دانشگاه ملبورن

دانشگاه ملبورن

دانشگاه ملبورن در سال 2018 جهت پذیرش چه شرایطی دارد؟ آیا تمایل دارید در ارتباط با دانشگاه ملبورن اطلاعات اخذ نمایید؟ آیا سطح علمی و رنکینگ دانشگاه ملبورن را می دانید؟ آیا مقاطع ارائه شونده در دانشگاه ملبورن را می شناسید؟ آیا دانشگاه ملبورن کمکی به جذب دانشجویان خارجی می نماید؟ تسهیلات دانشگاه ملبورن برای متقاضیان چیست؟ آیا برای ورود به دانشگاه ملبورن مدرک زبان مورد نیاز است؟ هزینه های تحصیل در دانشگاه ملبورن چقدر است؟ در صورتی که شما عزیزان تمایل به کسب اطلاعات درباره دانشگاه ملبورن دارید می توانید برای یافتن پاسخ سوالات خود در ارتباط با دانشگاه ملبورن با این مقاله همراه بوده و پاسخ سوالات خود را جویا شوید. در این مقاله تلاش شده است به برخی از سوالات مهم و کلیدی شما عزیزان درباره دانشگاه ملبورن پرداخته شود و اطلاعات مناسبی در این باب در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

دانشگاه ملبورن استرالیا از برترین دانشگاه های استرالیا است که رتبه ۴۲ در جهان را در سال ۲۰۱۵ به دست آورد. دانشگاه ملبورن استرالیا دومین دانشگاه قدیمی در استرالیا می باشد که در سال ۱۸۵۳ تاسیس شده است. چنانچه می خواهید در استرالیا تحصیل نمایید دانشگاه ملبورن در استرالیا می تواند گزینه مناسبی برای افرادی که سطح علمی دانشگاه برای آن ها از اهمیت برخوردار است، باشد.

دانشگاه ملبورن استرالیا در جایگاه دومین دانشگاه برتر استرالیا و چهل و دومین دانشگاه برتر جهان قرار دارد که  جزء بهترین دانشگاه ها در جهان و همچنین در  کشور استرالیا محسوب می شود. این دانشگاه در سال ۱۸۵۳در ایالت ویکتوریا تاسیس شده است. این دانشگاه برترین و مستعد ترین دانشجویان را از سراسر جهان  می پذیرد و سعی دارد که همواره جزو دانشگاه های برتر جهان بدرخشد. همچنان که طبق آمارها دانشگاه ملبورن استرالیا در اکثر رشته ها جزء ۵۰ دانشگاه برتر جهان محاسبه شده است .

سیستم آموزشی دانشگاه  ملبورن استرالیا با سیستم های دانشگاه های برتر آمریکا، اروپا و آسیا هماهنگ می باشد که شامل سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است .

مقطع کارشناسی: این دوره در دانشگاه ملبورن استرالیا سه ساله می باشد که دانشجویانی که از مقطع دبیرستان وارد می شوند می توانند در رشته های مورد نظر خود طی سه سال در این دانشگاه در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شوند که در این مقطع دانشجویان تخصص و مهارت لازم را در رشته ی تحصیلی خود کسب می نمایند. علاوه بر سه سال تحصیلی دوره ی یک ساله ای در برخی رشته ها وجود دارد که افراد می توانند تئوری و عمل را همزمان باهم بیاموزند و دانشجو را قادر می سازد که در رشته ی خود به طور حرفه ای و عملی دانش خود را افزایش دهد.  رشته هایی که این دوره ی یکساله در آن ها وجود دارد عبارت اند از کشاورزی، هنر، هنرهای زیبا، موسیقی، بازرگانی، زیست پزشکی و بیومدیکال .

در این دانشگاه در مقطع کارشناسی نزدیک ۱۰۰ رشته تحصیلی وجود دارد که دانشجویان می توانند با توجه به علایق و استعداد های خود این رشته ها را انتخاب کرده و در آن تحصیل نمایند.

 

مدارک مورد نیاز برای  پذیرش در دانشگاه ملبورن در مقطع کارشناسی عبارتند از:

 • مدارکی مبنی بر تایید تحصیلی از دوره دبیرستان استرالیا و یا معادل آن
 • تکمیل کردن پیش نیازها و نمرات و امتیازات مورد نیاز هر درس و امتحانات مربوط به آن
 • معدل بالای ۷۰% و یا معادل آن
 • مدرک زبان (مدرک زبان مورد نیاز دوره کارشناسی آیلتس ۷ و تافل ۹۴ می باشد که ظرف ۲۴ ماه پس از در خواست باید ارائه شود)

 

افرادی که به حداقل امتیاز زبان مورد نیاز نمی رسند دوره های زبان در استرالیا وجود دارد که می توانند به عنوان بخشی از تحصیل در این دوره ها زبان خود را بهبود بخشند. البته امتیازاتی که ذکر می شود نمره های مورد نیاز برای زبان این دانشگاه است و ممکن است امتیازات زبان برای سفارت متفاوت باشد .

کارشناسی ارشد: این مقطع دو ساله می باشد که بیشتر جنبه تحقیقاتی و تحلیلی دارد که در این مقطع دانشجویان در رشته تحصیلی خود تخصص می گیرند. لازمه ورود به این مقطع این است که شخص دوره  لیسانس استرالیا و یا معادل آن را گذرانده باشد و همچنین برای پذیرش در این مقطع بسته به سابقه تحصیلی و رشته های تحصیلی فرد، دانشگاه پذیرش را اعطا می کند .

