دانشگاه سلطنتی سوئد (KTH)

دانشگاه سلطنتی سوئد (KTH)

دانشگاه سلطنتی سوئد (KTH)  و شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه سلطنتی سوئد 2018 (KTH)  ، مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش از دانشگاه سلطنتی سوئد (KTH)  ، شرایط تحصیل در دانشگاه سلطنتی سوئد (KTH)  ، هزینه های تحصیل در دانشگاه سلطنتی سوئد (KTH)  ، آیا علاقمند به ادامه تحصیل در سوئد هستید؟ آیا دانشگاههای برتر کشور سوئد را میشناسید؟ تا به حال درباره دانشگاه سلطنتی سوئد (KTH) شنیده اید؟ آیا رتبه جهانی این دانشگاه سوئد ی را میدانید؟ آیا از فرصت های آموزشی و تحقیقاتی ویژه دانشگاه سلطنتی سوئد (KTH) اطلاع دارید؟ آیا میدانید چه رشته هایی در دانشگاه سلطنتی سوئد (KTH) تدریس میشود؟

بسیاری از کسانیکه قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور را دارند برای انتخاب دانشگاه مورد نظر خود الویت های مختلفی دارند. اما آنچه که از نظر همه ما شاید مورد تایید باشد. انتخاب دانشگاهی با رتبه جهانی قابل توجه در رشته مورد نظر و همچنین کشوری با رفاه اجتماعی و امنیت بالا است. ما در این مقاله که به همت مشاوران موسسه حقوقی بین المللی ملک پور تهیه و تنظیم شده است به سوالات مطرح شده پاسخ دهیم که در این راستا سعی داریم یکی از بهترین دانشگاههای سوئد را  به شما معرفی کنیم. ما در اینجا به بررسی دانشگاه سلطنتی سوئد (KTH) یکی از ۱۸ دانشگاه فنی برتر دنیا  و یکی از ده دانشگاه برتر اروپا میپردازیم.

دانشگاه سلطنتی سوئد (KTH)بزرگترین و معتبرترین دانشگاه فنی کشور سوئد است که در سال ۱۸۲۷ تاسیس شده است. این دانشگاه در شهر استکهلم، پایتخت کشور سوئد قرار دارد که با دریا و فضای سبز وسیعی احاطه شده است. استکهلم از نظررفاه اجتماعی ، فرهنگ، کسب و کار وحمل ونقل عمومی شرایط بسیار خوبی دارد.  KTH  پردیس در نزدیکی مرکز شهر و در مجاورت یک پارک بزرگ ملی واقع شده است.

شهرت دانشگاه KTH بخاطر سابقه ای است که در ارائه ایده های پیشگام  و نوآوری دارد. ا KTH همچنین با ارائه طیف وسیعی از گزینه های مطالعاتی برای دانشجویان بین المللی در پی آموزش علم و فن آوری در سطح بین المللی است.در KTH شرایط پذیرش به دلیل محدودیت در تعداد انتخاب شدگان در هر رشته بسیار رقابتی است.

دانشگاه KTH یکی از دانشگاههای محبوب بین دانشجویان سوئدی و غیرسوئدی است و در حال حاضر نزدیک به ۱۰۰ ملیت ، جامعه دانشجویی این دانشگاه را تشکیل میدهد. KTH  رتبه ۱۸ را در بین دانشگاههای فنی برتر دنیا دارد و همچنین جزء ۱۰ دانشگاه برتر اروپا نیز به حساب می آید.

هزینه تحصیل در دانشگاههای سوئد بسته به نوع رشته و مقطع تحصیلی به استثنای دوره دکترا از ۸۰۰۰ یورو تا  ۱۴۰۰۰ یورو می باشد.

دوره های کارشناسی

KTH  برنامه دوره های کارشناسی خود را بر مبنای شناخت نیازهای عظیم جامعه به راه حل های فناوری اطلاعات و ارتباطات و همچنین آماده سازی نسل جدیدی از متخصصان ماهر در این زمینه تعریف میکند. یکی از امتیازات دوره کارشناسی در KTH پیشرفت های سریع، همراه با طیف وسیع و روزافزونی از برنامه های کاربردی، ایجاد فرصت های هیجان انگیز برای دانش آموزان در راستای بکارگیری دانش در حرفه های بین المللی و آموزش عالی است.

KTH  همچنین فرصت هایی را برای دانش جویانش فراهم میکند تا بتوانند به منظور بهبود رزومه کاری خود در خارج از کشور سوئد تحصیل کنند و از آن به عنوان یک فرصت منحصر به فرد یاد میکند.از اینروست که یک سوم از فارغ التحصیلان KTH بخشی از مطالعات خود را در خارج از کشور سوئد انجام داده اند.

دانشگاه KTH در دوره های کارشناسی خود با دانشگاههای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات قرارداد همکاری منعقد نموده و طی آن دانشجویانی که زبان درسیشان انگلیسی است  این دوره را می توانند در دانگاههای فناوری اطلاعات و ارتباطات ایرلند، آمریکا، استرالیا وسنگاپور بگذرانند. لازم به ذکر است دانشجویانی که زبان انتخابی دوره کارشناسیشان غیر از انگلیسی است هم میتوانند در دانشگاههای دیگری این برنامه را بگذرانند.

