دانشگاه های کانادا و بررسی آن

دانشگاه های کانادا، رتبه و وضعیت دانشگاه های کانادا و اعتبار آن در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. تمامی موارد مرتبط با وضعیت دانشگاه های کشور کانادا را در این نوشتار با هم مرور خواهیم کرد. کانادا مقصد مهمی برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان و جهانیان به شمار می آید. شاید سوالاتی در زمینه تحصیل در کانادا و آشنایی با دانشگاه های آن برای شما پیش بیاید از جمله اینکه اعتبار دانشگاه های کشور کانادا به چه صورت است؟ بهترین دانشگاه کانادا برای تحصیل کدام است؟ شرایط دانشگاه های کانادا چطور هستند؟ که در این مقاله به این سوالات پاسخ خواهیم داد. شما عزیزان می توانید در صورت داشتن هر گونه سوالی در رابطه با دانشگاه های کانادا، با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تماس حاصل نمایید تا از مشاوره رایگان کارشناسان حاذق ما بهره مند شوید.

دانشگاه های کانادا دانشگاه های کانادا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

دانشگاه های کانادا و شرایط عمومی

کشور زیبای کانادا در قاره آمریکای شمالی واقع شده و مهترین همسایه آن کشور ایالات متحده آمریکاست. پایتخت این کشور اتاوا نام دارد. کانادا برخلاف همسایه مشهور خود، دارای حکومت پارلمانی مشروطه زیر نظر ملکه بریتانیاست و توسط حاکم منتسب وی اداره می شود. کانادا دارای 10 استان و 3 قلمرو است. این کشور دارای 35.675.834 نفر جمعیت و 9.984.670 کیلومترمربع مساحت است. مهمترین شهرهای کانادا مونترال، تورنتو و ونکوور هستند. کانادا پس از روسیه بزرگ‌ترین کشور جهان می باشد ولی یک پنجم آن مساحت دارد. واحد پول کانادا، دلار کانادایی است. افراد زیادی هر ساله تقاضای ویزای تحصیلی کانادا را دارند که در این مقاله با دانشگاه های کانادا و رتبه و وضعیت آنها آشنا خواهند شد.

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 1 دانشگاه های کانادا

فایل تصویری مؤسسه ملک پور در رابطه با تحصیل در کانادا

video دانشگاه های کانادا

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در رابطه با تحصیل در کانادا

audio دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا و معرفی آن

کانادا دارای دانشگاه های بسیاری است که دارای سطح آموزشی بالایی بوده و در نتیجه مورد استقبال جهانی قرار گرفته اند. بسیاری از دانشگاه های کانادا به دلیل ارتقای جایگاه جهانی خود از طریق ثبت نام دانشجویان بین المللی، ایجاد دانشکده های بین المللی و تشویق همکاری های بین المللی شناخته شده هستند، به این معنی که محوطه دانشگاه نوعی حس جهانی در شما ایجاد می کند. به گفته اداره آموزش و پرورش بین المللی آموزش بین المللی کانادایی، بیش از ۹۰ درصد دانشجویان مورد مطالعه در کانادا تحصیلات خود راضی یا بسیار راضی بودند و ۹۵ درصد کانادا را به عنوان محل تحصیل توصیه می کنند. موسسه حقوقی ملک پور با سابقه درخشان در امر اخذ ویزا، می تواند شما عزیزان مشتاق به تحصیل در کانادا را در این امر مهم یاری نماید. در این بخش به معرفی برخی از دانشگاه های کانادا خواهیم پرداخت:

