درباره آلمان

درباره آلمان

آلمان Deutschland ، درباره آلمان چه قدر میدانید ، درباره آلمان در سال ۲۰۱۸ چه اطلاعاتی لازم دارید ، به دنبال چه موضوعاتی درباره آلمان هستید ، این روزها با پیشرفت تکنولوژی هر چه سوال درباره آلمان داشته باشید را با یک جستجوی کوتاه در گوگل میتوانید بیابید ، دربارۀ آلمان و زندگی در آلمان ۲۰۱۸ ، دربارۀ مهاجرت به آلمان و اقامت آلمان ، درباره آلمان و قوانین پناهندگی در آلمان ، دربارۀ آلمان و شرایط اخذ ویزای تحصیلی آلمان ، و همچنین با جستجو در گوگل میتوانید نقشه کشور آلمان با جزئیات ، نقشه شهرهای آلمان ، نقشه آلمان pdf ، درمورد جمعیت آلمان ، نقشه آلمان ، دریاچه های آلمان ، مساحت آلمان ، مناطق دیدنی آلمان و جاذبه های توریستی آلمان و قوانین مهاجرتی آلمان ۲۰۱۸ را بیابید . آلمان که نام رسمی آن جمهوری فدرال آلمان است در قاره اروپا واقع شده و از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوییس و از غرب با فرانسه، بلژیک، لوکزامبورگ و هلند هم‌مرز است. مساحت آن ۳۴۹٬۲۲۳ کیلومتر مربع است وآلمان که نام رسمی آن جمهوری فدرال  است در قاره اروپا واقع شده و از شمال  با دریای  شمال، دانمارک  و دریای بالتیک ، از شرق ا لهستان و جمهوری چک، از جنوب  با اتریش و سوئیسو از غرب با فرانسه ، بلژیک ، لوکرامبورگ وهلند هم مرز است.

مساحت آن ۳۴۹٬۲۲۳ کیلومتر مربع است و با ۸۲ میلیون نفر پر جمعیت‌ترین کشور اروپا است. آلمان دارای نظام سیاسی جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی بوده و دارای ۱۶ ایالت است. این ایالت‌ها می‌توانند در برخی مسائل مستقل عمل کنند.

آلمان هنگام جنگ فرانسه و پروس در سال ۱۸۷۱ به عنوان یک ملت-دولت متحد شد. آلمان هم اکنون یکی از صنعتی‌ترین کشورهای جهان است و به عنوان ثروتمندترین عضو اتحادیه اروپا موتور اقتصادی حوزهٔ پولی یورو محسوب می‌شود.

فایل صوتی توضیحات آقای  ملک پور در باب گرین کارت آلمان

audio درباره آلمان

جمهوری فدرال آلمان یکی از اعضای سازمان ملل متحد، ناتو، کشورهای گروه هشت و گروه پنج بوده و از بنیانگذاران اتحادیه اروپا است  .

 

آب و هوای آلمان

آلمان در منطقهٔ بادهای معتدل و خنک غربی میان اقیانوس اطلس و آب و هوای قاره‌ای در شرق قرار گرفته‌ است. دامنهٔ تغییر دما در آن اندک است. ریزش باران در تمام فصول ادامه دارد. میانگین دما در زمستان بین ۵/۱ درجهٔ سانتی‌گراد در مناطق پست و منهای شش درجه در مناطق کوهستانئ در نوسان است.

میانگین دما در ماه ژوئیه بین ۱۸ درجه سانتی‌گراد در مناطق پست و ۲۰ درجه سانتی‌گراد در دره‌های محفوظ جنوب است. دشت‌های پست اطراف راین با آب و هوایی ملایم، بایرن علیا با گاه‌گداری بادهای خشک و گرم از سمت جنوب، کوه‌های آلپ و منطقهٔ هارتس با بادهای تند، تابستان‌هایی خنک و زمستان‌هایی پر برف از این قاعده تبعیت نمی‌کنند. این مناطق دارای آب و هوایی ویژه هستند.

 

ایالتهای آلمان

آلمان از ۱۶ ایالت (به آلمانی: Land؛ Bundeslandهم گویند) تشکیل شده‌است. ۲ ایالت برلین و هامبورگ فقط یک شهر هستند و سیزده‌تای بقیه دارای چندین شهر می‌باشند.

