دانشگاه UCLA کالیفرنیا

دانشگاه UCLA کالیفرنیا و شرایط تحصیل در دانشگاه UCLA کالیفرنیا ۲۰۱۷ ، دانشکده های موجود در دانشگاه  UCLA کالیفرنیا کدامند؟رشته های دانشگاهی دانشگاه UCLA کالیفرنیا را نام ببرید؟هزینه های تحصیلی دانشگاه UCLA کالیفرنیا چه میزان است؟رتبه بندی دانشگاه UCLAکالیفرنیا چند است؟دوره های کاربردی دانشگاه UCLA کالیفرنیاچگونه است؟ پذیرش دانشگاه UCLA کالیفرنیا بر چه اساسی است؟

یکی از راه های مهاجرت تحصیل می باشد و یکی از بهترین و محبوب ترین کشورها برای تحصیل کشور آمریکا است .

کشور آمریکا دارای معتبرترین مراکز دانشگاهی در دنیا میباشد و بیش از ۴۰۰۰ دانشگاه در این کشور وجود دارد . از جمله دانشگاه UCLA کالیفرنیا.

دانشگاه یو سی ال ای یکی از بهترین انتخابها برای اشخاصی است که قصد ادامه تحصیل در کشور آمریکا را دارند .

تحصیل در این دانشگاه آرزوی خیلی از افراد حتی در داخل  کشور آمریکا است . دانشگاه  UCLA کالیفرنیا در سال ۱۹۱۹ در جنوب کالیفرنیا تاسیس شد . دانشگاه UCLAد ومین پردیس  چند منظوره سیستم دانشگاهی کالیفرنیا می باشد .

دانشگاه UCLA   کالیفرنیا از سراسر دنیا دانشجو جذب می کنند یک ششم دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه UCLA کالیفرنیاخارجی هستند . دانشگاه UCLAکالیفرنیا در مرکز لس آنجلس یکی از بهترین شهرهای  کشورآمریکا است. این شهر ۴ میلیون نفر جمعیت دارد و ۱۵ اقتصاد بزرگ جهان در لس آنجلس واقع شده است . دانشگاه UCLA  کالیفرنیا در رتبه بندی دانشگاه ها دوازدهمین دانشگاه آمریکا است . دانشگاه UCLA برنده ۱۵ جایزه نوبل و بستر توسعه بیش از ۱۰۰ شرکت معتبر بین المللی است‌.

رئیس دانشگاه کالیفرنیا هم اکنون  خانم جنت ناپالیتانو است.

این دانشگاه ۳۳۷ رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه می‌دهد ۲۹ هزار دانشجو در مقطع کارشناسی و ۱۲ هزار دانشجو در مقطع تکمیلی بیشترین تعداد ثبت نام در ایالت کالیفرنیا است .

 

کشور آمریکا دارای قوانین مهاجرتی است که امکان اقامت و کار را برای دانشجویانش در هنگام تحصیل و بعد از فارغ التحصیلی فراهم می‌کند. مشاورین مجرب ما در موسسه حقوقی ملک پور می‌توانند در تمامی مراحل برای اخذ پذیرش در بهترین دانشگاه های آمریکا شما را یاری کنند .

 

در کتابخانه دانشگاه  UCLAبیش از ۹ میلیون کتاب وجود دارد ۱۲ کتابخانه و ۱۱ آرشیو  و اتاق مطالعه از امکانات کتابخانه دانشگاه UCLAمی باشد .

جالب است بدانیم که ۷۰ درصد از کلاسهای در مقطع کارشناسی این دانشگاه کمتر است ۳۰ دانشجو دارد . این مسئله به دلیل دقت بیشتر بر روی دانشجویان برای پیشرفت علمی آنها است .

پذیرش دانشگاه UCLA :

دانشگاه UCLA بسیار گزینشی است . یکی از انتخابی ترین دانشگاه های دولتی کشور امریکا میباشد . تقریبا چهار پنجم متقاضیان پذیرفته نمی شود . پذیرش اکثرا به نمرات A ,SAT ,ACT محدود می شود .

جهت ورود به دانشگاه UCLAکالیفرنیا شخص متقاضی بایستی از زمینه بالای علمی برخوردار باشد به عنوان نمونه تراز علمی بالای ۸۰ درصد سطح کارشناسی همچنین نمره GRE بالای ۱۴۵۰ از شرایط این دانشگاه می باشد.داشتنن تجربه پژوهشی قبلی نیز می تواند کمک بسیار خوبی برای دریافت کمک هزینه و بورسیه ی مالی  از سوی دانشگاه     UCLAبرای دانشجو  باشد.