 • دانشگاه تورنتو

  این دانشگاه که در ابتدا از طرف کلیسای انگلستان اداره می شد، اولین دانشگاهی است که در مستعمره کانادای شمالی تأسیس شد و به عنوان یک سیستم دانشگاهی، بسیار شبیه به دانشگاه های معتبر انگلستان است. تمام ۱۲ کالج آن دارای تاریخچه و ویژگی های متفاوت می باشند. دانشگاه تورنتو (UofT) دارای بسیاری از دستاوردهای پیشگامانه، از جمله اولین انتشارات دانشگاهی کانادا، اولین دانشکده علوم جنگل در کشور و تبدیل شدن به اولین دانشگاه کانادا در کسب بیش از ۱ میلیارد دلار از طریق سرمایه گذاری است. برخی جنبش های آموزشی و علمی، از جمله دانشکده نقد ادبی و نظریه ارتباطات تورنتو، نظریه تکامل NP در علوم رایانه و تحقیق در زمینه درمان با سلول های بنیادی در این دانشگاه آغاز شده است. محوطه مرکزی دانشگاه تورنتو شامل چندین ساختمان تاریخی و حیاط است که بازدیدکنندگان اروپایی را تحت تاثیر معماری آمریکای شمالی قرار می دهد. در این دانشگاه بیش از ۷۰۰ رشته در مقطع کارشناسی و ۲۰۰ رشته در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود و یکی از بهترین دانشگاه های دنیا است.
  تعداد دانشجویان این دانشگاه بسیار چشمگیر است و شامل بیش از ۶۰ هزار دانشجو تمام وقت می شود که حدود ۱۵ درصد از آنها بین المللی هستند. از جمله فارغ التحصیلان برجسته این دانشگاه می توان به پنج نخست وزیر کانادا و نویسندگانی مانند مایکل اونداکت و مارگارت اتوود اشاره کرد. در مجموع ۱۰ برنده جایزه نوبل به نوعی با دانشگاه تورنتو مرتبط هستند.

 • دانشگاه بریتیش کلمبیا

  دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) قدیمی ترین دانشگاه در این استان و یکی از رقابتی ترین دانشگاه های کانادا است. دو دانشکده اصلی این دانشگاه در ونکوور و در کلونا قرار دارد. دانشکده اصلی در ونکوور در نزدیکی چندین ساحل واقع است و دارای چشم اندازی از کوه های ساحل شمالی است. تعدادی باغ گیاه شناسی و بنای یادبود و همچنین یک مرکز هنری مشهور در محوطه دانشگاه وجود دارد. دانشگاه بریتیش کلمبیا تعدادی بورس تحصیلی، از جمله بورس بین المللی دونالد ای. ورانگ برای دانشجویان از کشورهای جنگ زده اختصاص می دهد. هفت برنده جایزه نوبل، ۶۹ دریافت کننده بورس رودز و ۶۵ مدال آور المپیک با این دانشگاه ارتباط دارند. بزرگترین سایکلوترون در جهان که نوعی شتاب دهنده ذرات است در دانشگاه بریتیش کلمبیا و در آزمایشگاه TRIUMF به عنوان آزمایشگاه ملی کشور در زمینه فیزیک ذرات و فیزیک هسته ای قرار گرفته است. دانشجویان و پژوهشگران در ۱۲ دانشکده در محوطه دانشگاه ونکوور و ۷ دانشکده دیگر در دانشگاه کلونا سازماندهی شده اند.
  دانشگاه بریتیش کلمبیا یک برنامه تخصصی پیوسته در مقطع کارشناسی با موسسه Science Po که یک موسسه آموزش عالی در پاریس است، ارائه می دهد. در مجموع، بیش از ۵۰ هزار دانشجوی تمام وقت در دانشگاه بریتیش کلمبیا تحصیل می کنند که یک چهارم از آنها دانشجویان بین المللی هستند. سه نفر از نخست وزیران کانادا در دانشگاه بریتیش کلمبیا تحصیل کرده اند، از جمله جاستین ترادو، نخست وزیر فعلی، که در مقطع کارشناسی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده است.

 • دانشگاه مک گیل

  دانشگاه مک گیل تنها موسسه آموزشی کانادایی است که در مجمع جهانی رهبران دانشگاهی، با حضور رهبران ۲۶ دانشگاه برتر جهان نماینده دارد. این دانشگاه در سال ۱۸۲۱ تأسیس شد و محوطه اصلی آن در مونت رویال واقع در مرکز شهر مونترال مستقر است. بیشتر ساختمان های دانشگاه در یک محوطه پارک مانند واقع هستند، که خوابگاه بسیاری از دانشجویان سال اول در آنجا قرار دارد. تمام ساختمان های اصلی آن با استفاده از سنگ آهک خاکستری محلی ساخته شده و به محوطه زیبایی خاصی بخشیده است که آن را در فهرست ۱۷ دانشگاه زیبا در جهان قرار می دهد. در سال ۱۸۲۹، مک گیل اولین دانشکده پزشکی کشور را تأسیس کرد و این دانشگاه در رشته های پزشکی در رتبه بندی جهانی جایگاه ویژه ای دارد. این دانشگاه بیش از ۳۰۰ رشته تحصیلی به بیش از ۴۰ هزار دانشجو از ۱۵۰ کشور مختلف ارائه می دهد که آن را در زمره موسسات متنوع و متمایز بین المللی کانادایی قرار می دهد.
  لئونارد کوهن خواننده و ترانه سرا و ویلیام شاتنر بازیگر از جمله فارغ التحصیلان دانشگاه مک گیل هستند. همچنین تعداد دریافت کنندگان بورس رودز از این دانشگاه نسبت به هر دانشگاه دیگری در کانادا بیشتر است. معدل دانشجویان ورودی این دانشگاه بالاتر از هر دانشگاه دیگری در کشور است.

