص میتواند این اجازه را داشته باشد که شهروند اتریش باقی بماند در شرایط زیر:

– اگر باقی ماندن وی به نفع جمهوری اتریش باشد

– اگر دلیلی که شخص دارد ارزش بازنگری در شرایط قانونی را داشته باشد

اقامت دائم ( کارت قرمز، سفید، قرمز)

شاخص های اقامت در اتریش

اخیرا اتریش برنامه ی انعطاف پذیری تحت عنوان کارت قرمز سفید قرمز معرفی کرده است که هدفش این است که به مهاجران واجد شرایط جهان سوم و خانواده شان که قصد اقامت دائم در اتریش را دارند کمک میکند. که البته مبتنی است بر شاخص های شخصی و مرتبط با بازار کار اتریش.

این قانون در سال ۲۰۱۱ اجرایی شد.

کارت قرمز سفید قرمز   Red-White-Red Card

کارت قرمز سفید قرمز برای مدت ۱۲ ماه صادر میشود و دارنده آن را محق در اقامت و کار در مشاغل خاصی میکند.

اشخاص زیر شایستگی کارت قرمز سفید قرمز را دارند:

– نیروی های کار فوق العاده ماهر

– نیروی کار ماهر در مشاغل کمیاب

– نیروی کار در مشاغل کلیدی

– فارغ التحصیلی از دانشگاه ها، کالج ها و مراکز آموزش عالی اتریش

– خویش فرمایی در مشاغل کلیدی

که دارای ویژگی زیر باشد: فارغ التحصیلی از دانشگاه یا سایر مراکز آموزش عالی با رشته ی مرتبط، دریافت حقوق سالانه معادل با جایگاه یک مدیر ارشد، دارای سابقه ی تحقیقاتی و نوآوری، کسب جایزه های علمی معتبر، تجربه ی کاری کافی، مهارت کافی در زبان (آلمانی یا انگلیسی)

موارد مورد نیاز

موارد زیر باید توسط هر متقاضی اقامت در اتریش برآورده شده باشد:

–  وسائل معیشت کافی

متقاضیان باید درآمد دائمی و منظم و کافی برای برآورده کردن هزینه های زندگیشان، بدون اتکا به کمک های رفاهی دولتی را دارا باشند. در زمان درخواست اقامت میزان درآمد ماهیانه باید برابر با نرخ استاندارد قانون عمومی بیمه ی اجتماعی باشد.

– این نرخ برای افراد مجرد ۸۸۲٫۷۸ یورو

– برای زوج ها ۱٫۳۲۳٫۸۵ یورو

– به ازای هر فرزند ۱۳۶٫۲۱ یورو است

پوشش بیمه سلامت

متقاضیان باید تحت پوشه بیمه سلامتی باشند که آنها را در اتریش هم تامین کند.

انواع ویزا اتریش و موارد لازم برای درخواست ویزای اتریش

نسبت به هدف از سفرتان به اتریش انواع مختلفی از ویزا وجود دارد که میتوانید برای شان درخواست دهید. اینکه قصد دارید برای دیدن به اتریش بیایید یا درس یا کار یا اقامت، باید درخواست ویزای شینگن متناسب با خواسته خود را انجام دهید.

اتریش از سال ۱۹۹۷ که عضو اتحادیه اروپا شد عضو شینگن هم شد.

موارد عمومی برای درخواست ویزا

–  پرکردن فرم ها و اطلاعات شخصی مربوطه

– ۲  قطعه عکس

– پاسپورت و کپی آن که حداقل ۳ ماه از اعتبارش باقی باشد.

–  بیمه ی سلامت سفر که تا مبلغ ۳۰۰۰۰ یورو را پوشش دهد.

–  بیان درخواست از سفرتان به اتریش

–  اطلاعات پروازی که با آن به اتریش سفر میکنید

– اطلاعات هتلی که رزرو کرده و قصد اقامت در آن را دارید

– مدرک معتبر شناسایی

– مدرک ثابت کننده توان مالی کافی برای مدت زمانی که در اتریش اقامت دارید.

علاوه بر آن به موارد زیر نیز نیاز است

– اگر کارمند هستید

 1. قرارداد کاری

۲٫اطلاعات حساب بانکی مربوط به ۶ ماه گذشته

۳٫فرم مالیات بر درآمد

– اگر دانشجو هستید:

۱٫مدرک ثبت نام دانشگاه

۲٫مدرک موافقت دانشگاه یا مدرسه محل تحصیل

– اگر بازنشسته اید:

۱٫حقوق بازنشستگی برای حداقل ۶ ماه گذشته

علاوه بر مدارک فوق، مدارکی نیز بر اساس اینکه چه ویزایی درخواست میکنید لازم است که باید ارائه گردد:

