دانشگاه واترلو کانادا

دانشگاه واترلو کانادا

دانشگاه واترلو کانادا و شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه واترلو کانادا ۲۰۱۸ و مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در کانادا ، اخذ پذیرش از دانشگاه واترلو کانادا بدون مدرک زبان امکانپذیر است یا خیر ، هزینه های تحصیل در دانشگاه واتر کانادا چقدر است ، دانشگاه واترلو کانادا یکی از برترین دانشگاههای کانادا و همچنین یکی از برترین دانشگاههای سطح جهان محسوب میگردد ، که افراد متقاضی بسیاری به دنبال اخذ پذیرش از دانشگاه واترلو کانادا به همراه اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه واترلو کانادا میباشند و به دنبال اطلاعاتی در زمینه شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه واترلو کانادا میباشند ، روزانه تعداد کثیری متقاضی تحصیل در دانشگاه واترلو کانادا با موسسه حقوقی ملک پور تماس میگیرند و خواستار مشاوره درمورد چگونگی اخذ پذیرش از دانشگاه واترلو کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا میگردند . رنک دانشگاه واترلو کانادا را در سایت QS میتوانید مشاهده بفرمایید. آیا قبلا اسم دانشگاه واترلو کانادا به گوش شما رسیده است؟ دانشگاه واترلو کانادا کجاست؟ مایلید با شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه واترلو کانادا اشنا شوید؟ چرا دانشگاه واترلو کانادا بهترین دانشگاه کانادا ویکی از برترین دانشگاه های دنیا به شمار می رود؟ این مقاله برای شما همراهان همیشگی موسسه حقوقی ملک پور در خصوص معرفی دانشگاه واترلو کانادا نوشته شده و به تمامی سوالات شما در خصوص شرایط اخذ بورس؛ ادامه تحصیل در دانشگاه واترلو کانادا ومعرفی این دانشگاه پاسخ می دهد .

 

توضیح درباره روش های مهاجرت به کانادا

 

video دانشگاه واترلو کانادا

دانشگاه واترلو (University of Waterloo) یکی از دانشگاه‌های کانادا است که در شهر واترلو قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۹۵۷ تأسیس شده و در حدود ۳۰,۰۰۰ دانشجو دارد. دانشگاه واترلو از ۶ دانشکده و ۱۰ مدرسه دانشکده‌ بنیاد تشکیل شده‌است. این دانشگاه به خاطر رشته‌های علوم رایانه و مهندسی مطرح است. دانشگاه واترلو یکی از معروف‌ترین دانشگاه‌های کانادایی در خصوص برنامه‌های کارآموزی است. مجله مکلینز در رتبه‌بندی خود از دانشگاه‌های کانادا، دانشگاه واترلو را به عنوان بهترین دانشگاه کانادا از نظر کیفیت برنامه درسی و برنامه‌های آینده برگزیده است.

واترلو اولین دانشگاه دنیا در رشته حرکت شناسی، بیست و هشتمین دانشکده هنر در مقطع کارشناسی و چهل و هشتمین دانشگاه دنیا در رشته مهندسی است. دارای ۱۰۰۰هکتار فضای اصلی آموزشی، ۳ کمپ ماهواره ای، ۶ دانشکده، ۱۰ مدرسه مبتنی بر دانشکده و ۴ موسسه وابسته و مرتبط می باشد؛ در حال حاضر ۳۰۶۰۰ دانشجوی پاره وقت و تمام وقت در مقطع کارشناسی و ۵۳۰۰ دانشجوی پاره وقت و تمام وقت در مقطع تحصیلات تکمیلی دارد. ۳۵% از دانشجویان تحصیلات تکمیلی و ۱۳% از دانشجویان کارشناسی را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. به علاوه دانشگاه واترلو کانادا دارای ۱۱۳۹ نفر اعضای هیات علمی تمام وقت و ۳۲۲ نفر هیات علمی بین المللی می باشد.

کمپ اصلی دانشگاه واترلو با وسعت حدود ۴۰۴ هکتار در خیابان یونیورسیتی در شهر واترلو و استان انتاریو قرار دارد. از بدو تأسیس دانشگاه، میزان قابل‌توجهی گسترش تجاری-به خصوص برای دفاتر شرکتها و خوابگاه دانشجویی در اطراف دانشگاه دایر شده است.

این دانشگاه از جنوب با پارک واترلو از شمال با دانشگاه ویلفرد لوریر و از شرق و غرب با مناطق مسکونی هم‌جوار است. سه خیابان اصلی شهر واترلو شامل: خیابان یونیورسیتی، خیابان کلمبیا و خیابان وست‌مونت به پردیس راه دارند.چهار کتابخانه دانشگاه واترلو در مجموع دارای حدود ۱٫۴ میلیون جلد کتاب و منابع الکترونیکی هستند.

