دانشگاه های اتریش و معرفی آن ها

دانشگاه های اتریش، شرایط مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل و قوانین اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های دولتی و خصوصی اتریش در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. شاید بسیاری از افراد به دلیل رایگان بودن دانشگاه های اتریش به فکر تحصیل در این کشور و اخذ ویزای تحصیلی اتریش باشند اما با سوالات مهمی مواجه شوند از جمله اینکه قوانین تحصیل در دانشگاه های اتریش چگونه است؟ مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش کدام است؟ شرایط تحصیل در اتریش و دانشگاه های آن به چه صورت است؟ در ادامه این مطلب به این سوالات و موارد مهم دیگر از جمله رنکینگ دانشگاه های اتریش، هزینه های تحصیل در این دانشگاه ها و برترین دانشگاه های آن می پردازیم. شما عزیزان همواره می توانید با موسسه مشاوره ای MIE اتریش از طرق مختلف تماس حاصل نموده و با کارشناسان ارشد و مشاورین متخصص در این خصوص صحبت نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

دانشگاه های اتریش 6 دانشگاه های اتریش

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

دانشگاه های اتریش و شرایط عمومی

قبل از پرداختن به بحث تخصصی دانشگاه های اتریش، لازم است که در خصوص شرایط عمومی و اولیه این کشور و چگونگی تحصیل در این کشور توضیح مختصری ارائه دهیم. کشور اتریش با مساحتی حدود 84 کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 8 میلیون و 75 هزار نفر در قلب اروپا و با زیباترین مناظر طبیعی قرار گرفته است. پایتخت این کشور، شهر زیبای وین می باشد که بیش از 10 سال است که به عنوان بهترین شهر دنیا از نظر کیفیت و رفاه اجتماعی انتخاب می شود. پول رسمی اتریش یورو است. زبان رسمی این کشور آلمانی بوده و تحصیل در دانشگاه های آلمانی زبان و دولتی نیز رایگان می باشد. تحصیل در اتریش به دلایل زیادی مورد تقاضای بسیاری از افراد می باشد که از جمله این دلایل می توان به این موارد اشاره کرد؛ امنیت بسیار بالای این کشور، سطح بسیار بالای کیفیت زندگی و رایگان بودن دانشگاه های این کشور. علاوه بر این تعدادی از بهترین دانشگاه های جهان از نظر رنکینگ جهانی در این کشور قرار گرفته اند و نرخ بیکاری نیز در این کشور بسیار پایین می باشد و دانشجویان به راحتی می توانند در حین تحصیل و یا پس از فارغ التحصیلی، کار و شغل مناسب پیدا کنند. البته برخی از دانشگاه ها نیز انگلیسی زبان و خصوصی بوده و دارای شهریه می باشد که در ادامه شرایط تحصیل در این دانشگاه ها را نیز توضیح می دهیم.

اقامت اتریش از طریق دوره زبان دانشگاه های اتریش

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در اتریش

video دانشگاه های اتریش

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در اتریش

audio دانشگاه های اتریش

دانشگاه های اتریش و رنکینگ جهانی آن ها

در این قسمت در خصوص رنکینگ و اعتبار دانشگاه های اتریش توضیح می دهیم. برخی از بهترین دانشگاه های جهان د کشور زیبای اتریش قرار دارد، سایر دانشگاه های آن نیز معتبر بوده و مدارک صادره از آن ها مورد تایید سایر کشورهای دنیا می باشد. اتریش ترکیبی از سنت طولانی آموزش عالی همراه با تحقیقات پیشرفته ارائه می دهد و موسسات آموزش عالی آن در سطح بین المللی شهرت زیادی دارند. مؤسسات آموزش عالی اتریش در مقاطع تحصیلی مختلف دانشجو می پذیرند و شما می توانید از میان دوره های تحقیقاتی سطح اول، دوره های آموزش عالی با شهرت جهانی در دانشگاه های هنر، دوره های آموزش عالی با کیفیت بالا در دانشگاه های علوم کاربردی و دانشگاه های خصوصی انتخاب کنید. به طور کلی، اتریش علاوه بر امنیت اجتماعی بالا، ثبات اقتصادی و مهمان نوازی عالی اتریشی، طیف گسترده ای از فرصت های آموزشی ارائه می دهد. به همین دلیل اتریش مکانی ایده آل برای تحصیل و زندگی است و بسیاری از دانشجویان بین المللی از سراسر دنیا تحصیل و زندگی در اتریش را انتخاب می کنند. در جدول زیر رنکینگ کشوری و جهانی این دانشگاه ها نشان داده شده است.

