دانشگاه سیدنی

دانشگاه سیدنی

دانشگاه سیدنی در سال 2018 جهت پذیرش دانشجویان خارجی چه شرایطی دارد؟ آیا تمایل دارید در ارتباط با دانشگاه سیدنی اطلاعات اخذ نمایید؟ آیا تمایل دارید در ارتباط با دانشگاه سیدنی اطلاعات اخذ نمایید؟ آیا مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل در استرالیا امکان پذیر است؟ برای تحصیل در دانشگاه سیدنی استرالیا چه شرایطی لازم است؟ آیا سطح علمی و رنکینگ دانشگاه سیدنی را می دانید؟ آیا مقاطع موجود در دانشگاه سیدنی را می شناسید؟ آیا دانشگاه سیدنی کمکی به جذب دانشجویان خارجی می نماید؟ آیا برای ورود به دانشگاه سیدنی مدرک زبان مورد نیاز است؟ هزینه های تحصیل در دانشگاه سیدنی چقدر است؟ رشته های موجود در دانشگاه سیدنی چیست؟ در صورتی که شما عزیزان تمایل به کسب اطلاعات درباره دانشگاه سیدنی دارید می توانید برای یافتن پاسخ سوالات خود در ارتباط با دانشگاه سیدنی با این مقاله همراه بوده و پاسخ سوالات خود را جویا شوید. در این مقاله تلاش شده است به برخی از سوالات مهم و کلیدی شما عزیزان درباره دانشگاه سیدنی پرداخته شود و اطلاعات مناسبی در این باب در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

تحصیل در این دانشگاه می تواند برای کسانی که می خواهند در یکی از زیباترین و برترین دانشگاه های جهان تحصیل نمایند انتخاب مناسبی باشد. در واقع کسی که در این دانشگاه تحصیل می نماید در دانشگاهی تحصیل نموده که رتبه ی سوم در بین دانشگاه های استرالیا و رتبه ۴۶  را در بین دانشگاه های برتر دنیا  دارد. این دانشگاه از قدیمی ترین دانشگاه های استرالیا است که در سال ۱۸۵۰ تاسیس شده است. در واقع دانشگاه سیدنی در شهر سیدنی اولین دانشگاهی است که در استرالیا تاسیس شده است که به دلیل انواع رشته ها و گرایش ها با سطح علمی بالا دانشجویان زیادی را از سراسر جهان به خود جذب ساخته است.

این دانشگاه در شهر سیدنی استرالیا بدون اغراق یکی از زیباترین دانشگاه های جهان است که این مطلوب در کنار سطح علمی بالای این دانشگاه  دانشجویان بسیاری را از  سراسر جهان به خود مجذوب می کند . این دانشگاه در بین ۵۰ دانشگاه برتر دنیا قراردارد . این دانشگاه رتبه سوم را در بین دانشگاه های استرالیا و رتبه ۴۶ را در بین دانشگاه های برتر دنیا کسب نموده است. دانشگاه سیدنی استرالیا اولین دانشگاهی است که در سال ۱۸۵۰ تاسیس شده است .

دانشگاه سیدنی استرالیا در تمام مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد. در دوره ی کارشناسی انواع رشته ها در دانشگاه سیدنی وجود دارد از مدیریت و مهندسی تا رشته های حقوق، تجارت و پزشکی در این دانشگاه تدریس می شود.

رشته های موجود در دانشگاه سیدنی برای تحصیل در استرالیا عبارت است از:

پزشکی، مهندسی، مدیریت، حقوق، کشاورزی، هنر، بازرگانی، کامپیوتر، اقتصاد ، علوم تغذیه، پرستاری، موسیقی، داروسازی، علوم سیاسی، دامپزشکی، جامعه شناسی، تاریخ، زبان، سینما، فلسفه، شیمی، بیو شیمی، کامپیوتر، جغرافیا، ریاضی، فیزیک، روان شناسی، میکروبیولوژی، ژنتیک، ادبیات، مطالعات منطقه ای و بیو انفرماتیک

دانشجویان می توانند در هریک از مقاطع تحصیلی اقدام نمایند .

برای تحصیل در مقطع کارشناسی مدرک زبان آیلتس ۶.۵ و در برخی رشته ها مانند پزشکی و اقتصاد نیز آیلتس ۷ مورد نیاز است، همچنین باید دوره ۱۲ ساله دبیرستان را نیز به پایان رسانده باشند. از سال ۲۰۱۹ طبق اعلام دانشگاه در برخی رشته ها مانند مهندسی، پزشکی وآی تی دانشجویان به  یک مدرک ریاضی مقطع دبیرستان به نام NSW نیاز خواهند داشت که البنه همانطور که گفته شد این مورد از سال ۲۰۱۹ اعمال می شود. هزینه تحصیل در این دوره نیز در هر سال حدود  ۴۲۰۰۰ دلار می باشد .