– ویزای توریستی شینگن اتریش

۱٫دعوتنامه و آدرس و شماره تلفن  اسپانسر یا فامیل

۲٫صورت حساب بانکی ۶ ماه گذشته

 1. کپی پاسپورت

– ویزای شینگن اتریش برای اهداف تجاری

۱٫دعوتنامه از کمپانی اتریشی که قرار است از آن بازدید کنید به همراه آدرس دقیق و شرح و تاریخ روز ملاقات

۲٫اجازه نامه از کارفرما که اجازه این سفر را صادر کرده

۳٫اگر قرارداد قبلی بین دو کمپانی وجود داشته است، مدرک ثابت کننده این قرارداد

۴٫صورت حساب بانکی شرکت مربوط به ۶ ماه گذشته

۵٫با توجه به هزینه ی درخواست، کمپانی باید پوشش هزینه سفر را توسط نامه ای بر عهده بگیرد

-ویزای شینگن اتریش برای مقاصد پزشکی

۱٫گزارش پزشکی محلی

۲٫گواهی پزشکی از پزشک یا بیمارستان اتریشی و همینطور تاریخ قرار ملاقات با مرکز درمانی

۳٫گواهی پرداخت هزینه های پزشکی

– ویزای شینگن اتریش با اهداف فرهنگی، ورزشی، مذهبی

۱٫دعوتنامه از طرف مرجع ذکر شده و جزئیات مناسبتی  یا افاقی که به آن دلیل سفر کرده اید و همینطور گواهی پرداختهزینه ی آن برنامه.

۲٫مدت اقامت

۳٫برنامه سفر

– ویزای شینگن اتریش برای تحصیل،تحقیق، تعلیم یا بقیه مقاصد کارآموزی و آموزشی

۱٫مدرک ثبت نام که شرکت در آن دوره را اثبات کند

۲٫مدرک اتمام کار یا دوره

۳٫تمکن مالی

– ویزای شینگن اتریش برای همسران تبعه ی اتریش

۱٫مدارک اثبات کننده تابعیت همسر (کارت شناسایی با تابعیت اتریشی)

۲٫مدرک ازدواج معتبر اتریشی

-ویزای شینگن اتریشی برای کودکان زیر سن قانونی

۱٫مدرک اثبات کننده درآمد دائمی والدین

۲٫اجازهی سفر محضری از والدین

۳٫اگر یکی از والدین در کشور دیگری اقامت دارداجازه ی محضری وی مبنی بر سفر کودک

هزینه زندگی در اتریش

مهاجرانی که به اتریش می آیند هزینه ی بالای زندگی در اتریش را در مقایسه با کیفیت بالای زندگی بسیار نازل می دانند.

اگرچه مهاجرانی که از کشور های فرانسه یا انگلستان به اتریش می آیند هزینه زندگی را پایین میدانند اما اتریش از بیشتر کشورهای بزرگ اروپایی مثل هلند و اسپانیا گرانتر است.

مهاجرین باید بدانند که هزینه غذا در اتریش بالاست مخصوصا در طول زمستان که میوه های تازه کمیاب می شوند.همینطور قیمت خانه ها بالاست و فرستادن فرزندتان به یک مدرسه بین المللی نیازمند درآمد بالایی ست.

هزینه محل اقامت

اکثر مهاجرین قادر نخواهند بود تا در اتریش خانه بخرند. اجاره‌نشینی انتخاب عاقلانه‌تری است اگرچه قیمت‌ها می‌توانید با توجه به منطقه متفاوت باشند.

در وین تلاش‌های دولت در ساخت آپارتمان‌های دولتی با نرخ یارانه‌ای این امکان را به وجود آورده بتوان گزینه‌های مقرون‌به‌صرفه‌ای را حتی در محله‌های خوب شهر پیدا کرد. این واحدها اغلب کوچک اما بسیار ارزان برای اجاره هستند. در غیر این صورت قیمت واحدهای آپارتمان می‌توانید بسیار گران‌تر باشند مخصوصاً در منطقه های ۱۸ و ۱۹ که تفاوت قیمت‌ها به دو برابر نیز می‌رسد.

در زمان قرارداد باید حداقل کرایه‌ی دو ماه را پیشاپیش به‌صورت سپرده‌ی قابل بازگشت پرداخت کنند.

قبوض قیمت خوبی دارند: پول گاز و الکتریسیته معمولاً حدود ۲۰۰ یورو در ماه می‌شود و پول آب جزئی از اجاره‌بها حساب می‌شود.

هزینه حمل‌ و نقل در اتریش

اکثر شهرهای اتریش به‌خوبی تحت پوشش سیستم حمل‌ونقل عمومی هستند. در شهرهای بزرگ امکاناتی نظیر مترو، اتوبوس، قطار شهری وجود دارد. حمل‌ونقل عمومی در اتریش گران‌قیمت نیست اما ارزان هم نیست.یک سفر درون‌شهری در وین حدود۲٫۲۰ یورو هزینه برمی‌دارد و بلیط نامحدود برای همه‌ی امکانات حمل‌ونقل شهری ماهانه ۴۵٫۷۰ یورو است.