نام دانشگاه نام شهر رتبه کشوری رتبه بین المللی
دانشگاه ملی وین وین 1 115
دانشگاه پلی تکنیک وین وین 2 507
دانشگاه اینسبورگ اینسبورک 3 549
دانشگاه صنعتی گراز گراز 4 576
دانشگاه گراس گراس 5 791
دانشگاه اقتصاد و تجارت وین وین 6 871
داشنگاه یوهانس کپلر لینز لینز 7 922
دانشگاه منابع طبیعی و علوم زندگی وین 8 1443
دانشگاه کلاگنفورت کلاگنفورت 9 1450
دانشگاه علوم پرشکی وین وین 10 1481
تحصیل رایگان در اتریش

دانشگاه های اتریش و معرفی دانشگاه های برتر

داشگاه های اتریش به ترتیب برتر و بهترین بودن در ادامه در دو دسته ممتاز و خوب معرفی می گردند. دانشگاه اینسبرگ، دانشگاه وین و دانشگاه فناوری وین از جمله دانشگاه های ممتاز این کشور به شمار می روند. دانشگاه های گروه خوب نیز شامل دانشگاه یوهانس کپلر لینتز، دانشگاه سالزبورگ، آکادمی هنر وین، دانشگاه مونتا لئوبن، دانشگاه فنی گراتس، دانشگاه کلاگنفورت، دانشگاه هنرهای کاربردی وین، دانشگاه منابع طبیعی و علوم زندگی، دانشگاه هنر و طراحی، صنعتی لینز، دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی گراتس، دانشگاه مزارته سالزبورگ، دانشگاه دامپزشکی وین و دانشگاه اقتصاد وین می باشند. نتیجه ای که می توان گرفت این است که این کشور دارای بهترین دانشگاه های دنیا می باشد که بر سایر مزیت های اتریش مانند نرخ بیکاری پایین، سطح کیفیت بالای رفاهی و اجتماعی و زندگی و… اضافه شده و باعث زیاد شدن متقاضیان برای تحصیل در اتریش شده است. در ادامه به معرفی برخی از برترین دانشگاه های اتریش پرداخته ایم.

 • دانشگاه وین

  دانشگاه وین برترین دانشگاه اتریش است و در رتبه بندی دانشگاه های جهان (QS) در رتبه ۱۵۴ است. این دانشگاه بزرگترین دانشگاه در اتریش است و با قدمت ۶۵۰ ساله قدیمی ترین دانشگاه آلمانی زبان در جهان است. دانشگاه وین امروزه یکی از بزرگترین دانشگاه ها در سراسر اروپا است و حدود ۹۴ هزار دانشجو دارد. در این دانشگاه اکثر رشته های تحصیلی به زبان آلمانی و تعداد قابل توجهی از رشته ها نیز به زبان انگلیسی ارائه می شود. این دانشگاه با ۱۵ برنده جایزه نوبل، از جمله دریافت کننده جایزه ادبیات سال ۲۰۰۴، الفراید جلینک در ارتباط است. این دانشگاه دارای بیش از ۶۰ دانشکده در سراسر پایتخت اتریش است.

دانشگاه های اتریش 1 دانشگاه های اتریش

 • دانشگاه گراتس - university of graz

  دانشگاه کارل فرانانسز گراتس به طور معمول دانشگاه گراس نامیده می شود و در بین ۴۸۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۵۸۵ تأسیس شد و دومین دانشگاه قدیمی در اتریش است. در این دانشگاه بیش از ۳۲،۵۰۰ دانشجو تحصیل می کنند. دانشگاه گراتس اخیراً دانشکده پزشکی خود یعنی دانشگاه پزشکی گریس را جدا نموده است و اکنون یک موسسه مستقل است. دانشگاه کارل فرانانسز گراتس همچنین با دانشگاه فناوری گراتس در پژوهش های مشترک در زمینه علوم طبیعی و بیولوژیکی همکاری دارد.