 • دانشگاه مونترال

  دانشگاه مونترال تنها دانشگاه فرانکفون در فهرست ۵ دانشگاه برتر و دومین دانشگاه بزرگ کشور است که تعداد دانشجویان آن بیش از ۵۰ هزار نفر است و یک چهارم دانشجویان آن بین المللی هستند. محوطه اصلی دانشگاه مونترال در شیب مونت رویال قرار دارد. برج لندمارک به سبک هنری دکو در قرن بیستم ساخته شده است. هفتاد و چهار درصد از دانشجویان این دانشگاه در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند. اتحادیه دانشجویان شامل هم دانشجویان کارشناسی و هم دانشجویان کارشناسی ارشد است و همچنین سه انجمن وابسته به آن وجود دارد. ورزش های دانشگاهی از جمله تفریحات محبوب دانشجویان است و تیم ها تحت عنوان کارابین (Carabins) شناخته می شوند و در رشته های بدمینتون، فوتبال کانادایی، هاکی و دیگر رشته های ورزشی به رقابت می پردازند. بسیاری از رهبران تجاری مشهور جهان، از جمله مدیر اجرایی شرکت یونایتد تکنولوژی فارغ التحصیل این دانشگاه هستند.
  فارغ التحصیلان دیگر با توجه به تاثیر آنها در پیشبرد تحقیقات علمی، از جمله نوآوری در زمینه انرژی هسته ای، ادراک بصری و رمزنگاری کوانتومی حائز اهمیت می باشند. ده تن از نخست وزیران استان کِبِک، علاوه بر بسیاری از مقامات دولتی دیگر فارغ التحصیل دانشگاه مونترال هستند.

 • دانشگاه آلبرتا

  دانشگاه آلبرتا از چهار محوطه دانشگاهی در ادمونتون و تعدادی امکانات دیگر در جاهای دیگر تشکیل شده است که از زمان تاسیس آن در سال ۱۹۰۸ تأثیر قابل توجهی در پیشرفت این منطقه داشته است. به لحاظ اقتصادی، برآورد می شود که این دانشگاه سالانه ۱۲٫۳ میلیارد دلار برای اقتصاد آلبرتا درآمد دارد که برابر با ۵ درصد تولید ناخالص داخلی است. در حال حاضر حدود ۴۰ هزار دانشجو از تقریباً ۱۵۰ کشور در سراسر جهان در این دانشگاه تحصیل می کنند. اندازه کلاس ها متفاوت است و از ۱۰ دانشجو تا بیش از ۴۰ دانشجو ظرفیت دارند. دانشکده بهداشت عمومی اولین دانشکده تخصصی کانادا برای پیشگیری از بیماری ها است و دانشکده مطالعات بومی تنها دانشکده در این زمینه در کشور است. دوره های آموزشی و پژوهشی در زمینه پائئیدولوژی یکی دیگر از جوانب متمایز این دانشگاه با توجه به تخصص اعضای هیات علمی و محبوبیت دوره های آنلاین آن است.
  مجموعه موزه ها و کتابخانه های این دانشگاه گسترده است و مجموعاً بیش از ۱۷ میلیون اشیای قیمتی و ۱۲ میلیون کتاب دارد. بسیاری از چهره های شناخته شده در کانادا، از جمله جو کلارک، نخست وزیر و برنده جایزه نوبل فیزیک ریچارد ای. تیلور فارغ التحصیل این دانشگاه هستند.