 

دانشگاه های آمریکا در سیستم متفاوت دارند :

۱-سیستم نیمسال

۲- سیستم فصلی

دانشگاه های نیمسال :به طور معمول دقیقا مثل دانشگاه های ایران دو ترم در طول سال دارند. طبق قوانین فدرال در هر ترم  دانشجو باید ۹ واحد اخذ کند به جز ترم آخرو دو بار در سال هم شهریه پرداخت کنند .

دانشگاه های فصلی :دانشگاه های فصلی در امریکا ۴ ترم در طول سال تحصیلی دارند . معمولا ۳ بار و یا با با احتساب ترم تابستان شهریه پرداخت می کنند.

سیستم دانشگاه UCLA کالیفرنیا فصلی است و شهریه معمولا ۳ یا ۴ بار در سال پرداخت می شود .

 

دانشکده های دانشگاه کالیفرنیا :

دانشگاه UCLA ۷ دانشکده تخصصی و ۵ دانشکده تخصصی علوم بهداشتی دارد :

۷ دانشکده تخصصی شامل :

ادبیات و علوم ،هنر و معماری ، موسیقی ،مهندسی و علوم پایه ،پرستاری ،تئاتر،  فیلم و تلویزیون ، می شود.

 

پذیرش فوق لیسانس دانشگاه UCLA :

دانشگاه UCLA ، یک بار در سال دانشجو می پذیرد . آخرین مهلت ثبت نام شخص دانشجویک سال قبل از شروع دوره می باشد .

شرایط علمی داشتن لیسانس GRE وGMAT است.مدرک مورد نیاز به زبان برای پذیرش دوره فوق لیسانس تافل ۷۹ و یا آیلتس ۶.۵ میباشد . دوره فوق لیسانس در دانشگاه UCLA 2 سال به طول می انجامد . بعد از اتمام فوق لیسانس ۱۲ تا ۱۸ ماه دانشجو می توانند ویزای خود را تمدید کنند .معمولا کلاسهای فوق لیسانس در نوبت صبح برگزار میشود.

هزینه های دانشگاه UCLA در مقطع فوق لیسانس برای دانشجویان بین المللی بالاتر است . تمرکز بیشتر این دوره بر روی مباحث تئوری و تحقیقی می باشد .

 

پذیرش در دوره های کاربردی دانشگاه UCLA :

پذیرش در دوره های کاربردی دانشگاه UCLA معمولا هر ۳ ماه یک بار است و دانشجو باید دو ماه قبل از شروع دوره ثبت نام کرده باشد مدرک مورد نیاز علمی  دوره پیش‌دانشگاهی و برای برخی از رشته‌ها لیسانس است .

زبان مورد نیاز برای دوره های کاربردی دانشگاه  UCLAتافل  ۷۹ و یا آیلتس ۶.۵ می باشد و این دوره معمولا یک ساله است و تمامی افراد واجد شرایط بدون لیست انتظار پذیرش می‌شوند . هزینه های دوره های کاربردی برای دانشجویان داخلی  کشورآمریکا و  دانشجویان بین المللی یکسان می باشد .

امکان انجام کارآموزی برای تمامی رشته ها وجود دارد . امکان تمدید ویزا نیزبعد از اتمام دوره ۱۲ تا ۱۸ ماه می باشد .

برای بدست آوردن کار و تجربه در کشور آمریکا دوره کاربردی به دلیل کارآموزی حین یادگیری دروس و همچنین وجود همکلاسی های آمریکایی شاغل می‌تواند برای  شخص فارغ التحصیل بسیارمفید باشد وبتواند به راحتی در کشور آمریکا کار کند.

 

دوره های فوق لیسانس و کاربردی در ۵۰ رشته مختلف برگزار میشود :

معماری ، طراحی داخلی ، هنر ، طراحی ،عکاسی ، عمران ، مدیریت ، بازرگانی ، مالی  ، حسابداری ، اقتصاد ، مدیریت منابع ، انسانی  ، بازاریابی  ،مدیریت پروژه مالیات ،ارتباطات ،رسانه آموزش ،مهندسی و تکنولوژی ،صنعت ،موسیقی، معماری ،علوم انسانی،اجتماعی،کامپیوتر ،سیستم های اطلاعاتی ،زبان ،املاک و مستغلات و…

 

شهریه ی دانشگاه  UCLA کالیفرنیا

کارشناسی کارشناسی ارشد               دکتری
بین الملل                       ۳۹۸۹۰۵۹ ۳۰۲۲۷۴ ۳۱۰۳۱۷۴
بومی                           ۱۵۱۸۲۵۹ ۱۵۶۶۲۰۹ ۱۵۹۲۹۷۴

 

باید توجه داشت که شهریه دانشجویان بین المللی دانشگاه UCLA دو برابر دانشجویان بومی می باشد.