جهت اخذ پذیرش از دانشگاه واترلو با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور مشورت بفرمایید.

 

رتبه بندی دانشگاه واترلو کانادا

دانشگاه واترلو به طور معمول در رتبه‌بندی دانشگاه های کانادا بین ۱۰ دانشگاه برتر قرار دارد. در فهرست رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۱۳ میلادی  دانشگاه واترلو در رتبه ۱۵۱–۲۰۰ در جهان و هفتم در کانادا قرار گرفت رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان QS در سال ۲۰۱۴ میلادی این دانشگاه را در جایگاه ۱۶۹ جهان رتبه‌بندی کرد؛ ردپای بیشتر شرکت‌های با فناوری عالی و دانش-محور در کانادا بیش از هر دانشگاه دیگری به دانشگاه واترلو می‌رسد. به همین دلیل، دانشگاه واترلو به خاطر برنامه‌های کارآموزی نیز در سطح کانادا شهرت خاصی دارد، همچنین بیل گیتس در این دانشگاه چندین بار سخنرانی کرده‌است.

تعدادی از برترین شرکت های تکنولوژی دنیا از دانشگاه واترلو کانادا شکل گرفت:

 • میپل سافت
 • پیام رسان کیک
 • سرتی کام
 • دالسا
 • وات کام

از فارغ‌التحصیلان مطرح دانشگاه واترلو در زمینه علوم کامپیوتر می‌توان راسموس لردورف؛ خالق زبان برنامه‌ نویسی پی ‌اچ ‌پی را نام برد. هم‌چنین گوردون کورمک، از توسعه‌دهندگان الگوریتم فشرده‌سازی دینامیک مارکو و جک ادموند برنده جایزه فون نویمان در ۱۹۸۵ از استادان مطرح این دانشگاه بوده‌اند. رابرت ماندل برنده جایزه نوبل اقتصاد هم مدتی ریاست دپارتمان اقتصاد دانشگاه را بر عهده داشته است.

بر اساس اعلام رسمی دانشگاه واترلو، ایران در میان ۵ کشوری است که بیشترین دانشجوی تحصیلات تکمیلی را در این دانشگاه شاغل به تحصیل دارد. اساتید ایرانی نیز در دانشکده‌های مختلف این دانشگاه مشغول به تدریس و تحقیق می‌باشند که آمار رسمی از تعداد آنها اعلام نشده است.

طی سالهای اخیر دانشجویان ایرانی بسیاری در دانشگاه واترلو مشغول به تحصیل شده اند و جز دانشجویان موفق این دانشگاه بوده اند. دانشگاه واترلو جز دانشگاه های پرطرفدار بین دانشجویان ایرانی بوده و در حال حاضر بسیاری از هموطنان در حال تحصیل در رشته های مختلف در دانشگاه واترلو waterloo هستند.

جهت اخذ پذیرش از دانشگاه واترلو با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور مشورت بفرمایید.

 

دانشکده‌های اساسی دانشگاه واترلو کانادا

 • دانشکده هنر
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده ریاضیات
 • دانشکده محیط زیست
 • دانشکده علوم

خوابگاه دانشگاه واترلو کانادا

این دانشگاه برای دانشجوین خارجی خود خوابگاه هایی را در داخل و خارج از دانشگاه در نظر گرفته است. خوابگاه هایی نیز وجود دارد که افرادی که برای دوره های کوتاه مدت دانشگاه ثبت نام میکنند می توانند در طی این مدت در آن جا اقامت داشته باشند. همینطور دانشجویان می توانند بر اساس شرایط خود در تابستان برای اتمام پروژه های تحقیقاتی خود در این خوابگاه ها اقامت داشته باشند.

جهت اخذ پذیرش از دانشگاه واترلو با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور مشورت بفرمایید.

 

اطلاعات کلی در مورد شرایط پذیرش در این دانشگاه

 1. مقطع مورد نظر خود را انتخاب کنید
 2. بررسی شرایط مورد نیاز برای تحصیل در رشته و مقطع مورد نظر

 

هزینه های تحصیل و زندگی در دانشگاه واترلو کانادا

در جدول زیر هزینه های یک سال تحصیلی دانشگاه ( ۲ ترم، ۸ ماه تحصیل ) شامل شهریه رشته، تجهیزات درسی مانند کتاب، اقامت و دیگر هزینه ها، درج شده است.