دانشگاه های اتریش 4 دانشگاه های اتریش

 • دانشگاه فناوری وین

  دومین دانشگاه اتریش در رتبه بندی دانشگاه های جهان، دانشگاه فناوری وین در جایگاه ۱۸۲ است. این دانشگاه در سال ۱۸۱۵ تاسیس شد و یکی از معتبرترین موسسات فنی در اروپا است. این دانشگاه در حوزه مهندسی و علوم طبیعی تمرکز دارد و در حدود ۲۹،۹۰۰ دانشجو دارد که درصد قابل ملاحظه ای از آنها دانشجویان بین المللی هستند (به این لحاظ در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر قرار دارد). این دانشگاه نیز در پایتخت زیبای اتریش واقع شده و فرصتی برای دانشجویان فراهم می کند تا از زندگی فرهنگی پر جنب و جوش شهر بهره مند شوند.

دانشگاه های اتریش 2 دانشگاه های اتریش

 • دانشگاه اینسبروک - university of innsbruck

  دانشگاه جهانی اینسبروک در رتبه ۲۸۶ در کل جهان قرار دارد و به لحاظ دانشجویان بین المللی حتی نسبت به دانشگاه وین نیز برتری دارد. این دانشگاه در بین ۳۵ دانشگاه برتر از نظر تعداد دانشجویان بین المللی و در میان ۹۵ دانشگاه برتر به لحاظ تعداد اعضای هیات علمی بین المللی آن قرار دارد. تعداد کل دانشجویان این دانشگاه در حدود ۲۸ هزار نفر است و سومین دانشگاه بزرگ در اتریش است. دانشکده های آن در سراسر شهر جذاب اینسبروک و به سمت غرب کشور گسترش یافته است، که به عنوان یکی از مراکز مهم ورزش های زمستانی شناخته می شود. با توجه به موقعیت این دانشگاه که محصور در کوه ها است، به ویژه در زمینه تحقیقات کوه شناخته شده است.

دانشگاه های اتریش 3 دانشگاه های اتریش

 • دانشگاه پزشکی وین - vienna university of medicine

  دانشگاه پزشکی وین بزرگترین موسسه تحقیقاتی پزشکی در اتریش است. این مرکز در سال ۱۳۶۵ تحت عنوان دانشکده پزشکی دانشگاه وین تاسیس شد و از سال ۲۰۰۴ به عنوان یک موسسه مستقل در حوزه دانشگاهی فعالیت می کند و مدیریت آن مستقل است. این دانشگاه دوره های آموزشی حرفه ای و پیشرفته ای برای دانشجویان علاقه مند به رشته پزشکی ارائه می دهد. دوره های آموزش پیوسته این دانشگاه در رشته های مختلف ارائه می شود و دفتر توسعه منابع انسانی در زمینه ارائه دوره های آموزشی و سمینارها و همچنین ارائه پشتیبانی در تمام امور مربوط به پیشرفت شخصی و حرفه ای فعالیت دارد.

دانشگاه های اتریش 5 دانشگاه های اتریش

سایر دانشگاه های اتریشی که در میان بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند عبارتند از دانشگاه یوهانس کپلر لینز، دانشگاه آلپن آدریا، دانشگاه کلاژنفورت و دانشگاه پاریس لدرون سالزبورگ.