دوچرخه رایگان است و البته بسیار پرطرفدار در اتریش و در شهرها خطوط مخصوص تردد دوچرخه وجود دارد و امکان اجاره‌ی دوچرخه باقیمت ساعتی ۵ یورو در شهرهای بزرگ وجود دارد.

اتریشی‌ها عاشق اتومبیل هستند و مهاجرانی که در خارج از منطقه شهری زندگی می‌کنند می‌توانند ماشین بخرند. اما توجه داشته باشید که پارکینگ در اولویت است هم ازلحاظ امکان دسترسی و هم قیمت. همچنین ضروری است که برچسب خریداری کنید که مجوز استفاده از بزرگراه‌ها را به شما می‌دهد.

هزینه‌ی غذا و تفریحات

اتریش یکی از گران‌ترین مراکز غذایی در اروپاست. لذا خرید به‌صورت فله‌ای می‌تواند هزینه‌ها را کاهش دهد و همین‌طور خرید از فروشگاه‌های محلی و تهیه غذا در منزل نیز یکی از راه‌ها برای کاهش هزینه است. همین‌طور پیدا کردن میوه‌ها و سبزیجات خارج از فصل می‌تواند هم مشکل و هم گران‌قیمت باشد.

هزینه تحصیل در اتریش

تحصیل در مدارس دولتی رایگان است که البته آلمانی‌زبان هستند و برای کودکانی که هنوز تسلط ندارند به زبان آلمانی توصیه نمی‌شود.

البته تعداد زیادی هم مدارس بین‌المللی وجود دارد که البته گران‌قیمت هستند و حدود ۱۸۰۰۰ یورو سالانه هزینه برمی‌دارند.

توصیه می‌شود کسانی که به اتریش مهاجرت می‌کنند تحصیلات فرزندانشان را به‌عنوان جزئی از قرارداد کاری مطرح کنند

 

راه‌اندازی شرکت در اتریش

ثبت، مدارک و هزینه‌ها

هر شهروند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا، منطقه تجاری اروپا با سوئیس می‌توانند در اتریش شرکت راه‌اندازی کنند. شهروندان سایر کشورها باید اجازه‌ی اقامت داشته باشند. هر شخصی که بالای ۱۸ سال باشد و سوءپیشینه نداشته باشد می‌تواند شرکت راه‌اندازی کند.

اولین کاری که برای راه‌اندازی یک شرکت باید انجام دهید درخواست مجوز تجاری از مقامات محلی (Bezirkshauptmannschaft)  یا شهرداری (Magistrat) است. برای این کار لازم است تا یک درخواست غیررسمی شمال اطلاعات زیر ارسال کنید:

– طرح دقیق کسب‌وکار

– محل که برای کسب‌وکار در نظر دارید (آدرس)

– اطلاعات شخصی

اطلاعات شخصی شامل اطلاعات زیر می‌شود: نام و نام خانوادگی، تاریخ و محل تولد، ملیت، شماره امنیت اجتماعی اتریشی‌تان.

در مرحله بعد ثبت شرکت را در دادگاه ایالتی (Landesgerichte) انجام می‌دهید که در آنجا لازم به ارائه مدارک زیر است:

– پاسپورت یا به‌طور جایگزین گواهی ولادت و گواهی تابعیتتان

– طرح دقیق کسب‌وکار

– آدرس شرکت

صرف‌نظر از هزینه‌ای که برای احداث شرکت موردنیاز خواهد بود از شما به دلایل مختلف درخواست پول خواهد شد تا مجوز تجاری و ثبت شرکت انجام گیرد:

وقتی‌که درخواست مجوز تجاری را ارائه می‌دهید ۴۷٫۳۰ یورو از شما گرفته می‌شود.

برای ثبت شرکت ۲۳ یورو از شما گرفته می‌شود تحت عنوان هزینه‌ی ثبت و برای مراحل دیگر ثبت هم هزینه‌هایی برایتان تعریف‌شده است:

– ۸٫۴۰ یورو برای محل شرکت

– ۸٫۴۰ یورو برای تعیین روز شروع کسب‌وکار

– ۱۵۲ یورو برای میزان سرمایه‌ی آغازین

– ۱۰۲ یورو تحت عنوان قرارداد اجتماعی

– ۲۸ یورو برای هر مدیر برگزیده

– ۲۰ یورو برای هر شریک تجاری

پس از تکمیل این دو مرحله و پرداخت همه‌ی هزینه‌ها می‌توانید کسب‌وکار خود را آغاز کنید.

مالیات

همه‌ی شرکت‌ها در اتریش ملزم به پرداخت مالیات بر ارزش‌افزوده هستند که شامل ۲۰ درصد از درآمدشان است. کسب‌وکارهایی که در سال کمتر از مبلغ ۳۰۰۰۰ یورو درآمد داشته باشند معاف از مالیات‌اند.  شرکت‌های سهامی ملزم به پرداخت مالیات سهام هستند که برای شرکت‌های سهامی با مسئولیت محدود ۱٫۷۵۰ یورو در سال است. و همین‌طور تمامی شرکت‌های سهامی باید ۲۵ درصد از سود خود را مالیات دهند.