در دانشگاه KTHدوره لیسانس ۳سال مطالعات تمام وقت است و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از این دانشگاه میتوانند وارد بازار کار شده و یا در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه و یا دانشگاههای معتبر دیگر ادامه تحصیل دهند.

 

کارشناسی ارشد

دانشگاه KTH نزدیک به ۱۵ برنامه و فعالیت های مطالعاتی مشترک با دانشگاههای دیگر و همچنین تبادل دانشجو اجرا میشود که در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد. یکی از شرایطی ویژه ای که در این مقطع قابل ذکر می باشد اینست که نه تنها دانشجویان با مدرک لیسانس میتوانند وارد این مقطع شوند بلکه با مدارک معادل لیسانس هم امکان پذیرش خواهد بود.شروع دوره های کارشناسی ارشد در دانشگاه KTH اواخر ماه اوت و اوایل ماه ژوئن به مدت دوسال است که اغلب به زبان انگلیسی می باشد. از رشته هایی که در این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد می توان به :

 • معماری و مهندسی عمران
 • طراحی نورپردازی معماری
 • معماری
 • مهندسی عمران و معماری
 • مهندسی محیط زیست با چند زیر شاخه
 • املاک ومستقلات و مدیریت ساخت وساز
 • برنامه ریزی شهری پایدار و طراحی و…
 • مهندسی برق
 • مهندسی پزشکی
 • فناوری نانو
 • ریاضیات محاسباتی و کاربدی
 • مدیریت صنعتی و نوآوری
 • فن آوری اطلاعات و ارتباطات
 • زندگی علم و فناوری، شیمی ومهندسی شیمی
 • علوم مواد و مهندسی
 • مهندسی مکانیک (مهندسی هوافضا، معماری دریایی ، مهندسی راه آهن و …)

تمام رشته های ذکر شده دربالا با زیرمجموعه های متنوعی دورههای کارشناسی ارشد در دانشگاه KTH را تشکیل می دهند . که متقاضیان میتوانند از ماه اکتبر تا ژانویه و ماه مارس تا آوریل برای ورود به دوره ها آماده شوند. مطالعات دکترا (phd)موسسه سلطنتی تکنولوژی KTH که بزرگترین و بالاترین رتبه دانشگاه فنی در سوئد را دارد فرصت های بسیار مناسبی را برای گذراندن دوره دکترا به دانجویان واجد شرایط ارائه میدهد. این برنامه در یک محیط تحقیقاتی پویا با ویژگی ها و امکاناتی در سطح جهانی ارائه میشود. در تحقیقات دوره دکترا دانشگاه سلطنتی سوئد (KTH) برنامه های ارائه شده در همکاری نزدیک با عوامل صنعت و همچنین دیگر دانشگاههای برجسته سراسر دنیا می باشد.مطالعات دکترا در KTH به معنای اینست که فرد یک پروژه تحقیقاتی را تحت نظارت یک محقق با تجربه به اتمام برساند. در این دوره فرد می بایست یک طرح مطالعه فردی را ارئه و دنبال کند که در نهایت منجر به نوشتن پایان نامه وی خواهد شد.گذراندن دوره دکترا در کشور سوئد و همچنین در KTH رایگان است. این موسسه سالانه در پنج نوبت و در ماههای فوریه، آوریل، ژوئن، سپتامبر و دسامبر به شکلی بسیار رقابتی بهترین نامزدهای مطالعاتی دکترای خود را انتخاب میکند.

این دانشگاه به دلیل رتبه اش در بین دانشگاههای جهان و همچنین کیفیت تحقیقات در این موسسه که عنوان بزرگترین دانشگاه پژوهش های فنی کشور سوئد را دارد و به دلیل پیشرو بودن در حوزه هایی چون: انرژی، علم مواد، فناوری اطلاعات و ارتباطات ، فناوری پزشکی و…حائز اهمیت است.

همانطور که در این مقاله آورده شد  دانشگاه های برتر در دنیا دارای  امتیازات و فرصت های ویژه ای برای دانشجویان خود هستند وآگاهی از این شرایط به شما کمک خواهد کرد در صورت واجدشرایط بودن با آگاهی بیشتری نسبت به انتخاب محل تحصیلتان اقدام کنید. شما برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص دانشگاه سلطنتی KTH سوئد و تحصیل در سوئد میتوانید با موسسه حقوقی بین المللی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس گرفته تا مشاوران این موسسه اطلاعات جامع تری را در اختیارتان بگذارند ویا به سایت www.legalmalekpour.com مراجعه فرمایید.

2 پاسخ
 1. مهدی طبسی گفته:

  سلام.
  برای دوره دکتری در رشته طراحی شهری راهنماییم کنید لطفا.
  ۱ برای من با همسر و دو فرزند کوچک امکان گرفتن اقامت تحصیلی وجود داره؟
  ۲ مخارج و هزینه های تحصیل و زندگی بصورت سالانه چقده؟
  ۳ آیا هزینه ها به واحد کرون است یا یورو؟؟

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام، برای تحصیل در مقطع دکترا نیاز به سوپروایزر دارید. برای اطلاع از شرایط اقامت و هزینه ها با مشاورین ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.