دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان در بحث مهاجرت به ایتالیا 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به ایتالیا برای تحصیل در ایتالیا و تحصیل در دانشگاههای ایتالیا از جمله دانشگاه پلی تکنیک میلان پس از گرفتن وکیل مهاجرت هدف بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور از جمله دانشگاه پلی تکنیک میلان می باشد . شرایط اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا و یا شرایط اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا برای تحصیل در دانشگاههای ایتالیا چگونه است ؟ هزینه های تحصیل در ایتالیا به چه نحوی است ؟

مقاله گردآوری شده در ارتباط با دانشگاه پلی تکنیک میلان از جانب موسسه حقوقی ملک پور، اطلاعات جامع و کافی در زمینه های مختلف دانشگاه پلی تکنیک میلان از جمله؛ رشته های موجود در دانشگاه پلی تکنیک میلان، رتبه علمی دانشگاه پلی تکنیک میلان در ایتالیا، اروپا و جهان و همچنین تاریخچه دانشگاه معتبر و تاریخی پلی تکنیک میلان را در اختیار شما قرار می دهد. مسلما در هر قسمت از جهان پیرامون، کشور های متفاوت دارای دانشگاه های متفاوت با موقعیت و شرایط خاص خود می باشند. از این رو موسسه حقوقی ملک پور با بهره گیری از کادر مجرب وکلا و مشاورین، اقدام به فراهم کردن بستر مناسب جهت خدمت رسانی به هم میهنان عزیز در هر نقطه کشور کرده است. در همین راستا میتوانید با تلفن های موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی در مورد امور مهاجرتی خود  با مشاوران ما بهرمند گردید .

بیش از ۴۰% از دانشگاه های معتبر جهان را دانشگاه های اروپا تشکیل می دهند. در همین راستا بسیاری از افراد خواستار مهاجرت به دانشگاه های مطرح اروپا جهت ادامه تحصیل می باشند. بر اساس رتبه بندی دانشگاه مختلف دنیا توسط سایت QS Ranking در سال ۲۰۱۶، حدود ۴۰۰ دانشگاه معتبر در این رده بندی، در اروپا واقع شده اند. در این بین، ۹۰ دانشگاه کشور انگلستان در بین بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند. کشور آلمان با ۴۱ دانشگاه در رتبه دوم کشور های قاره سبز قرار دارد و نکته قابل توجه قرار گرفتن اکثر این دانشگاه ها در رتبه زیر ۱۰۰ در رده بندی جهانی می باشد. کشور ایتالیا با داشتن ۳۹ دانشگاه در بین دانشگاه پلی تکنیک میلان، رتبه سوم را در جهان دارد و به همین منظور از کیفیت بالای تحصیلی و فضای آموزشی برخوردار می باشد. در کشور ایتالیا ۸۴٫۲۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل می باشند که از این میان ۳۰٫۰۰۰ دانشجو در حال تحصیل در مقطع دکتری می باشند و سهم دانشگاه پلی تکنیک میلان در رشته های فنی و مهندسی بسیار پر رنگ می باشد.

شاخص های لحاظ شده در سایت OS Ranking در این رده بندی بسیار گسترده بوده و عواملی از جمله شهرت علمی (Academic Reputation) (40%)، شهرت کارفرما (Employer Reputation) (10%)، دانش پژوهان هیئت علمی (Student to faculty rario) (20%)، مقالات منتشر شده (Citations per faculty) (20%) و عولمل دیگر می باشد. دانشگاه پلی تکنیک میلان برترین دانشگاه ه در کشور ایتالیا در سال ۲۰۱۶ می باشد که دارای رتبه ۱۸۳ در جهان بوده و جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر اروپا می باشد. این دانشگاه از قدمت بسیار زیادی برخوردار است و در سال ۱۸۶۳ میلادی افتتاح شده که قدمتی نزدیک به ۱۵۳ سال دارد. دانشگاه پلی تکنیک میلان در شهر میلان و در منطقه Lombardia واقع شده است و همچنین از جاذبه های گردشگری کشور ایتالیا محسوب می شود و از این رو هر ساله جمعیت قابل توجهی از دانشجویان در سر تا سر دنیا خواستار اخذ پذیرش تحصیلی از طریق روش های متفاوت در دانشگاه پلی تکنیک میلان در کشور ایتالیا می باشند.

دانشگاه پلی تکنیک میلان ( Politecnico di Milano) نقش بسیار تاثیر گذاری در اختراعات صورت گرفته در جهان هستی دارا بوده است. این دانشگاه گستره وسیعی از رشته های فنی و مهندسی را در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می دهد. Angelo Salmoiraghi اولین فردی بود که در سال ۱۸۷۰ مدرک مهندسی صنایع را از دانشگاه پلی تکنیک میلان دریافت کرد و موسس اولین کارخانه عینک سازی کشور ایتالیا بود. Giovanni Battista Pirelli نیز با اخذ مدرک مهندسی صنایع از دانشگاه پلی تکنیک میلان موفق به تاسیس کارخانه معروف Pirelli در سال ۱۸۷۲ گردد. همچنین در سال ۲۰۰۲ لوگوی ای دانشگاه دستخوش تغییرات مفهومی گردید.