تحصیل در اتریش و هزینه‌ها

چرایی تحصیل در اتریش؟

کشور اتریش بر اساس قدرت اقتصادی آن سنجیده می‌شود.علی‌رغم وسعت کوچک کشور اتریش و جمعیت کم آن، اتریش، دوازدهمین کشور ثروتمند جهان ازلحاظ ارزش ویژه تولید ناخالص ملی است و دارای یک بازار اقتصادی و اجتماعی توسعه‌یافته و همچنین شاخص (استاندارد)بالای زندگی است.

باوجود دانشگاه‌های باکیفیت و همچنین هزینه‌های شهریه پایین، اتریش یکی از اهداف جذاب برای آلمان می‌باشد که یکی از مهم‌ترین زبان‌های دنیا یعنی آلمانی در کشور اتریش تدریس می‌شود.

اتریش ۲۳ دانشگاه سراسری و۱۱ دانشگاه خصوصی دارد.

وجود دارد.QS۳دانشگاه اتریش در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان

دانشگاه Vienna  با رتبه ۱۵۶-   دانشگاه تکنولوژی Vienna با رتبه ۲۴۶- دانشگاه lnnsbruck با رتبه ۲۸۸

دانشگاه Vienna بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین دانشگاه اتریش می‌باشد که در سال ۱۳۶۵ تأسیس شد.

دوازده رشته تحصیلی دوره کارشناسی و تعداد بسیاری از رشته‌های دوره کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.بیشتر آن‌ها به زبان انگلیسی و آلمانی تدریس می‌شود.

مقررات گذرنامه و ورود

دانشجویان اروپایی نیازی به داشتن گذرنامه برای تحصیل در اتریش ندارند اما آن‌ها به درخواستی برای جواز اقامت از اداره مقررات اقامتگاه محلی نیاز دارند.

داوطلبان رشته‌های دوره کارشناسی یا فارغ‌التحصیلی باید تقاضای خود را به دانشگاه انتخابی خود ارائه دهند.برگه‌های درخواست آن‌ها از اداره پذیرش دانشجویان دانشگاه انتخابی موجود می‌باشد.(در بعضی موارد فرم‌های درخواست به‌صورت online موجود می‌باشد.) زبان تدریس شده در دانشگاه‌های اتریش ،آلمانی می‌باشد.متقاضیان می‌بایست سطح دستوری زبان آلمانی خود را حتی با نتایج مدرسه اثبات کنند.اگر در مدرسه تحصیل‌کرده‌اند یا با ارائه دیپلم زبان آلمانی.

موسسه‌ها به یک حداقل سطحی از زبان  دستوری که بر اساس پاسپورت زبان اروپایی می‌باشد نیاز دارند.تحقیقات تا زمانی که در سطح دانشجویان بین المللی مطرح می باشد نیازی به دانش زبان آلمانی ندارند.

اگر زبان‌آموزشی رشته انتخابی انگلیسی باشد به حداقل سطح دستوری یادگیری زبان انگلیسی مطابق با پاسپورت زبان اروپایی نیاز می‌باشد.

انتخاب رشته تحصیلی موردنظر

از سال ۲۰۰۸ میلادی برای تمام دانشجویان اروپایی،تحصیلات مراتب بالاتر به‌صورت رایگان می‌باشد درصورتی‌که از زمان مقررشده محدود تجاوز نکند (زمان مورد انتظار برای رشته  به‌اضافه درترم مجاز)

زمانی که در زمان مقررشده باشد،پاداشی برای هر ترم تقریباً ۳۶/۳۶۳ دلار می‌باشد.

استثنائاتی هم وجود دارد که در مواقعی درآمد دانشجو در سال به بیش از ۵۰۰۰ دلار می‌رسد.در تمام این موارد ۱۷ دلار برای دانشجویان اتحادیه‌ها و حق بیمه شارژ می‌شود.

دانشجویان بین‌المللی با توجه به شرایط خدماتی در کشور اتریش، درخواست منزل می‌کنند و پیشنهادات سریعی به آن‌ها خواهد شد که می‌تواند هزینه‌ای معادل ۳۰۰ دلار در ماه برای آن‌ها داشته باشد.اگرچه استاندارد زندگی بالایی در اتریش وجود دارد، دانشجویان هزینه‌های مقبولی را در اتریش خواهند داشت.