لازم است گفته شود که برای ورود به مقطع کارشناسی دانشگاه سیدنی استرالیا امتحاناتی مخصوص هر کشور وجود دارد که دانشگاه آنها را ذکر کرده است و از آنجا که کشور ایران جزء آنها نیست دانشجویان نمی توانند از طریق عادی وارد دانشگاه سیدنی شوند، برای کسانی که شرایط پذیرش دانشگاه را ندارند، دوره هایی وجود دارد که از طریق این دوره ها بتوانند وارد دانشگاه سیدنی شوند. برای کسانی که واجد شرایط پذیرش دانشگاه سیدنی نمی باشند، دوره های foundation وجود دارد. این دوره دانشجویان را برای مدرک USFP آماده می سازد که اکثر دانشجویان این دوره برای دانشگاه سیدنی پذیرفته می شوند. این دوره سه بخش  دارد که دانشجویان می توانند هر یک را که بخواهند انتخاب نمایند اما هر سه دوره حدود ۴۰ هفته زمان لازم خواهد داشت و یکی از مدارک لازم برای این دوره ها آیلتس ۵ تا ۶ می باشد. دوره استاندارد آیلتس ۵.۵ دوره فشرده آیلتس ۶ و دوره extended که گسترده تر از دوره های قبلی است و بیشتر از ۴۰ هفته زمان خواهد برد که نیازمند آیلتس ۵ می باشد .

متقاضی در مقطع کارشناسی ارشد برای اقدام در اکثر رشته های تحصیلی مانند روان شناسی نیازمند این است که شخص مقطع کارشناسی را به اتمام رسانده باشد. از جمله مواردی که برای مقطع کارشناسی ارشد مورد نیاز است کسب حداقل نمره از مقطع قبلی یعنی مقطع کارشناسی است .در برخی رشته ها نیز فرد می بایست تجربه کافی را داشته باشد برای مثال کسی که می خواهد در رشته ی مدیریت کسب و کار در مقطع کارشناسی ارشد پذیرفته شود باید حداقل ۳ سال تجربه کاری مدیریتی داشته باشد .نمونه  کار یکی دیگر از مواردی است ک برای مقطع کارشناسی ارشد در برخی رشته ها در دانشگاه سیدنی مورد نیاز می باشد، برای مثال کسی که در رشته معماری تحصیل نموده است و می خواهد برای مقطع کارشناسی ارشد معماری شرکت نماید باید نمونه کار به دانشگاه سیدنی ارائه نماید .مدرک زبان آیلتس ۶.۵ نیز برای این مقطع برای دانشگاه سیدنی مورد نیاز می باشد، البته تاقل نیز مورد قبول است .

 

مقطع دکتری :

برای اقدام در مقطع دکتری، دانشجو باید مقطع کارشناسی ارشد خود را به اتمام رسانده باشد و دارای پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد باشد. همچنین باید استاد راهنما و ناظر خود را برای تحصیل در مقطع دکتری مشخص نموده باشد و موضوع تحقیق خود را ارائه نماید. مدارک زبان در برخی رشته ها مانند حقوق، پرستاری، موسیقی باید آیلتس ۷ و در برخی رشته های دیگر نیز آیلتس ۶.۵ کفایت می کند.

همانطور که قبلا گفته شد هزینه این دانشگاه تقریبا ۴۰ هزار دلار در سال می باشد البته این دانشگاه به دانشجویان بورس نیز می دهد که دانشجویانی که بورس به آنها داده می شود، شهریه دانشگاه، کمک آموزشی و مبلغی به عنوان مقرری هزینه های آن ها را پوشش می دهد. مبلغ ۵۰۰۰ دلار در ابتدای تحصیل به دانشجو داده می شود که برای محل اقامت و هزینه های اولیه دانشجو مناسب است. مستمری دانشجو نیز به عنوان کمک هزینه زندگی هر دو هفته یک بار به حساب بانکی دانشجو واریز می شود .

این دانشگاه به دانشجویانی که تازه وارد کشور استرالیا می شوند یک محل اقامتی می دهد که در این مدت بتوانند مکان مناسب زندگی خود را پیدا نمایند.

در مجموع دانشگاه سیدنی استرالیا  یکی از مناسب ترین دانشگاه ها در سطح بین المللی است که دانشجویانی که می خواهند در استرالیا تحصیل نمایند می توانند تحصیل در این دانشگاه را انتخاب نمایند. این دانشگاه علی رغم هزینه تحصیل بالایی که دارد می تواند به دانشجویان خود بورس هایی را اعطا نماید که تمامی هزینه های تحصیلی دانشجو را تامین نماید. به طور کلی در این مقاله تلاش شد درباره دانشگاه سیدنی، شرایط دانشگاه سیدنی، هزینه های دانشگاه سیدنی و سایر موارد اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار داده شود. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه سیدنی با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان کارشناسان و وکلای این موسسه بهره مند شوید. اطلاعات صحیح و کامل در باب دانشگاه سیدنی شما را برای اخذ تصمیم قطعی برای تحصیل در استرالیا و مهاجرت به استرالیا راهنمایی نموده و مسیر پیشرفت را برای شما عزیزان هموار می نماید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