دکتری: این دوره در این دانشگاه بین ۳ تا ۶ سال طول می کشد. که در این مقطع دانشجویان در رشته ی مورد نظر به تحقیق زیر نظر استاد مربوطه می پردازند از شرایط پذیرش در این مقطع گذراندن ۴ سال دوره لیسانس در رشته مرتبط با معدل بالای ۷۵% یا معادل آن، پایان نامه و مدرک زبان می باشد.

مدارک زبان مورد نیاز در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری :

آیلتس = ۷  امتحان آکادمیک

۶۰۰     Paper based =

تافل

۹۴   Internet based =

 

هزینه های تحصیل دانشگاه ملبورن استرالیا

هزینه های تحصیل در دانشگاه ملبورن استرالیا برای افرادی که قصد تحصیل در استرالیا و یا این دانشگاه را دارند از اهمیت بالایی برخوردار است.  یکی از مواردی که جزء هزینه ها محسوب می شود شهریه دانشگاه است. شهریه این دانشگاه بستگی به رشته ی تحصیلی فرد دارد که می تواند برای هر رشته متفاوت باشد. در مقطع کارشناسی شهریه های تحصیلی بسته به هر رشته تحصیلی بین ۲۰٫۰۰۰ دلار دررشته هنر تا ۸۴٫۰۰۰ دلار در رشته پزشکی متغیر می باشد. البته لازم نیست که کل مبلغ شهریه در زمان ثبت نام پرداخت گردد بلکه می تواند در فواصل زمانی معین مبلغ شهریه پرداخت گردد و هزینه های زندگی بدون در نظر گرفتن شهریه دانشگاه در استرالیا به طور تقریبی حدود ۱۶۰۰۰ تا ۲۰٫۰۰۰ دلار می باشد. در مقطع کارشناسی ارشد با توجه به رشته ی تحصیلی بین ۱۷٫۰۰۰ تا  ۴۰٫۰۰۰٫ دلار متغیر است.

 

تسهیلات دانشگاه ملبورن

دانشگاه ملبورن استرالیا بورس هایی را برای هر رشته تحصیلی در نظر گرفته است که هر دانشجو با توجه به رشته ی خود می تواند برای تامین بخشی از این هزینه ها از این بورس ها استفاده نماید. همینطور دانشگاه ملبورن به دانشجویانی که با مشکلات مالی روبرو می شوند با دادن وام های بدون بهره و از طریق کمک های مالی دانشجویی از دانشجویان حمایت می کند .

در مورد محل اقامت دانشجویان نیز کالج های مسکونی، آپارتمان های دانشجویی، آپارتمان های اشتراکی و اجاره های خصوصی نیز وجود دارد که دانشجویان می توانند در این مکان ها اقامت نمایند.

دانشگاه ملبورن در کنار تحصیل و تحقیق امکانات رفاهی و سرگرمی نیز برای دانشجویان خود فراهم کرده است که از جمله ی آن ها  می توان به امکانات لازم ورزشی و برگزاری مسابقات ورزشی توسط دانشگاه اشاره نمود .

با توجه به  آنچه بیان شد دانشگاه ملبورن استرالیا از دانشگاه های مطرح در سطح جهان می باشد، همچنین این دانشگاه استرالیا رتبه دوم در استرالیا را نیز داراست. این دانشگاه در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری پذیرش می گیرد که در همه مقاطع مدرک زبان و سابقه ی تحصیلی خوب از جمله مهم ترین فاکتورها برای پذیرش در دانشگاه ملبورن استرالیا است. به طور کلی در این مقاله تلاش شد درباره دانشگاه ملبورن، شرایط دانشگاه ملبورن، هزینه های این دانشگاه و سایر موارد اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار داده شود. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه ملبورن با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان کارشناسان و وکلای این موسسه بهره مند شوید. اطلاعات صحیح و کامل در باب دانشگاه ملبورن شما را برای اخذ تصمیم قطعی برای تحصیل در استرالیا و مهاجرت به استرالیا راهنمایی نموده و مسیر پیشرفت را برای شما عزیزان هموار می نماید.

4 پاسخ
 1. امیر حسین امیری گفته:

  سلام خسته نباشید،برای افزایش شانس بورس تکمیلی معماری از این دانشگاه چه کار های رو باید انجام بدم برای مقطع کارشناسی ارشد ویا از چه راهای میشه بورس رو گرفت؟

  پاسخ
  • pejman taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما. دوست گرامی تحصیل رایگان و یا کم هزینه حداقل در صورت اخذ مدرک IELTS بالای 7 و معدل بالای 19 می باشد که ممکن است بتوانید جهت تحصیل و استفاده از شرایط بورسیه اقدام نمایید. از این رو در حال حاضر اخذ بورسیه تحصیلی از ابتدا بسیار دشوار است بنابراین راه اخذ بورسیه برای شما این است که به طور عادی وارد دانشگاه مورد نظر شوید و پس از یک ترم تحصیل عالی و کسب معدل بسیار بالا درخواست وام، کمک هزینه یا بورسیه نمایید. البته شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 2. مریم گفته:

  سلام و خسته نباشید.هزینه تصیل و زندگی در استرالیا چقدر هست؟ و اینکه هزینه تحصیل و خوابگاه برای دانشگاه ملبورن چقدر میشه؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.