نمونه‌هایی از هزینه‌ها مارس ۲۰۱۵ شامل :

اجاره آپارتمان ۱خوابه    ۴۱۹-۳۵۹   دلار ماهانه

وعده غذایی در رستوران عادی   ۸۷/۵

وعده غذایی در macdonalds   ۶۲/۴

آبجو ۰/۵ لیتری                    ۴۹/۲

کاپوچینو                           ۹۵/۱

بطری کولا/پپسی                  ۶۸/۱

بطری آب                         ۱۸/۱

نان سفید        رول گرمی     ۱۱/۱

سیگار                            ۳۸/۳

بلیط یک سفره(حمل‌ونقل عمومی) ۵۷/۱

بلیط سینما                      ۴۰/۶

کار کردن در کنار تحصیل

دانشجویان کشورهای اروپایی می‌توانند حتی حداکثر ۳ماه تمام‌وقت در یک سال بدون هیچ‌گونه محدودیتی برای درآمد آن‌ها کار کنند و یا به‌صورت پاره‌وقت(۱۲ساعته در هفته) با محدودیت درآمدی ۳۲۳ دلار در ماه.در هر دو مورد ،کارفرما باید مجوز اشتغال را از موسسه دولتی داخلی دریافت کند.

سلامتی و امنیت

دانشجویان اروپایی حق استفاده از سیستم سلامتی و بهداشتی را مانند یک اتریشی رادارند.همانطوریکه آن‌ها کارت بیمه سلامت اروپایی دارند اگر چه‌کارت بیمه سلامت هم در دانشگاه اتریش به دانشجویان داده می‌شود.

اتریش مقصدی امن می‌باشد و خشونت و جنایت در آن به‌ندرت دیده می‌شود.کیف‌قاپ‌ها می‌توانند در مناطق پرجمعیت یافت شوند شامل مناطق پرتردد توسط توریست‌ها، ایستگاه‌های قطار و اتوبوس و در مترو. طبق قوانین اتریش ، شما همواره به داشتن پاسپورت و در دسترس بودن آن  در تمامی مواقع نیازمندید.اگر شما پاسپورت خود را همیشه با خود همراه نداشته باشید ، شما باید حداکثر تا یک ساعت به آن دسترسی پیدا کنید و پاسپورت باید بخشی از وجود شما باشد.گواهینامه رانندگی به‌عنوان یک مدرک شناسایی پذیرفته‌شده نیست.

موارد موردنیاز برای ورود به دانشگاه‌های اتریش

موارد موردنیاز را باید یک تبعه خارجی برای اجازه ورود یا نام‌نویسی در دانشگاه به‌عنوان دانشجوی قانونی در پایه‌های دانشگاهی تکمیل کند:

۱ – یک مکان مطالعه باید در دانشگاه برای رشته موردمطالعه داشته باشد.

۲- متقاضی باید دیپلم دبیرستان یا سطحA  داشته باشد که معادل یک مدرک معتبر در اتریش است و یا تهیه کردن مدرک تکمیلی دوره حداقل ۳ ساله در موسسه آموزشی معتبر.

۳- مدرک یا گواهی باید برای پذیرش رشته موردمطالعه، در دانشگاه ، در آن کشوری که دریافت شده،کامل و کافی باشد.هریک از موارد موردنیاز مرتبط با تحصیل دانشجو(به‌عنوان‌مثال آزمون ورودی) باید در کشوری که مدرک دیپلم دبیرستان یا سطحA  داده‌شده، معتبر باشد.

فقط اگر رشته تحصیلی موردنظر در اتریش ، در کشور مبدأ ارائه نشده باشد،بنابراین این مدرک بسیار مطابق موارد مشابه رشته تحصیلی، باید تهیه گردد.

علاوه بر این، متقاضی باید دانش آلمانی کافی داشته باشد.اگر لازم باشد، یک آزمون گرفته خواهد شد.

آخرین‌مهلت (سررسید):

حداقل ۵ سپتامبر یا ۵ فوریه هرسال برای ترم‌های تحصیلی

استثنائات

*برای تبعه‌های اروپایی دوره زمانی مشابه برای متقاضی به دلیل اقامتگاه برای اتریش درخواست می‌گردد.

*در دانشگاه‌های هنر، دوره زمانی مشابه برای متقاضیان خارجی درخواست می‌گردد و ورود به دانشگاه بر اساس آزمون ورودی است.

مقام مسئول

در دانشگاه مربوطه، تصمیم‌گیری با ریاست دانشگاه است.

مدارک موردنیاز

PASSPORT

*کارت شناسایی یا مدرک تابعیت به همراه یک کارت شناسایی رسمی عکس‌دار

* دیپلم سطحa  یا دبیرستان یا مدرک معادل

* رتبه‌هایی از مدرسه سال آخر

فرم‌های متنوع پرشده:

*فرم درخواست یا اجازه ورود به دانشگاه

*فرم پذیرش

*فرم برای آمارگیری(سرشماری)

*مدرک تحصیلی با عکس ضمیمه‌شده

*فرم مداومت و استمرار

عکس دوم

رسید بانک مبنی بر پرداخت شهریه ترم تحصیلی اگر دانشجو مستثنا نباشد.