افتخارات  دانشگاه  UCLA :

برنده ی ۱۵ جایزه نوبل ،برنده یک مدال فیلدز، سه جایزه تورینگ و ۱۰۵ برنده جایزه اسکار  جز فارغ التحصیلان یا عضو هیئت علمی دانشگاه UCLA بوده اند ویا به این دانشگاه وابسته بوده اند .

در ۲۸ سپتامبر ۲۰۰۸ یک تیم ریاضی دان از دانشگاه  UCLAبا کشف یک عدد اول ۱۳ میلیون رقمی ، جایزه ۱۰۰ هزار

 

اهداف دانشگاه UCLA :

طبق بیانیه دانشگاه هدف اصلی دانشگاه UCLA به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی ،ایجاد دانش و علم ، انتشار و حفظ آن واستفاده از آن  برای بهبود جامعه جهانی است .

دانشگاه UCLA به آزادی علمی اعتقاد دارد و به آن متعهد است و به بحث های آزاد و پرجنب وجوش علمی علاقه مند است .و تمام تلاش خود را برای تولید و با کیفیت علم در سطح جهانی دارد.

موسسه حقوقی ملک پور بزرگترین و معتبر ترین موسسه حقوقی در خاورمیانه همواره بانک اطلاعاتی گسترده ای در رابطه با موضوع مهاجرت تحصیلی و برترین دانشگاههای دنیا منجمله دانشگاه UCLA و تمامی مسائل حقوقی و مهاجرتی از جمله مهاجرت تحصیلی ، مهاجرت کاری و . . . بوده ، لذا شما عزیزان می توانید در صورت هر گونه سوال در رابطه با دانشگاه UCLA و مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری و اخذ اقامت دائم در آمریکا و اروپا ، با تمامی دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از طریق مشاورین و کارشناسان حقوقی و وکلای رسمی این دفاتر به صورت تلفنی و رایگان مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید.

Rating: 5
18 پاسخ
 1. elahe گفته:

  سلام و عرض ادب.
  میخواستم بدونم شهریه این دانشگاه به تومان چقدر میشه برای تحصیل در این دانشگاه چقدر هزینه لازم است

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. مبلغ دقیق شهریه در سایت دانشگاه بیان شده است که با جستجو در گوگل به راحتی می توانید تبدیل به ریال نمایید. در مورد هزینه کلی تحصیل و ویزا و پذیرش تحصیلی می توانید با دفاتر ما تماس حاصل نمایید تا شرایطتان را یررسی نموده و شما را راهنمایی نمایند.

   پاسخ
 2. faezeh گفته:

  با سلام
  من دختری 19 ساله هستم که دیپلم دارم و میخوام برای ادامه تحصیل برم به دانشگاه UCLA باید چیکار کنم بعد سوال دیگمم اینه که من فقط یه مادر دارم و میخوام اونم با خودمم ببرم ایا میتونم همزمان با خودم ببرم؟
  ممنون میشم جواب بدین.

  Rating: 5
  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   باید با دانشگاه مورد نظر خود مکاتبه نمایید در صورت اخذ پذیرش می توانید ویزای تحصیلی دریافت نمایید.در مهاجرت همراه به همسر و فرزند زیر 18 سال عنوان می شود

   پاسخ
 3. گلي گفته:

  سلام خسته نباشيد
  من ٢٠ سال دارم با معدل ديپلم١٨.٧٠ و معدل پيش دانشگاهي نزديك ١٦ و اگر ايلسمو بگيرم بالاي ٦ براي پزشكي خوندن توي ucla بايد دوره پيراپزشكي شركت كنم؟و هزينه هر ترم پزشكي خوندن چقدر ميشه؟ و جريان بورسيه شدن براي دانشجوها چيه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   شما باید ابتدا در دوره های پیش پزشکی شرکت کنید تا برای آزمون ورودی رشته پزشکی آماده شوید و پس از موفق شده در آزمون ورودی می توانید در این رشته ادامه تحصیل دهید

   پاسخ
 4. raha گفته:

  سلام بنده19ساله هستم معدل پیش13/30ودیپلم15مدرک زبان ایلتس7/5رودارم میخوام برای مهندسی پزشکی دانشگاه کالیفرنیااقدام کنم بااین شرایط میشه؟واینکه پذیرش ازطریق ازمونsatانجام میشه یااول براساس معدل هستش؟مرسی

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل پزشکی در آمریکا نیازمند گذراندن دور های پیش پزشکی به همراه داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا ارائه حداکثر بعد از گذشت دو ترم از تحصیل پزشکی شما می باشد. مدارک و شرایط دیگری نیز مورد نیاز خواهد بود. شما اطلاعات کامل و دقیق را برای ارزیابی ارائه نکرده اید تا بتوانیم دقیق تر شما را راهنمایی نماییم.اطلاعاتی از قبیل میزان سرمایه، وضعیت تاهل،میزان گپ تحصیلی و برخی عوامل دیگر نیز نیاز خواهد بود.

   پاسخ
 5. امیر گفته:

  چگونه میشود با دانشگاه های خارج از کشور برقرار کرد؟
  یعنی باید با ایمیل تمام اسناذ و مدارک رو بفرستیم
  یا راه های دیگه ای هموجود داره؟

  Rating: 5
  پاسخ
 6. علی گفته:

  با سلام و ادب
  من درحال حاضر ترم ۲ فوق لیسانس حسابداری هستم و دو تا سوال داشتم

  ۱) میخواستم بدونم بعد از فارق تحصیلی میتونم تو دوره های کاربردی حسابداری این دانشکده ثبتنام کنم؟ آیلتس ۷ و دوتا مقاله isi هم دارم و معدل کارشناسیم ۱۸.۵ بوده و تا اینجا معدل فوق هم ۱۹ هست
  ۲) آیا امکان تحصیل در مقطع phd در این دانشگاه در رشته حسابداری هست یا کلا تا فوق لیسانس داره؟
  چون در نظر دارم بعد از تمام کردن دوره کاربردی تو این دانشگاه اگه phd حسابداری هم داشته باشه رزومه بدم و ادامه بدم و با هزینه اش مشکلی ندارم

  با تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و‌ عرض ادب. پس از اتمام تحصیل و در صورت موفقیت در پیدا کردن سوپروایزر برای پذیرش در مقطع دکترا این امکان برای شما وجود خواهد داشت. البته نخست می بایست پس از مکاتبه با دانشگاه مورد نظر از وجود رشته و‌مقطع تحصیلی مورد نظر خود اطمینان حاصل نمایید.

   پاسخ
 7. متین گفته:

  سلام من ی دختر دانش آموز دهمی در رشته تصویر سازی هستم و آرزوی من این است ک به کالج کالیفرنیا بروم.
  معدلم هم ۱۸وخورده ای است و مشغول آموزش دیدن زبان هستم ترم ۱۲کتاب بیسیک به نظر شما من میتوانم برای ادامه تحصیل و دانشگاه در این دانشگاه پذیرفته شوم

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. شما پس از پایان تحصیلات متوسطه و داشتن شرایط لازم می توانید برای این کار اقدام نمائید. پیشنهاد می شود جهت کسب اطلاعات و آشنایی بیشتر با تحصیل در آمریکا، در شبکه های اجتماعی موسسه حقوقی ملکپور عضو شده و اخبار مربوطه را دنبال نمائید.

   پاسخ
 8. مبین شمخانی گفته:

  با سلام.
  من مدرک پزشکی عمومی رو از دانشگاه تهران با معدل 18 کسب مردم . مقاله isi نوشته ام . آیتلس 7.5 دارم ، در آزمون GRE نمره 80 درصد رو کسب کردم و در آزمون SAT هم نمره 1300 را کسب کردم .
  با این رزومه میتوانم در این دانشگاه ادامه تحصیل در رشته پزشکی بدهم و بورسیه شوم ؟

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ارادت. برای اخذ بورس تحصیلی شرایط شما همچون نمرات و معدل، مدرک زبان، سن و … مورد بررسی قرار می گیرد. در صورتی که شرایط را داشته باشید امکان اخذ بورس تحصیلی در دانشگاه های مختلف وجود خواهد داشت. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید ببا شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 9. الهه گفته:

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی سال اخر رشته اتاق عمل هستم.٢٣ساله هستم.میخواستم واسه ی رشته ی فیزیوتراپی امریکا پذیرش بگیرم بنظرتون امکانش هست؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. در حال حاضر شانس اخذ ویزای کشور آمریکا بسیار اندک است. برای بررسی شرایط می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.