دانشگاه های اتریش و هزینه تحصیل در آن ها

عموما تحصیل در دانشگاه های اتریش البته دانشگاه های دولتی و آلمانی زبان آن رایگان بوده و افراد بابت تحصیل خود در آن ها هیچ هزینه ای بابت شهریه پرداخت نمی کنند اما سالیانه هزینه ثبت نام در حدود 700 تا 1،000 یورو پرداخت می کنند. بنابراین تحصیل رایگان در اتریش که از جاذبه های دیگر این کشور است که دانشجویان بین المللی را به خود جلب نموده است. نکته مهم این است که دانشجویان باید بتوانند مدرک زبان آلمان در سطح A2 ارائه نمایند و می توانند در این کشور قبل از ورود به دانشگاه به صورت رایگان زبان آلمانی خود را تقویت نمایند. اما دانشگاه های انگلیسی زبان نیز در رشته های مختلف و با دریافت شهریه دانشجویان اروپایی و غیر اروپایی را می پذیرند. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا بسته به نوع رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر حدود 10 تا 20 و گاها تا 25 هزار یورو به صورت سالیانه برای شهریه تحصیلی هزینه پرداخت می کنند. دانشجویان باید بتوانند مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس 6.5 به این دانشگاه ها ارائه نمایند. البته برخی دوره های زبان انگلیسی نیز در برخی از دانشگاه های آن برگزار می گردد که افراد می توانند با مدرک زبان انگلیسی خیلی پایین تر و یا از طریق یک مصاحبه از طرف همان دانشگاه، پذیرش تحصیلی خود را دریافت کنند.

بورسیه تحصیلی در اتریش

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش 3 دانشگاه های اتریش

دانشگاه های اتریش و هزینه زندگی در اتریش

افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های اتریش را داشته باشند قطعا دوست دارند که از هزینه های زندگی در این کشور نیز مطلع گردند. لازم به ذکر است که هزینه های لازم برای یک زندگی نرمال و مناسب در کشور اتریش سالیانه خیلی متناسب تر و متعادل تر از برخی کشورهای اروپایی دیگر مانند سوئیس، سوئد، نروژ، دانمارک و… می باشد، این در حالی است که از نظر کیفیت زندگی نیز در بالاترین سطح ممکن از سایر کشورهای گران قرار دارد. این مطلب و نوشتار توسط موسسه مشاوره ای MIE به نگارش درآمده است و هرگونه کپی برداری از آن مجاز نمی باشد. در جدول زیر هزینه های برخی از اقلام مهم برای زندگی در کشور اتریش ذکر شده است.

 قیمت ها               مایحتاج زندگی 
12.00 یورو غذا در یک رستوران ارزان قیمت
50.00 یورو غذا در یک رستوران متوسط برای 2 نفر
2.12 یورو یک بطری آب 1 و نیم لیتری
1.09 یورو یک بطری شیر 1 لیتری
1.75 یورو 1 کیلو گرم برنج سفید
2.74 یورو تخم مرغ
10.87 یورو 1 کیلو گرم پنیرمحلی
16.79 یورو 1 کیلوگرم گوشت گاو
10.47 یورو 1 کیلو گرم گوشت مرغ
2.40 یورو بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی
4.00 یورو تعرفه تاکسی عادی
1،327.57 یورو اجاره آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر
1،026.74 یورو اجاره آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز شهر
4،813.92 یورو قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر
3،427.20 یورو قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش 1 دانشگاه های اتریش

زندگی در وین

دانشگاه های اتریش و مدارک مورد نیاز برای پذیرش

برای اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش مدارک خاصی لازم است. توجه داشته باشید که تعداد زیادی از متقاضیان از سراسر جهان برای تحصیل در دانشگاه هاى اتریش وجود دارد و ظرفیت دانشگاه ها بر اساس تاریخ درخواست و ثبت نام دانشگاه است. از این رو پذیرش تا حد زیادی بر اساس زمان ثبت درخواست ها صورت می گیرد. مدارک لازم باید توسط متقاضی تهیه شده و با شرایط مشروح زیر به دانشگاه و سفارت ارائه گردد که البته هر کدام از این مدارک در مراحل خاصی تهیه و ترجمه گردند زیرا تاریخ اعتبار برخی از این مدارک محدود می باشد و افراد باید این موضوع را در نظر داشته باشند، این مدارک به شرح ذیل می باشند.

 • شناسنامه متقاضی

 • پاسپورت متقاضی و همراهان او (در صورت فاقد اعتبار بودن پاسپورت، ارائه اصل آن به سفارت لازم می باشد.)

 • ارائه سند ازدواج یا طلاق

 • ارائه برگه اشتغال به تحصیل (در صورت دانشجو بودن شخص متقاضی)

 • ارائه مدارک تحصیلی دوره تحصیلی دبیرستان، دیپلم و پیش دانشگاهی و سایر مدارک دانشگاهی. لازم به ذکر است که حتی برای پذیرش در مقطع دکترا نیز به ترجمه ریز نمرات دوره دبیرستان نیاز هست.