شروط ورود به دانشگاه

شروط ورود ممکن است مربوط به رشته تحصیلی زیر باشد:

*پزشکی

*پیراپزشکی

*روانشناسی

*دامپزشکی

*دندان‌سازی ، دندانپزشکی

*مدرک کارشناسی سال ۲۰۱۱_ ۲۰۱۰ برای رشته‌های زیر:

– تحصیلات روزنامه‌نگاری یا ارتباطات ( دانشگاه Vienna )

– تحصیلات ارتباطات ( دانشگاه  salzbury)

تحصیلات رسانه و ارتباط (دانشگاه Klagenfurt )

رشته‌های تحصیلی خاص با متقاضی بالا (بر اساس ماده ۱۴ دانشگاه ،وضع‌شده در سال ۲۰۰۲)

ریاست کلی دانشگاه بر نوع و نحوه ورود به دانشگاه‌ها تصمیم می‌گیرد.این تصمیم می‌تواند یا قبل از شروع تحصیلات یا بعد از ورود با گذراندن اولین دو ترم تحصیلی) معمولاً نحوه انتخاب رویه قبل از ورود به دانشگاه اتفاق می‌افتد….

پرداخت شهریه

بر اساس‌ترم تابستانی ۲۰۱۳ تدارکات زیر برای پرداخت قابل‌اجراست:

*دانشجویان قانونی با تابعیت اروپایی و افرادی که از حقوق مشابه مانند اتریشیان

قبل از وضع قانون بهره می‌برند( ساکن دائمی در اتریش، ساکن در اتریش ۵ سال قبل از شروع به تحصیل و ….) باید شهریه دانشگاه به مبلغ ۳۶۳٫۳۶ در هر ترم را پرداخت کنند اگر آن‌ها از حداقل دوره زمانی تحصیلی برای کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکتری بیش از دو ترم تجاوز کنند.

*دانشجویان کشورهای جهان سوم باید شهریه‌ای به مبلغ ۷۲۹٫۷۲ در هر ترم را پرداخت کنند.

*دانشجویان غیرقانونی که فقط برای سخنرانی‌ها و جلسات خاصی ورود پیداکرده‌اند ، بدون توجه به تابعیت آن‌ها باید شهریه‌ای معادل ۳۶۳٫۳۶ را پرداخت کنند.

بیمه سلامت

Co-ensurance

اگر شما پیش‌نیاز این بیمه را تکمیل کنید( زیر ۲۷ سال ،مدارک مشابه برای اجازه خانواده) شما می‌توانید توسط والدین خود یا همسرتان، درخواست این بیمه را داشته باشید.

Student- ensurance

بیمه دانشجو

اگر هیچ بیمه محافظتی وجود نداشته باشد، دانشجو این امکان را دارد تا خود را به‌طور کامل و حرفه‌ای بیمه کند( در سال۲۰۱۶ ، ۵۵٫۴۰ در ماه )

موارد موردنیاز

*درآمد کلی حداقل ۱۰۰۰۰ دلار در سال

*پیوست دوره موردنیاز( حداقل دوره زمانی  به‌اضافه یک‌ترم هر دوره زمانی تحصیلی به‌اضافه ۴ ترم)

*حداکثر تحصیل در دوره رشته متفاوت

*رشته تحصیلی کامل نشده باشد

بیمه کردن خود به‌طور داوطلبانه:

اگر هیچ‌یک از شرایط ذکرشده در بالا اجراشدنی نباشد، شما می‌توانید به‌طور داوطلبانه خودتان را بیمه کنید. به دلیل اینکه هزینه این بیمه‌ها نسبتاً بالاست، شما می‌توانید درخواستی را مبنی بر کاهش این بیمه‌ها به‌طور مستقیم داشته باشید.

 

هدف از انجام این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور این بود که با معرفی واقع بینانه و روشن کشور اتریش و شرایط اخذ اقامت این کشور اطلاعات کاربردی را در اختیار خواننده بگذاریم و شرایط تصمیم گیری درست را با توجه به شرایط خاص هر فردی فراهم کنیم. یافته های ما بر این نکته اذعان دارد که اتریش به عنوان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه تجاری اروپا و همچنین منطقه آموزش عالی اروپا و همچنین عضویت در پیمان شینگن شرایطی مطلوب و استاندارد بالای زندگی را برای شهروندان خود فراهم می کند و فرصت های بی نظیری را در حوزه های کسب و کار و تحصیل پیش روی متقاضیان می گذرد و میتواند یکی از گزینه های برتر برای مهاجرت باشد. البته هزینه بالای زندگی و تحصیل در اتریش این به عنوان یکی از گران ترین شهر های اروپا، انتخاب این گزینه را محدود به قشری از افراد میکند که از سطحی از مکنت مالی برخوردارند و یا دارای تخصص حرفه ای و شغلی بالایی هستند.