 

فهرست ایالتها

۱٫بادن-وورتمبرگ (Baden-Württemberg)

۲٫بایرن (Bayern)

۳٫برلین (Berlin)

۴٫براندنبورگ (Brandenburg)

۵٫برمن (Bremen)

۶٫هامبورگ (Hamburg)

۷٫هسن (Hessen)مکلنبورگ –

۸٫فورپومرن (Mecklenburg-Vorpommern)

۹٫نیدرزاکسن (Niedersachsen) (زاکسن سفلی)

۱۰٫نوردراین – وستفالن (Nordrhein-Westfalen)

۱۱٫راینلاند – فالتز (Rheinland-Pfalz)

۱۲٫زارلاند (Saarland)

۱۳٫زاکسن (Sachsen)زاکسن –

۱۴٫آنهالت (Sachsen-Anhalt)اشلسویگ –

۱۵٫هولشتاین (Schleswig-Holstein)

۱۶٫تورینگن (Thüringen)

 

برای متقاضیان به تحصیل که در ایران مجوز ورود به دانشگاه را کسب کردند اطلاعات زیر برای اجازه تحصیل در دانشگاههای آلمان یا شرکت در کالج توسط uni-assistدر برلین مهم می‌باشد.تمام مدارک لازم می‌بایست به صورت کپی برابر با اصل  و به دو زبان فارسی وبرای متقاضیان به تحصیل که در ایران مجوز ورود به دانشگاه را کسب کردند اطلاعات زیر برای اجازه تحصیل در دانشگاههای آلمان یا شرکت در کالج توسط uni-assistدر برلین مهم می‌باشد.تمام مدارک لازم می‌بایست به صورت کپی برابر با اصل  و به دو زبان فارسی و آلمانی (یا انگلیسی) برای uni-assistفرستاده شوند.

 شرایط ورود به کالج (با توجه به رشته‌ای که بعد از کالج در دانشگاه خوانده خواهد شد)

 

الف) دیپلم دبیرستان (کلاس ۱۲) یا دیپلم دبیرستان (کلاس ۱۱) و مدرک پیش دانشگاهی

ب) مدرک قبولی در کنکور سراسری (کنکور دانشگاهآزادقبول نیست)

ج) کارنامه نهایی داوطلبان آزمون سراسری سال … (کارت سبز قدیمی)

یا گواهی سازمان سنجش آزموزش کشور

 

قابل ذکر است که مدارک دانشگاهای آزاد مورد قبول نیست و اشخاص باید از ابتدا شروع کنند .

 

توجه: در کارنامه دیپلم دبیرستان باید ریزنمرات و معدل کل خوانا و قابل شناسایی باشد.

 

توضیح: علاقمندانی که کارنامه کنکور را به همراه مدارک دیگر نفرستند، مورد پذیرش واقع نمی‌شوند (مستثنی از این قضیه کسانی هستند که دوره دانشگاهی را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند).

 

– ورود مستقیم به دانشگاه  (برای داوطلبان فارغ التحصیل از دانشگاه در همان رشته یا رشته مشابه):

 

د) مدرک و کارنامه (ریزنمرات و معدل) دوران تحصیل در دانشگاه در رشته کارشناسی ( در اینجا منظور تمام دانشگاه‌ ها شناخته  شده  و معتبربه جز دانشگاه آزاد می‌باشد)

 

منظور از مدرک دانشگاهی، مدرک حداقل یک سال کامل تحصیل در دانشگاه در رشته کارشناسی می‌باشد.

 

اگر این مدارک قابل قبول نباشند، ورود به دانشگاه فقط از طریق کالج امکان‌پذیر می‌باشد(اطلاعات لازم در مورد کالج در بالا ذکر شدند).

 

– ورود مستقیم به دانشگاه ( فقط برای فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد و در همان رشته خاصو رشته‌های مشابه):

 

مدرک پایان‌نامه دانشگاه باید دارای رشته کارشناسی و معدل کل باشد و ریز نمرات دوره ی دانشجویی را در بر داشته باشد(در اینجانیازی به مدرک امتحان ورودی کنکور نیست).

 

-ورود مستقیم به دانشگاه برای تمام رشته‌ها:

 

پایان‌نامه تحصیلات دانشگاهی(حداقل ۴ سال تحصیل کارشناسی) با موفقیت از تمام دانشگاه‌های شناخته شده و معتبر (به جز دانشگاه آزاد).

مدارک لازم: پایان‌نامه تحصیلی (مدرک کارشناسی) از یک دانشگاه معتبر(مانند دانشگاه تهران یا دانشگاه شیراز). در کنار مدرک کارشناسی، ریز نمرات هم باید تحویلuni-assistداده شوند.

اکثر دانشگاه‌های آلمان از تمام مدارک لازم کپی برابر اصل را می‌خواهند. برای این هدف، مهر و امضای سفارت آلمان درتهران کافیست. همینطور مهر و امضای محل صدور مدرک (مثلا خود دانشگاه) هم مورد قبول می‌باشد.

ترجمه مدرک می‌تواند مبنی بر اصل بودن مدرک از طرف مترجم رسمی(قابل قبول دانشگاه آلمان که در آن اسم نویسی می‌خواهید بکنید) مهر و امضاء شود. البته مدرک اصل به زبان فارسی باید مهر و امضای رسمی داشته باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت “www.legalmalekpour.com” مراجعه فرمایید.

همچنین جهت دریافت اطلاعات درباره آلمان و روش های مهاجرت به آلمان از مشاوران و وکلای موسسه حقوقی ملک پور میتوانید با دفاتر ما در وین تماس مستقیم داشته و مشاوره رایگان داشته باشید ، و یا با دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل بفرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.