دانشگاه پلی تکنیک میلان از دانشگاه های قدرتمند در دپارتمان های مهندسی بوده، بطوری که رتبه ۱۱ جهان در طراحی، رتبه ۱۴ در رشته معماری و رتبه ۲۴ در رشته های فنی مهندسی در دنیا را دارا می باشد. همانطور که پیش تر اشاره شد، گروه های تحصیلی بسیار متنوعی در دانشگاه پلی تکنیک میلان تدریس می شوند. در این دانشگاه ۱۲ دپارتمان اصلی و زیر شاخه های بسیار متنوع به همراه ۱۳۸ پرنامه تحصیلی موجود می باشد. این دانشگاه از ابتدای تاسیس ۳۳٫۹۱۲ دانشجو پذیرفته که از این مقدار ۴٫۸۹۹ دانشجوی بین المللی پذیرفته است. ۶۹% در مقطع ککارشناسی ارشد و ۳۱% در مقطع کارشناسی. دانشجویان متقاضی می توانند در سه زیر شاخه معماری، طراحی و مهندسی در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری پذیرش بگیرند. در مقطع کارشناسی اکثر رشته ها به زبان ایتالیایی تدریس می گردد در حالی که در مقطع کارشنسی ارشد و دکتری اولویت با زبان انگلیسی می باشد. دوره های مقطع دکتری بین ۳ تا ۵ سال و بیشتر بر پایه تحقیق می باشد.

بی تردید جهت اخذ پذیرش تحصیلی در هر دانشگاه یا موسسه آموزشی نیاز به اطلاعات اولیه ای می باشد که موسسه حقوقی ملک پور اطلاعات اولیه جهت اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه پلی تکنیک میلان را در اختیار متقاضیان عزیز قرار می دهد. مدارک مورد نیاز به شرح ذیل می باشند:

 • اسکن اصل مدارک تحصیلی اخذ شده
 • ترجمه مدارک تحصیلی اخذ شده به زبان انگلیسی، ایتالیایی، فرانسوی و یا اسپانیایی
 • اسکن ریز نمرات مدارک تحصیلی اخذ شده
 • ترجمه ریز نمرات مدارک تحصیلی اخذ شده به زبان انگلیسی، ایتالیایی، فرانسوی و یا اسپانیایی
 • کپی پاسپورت

همچنین امکان استعلام برخی مدارک از جمله مدرک زبان ممکن است از جانب دانشگاه درخواست گردد. در زمان تایید و پذیرش از جانب دانشگاه، نامه رسمی این دانشگاه مبنی بر پذیرش تحصیلی جهت ارائه به سفارت کشور ایتالیا در کشور فرد متقاضی فرستاده خواهد شد و پس از آن متقاضی مستلزم به ارائه مدارک مورد نیاز به سفارت کشور ایتالیا جهت اخذ ویزای تحصیلی می باشد. موسسه حقوقی ملک پور آمادگی خود را در جهت ارائه خدمات مربود به اخذ ویزای تحصیلی در کشور ایتالیا را اعلام می دارد.

هدف از این مقاله، ارائه اطلاعات جامع و کافی در زمینه های مختلف دانشگاه پلی تکنیک میلان از جمله؛ رشته های موجود در دانشگاه پلی تکنیک میلان، رتبه علمی دانشگاه پلی تکنیک میلان و همچنین تاریخچه دانشگاه پلی تکنیک میلان بوده و امید است اطلاعات ارائه شده مفید واقع شده باشد.

موسسه حقوقی ملک پور با توجه به بهره از کارشناسان حقوق بین الملل و بحث های حقوقی مهاجرت های تحصیلی می تواند مشاوره ای بسیار مفید برای شما متقاضیان تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان ارائه دهد بنابراین پس از جمع آوری مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دانشگاه پلی تکنیک میلان اقدام نمایید. همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص راههای مهاجرت به ایتالیا از جمله مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و یا شرایط تحصیل در ایتالیا و تحصیل در دانشگاههای ایتالیا از جمله تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان و یا شرایط اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا برای تحصیل در دانشگاههای ایتالیا و در نهایت شرایط اخذ اقامت ایتالیا به صورت تخصصی مشاوره رایگان اخذ نمایید .

 

Rating: 5
2 پاسخ
 1. Shaw گفته:

  سلام من با 25 سال سن و لایسانس مهندسی مکانیک از دانشگاه دولتی با معدل 14.60 و نمره زبان 7 آیلتس و البته بدون مقاله میخواستم بدونم شانس گرفتن پذیرش از این دانشگاه برای ارشد با فاند خوبی دارم؟؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   بورسیه تحصیلی در مقطع فوق لیسانس به ندرت اعطا می شود و برای کسب آن باید رزومه ای بسیار قوی ارائه دهید. مسلما ارائه مقاله بین المللی می تواند تاثیر مثبتی داشته باشد.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.