 • ارائه نامه عدم منع تحصیل

 • ارائه مدرک زبان آلمانی برای تحصیل در دانشگاه های آلمانی و ارائه مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان

 • ارائه مدرک فوق دیپلم برای افرادی که مدرک لیسانس ناپیوسته داشته باشند.

ویزای دانشجویی اتریش

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش 4 دانشگاه های اتریش

دانشگاه های اتریش و شرایط کاریابی پس از تحصیل

از مهم ترین دلایل انتخاب دانشگاه های اتریش از جانب متقاضیان تحصیل در خارج از کشور، امکان کار و کاریابی پس از اتمام تحصیلات است. با توجه به اینکه کشور اتریش از بهترین، مرفه ترین و با کیفیت ترین کشورهای دنیا می باشد و دارای پایین ترین نرخ بیکاری در سطح دنیا است و به نیروی کار نیازمند، به دانشجویانی که از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل شده اند به مدت یک سال پس از اتمام تحصیلات فرصت کاریابی داده می شود. البته در ضمن تحصیل نیز به شخص دانشجو اجازه کار پاره وقت و به همراه نیز اجازه کار فول تایم یا تمام وقت، به شرط تایید وزارت کار اتریش داده می شود. دانشجویانی که در هنگام تحصیل بتوانند نامه کار تمام وقت و پیشنهاد شغلی از یک کارفرما دریافت نمایند می توانند اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل نمایند. پس در نتیجه دانشجویان هم می توانند در هنگام تحصیل و هم پس از فارغ التحصیلی به مدت یک سال فرصت کاریابی داشته باشند و اقامت کاری دریافت نمایند. در این صورت پس از حدود 3 الی 5 سال پرداخت مالیات اقامت دائم اتریش و در سال ششم نیز تابعیت و پاسپورت اتریش دریافت نمایند. لازم به ذکر است که بیکاری در این کشور زیر 5 درصد است که این رقم نشان دهنده پایین بودن نرخ بیکاری بوده و افراد از شرایط بسیار مطلوبی برای پیدا کردن کار برخوردار هستند. در نمودار زیر می توانید روند تغییرات نرخ بیکاری اتریش در سال های اخیر را مشاهده نمایید.

تحصیل پزشکی در اتریش 1 دانشگاه های اتریش

اقامت پس از تحصیل در اتریش
دانشگاه های اتریش و سخن پایانی

دانشگاه های اتریش و شرایط تحصیل در اتریش در این مقاله مورد تحلیل و ارزیابی علمی و دقیق قرار دادیم. با توجه به اینکه تحصیل در دانشگاه های اتریش به زبان آلمانی و رایگان بوده و با توجه به پایین بودن نرخ بیکاری آن و با توجه به کیفیت بالای زندگی و سطح بالای رفاه اجتماعی آن در سطح دنیا مورد تقاضای بسیار زیادی از افراد می باشد. شما عزیزان و متقاضیان همواره و همه روزه می توانید با موسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط تحصیل در دانشگاه های اتریش با کارشناسان و وکلای متخصص صحبت نموده و مشاوره تخصصی و رایگان به دست آورید. در بخش دیدگاه های سایت نیز می توانید با درج سوالات خود در سریع ترین زمان ممکن از کارشناسان ما پاسخ بگیرید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

24 پاسخ
 1. سعید گفته:

  با سلام
  ضمن تشکر از زحمات شما در موسسه
  من دارای ارشد فیزیک از دانشگاه سراسری هستم و در حدود ده سال در حال کار هستم خواستم ببینم امکان پذیرش دکتری با بورسیه برای من میسر است. زبان انگلیسی من هم خوب است ولی مدرک زبان ندارم. ممنون

  Rating: 5
  پاسخ
 2. ساغر گفته:

  سلام خسته نباشید
  اطلاعاتتون واقعا کامل و عالیه
  من یه سوال داشتم…
  من هنرجو رشته کامپیوتر در هنرستان نمونه دولتی هستم. امسال سال آخرمه. تا الان ریز نمراتم عالی بوده و پایین ۱۹ نبوده و معدلم هم این چند سال از ۱۹ و نیم به بالا بوده… میخواستم بپرسم که من میتونم برای ویزای تحصیلی اقدام کنم یا بخاطر اینکه تو هنرستان تحصیل کردم نمیشه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. در صورتی که شرایط مهاجرت را داشته باشید این امکان برایتان وجود خواهد داشت. با توجه به عدم اطلاع کافی از شرایط شما جهت کسب اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 3. رضا گفته:

  باسلام خدمتِ شما مشاورینِ عزیز.
  بنده تقریبا ۱۷سال و ۶ماه سِن دارم و در رشته ب علوم انسانی درحالِ تحصیل هستم در ایران و سالِ آخر را دارم میگذرانم و کنکوری هستم(کلاس دوازدهمی هستم).
  سال دهم و یازدهم را با معدل تقریبا ۱۷ به پایان رساندم.
  میخواستم بدونم شرایط تحصیل را در اتریش دارا هستم؟
  تکلیفِ سربازی چه میشود؟
  آیا در اتریش هم همانندِ دانمارک،فردِ تحصیل‌کننده مبتواند همراه با خود داشته باشد و آن همراه اجازه ی کار را دارد؟

  پاسخ
 4. panahialii464 گفته:

  با سلام ، همسر من دارای مدرک لیسانس رشته حسابداری و 35 ساله هست . آیا ایشون میتونن برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد اقدام کنند؟ و اینکه اگر ایشون بتونن ویزای تحصیلی بگیرن بنده هم حق اقامت میتونم داشته باشم ؟ (در واقع ما قصد مهاجرت داریم و دنبال یک راه نسبتا مناسب میگردیم و حدود 150 میلیونی هم میتونیم هزینه کنیم آیا راهی هست؟)

  پاسخ
 5. مجید احمدی گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید،بنده ۲۴ سال سن دارم و خانومم ۲۵ سال،من ترم اخر کارشناسی کنترل ابزار دقیق از گرایش الکترونیک هستم و خانومم فارغ التحصیل کارشناسی رشته شیمی گرایش نفت هستن،و یه بچه هم در راه دارم،و البته بنده فاقد پایان خدمت میباشم،خواستم بدونم بهترین راه و ارزانترین راه برای ما چی هستش؟؟؟ممنون از خدمات خوبتون

  پاسخ
 6. شبنم گفته:

  با عرض سلام.بنده 31 سال دارم و فارغ تحصیل رشته حقوق خصوصی از دانشگاه آزاد هستم. میخواستم برای مهاجرات به اتریش اقدام کنم. اما ویزایی کاری را به تحصیلی ترجیح میدم.آیا امکانش هست که در اتریش به عنوان مترجم مشغول به کار شوم.ضمنا در زمینه مقاله نویسی در حقوق بین الملل هم کار کردم. اما مدرک زبان ندارم.

  پاسخ
 7. پیمان گفته:

  سلام.میخواستم بدونم شرایط تحصیل آشپزی در اتریش وجود داره.با همون حالت تقریبا رایگان در اتریش.

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 8. maziar samiei گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید.من 26 سالمه و دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه سراسری هستم.سال قبل فارغ التحصیل شدم.و در دوراهی اشتغال به وکالت یا سردفتری در ایران و نیز مهاجرت به اتریش قرار گرفته ام . سوال من این است که آیا امکان اشتغال فارغ التحصیلان حقوق در کشور اتریش وجود دارد؟ آیا اخذ مدرک وکالت در ایران هیچ کارایی در اتریش خواهد داشت؟ از آنجا که دارای یک فرزند هستم بسیار علاقه مندم تا در یک کشور پیشرفته درس بخواند.خواهشمندم مرا راهنمایی بفرمایید . صمیمانه از لطف شما سپاسگزارم.