دانشگاه های رایگان کانادا

دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی

اسامی برخی از دانشگاه های کانادا جهت تحصیل در مقطع کارشناسی را در این بخش معرفی خواهیم نمود. این دانشگاه ها شامل دانشگاه های خصوصی و دولتی و کالج های کانادایی می باشند که در مقطع کارشناسی اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند:

Canadian Southern Baptist Seminary & College

حوزه علمیه و کالج باپتیست جنوبی کانادا

College of the Rockies

کالج راکی

Fairleigh Dickinson University, Vancouver Campus

دانشگاه فیرلی دیکینسون، پردیس ونکوور

LaSalle College Vancouver

کالج لاساله ونکوور

Peter B. Gustavson School of Business at the University of Victoria

دانشکده بازرگانی پیتر بی. گوستاوسون در دانشگاه ویکتوریا

Royal Roads University

دانشگاه رویال رودز

University Canada West (UCW)

دانشگاه کانادا وست (UCW)

Whistler Adventure School

مدرسه ماجراجویی ویسلر

Yorkville University

دانشگاه یورکویل

Canadian Mennonite University

دانشگاه منونیت کانادا

University of Manitoba

دانشگاه منیتوبا

Crandall University

دانشگاه کراندال

St. Stephen’s University

دانشگاه سنت استفان

Yorkville University

دانشگاه یورکویل

Memorial University, Grenfell Campus

دانشگاه یادبود ، پردیس گرنفل

NSCAD University – Nova Scotia College of Art and Design

دانشگاه NSCAD – کالج هنر و طراحی نوا اسکوشیا

St. Francis Xavier University Gerald Schwartz School of Business

دانشگاه سنت فرانسیس خاویر مدرسه جرالد شوارتز

Université Sainte-Anne

دانشگاه سنت آن

Carleton University Undergraduate

کارشناسی دانشگاه کارلتون

Faculty of Management – Laurentian University

دانشکده مدیریت – دانشگاه لوران

Fanshawe College

کالج فانشاو

Humber College Institute of Technology & Advanced Learning

موسسه فناوری و یادگیری پیشرفته کالج هامبر

OCAD University

دانشگاه OCAD

Trent University

دانشگاه ترنت

Université de Hearst

دانشگاه هیرست

University of Toronto Faculty of Information

دانشکده اطلاعات دانشگاه تورنتو

Westford University College

کالج دانشگاه وستفورد

Yorkville University

دانشگاه یورکویل

University of Prince Edward Island

دانشگاه جزیره پرنس ادوارد

Bishop’s University

دانشگاه اسقف

Université Du Québec En Outaouais UQO

دانشگاه کبک در اوتواز UQO

University of Regina

دانشگاه رجینا

University of Saskatchewan

دانشگاه ساسکاچوان

University of Saskatchewan, Edwards School of Business

دانشگاه ساسکاچوان ، دانشکده تجارت ادواردز

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

بسیاری از دانشگاه هایی که در بخش قبلی اسامی آنها آورده شد، برای مقطع کارشناسی ارشد نیز دانشجو می پذیرند. در این بخش اسامی برخی از دانشگاه های کانادا جهت تحصیل در مقطع لیسانس را معرفی خواهیم کرد. این دانشگاه ها شامل دانشگاه های خصوصی و دولتی و کالج های کانادایی می باشند که در مقطع کارشناسی ارشد اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند:

The Centre for Digital Media – The CDM

مرکز رسانه های دیجیتال – CDM

Vancouver School of Theology

دانشکده الهیات ونکوور

Ecole Supérieure Ouverte à Distance

دانشگاه آموزش از راه دور کانادا

Unitelma Sapienza

دانشگاه یونیتلما ساپینزا

CDI College

کالج CDI

NBCC

دانشگاه NBCC

The University of New Brunswick-Saint John, Faculty of Business

دانشگاه نیوبرانزویک-سنت جان، دانشکده تجارت

Saint Mary’s University

دانشگاه سنت مری

Adler

دانشگاه آدلر

Cambrian College

کالج کمبریان

Durham College

کالج دورهام

Faculty of Education University of Ontario Institute of Technology

دانشکده تربیت مدرس دانشگاه انستیتو فناوری انتاریو

Max the Mutt College of Animation, Art & Design

کالج انیمیشن ، هنر و طراحی ماکس دمات

Stafford

دانشگاه استافورد

University of Guelph – Gordon S. Lang School of Business and Economics

دانشگاه گئلف – دانشکده تجارت و اقتصاد گوردون اس لنگ

Vancouver Career College

کالج اشتغال ونکوور

Inter-Dec College

کالج اینتر-دک

LaSalle College Montreal

کالج لاساله مونترال

Université de Montréal Law Faculty

دانشکده حقوقی دانشگاه مونترال

Reeves College

کالج ریوز

 

University of Toronto grounds دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری

تا به اینجای مقاله دنشگاه های کانادا را معرفی نموده و دانشگاه هایی که در مقطع لیانس و فوق لیانس دانشجو می پذیرند را معرفی نمودیم. در این بخش به معرفی دانشگاه های ارائه دهنده مقطع دکتری در کانادا خواهیم پرداخت.