عنوان رشته هزینه یک سال تحصیلی ( ۲ ترم ) هزینه تجهیزات درسی ( کتاب، اقامت و…)
دانشکده علوم بهداشت، دانشکده هنر، دانشکده محیط زیست ۲۴٫۸۳۰ $ ۲٫۰۰۰$
دانشکده حساب داری و مدیریت مالی ۲۴٫۸۳۰$ ۲٫۰۰۰$
دانشکده معماری ۳۶٫۸۱۰$ ۴٫۳۰۰$
دانشکده محاسبات ومدیریت مالی ۲۴٫۸۳۰$ ۲٫۰۰۰$
دانشکده مهندسی ومهندسی نرم افزار ۳۵٫۷۵۰$ ۲٫۰۰۰$
دانشکده ریاضیات از جمله علوم کامپیوتر ۲۶٫۸۸۰$ ۲٫۰۰۰$
دانشکده علوم ۲۵٫۹۶۲$ ۲٫۰۰۰$

جهت اخذ پذیرش از دانشگاه واترلو با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور مشورت بفرمایید.

 

شما متقاضیان گرامی می توانید برای ادامه تحصیل در برترین دانشگاه کانادا؛ دانشگاه واترلو از راه های مختلف با  موسسه حقوقی ملک پور در ارتباط باشید. موسسه حقوقی ملک پور با سالها سابقه در امر مهاجرت به کانادا و تحصیل در کانادا و … و دیگر کشورها ، در دفتر مرکزی وین  آماده خدمت رسانی به شما متقاضیان و هموطنان گرامی می باشد و با داشتن مشاوران زبده و کارآمد در باب ادامه تحصیل در کانادا و دیگر کشور های اروپایی مشاوره های مفید و کاملی را به شما ارائه می دهد. شما برای اطلاع از شرایط مختلف در مورد ادامه تحصیل در دانشگاه واترلو کانادا می توانید از طریق تلفن با مشاورین و وکلای با تجربه موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران مشاوره رایگان دریافت نمایید و همچنین می توانید به صورت حضوری از مشاوره مشاورین موسسه حقوقی ملک پور بهره مند گردید.

Rating: 4
10 پاسخ
 1. فاظمه گفته:

  با سلام
  من برای دوره 6 ماهه فرصت مطالعاتی از دانشگاه واترلو پذیرش گرفتم و میخاستم در مورد هزینه اجاره خانه در این شهر بدونم؟
  اینکه امکان گرفتن خوابگاه برای من که به همراه همسر و دخترم هستم وجود داره؟
  هزینه مهدکودک در شهر واترلو چقدر؟
  در شهر واترلو هم قوانینی برای بهره مندی از مهد کودک مجانی وجود دارد؟ ایین فوانبن شامل چه مواردی هستش؟

  باتشکر

  Rating: 4
  پاسخ
 2. zk گفته:

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ترم سوم مهندسی برق دانشگاه دولتی شهرکرد هستم.قبلا هم در انجمن نخبگان جوان ریاضی بودم . میخواستم بدونم میتونم برای ادامه تحصیل به این دانشگاه برم یا باید برای ارشد اقدام کنم ؟

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام دوست بزرگوار طرق قانونی به شش دسته تقسیم میشوند سرمایه گذاری – ثبت شرکت – ازدواج با تبعه خارجی – ویزای کاری – تولد فرزند – ویزای تحصیلی. شما میتوانید از طریق تحصیل و یا ویزای کار و یا ثبت شرکت در اروپا اقدام نمایید اما جهت اینکه باید در مورد هزینه ها و سایر مسایل مشاوره انجام گیرد پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 3. فاطمه گفته:

  سلام…..ببخشید من قبلا جزو انجمن نخبگان جوان ریاضی بودم به مدت 5سال که زیرنظر دانشگاه واترلو کانادا بود….اما در دوم دبیرستان به دلیل رفتن به رشته تجربی ….از عضویت اون انجمن کنار کشیدم…..معدل دیپلمم 18.5و معدل پیش دانشگاهیم 17.7 شد…و امسال کنکور دادم…..ایا برای من شانسی برای بورسیه وجود داره؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. بله، برای اخذ بورس الزاماتی نیاز است و شرایط شما باید مورد بررسی قرار گیرد. پیشنهاد می کنیم برای بررسی شرایط با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 4. Hossein گفته:

  سلام.من ۳۰ سال دارم لیسانس کامپیوتر با معدل ۱۴٫۷۰ با سه سال سابقه کار دولتی قصد مهاجرت به کانادا دارم با ویزا تحصیلی و با پس انداز ۱۵۰ میلیون ایا شانشی برای گرفتن ویزا در کانادا دارم ?

  پاسخ
  • مشاور ارشد حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.