دانشگاه های دومینیکا

دانشگاه های دومینیکا

دانشگاه های دومینیکا و شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های دومینیکا ۲۰۱۸ و مهاجرت به دومینیکا ، دانشگاه های دومینیکا یکی از موضوعات پر طرفداری است که امروزه توسط بسیاری از اشخاص و علاقه مندان  مورد تحقیق و پرسش قرار می گرد، این مقاله کامل با تحقیقات و بررسی های بسیار در باب دانشگاه های دومینیکا برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه های دومینیکا نگاشته شده است. قبل از ارائه اطلاعات ابتدای مقاله را با چند سوال در باب دانشگاه های دومینیکا شروع می کنیم که با موضوع مقاله بهتر آشنا شوید. آیا در باب دانشگاه های دومینیکا اطلاعاتی دارید؟ آیا از درجه اعتبار و هزینه تحصیل در دانشگاه های دومینیکا مطلع هستید؟ آیا در جریان انواع دانشگاه های موجود در دومینیکا می باشید؟ آیا از مدارک مورد نیاز برای ورود به دانشگاه های دومینیکا آگاه هستید؟  قابل ذکر است دانشگاه های دومینیکا از دانشگاه های جدید و نسبتا مقرون به صرفه هستند که نظرات بسیاری را برای ادامه تحصیل و مهاجرت جلب کرده اند. در ادامه اطلاعات جامعی را در این باب به سمع و نظر شما متقاضیان می رسانیم همچنین مشاورین با تجربه و دلسوز موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE آماده ارائه خدمات مشاوره ای به شما عزیزان هستند.

لازم به ذکر است بالغ بر ۱۱ دانشگاه از دانشگاه های دومینیکا در رتبه بندی QS دانشگاه های آمریکای لاتین در سال ۲۰۱۸ قرار دارند که از میان آنها دانشگاه UNIBE بالاترین رتبه را با رتبه ۱۲۳ دارا است.مانند دانشگاه the Pontificia Universidad Católica Madre y Maestra که در سال ۱۹۶۲ تاسیس شده است بسیاری از مؤسسات آموزش عالی این کشور تقریبا جدید و به عبارتی جوان هستند که در نیمه دوم قرن بیستم تاسیس شده اند. بسیاری از کالج ها هم هستند که در زمینه فن آوری متخصص هستند به طور مثال Instituto Tecnológico د سانتو دومینگو (INTEC). از طرفی موسسات غیر انتفاعی خصوصی مانند دانشگاه پدرو هنریکس ارونه (UNPHU) دوره ها و رشته های مختلفی را در باب موضوعاتی مانند هنر و علوم انسانی و فناوری ارائه می دهند. اکثر دانشگاه های دومینیکا در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا course تحصیلی ارائه می کنند اگرچه شرایط مارکت برای فارغ التحصیلان نسبتا جدید است همانطور که مستحضرید تحصیل در دانشگاه های دولتی و عمومی که به زبان Spanish تدریس می شوند نسبت به دانشگاه های خصوصی ارزان تر است ولی به طور کلی تحصیل در دانشگاه های دومینیکا مقرون به صرفه است. زبان مادری این کشور اسپانیایی هست لذا بهترین گزینه برای دانشجویان بین المللی در حال تحصیل این است که به صورت host family با خانوادی که به زبان اسپانیایی صحبت می کنند زندگی کنند اما در صورتی که دانشجو تمایل داشته باشد به صورت شخصی زندگی کند Agency هایی هستند که به وی کمک می کنند تا اتاق و یا خونه مورد نظر خود را برای اقامت پیدا کند.

University Iberoamericana – UNIBE

این دانشگاه یکی از برجسته ترین دانشگاه های خصوصی می باشد که در جمهوری دومینیکا و در در قلب شهر سانتو دومینگو قرار گرفته است. دانشگاه UNIBE در سال ۱۹۸۲ توسط دکتر جورج آبراهام هزوری تاسیس شد و از آن زمان تا به امروز دارای ۱۵ برنامه کارشناسی، ۱۴ برنامه کارشناسی ارشد و بسیاری از Course هایی می باشد که گواهینامه و دیپلم از طریق واحد های آموزشی خاصی رائه می دهد. این دانشگاه تنوع علمی و فلسفی را تشویق می کند و به ایدئولوژی های مذهبی و فلسفی احترام می گذارد. فعالیت های این دانشگاه از طریق صندوق یونسکو در زمینه آموزش فراگیر برای افراد معلول و نیازهای آموزشی آنها به صورت خاص شناخته شده است. این دانشگاه بیشتر از ۱۲ هزار دانشجو دارد که ۸۰۰۰ دانشجو از این دانشگاه تا کنون فارغ التحصیل شده اند. این دانشگاه به رشد و رفاه دانشجویان اهمیت بسیاری می دهد و تمامی کارکنان متخصص و حرفه ای آن انگیزه و شور و شوق میل پیشرفت را در دانشجویان بیدار می کنند. این دانشگاه رشته های مختلفی را در مقطع کارشناسی به صورت دو زبانه ارائه می دهد که این رشته ها شامل رشته هایی مانند حقوق، مدیریت کسب و کار، علوم رفتاری و بهداشت، مدیریت مهمانداری و هنر می شود و رشته هایی که در زمینه فوق لیسانس نیز ارائه می دهد به شرح ذیل می باشد: هنر، آموزش و پرورش، روان شناسی، حقوق، اقتصاد کسب و کار و … و برنامه های دورشته ای این دانشگاه با موسسات آموزش عالی اروپا و آمریکا ارائه می شود. هزینه تحصیل در این دانشگاه به صورت میانگین در مقطع مستر ترمی ۵۴۰۰ دلار آمریکا می باشد.