ضمن تشکر و قدردانی از حضور گرم شما در سایت موسسه حقوقی ملک پور به اطلاع شما عزیزان گرانقدر می رسانیم در صورت تمایل و در جهت ارائه توضیحات و پاسخ به سوالات بیشتر در باب مهاجرت به اتریش ، تحصیل در اتریش ، کار در اتریش ، زندگی در اتریش و درباره اتریش و مهاجرت به اتریش یا کشورهای دیگر ، شما سروران گرامی می توانید با مؤسسه ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان (به صورت تلفنی) و در صورت نیاز مشاوره حضوری وکلا و کارشناسان ارشد مؤسسه حقوقی ملک پور بهره مند گردید.

Rating: 5
27 پاسخ
 1. Mbnni گفته:

  باسلام و خسته نباشید
  بنده دارای مدرک مهندسی معماری از دانشگاه آزاد واحد یادگار تهران با معدل ۱۵.۵ هستم و مدرک بین المللی باریستا به علاوه ی سابقه کار رو دارم و آشنایی متوسط با زبان آلمانی و انگلیسی رو دارم و سنم ۲۳ سال هست
  خواستم ببینم مهاجرت کاری به کشور اتریش برای شغل مورد نظر که همون باریستا هستش ممکن هست یا خیر
  با تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
 2. آتنا گفته:

  سلام. من میخوام بدونم هزینه قرارداد برای دریافت ویزای جستجوی کار اتریش چقدر هستش؟ با دفتر تهران تماس گرفتم. گفتن حتما باید 400 هزار تومان پرداخت کنم برای وقت مشاوره. و در اونجا در مورد هزینه ها به من اطلاعات میدن. اما من میخواهم بدونم توانایی پرداخت هزینه قرار داد رو دارم و در این صورت داشتن توانایی مشاوره بگیرم. لطفا راهنمایی بفرمایید. با تشکر

  Rating: 4
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. هزینه های قرارداد بسیار متغیر می باشد و به پرونده شما بستگی دارد بنابراین برای تعیین دقیق این مبلغ باید در مشاوره تخصصی یک ساعته شرایط شما با جزئیات بررسی شود. لازم به ذکر است هزینه مشاوره در صورت عقد قرارداد از حق الوکاله شما کسر خواهد شد.

   پاسخ
 3. رز گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  من از طریق کاریابی کار در اتریش پیدا کردم که نیاز به زبان نداره
  آیا میتونم از این طریق اقامت اتریش رو بگیرم؟

  پاسخ
  • t.m گفته:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز از طریق کار می تونید اقامت بگیرید.برای کسب اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره تماس بفرمایید02149196000

   پاسخ
 4. رعنا گفته:

  سلام
  من پنج ساله در اتريش اقامت دارم، همسر و فرزندانم تابعيت اتريش رو دارن ولى من سال آينده بايد اقدام كنم. ميخواستم بپرسم من ميتونم پدر و مادرم رو بيارم پيش خودم؟ اونا ايران هستن. اگر بله ، لطف كنيد شرايطش رو واينكه چه مداركى ميخواد رو بگيد. ممنونم

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب پرونده شما نیاز به اخذ وکیل متخصص در این امر داشته و اینگونه پرونده ها می بایست با راهنمایی شخص اقای ملک پور مشاوره گردد تا شرایط شما به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد. پیشنهاد میکنیم جهت اخذ مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 5. طرلان گفته:

  سلام خسته نباشید من 18 سالمه و تیر ماه کنکور انسانی دادم میخواستم بدونم امکانش هست من با ویزای تحصیلی برم اتریش برای رشته حقوق و پدر و مادرم را با ویزای همراه بیارم اتریش ؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام در صورتی که قبولی دانشگاه داشته باشید خودتان برای ویزای تحصیلی میتوانید اقدام کنید اما برای خانواده باید با پلن دیگری اقدام کنند.

   پاسخ
 6. reyhanpak گفته:

  سلام وقت بخیر
  من چهل ویک ساله هستم دخترمجرد
  لیسانس رشته معماری از دانشگاه غیرانتفاعی با معدل ۱۳/۵۵
  قصد مهاجرت وزندگی وکار در اروپا رو دارم
  بدون زبان که برم واونجا یاد بگیرم
  البته ۱۴سال کار کردم به صورت آزاد که بیمه هم ندارم
  با این شرایطی‌که دارم آیا راهی برای مهاجرت من هست؟
  چه از طریق تحصیلی ویا کاریی؟
  سرمایه ی خیلی زیادی هم با این اوضاع افزایش دلار ندارم
  شما یه پیشنهاد خوب برای من دارین؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   ضمن سلام خدمت شما
   میزان سرمایه ی شما چقدر هست؟
   ضمنا، اولین گزینه ی شما ویزای جستو جوی کار آلمان خواهد بود که تشریف ببرید ۶ ماه فرصت دارید در آلمان کار پیدا فرمایید.
   گزینه ی دوم هم اینه که برای ویزای کار اتریش شانستون رو امتحان کنین که به همین صورت هست.
   اگر شرایط مالیتون به ویزای تحصیلی هم بخوره، میتونین با گذراندن دوره ی مدیریت کسبو کار ،‌میتونین اقامت کاری دانمارک یا هلند رو اخذ بفرمایید.