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام
   بله امکان ادامه تحصیل وجود دارد اما به مدرک زبان آلمانی نیاز است
   لطفا براس کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس بگیرید

   پاسخ
 9. مشاور حقوقی گفته:

  با سلام و خسته نباشی خدمت استاد عزیز آقای ملک پور بنده ۳۱ ساله دارای مدرک کاردانی انیمیشن(۹۱) و کارشناسی انصرافی تدوین (۹۳) می باشم حدود ۶ سال سابقه کار در زمینه فیلم مستند و داستانی به عنوان دستیار کارگردان ساخت یک مستند پخش شده از شبکه ۲ ساخت چند فیلم کوتاه سطح زبان انگلیسی در حد متوسط بدون مدرک زبان در حال حاضر در شرکت #۷۸۰* در زمینه انیمیشن فعالیت دارم همسرم ۲۸ ساله دارای لیسانس زبان ایتالیایی از دانشگاه تهران(۹۰) سابقه حدود ۵ سال مترجمی زبان انگلیسی ۲سال سابقه تور لیدر در حال گذراندن دورهای طراحی لباس در جهاد دانشگاهی هردو تصمیم به ادامه تحصیل در زمینه کاری خود (فیلمسازی و انیمیشن- طراحی لباس، فشن) را داریم. البته از نظر مالی دارای محدودیتهایی هستم. ۱- چگونه می توانیم بورسیه تحصیلی در زمینه هنر دریافت کنیم؟ ۲- از آن جایی که تحصیل اولویت اصلی مان است و مهاجرت و اقامت هدف دوم از چه راه دیگری می توان این کار انجام داد؟ ۳- لطفا در مورد دانشگاههای هنر کشور اتریش بیشتر توضیح دهید زیرا در زمینه فیلم سازی و فشن اطلاعات بسیار محدود است. ۴- لطفا نظرتون رو در مورد کشورهایی نظیر گرجستان، ترکیه، آذربایجان و … که جز اتحادیه اروپا نمی باشند را بفرمایید که ایا شرایط دریافت پذیرش تحصیلی در آن راحت نیست و اینکه ایا با درس خواندن در آنها می توان برای مقاطع بالاتر از کشورهایی اروپایی راحت پذیرش گرفت؟ بسیار سپاسگزارم از شما مسعود ساعتساز

  پاسخ
 10. سلطانی گفته:

  هزاران سلام و درود خدمت دکتر ملک پور و ذوق ادبی ایشون نسبت به موسیقی های سنتی و اصیل ایرانی . بنده جوانی ۱۷ ساله هستم که در سال سوم دبیرستان در رشته ریاضی مشغول به تحصیل هستم . اینجانب شوق زیادی برای ادامه تحصیل در اروپا دارم . نه برای تفریح و … بلکه فقط سودای پیشرفت در زندگی خود را دارم . در توضیحات سایت خوبتان به تحصیل رایگان در اتریش برخوردم ولی مطالب نتوانست تا به صورت کامل مرا در رابطه با افکارم ارضا کند . خواستم بدانم که تحصیل رایگان یعنی چه ؟ و کل مبالغ زندگی دانشجویی در آن کشور چقدر است ؟ بسیار بسیار ممنون از شما و همکاران فهیمتان./

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   بسته به نوع رشته ی شما و اینکه در دانشگاه خصوصی یا دولتی مشغول به تحصیل گردید هزینه ها تغییر خواهد کرد . هزینه ی زندگی برای هر فرد نیز کاملا متفاوت است و بستگی به خود شخص دارد . شما میتوانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر و شرایط دریافت پذیرش در دانشگاه های کشور اتریش با دفتر مرکزی یا سایر دفاتر همکار در ایران تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 11. minoo Touhidi گفته:

  سلام ضمن تشکر از شما یک خانواده ۴ نفری هستیم فرزندانم پسر ۱۲ ساله و دختر ۲۳ ساله لیسانس مدیریت بیمه هست خودم مسلط به زبان انگلیسی هستم ایا میتوانین به اتریش جهت ادامه تحصیل فرزندان و زندگی مهاجرت کنیم باتشکر

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   آیا قصد این را دارید که خود شما وارد کشور اتریش شوید یا فرزندانتان ؟ اگر خود شما اقدام نمایید میتوان در آینده برای فرزندان شما اقدام کرد ولی برای فرزندان شرایط کاملا باید بررسی گردد و ممکن است که فرزند شما به تنهایی بتواند وارد کشور اتریش شود . شما میتوانید با دفاتر ما تماس حاصل نمایید تا بتوانیم شما را بهتر راهنمایی نماییم .