Pontificia University Católica de Chile (UC)

این دانشگاه معروف شیلی در سال ۱۸۸۸ توسط مونسینور ماریو کازانوا، اسقف اعظم سانتیاگو تاسیس شد. این دانشگاه با هدف دستیابی به یک آموزش جامع در زمینه علوم، هنر، علوم انسانی و اخلاق کاتولیک تاسیس شده است. بنابراین این دانشگاه نه تنها از لحاظ فنی و علمی برای دانش آموزان خود آماده می شود، بلکه باید به مسئولیت های اجتماعی و شخصی خود عمل کند و نقشی تاثیرگذار در توسعه کامل جامعه خود داشته باشد. این دانشگاه با ۱۲۴ سال تجربه و سنت جزو یکی از بهترین دانشگاه ها محسوب می شود و از نظر رنکینگ QS منطقه ای در رتبه ۲۵۰ قرار دارد امروزه این دانشگاه دارای ۲۱ هزار دانشجوی دوره کارشناسی می باشد و رشته هایی که در این مقطع تحصیلی در این دانشگاه تدریس می شوند عبارتند از: علوم اجتماعی، علوم طبیعی، بهداشت، اقتصاد، کشاورزی، فلسفه، الهیات، هنر و …. همچنین رشته هایی که در مقطع مستر در این دانشگاه ارائه می شود شامل رشته های روان شانسی، منابع طبیعی، اقتصاد، مدیریت بازرگانی، معماری، حقوق، علوم سیاسی، مهندسی صنایع و …. می باشد.   مدارک مورد نیاز برای پذیرش حداقل دو سال سابقه کار مرتبط با رشته ای که درخواست می فرمایید، سطح خوبی از زبان انگلیسی در skill Reading و همچنین درک مطلب، مدارک تحصیلی خود به همراه رزومه و انگیزه نامه و البته در نظر داشته باششید با دانشجویان مصاحبه ای  انجام خواهد شد و سپس در هیئت مدیره تصمیم خواهند گرفت که این دانشجو مورد قبول است یا خیر. هزینه تحصیل در این دانشگاه در حدود ۸ تا ۱۰ هزار دلار و در بعضی رشته ها بیشتر می باشد.

University Santo Domingo

دانشگاه ایالتی سانتا دومینیگو در سال ۱۵۳۸ تاسیس شده است و همچنین در شهر بزرگ سانتا دومینیگو واقع گردیده است. این دانشگاه به صورت رسمی مورد تایید وزارت تحصیلات عالی و علوم و فناوری جمهوری دومینیکا می باشد و از اعتبار بالایی برخوردار است. این دانشگاه بالغ بر ۴۵ هزار دانشجو دارد و در زمینه کارشناسی و دکترا Course تحصیلی ارائه می کند. این دانشگاه دارای رشته های مختلفی در زمینه تاریخ، ادبیات، فلسفه، حقوق، جغرافی، اقتصاد، حسابداری، مدیریت جهانگردی و هتلداری، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر و IT، رادیوگرافی، دندانپزشکی و….

Pontificia University Católica Madre y Maestra

این دانشگاه یک موسسه آموزش عالی خصوصی وابسته به مذهب مسیحی کاتولیک است که در شهر ​​سانتیاگو دو لوس و در سال  ۱۹۶۲ تاسیس شده است، رنکینگ این دانشگاه در کشور خود ۲ می باشد و رنکینگ جهانی این دانشگاه ۴۲۰۱ می باشد. این دانشگاه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد course تحصیلی ارائه می کند که تنوع رشته های موجود در این دانشگاه بسیار مورد توجه است. رشته هایی که در مقطع فوق لیسانس در این دانشگاه ارائه می شود عبارتند از: مدیریت منابع انسانی، مدیریت بازرگانی و مدیریت جهانگردی، بازاریابی مالی، مدیریت روابط بین الملل، مدیریت ریسک و خزانه داری، مدیریت کیفیت و امنیت غذایی، طراحی داخلی، روانشناسی بالینی، مطالعات سیاسی، جرم شناسی، قانون اساسی و دادگستری، مدیریت مالی و …. بایستی در نظر داشت اکثر رشته ها به زبان اسپانیایی تدریس می شود.

در باب دانشگاه های دومینیکا ، مدارک مورد نیاز  برای اخذ پذیرش تحصیلی و رشته های موجود در دانشگاه های دومینیکا اطلاعات جمع آوری شده را در اختیار شما عزیزان و علاقه مندان این راه قرار دادیم چنانچه در راستای گردآوری تحقیقات خود مطالب نگاشته شده کافی نبوده است این امکان را دارید با مشاورین برجسته و وکلای با تجربه موسسه حقوقی ملک پور در وین و با دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرموده و از اطلاعاتی که در باب دانشگاه های دومینیکا و مهاجرت به دومینیکا  و همچنین تحصیل در دومینیکا در اختیار شما قرار می دهند بهره مند شوید.