   پاسخ
 7. reyhan گفته:

  سلام وقت بخیر
  من چهل ویک ساله هستم دخترمجرد
  لیسانس رشته معماری از دانشگاه غیرانتفاعی با معدل ۱۳/۵۵
  قصد مهاجرت وزندگی وکار در اروپا رو دارم
  بدون زبان که برم واونجا یاد بگیرم
  البته ۱۴سال کار کردم به صورت آزاد که بیمه هم ندارم
  با این شرایطی‌که دارم آیا راهی برای مهاجرت من هست؟
  چه از طریق تحصیلی ویا کاریی؟
  سرمایه ی خیلی زیادی هم با این اوضاع افزایش دلار ندارم
  شما یه پیشنهاد خوب برای من دارین؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام با توجه به اینکه معدلتان پایین است و دانشگاهتان ممکن است شانس زیادی نداشته باشید برای اتریش اما میتوانید برای مجارستان و یا ایتالیا و گرجستان اقدام نمایید .

   پاسخ
 8. محمد گفته:

  سلام خدمت شما
  من 18 سالمه توی دانشگاه دولتی ایران مهندسی برق قبول شدم ترم 3 هستم
  و میخواستم بدونم میتونم به روش تحصیلی اقامت گرفت ؟!
  از یه طرفیم میشه به روش خانوادگی گرفت؟!
  بابام فوق لیسانس برق داره و سابقه کاری بالای 20 سال داره و سنش 44 شما کجا رو پیشنهاد میدید؟!
  و به چه روشی باید اقدام کرد

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب رشته شما برای تحصیل در اتریش شانس کمی دارد بهتر است برای کشور دیگری اقدام نمایید و همچنین خانواده میتوانند از طرقی مانند ثبت شرکت و یا کارافرینی و … اقدام نمایند که باید جهت این امر مشاوره تخصصی با کارشاناسان ما صورت پذیرد.

   پاسخ
 9. فاطمه گفته:

  باسلام وعرض ادب خدمت آقای دکترعزیزومهربون.دکتر من۲۹ سالمه کارشناسی ارشد صنایع چوب وکاغذدارم ازدانشگاه سراسری.مدرک زبانمم انشالا تاچندماه دیگه خواهم گرفت.حقیقتش میخوام اقامت اتریش روبگیرم اماسرمایه ای ندارم.نمیدونم بااخذپذیرش ازدانشگاههای اتریش شروع کنم یانه.واینکه بعلت نداشتن تمکن مالی کافی مجبور پذیرش همراه بافاندداشته باشم.راهنماییم میکنین چه تصمیمی بگیرم؟
  سلامتون روبه همه ی آملی هامیرسونم استاد.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب شما میتوانید جهت تحصیل در اتریش اقدام نمایید .پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 10. mie editor2 گفته:

  سلام وقتتون بخیر.من اینجا وتلگرام شما رو دنبال میکنم.راستش من ۳۲ساله بامدرک فوق لیسانس برق هستم.متاهل و دوتا فرزند داریم.ماقصدداشتیم هرجور شده طی یکی دوسال آینده مهاجرت کنیم چه از طریق ویزای کاری چه قرمزسفیدقرمز.ولی قراره ۷ماه دیگه مابرای بار سوم صاحب فرزند بشیم.بنظرتون راهی هست که من بتونم فرزندم رو تو اروپا مثلا اتریش بدنیا بیارم و اقامت بگیرم و بقیه افراد خانوادمو ببرم؟؟؟؟ممنونم

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. رزومه شما باید برای انتخاب بهترین گزینه متناسب با شرایط خود مورد بررسی قرار گیرد. در این خصوص پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 11. mie editor2 گفته:

  با سلام علی رضا هستم همسر سابق و دختر ۷ ساله ام اقامت اتریش را دارند و خود من ۴ سال پیش با ویزای دانشجویی ۲ ماه در اتریش بوده و بر گشتم سوال بنده این است با توجه به اقامت دخترم بنده می تونم برای اقامت اتریش اقدام کنم با تشکر علی رضا

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. شرایط شما باید بررسی گردد. در این خصوص پیشنهاد می کنیم با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 12. باورصاد گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید. در خصوص اقامت از طریق تمکن مالی بنده دارای دو فرزند پسر بالای ۱۸ سال و یکی دانشجوی کارشناسی و دیگری دانشجوی کارشناسی ارشد ،هستم که آیا امکان همراه آوردنشان مقدور هست؟و دومین سئوال همسر بنده فاقد مدرک لیسانس هستند لیکن خود من دارای مدرک لیسانس هستم و آیا معادل آن مدرک a 1 را قبل از ثبت نام اخذ و ارائه نمایندیا در فاصله چند ماهه می باید ارائه داد .با تشکر فراوان

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.