دانشگاه کائوناس لیتوانی

این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد وبه منظور ارتقا آگاهی شما در مورد دانشگاه های کشور لیتوانی نوشته شده است.از آنجا که یکی از راه های مهاجرت به لیتوانی،مهاجرت تحصیلی است؛داشتن اطلاعات در باره دانشگاه های کشور لیتوانی می تواند شما را در زمینه مهاجرت نیز یاری کند.شما از طریق مکاتبه با دانشگاه های کشور لیتوانی می توانید مجوز تحصیل در این کشور را که مقمه مهاجرت شماست دریافت کنید. دانشگاه کائوناس درکشور لیتوانی به لحاظ رتبه،رشته های تحصیلی و تاریخ در این مقاله بررسی خواهد شد.

آیا می دانید کدام دانشگاه های کشور لیتوانی رتبه بالاتری دارند؟آیا می دانید چگونه مجوز تحصیل در دانشگاه های کشور لیتوانی را دریافت کنید؟ آیا می دانید دانشگاه های کشور لیتوانی چه رشته هایی را دارا می باشند؟ آیا درباره سوابق تاریخی دانشگاه های کشور لیتوانی اطلاعاتی دارید؟ آیا درباره دانشگاه کائوناس درکشور لیتوانی اطلاعاتی دارید؟

یکی از دانشگاه های معتبر کشور لیتوانی،دانشگاه کائوناس لیتوانی است که در سال ۱۹۲۰ تاسیس شده است و به عنوان دوره های آموزش عالی شناخته شده است.از وقتی این دانشگاه رشد کرده است(به لحاظ کارکنان و دانشجویان)نهایتا به اولین موسسه آموزش عالی مستقل در لیتوانی در سال ۱۹۲۲ تبدیل شد.

دانشگاه دیوتاوتاس وگوس تغییر نام یافته در سال ۱۹۳۰، در ۴ حوزه تخصص دارد:مهندسی عمران،مکانیک،مهندسی برق و فن آوری شیمیایی.امروزه KTU  یکی از بزرگترین دانشگاه های فنی در تمام کشورهای حوزه بالتیک است.

ساختمان دانشگاه شامل دو بخش اصلی است.یک ساختمان ۵ طبقه که مجهز به آزمایشگاه علمی و یک ساختمان ۸ طبقه مرکز تجاری به همراه دفاتری که مشتق از دفاتر فنی شرکت است.

این دانشگاه مجهز به دانشکده،۴ سالن کنفرانس قابل تغییر،سالن ها،کافی نت ها و مرکز اطلاعات می باشد.بیش از ۹۰۰۰ متر مربع به سازمان تحقیقات اختصاص داده شده است.

KTU 12 خوابگاه به دانشجویان ارائه می دهد که همگی در محوطه دانشگاه هستند و در نزدیکی مرکز شهر قرار دارند.یک شبکه حمل و نقل گسترده،دانشکده را به همه چیزهای مورد نیاز دانشجویان مرتبط می کند.

این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه فنی تاسیس شده است و تماس بلند مدتی را با صنعت کسب و کار حفظ کرده است.به منظور انجام این کار،دانشگاه یک پروژه مشترک در ۲۰۱۲ به همراهی دانشگاه آلتو برای کارآفرینی اجرا کرده است.آنها تفاهم نامه را امضا کرده و نوآوری ها و مرکز تجاری KTU را تاسیس کردند.

KTU حداقل ۵۰۰۰ مقاله علمی در انواع نشریات منتشر کرده است که لیست آنها در ISI لیست آنها وجود دارد.در سال ۲۰۱۰ رئیس سازمان محیط زیست،پروفسور جورگیس،جایزه دریای بالتیک ۲۰۱۰ را دریافت کرد که موجب شد تنها دانشمند لیتوانی باشد که این جایزه را دریافت می کند و برای عملی کردن پروژه های علمی نزد افراد و سازمانها می رود.

فارق تحصیلان زیادی از جمله آلگریداس میکولاس که اولین رئیس جمهور جمهوری تازه استقلال یافته لیتوانی پس از فروپاشی شوروی بین سالهای ۱۹۹۸ و ۱۹۹۳ بوده و نخست وزیر سالهای ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۶ بوده است؛از این دانشگاه فارغ تحصیل شده اند.

KTU که رتبه ۸۰۱ را بین دانشگاه های جهان کسب کرده است؛رشته های معماری،هنرهای نمایشی و طراحی را در زیر شاخه هنر دارا می باشد.علاوه بر آن مهندسی شیمی،مهندسی عمران،برق و الکترونیک،مهندسی هوا و فضا را نیز در شاخه علوم مهندسی تدریس می نماید.در شاخه علوم اجتماعی نیز رشته اقتصاد و اقتصاد شناسی را دارا می باشد.

در صورتیکه شما قصد داشته در این دانشگاه به تحصیل مشغول شوید با ارائه مدارکی می توانید برای گرفتن اقامت این کشور اقدام بفرمایید:

 • تقاضانامه
 • پاسپورت
 • ویزای شنگن برای افرادی که برای ورود به لیتوانی نیاز به ویزا دارند
 • یک قطعه عکس جدید
 • مدارکی که صدور ویزا را تایید می کنند
 • اسناد تایید کننده این مطلب که تقاضای فرد برای تحصیل در مقاطع بالای آموزش عالی یا دکتری مورد قبول دانشگاه واقع شده است.
 • نامه سفارت
 • رضایت نامه والدین یا یکی از آنها برای تحصیل فرد در صورتی که فرد زیر ۱۸ سال داشته باشد.
 • مدارک تایید اینکه فرد شهریه کافی را دارد یا آنکه درآمد ماهانه برای تامین نیازهای زندگی خود در این کشور را دارا می باشد.
 • مدارک مربوط به محل اقامت در لیتوانی
 • مدارک تاییدیه بیمه

در حال حاضر تقاضای اولین اقامت از این روش ۴ ماه طول می کشد تا به نتیجه برسد.

­­

نهایتا می توان اذعان داشت که؛ هرچند این دانشگاه کشور لیتوانی رتبه چندان بالایی ندارند،شما با اخذ جواز تحصیل از این دانشگاه می توانید اقامت تحصیلی کشور لیتوانی را دریافت نمایید.موسسه حقوقی ملک پور می تواند شما را در این پروسه همراهی کند.

 

منابع:

www.timeshighereducation.com

 

 

گردآورنده:مژده سازگار

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