دانشگاه صنعتی درسدن

دانشگاه صنعتی درسدن

دانشگاه صنعتی درسدن و شرایط اخذ پذیرش فوری از دانشگاه صنعتی درسدن ۲۰۱۸ و تحصیل در آلمان چگونه است ، آنچه علاوه بر هزینه‌های پایین زندگی در درسدن نسبت به شهرهای بخش غربی آلمان، توجه بسیاری از دانشجویان را به تحصیل در دانشگاه این شهر جلب کرده است، تحصیل رایگان در دانشگاه صنعتی درسدن است. و امکان تحصیل در دانشگاه صنعتی درسدن بهمراه بورسیه تحصیلی میباشد .

تنها پرداختی دانشجویان به دانشگاه مبلغی در حدود ۱۶۰ یورو (ترم تابستانی ۲۰۰۹) می‌باشد که شامل خدمات دانشجویی و استفاده از امکانات حمل و نقل عمومی در شهر محل تحصیل و شهرهای مجاور می‌شود.

دانشجویان در دانشگاه صنعتی درسدن

در ترم زمستانی ۲۰۰۸/۰۹، بیش از ۳۵ هزار دانشجو در دانشگاه صنعتی درسدن مشغول به تحصیل بوده‌اند. بیش از سه هزار نفر از این تعداد را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند.

ماریون هله‌من، رییس بخش بین‌الملل دانشگاه صنعتی درسدن، در همین ارتباط به دویچه وله گفت، در حال حاضر ۳۳ دانشجویی ایرانی نیز در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه از لحاظ تنوع در ارائه رشته‌های تحصیلی یکی از دانشگاه‌های تراز اول در آلمان به حساب می‌آید.

دانشکده‌ها و رشته‌های تحصیلی

زمینه‌های تحصیلی و آموزشی در دانشگاه صنعتی درسدن را می‌توان به چهار بخش تقسیم کرد که هریک چندین دانشکده را در بر می‌گیرند. بخش علوم طبیعی که دانشکده ریاضیات و سایر علوم طبیعی به علاوه رشته‌ روان‌شناسی را شامل می‌شود،
بخش علوم انسانی و اجتماعی با دانشکده‌های فلسفه، زبان وادبیات، علوم تربیتی، حقوق و اقتصاد و بخش علوم فنی و مهندسی با دانشکده‌های نظیر کامپیوتر، برق و الکترونیک، مهندسی مکانیک و مهندسی عمران. به مجموع این دانشکده‌ها و رشته‌های نام برده، دانشکده پزشکی را نیز باید اضافه کرد.

 

در این مقاله سعی داشتیم دانشگاه صنعتی درسدن را به شما عزیزان معرفی نماییم  و در صورتی که تمایل دارید از اخرین قوانین مهاجرت تحصیلی و تحصیل در آلمان و همچنین شرایط  کار ضمن تحصیل در کشور آلمان مطلع شوید میتوانید در ساعات اداری با موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس گرفته و از مشاوره رایگان در زمینه شرایط تحصیل آلمان و همچنین شرایط کار ضمن تحصیل در کشور آلمان بهرمند شوید و این امکان هم برای شما وجود دارد که از طریق لینک ذیل وارد سایت حقوقی ملک پور شوید و از اخرین شرایط اخذ کار ضمن تحصیل در کشور آلمان مطلع شوید.

 

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