   پاسخ
 12. bahar گفته:

  درود خدمت جناب ملک پور عزیز
  امید که سلامت و تندرست باشید و با سپاس از فایلهای صوتی و ویدئوهایی که سرشار از حس خوب و انرزیهای مثبت است .دکتر عزیز ، من در خصوص خوابگاه نیز در اتریش سوالاتی از محضرتان دارم
  در مورد چگونگی خوابگاهها توضیحاتی قبلا داده اید، اما سوال من در مورد امکان استفاده از خوابگاه متاهلی است، آیا همچین امکاناتی موجود می باشد؟با توجه به اینکه فرمودین همراه چند ماه بعد از ورود متقاضی وارد اتریش میشود آیا از همان ابتدا باید برای خوابگاه متاهلی لقدام نمود ( البته در صورت موجود بودن)-آیا هزینه خوابگاه باصرفه تز از اجاره آپارتمان یا سوئیت است؟ آیا برای دانشجویانی که چند سال قصد تحصیل دارند امکان خرید سوییت یا آپارتمان است ؟ آیا با هزینه حدود چهل پنجاه میلیون تومان میتوان در آنجا سوییت خریداری کرد؟

  جناب دکتر عزیز سوال دیگر من در خصوص اجازه کار محصل و همراه است- دانشجو تا چند وقت اجازه کار در اتریش ندارئ؟ آیا همراه اجازه کار دارد؟
  و اگر لطف بفرمایید در خصوص مدارک فنی و حرفه ای که در ایران اخذ شده: آیا این مدارک در آنجا برای پیدا کردن کار معتبر میباشند؟ در صورت داشتن اعتبار آیا بهتر است در ایران ترجمه شوند؟مدارکی از قبیل مدارک آرایشگری، آشپزی مربی شنا و……
  سپاس از شما
  سپاس از شما -پاینده باشید

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 13. bahar گفته:

  جناب دکتر ملک پور عزیز و بزرگوار درود
  من قبلا افتخار صحبت با شما را داشتم و از انرژیهای خوب و راهنماییهای دلسوزانه شمه همیشه بهره بردم و میبرم ، سوالی که در اینجا میخواستم از خدمتتان بپرسم در مورد رشته هایی که مجاز به خواندن در اتریش میباشیم هست ، با توجه به مقاله های ارائه شده در سایت که الحق حق مطلب را هم ادا کرده اند ، سوال من این است که آیا من با توجه به اینکه لیسانسم ریاضی است و مایل به ادامه تحصیل در رشته دیگری میباشم آیا میتوان آنجا از لیسانس شروع به تحصیل کنم؟آیا گپ تحصیلی مهم است؟آیا محدودیت سنی برای شروع از مقطع لیسانس وجود ندارد؟ آیا محدودیت در انتخاب رشته وجود ندارد؟
  باز هم سپاس سپاس سپاس از تمام مهری که به ما ارزانی میدارید
  پاینده باشید

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 14. شیوا گفته:

  با سلام خدمت شما
  من و همسرم قصد مهاجرت به اتریش را داریم .
  در حال حاضر من ۳۱ سال دارم ومدرک کارشناسی مدیریت بازرگانی و ارشد بازرگانی بین المللی را در ایران دارم همسرم نیز ۸۵ واحد از دروس کارشناسی نرم افزار را پاس کرده و ۳ ترم به پایان تحصیلاتش مانده .
  در حال حاظر هر دو در حد خوب ولی نه عالی به زبان انگلیسی مسلط هستیم اما از زبان آلمانی هیچ تجربه ای نداریم .
  با توجه به شرایط پیش رو پیشنهاد شما برای تحصیل و اقامت چیست ؟
  ضمنا شرایط لازم برای اقدام دانشجویی به جه صورت و چه دوره زمانی ای میباشد .
  سوال بعدیم اینه که در اقدام از سمت من که خانم هستم صورت بگیره بهتر هست یا همسرم ؟
  و در اخر تحصیلات زبانمان در ایران انجام شود معتبرتر است یا در مقصد .
  با تشکر فراوان از شما

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
Rating: 5