University of Lethbridge

دانشگاه لتبریج

Peter B. Gustavson School of Business at the University of Victoria

دانشکده بازرگانی پیتر بی. گوستاوسون دانشگاه ویکتوریا

Royal Roads University

دانشگاه رویال رودز

University of British Columbia – Faculty of Applied Science

دانشگاه بریتیش کلمبیا – دانشکده علوم کاربردی

Nipissing University

دانشگاه نیپسیینگ

Telfer School of Management

دانشکده مدیریت تلفار

University of Toronto Faculty of Information

دانشکده اطلاعات دانشگاه تورنتو

McGill University, Desautels Faculty of Management

دانشگاه مک گیل ، دانشکده مدیریت دزوتلز

تحصیل دکترا در کانادا

دانشگاه های کانادا و اعتبار آن

در این بخش اعتبار دانشگاه های کانادا را از منظر بین المللی بررسی خواهیم نمود. این موضوع از این جهت دارای اهمیت است که هر چه اعتبار دانشگاه محل تحصیل دانشجو در جهان و کانادا بیشتر باشد، شانس اشتغال پس از تحصیل دانشجو نیز افزایش خواهد یافت. اسامی برترین دانشگاه های کانادا را در ذیل مشاهده خواهیم نمود:

رتبه کشوری رتبه جهانی نام شهر نام دانشگاه
1 23 تورنتو دانشگاهAIU  تورنتو
2 35 ونکوور دانشگاه بریتیش کلمبیا
3 69 مونترال دانشگاه ام سی گیل
4 76 واترلو دانشگاه واترلو
5 77 برنابی دانشگاه سیمون فراسر
6 102 ادمونتون دانشگاه البرتا
7 133 کلگری دانشگاه کلگری
8 145 تورنتو دانشگاه کار
9 149 ونکوور دانشگاه ملکه
10 155 تورنتو دانشگاه وسترن
11 174 ویکتوریا دانشگاه ویکتوریا
12 219 اونتاریو دانشگاه ام سی مستر
13 266 اونتاریو دانشگاه اوتاوا
14 272 اونتاریو دانشگاه کارلتون
15 276 کبک دانشگاه مونترال

 • ارائه انگیزه نامه تحصیلی یا نامه SOP
 • ارائه بیمه نامه مسافرتی با سقف 30.000 یورو
 • ارائه نامه تکمن مالی جهت پوشش هزینه های زندگی
فرم درخواست ارزیابی اخذ بورسیه
تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان و سخن پایانی

دانشگاه های کانادا، رتبه و وضعیت دانشگاه های کانادا و اعتبار آن از جمله مطالبی بود که مورد بررسی قرار گرفت و اعتبار و اسامی دانشگاهی کانادا را برای تحصیل در مقطاع تحصیلی مختلف در این کشور بررسی نمودیم. دانشگاه های کانادا در جهان از اعتبار بالایی برخوردار هستند و همچنین با توجه به روابط حسنه دانشگاه های این کشور با دانشگاه های آمریکایی، امکان تبادل دانشجو با دانشگاه های این دو کشور در مواردی امکان پذیر خواهد بود. شما عزیزان در صورتی که نیاز به اخذ اطلاعات بیشتر در زمینه دانشگاه های کانادا و تحصیل در این کشور دارید، می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تماس حاصل نمایید تا از راهنمایی و مشاوره رایگان کارشناسان دلسوز ما بهره مند گردید. همچنین می توانید سوالات خود را در زمینه تحصیل در دانشگاه های کانادا در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح نمایید تا کارشناسان ما پاسخگوی آن باشند.

law دانشگاه های کانادا
10 پاسخ
 1. masoud گفته:

  سلام آقای ملک پور
  من چند سوال درمورد گرفتن بورسیه داشتم از خدمتتون قبلش یه مشخصاتی از خودم بدم
  بنده ۲۵سالمه دانشجوی ارشد مهندشی عمران سازه در دانشگاه شریف هستم تا الان معدلم ۱۸و خورده ای بوده و دوتا مقاله isiدارم توصیه نامه هم دارم و مدرک زبان آیلتسم دارم میگیرم…
  آیا با این شرایط میتونم از دانشگاه تورنتو بورسیه کامل رو دریافت کنم بورسیه همراه با پرداخت هزینه زندگی.
  وضع مالی خوبی نداریم ک خودم بتونم هیچ هزینه ای رو پرداخت کنم.
  با این حال آیا میتونم امیداور باشم به گرفتن بورسیه کامل از دانشگاه تورنتو در مقط دکتری باشم
  ممنون میشم اگه جواب بدید

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. اخذ بورسیه تحصیلی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان آیلتس بالای 7 و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 2. شهاب گفته:

  سلام به شما وتشکرازسایت خوبتان بنده لیسانس تاسیسات دارم میخواستم بدونم شرایط تحصیل درکاناداوبازارکار به چه صورتی است؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 3. علی گفته:

  سلام خسته نباشین. من دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی هستم از اونجایی که خدمت سربازیمو نرفتم و یه مدت زمان ۱ ساله هم تا فارغ التحصیلیم باقی مونده میخواستم بپرسم تو این مدت ۳ سال که دارم چه اقداماتی انجام بدم برا اینکه یک رزومه ی قوی داشته باشم و بتونم پذیرش یک دانشگاه در کانادا و آمریکا رو بتونم داشته باشم. با سپاس

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   اگر قصد اقدام کردن برای سه سال آینده را دارید باید این نکته را در نظر بگیرید که شرایط مهاجرت هر روز تغییر میکند و قوانین مهاجرت نیز دستخوش تغییرات میگردد.

   پاسخ
 4. رضا معطوفی گفته:

  سلام وقتتون بخیرجناب آقای دکتر ملک پور گرانقدر ، من ۱۰ ماه هست که عضو کانال شما هستم بسیار استفاده بردم از مطالب ارزشمند شما از خدمتتون یک سوال داشتم من فوق لیسانس مددکاری اجتماعی social work از دانشگاه دولتی یزد دارم به نظر شما من برای کار میتونم اقدام کنم یا تحصیل و کدوم راه بهتر هست به نظر شما تحصیل یا کار ؟ معدل ارشدم ۱۷ و لیسانسم ۱۸ هست و در کدام کشور تحصیل کنم بهتر هست و چه میزان پول باید داشته باشم . پیشاپیش از حسن توجه شما سپاسگذارم

  پاسخ
 5. Hoda گفته:

  با سلام و احترام و تشکر
  چندین سوال برای من در مورد مقاله شما بوجود امده ممنونم اگه پاسخگو باشید
  قبلش اطلاعاتی از خودم ارائه میدهم که به قول اقای ملک پور سوالها اکثرا قابل پاسخگو نیستن این مشکل مرتفع بشه
  من ۳۳سال سن دارم مدرک کارشناسی مهندسیIt با معدل ۱۴ و کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی با معدل۱۸.۵۰ دارم و معلم کامپیوتر با۷ سال سابقه هستم و همسرم هم کارشناسی عمران با ۴سال سابقه بیمه ای در زمینه عمران هستند.
  و اما اولین سوال
  هیچ کدوم از دانشگاه های مورد توضیح مقاله ی شما ننوشته بودن که مقطع دکترا هم دارند یا خیر؟یا چه رشته هایی این دانشگاه ها دارند؟
  و دومین سوال. بنده که علاقه مند به تحصیل در مقطع دکترا(بدون بورسیه نمیتونم چون هزینه تحصیل رو ندارم) هستم و علاقه مند به زندکی در کانادا هم هستم
  بهتره در ابتدا دنبال اقامت باشم(راه های مختلف به غیر از سرمایه گذاری و پناهندگی) یا بورسیه تحصیلی میتونم بگیرم؟که بعد اون درخواست اقامت کنم؟
  سومین سوالم.اینکه اگه بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا در کانادا میشه گرفت
  چه مدارجی و مدارکی لازم دارم
  ایلتس چند؟
  مقاله علمی در چه سطحی؟
  معدل بالا (خیلی از درسهای تخصصی ام ۲۰ بود)کمکم میکنه؟
  و چهارمین سوال
  رشته DBEیا رشته های مالی و مدیریتی در سطح دکترا همه رو دوست دارم.کدوم دانشگاه های کانادا این رشته ها رو دارند؟
  ممنونم اگه پاسخ خودتون رو برام ایمیل کنید

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 4