معرفی دانشگاه های مکزیک

معرفی دانشگاه های مکزیک موضوعی است که قرار است برای شما در این مقاله تشریح نمائیم، در عصر حاضر افراد کثیری هستند که تمایل به مهاجرت به کشورهای آمریکای لاتین از طریق تحصیل را دارند اما اطلاعات کافی و جامع از دانشگاه های آمریکای لاتین ندارند و ما در این مقاله سعی داریم به معرفی دانشگاه های مکزیک بپردازیم، دانشگاه های مکزیک انواع و اقسامی دارد که هر شخص بسته به شرایط خود میتواند برای ادامه تحصیل یکی از دانشگاه های مکزیک را انتخاب نماید. کشور مکزیک همیشه جز کشورهایی محسوب میگردد که دارای دانشگاه های معتبری از لحاظ رنکینگ دانشگاهی و درجه علمی می باشد، حال مهاجرت به مکزیک و پذیرش از دانشگاه های مکزیک شرایط و مراحل خاص خود را دارد که برای پذیرش از دانشگاه های معتبر مکزیک میتوانید با مشاوران حقوقی متخصص اخذ پذیرش تحصیلی از دانگشگاه های مکزیک ارتباط برقرار نمائید و اطلاعات لازم و کافی در زمینه اخذ پذیرش از دانشگاه های مکزیک به دست آورید.تحصیل در دانشگاه های مکزیک مزیت های فراوانی دارد که میتوان به زبان تدریس در دانشگاه اشاره نمود که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های مکزیک وجود دارد،دانشگاه های معتبر مکزیک رنکینگ بساتر مناسبی در سطح آمریکای لاتین و همینطور جهان دارند که رتبه های دانشگاه های آن زیر۵۰۰ می باشد و حتی در برخی از رشته ها رتبه آنها زیر ۱۵۰ هم می باشد، از مزیت های دیگر تحصیل در مکزیک میتوان به این نکته اشاره نمود که مدارک صادر شده از دانشگاه های مکزیک مورد تایید اکثریت کشورهای جهان می باشند .

آیا در مورد دانشگاه های مکزیک اطلاعات جامعی دارید ؟ آیا برای ادامه تحصیل در مکزیک نمی دانید که برای کدام دانشگاه های مکزیک اقدام نمائید؟ آیا میدانید رشته ی تحصیلی شما در کدام دانشگاه مکزیک ارائه میگردد ؟ آیا امکان تحصیل در دانشگاه های مکزیک برای اتباع خارج از آمریکای لاتین وجود دارد ؟ و سوالاتی دیگر در باب دانشگاه های مکزیک که سعی شده است در این مقاله به معرفی دانشگاه های مکزیک بپردازیم و شرایط پذیرش دانشگاه های مکزیک و مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش را بررسی نمائیم. در این مقاله به معرفی برخی از دانشگاه های معتبر مکزیک میپردازیم که در ادامه در مورد آنها توضیحات بیشتری ارائه خواهیم نمود.

سیستم آموزش عالی کشور مکزیک به عنوان یکی از بهترین سیستم های آموزش عالی در سراسر جهان قرار دارد  و در اولین نسخه از QS سیستم آموزش عالی مکزیک در رتبه ۳۳ جای دارد . آموزش عالی در مکزیک یک قالب شبیه به اروپا و ایالات متحده می باشد، کارشناسی (licenciatura) همان اکثریت کشور ها به طور تکمیلی چهار سال زمان می برد در حالی که کارشناسی ارشد (MAESTRIA) برای مدت سه سال و مقطع دکترا (doctorado) عموما سه سال به طول می انجامد.

از لحاظ منطقه ای در آمریکای لاتین کشور مکزیک دارای دانشگاه های برتر می باشد در حدود ۴۵ دانشگاه مکزیکی در رتبه بندی QS در سال ۲۰۱۶ در آمریکای لاتین وجود دارد که از ۳۰۰ موسسه برتر در منطقه می باشد، در سطح جهانی در مجموع ۱۴ دانشگاه در مکزیک در داخل Rankings® QS دانشگاه های جهان در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ قراردارد.

لیست برخی از دانشگاه های معتبر مکزیک در ذیل آمده هست که سعی میکنیم برخی از آنها را مختصرا برای شما عزیزان تشریح نمائیم.

موسسه دولتی پلی تکنیک (IPN)

دانشگاه خودگردان معتبر پوبلا

دانشگاه ممتاز سن نیکلاس میچواکان

دانشگاه علم و هنر چیاپاس

دانشگاه کولیما

دانشگاه گواناهواتو

دانشگاه خونتانارو

دانشگاه سونورا

دانشگاه جالیسکو

دانشگاه گوادالاخارا

دانشگاه خودگردان خوآرز تاباسکو

دانشگاه دولتی تعلیم و تربیت (مکزیکو سیتی)

 

دانشگاه ملی Nacional Autonoma مکزیک (UNAM)

دانشگاه ملی Nacional Autonoma مکزیک (UNAM) بالاترین رتبه را در کشور مکزیک دارد و در رتبه بندی جهان در جایگاه ۱۲۸ قراردارد و در آمریکای لاتین جایگاه چهارم را به خود اختصاص داده است ، دانشگاه ملی Nacional Autonoma مکزیک یک دانشگاه دولتی است که جمعیت دانشجویی آن در حدود ۳۴۶،۷۰۰ می باشد که به نوعی پرجمعیت محسوب میگردد ، این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی در مکزیکو سیتی می باشد، UNAM نشریات مختلفی در زمینه های گوناگون مانند فیزیک،ریاضیات،تاریخ تولید می کند ، در سال ۲۰۰۷، پردیس اصلی دانشگاه ملی Nacional Autonoma مکزیک، که به عنوان یک پروژه طراحی معماری مشترک بین سالهای ۱۹۴۹ و ۱۹۵۲ ساخته شده بود، یکی از ۳۱ سایت های میراث یونسکو مکزیک شد. پردیس، که ترکیبی از عناصر مدرنیسم قرن ۲۰ و فرهنگ سنتی مکزیکی است، توسط یونسکو به عنوان ادای احترام اتصالات به پیشرفت کشور پس از انقلاب از ۱۹۱۰-۱۹۲۰ ستود و، به ویژه، به رسمیت شناختن آن از اهمیت آموزش و پرورش می باشد ، این دانشگاه در ۲۲ سپتامبر سال ۱۹۱۰ تاسیس شد.

UNAM در رتبه بندی QS دانشگاه های جهان در سال ۲۰۱۶ با موضوع هنر و طراحی، انسان شناسی، مطالعات توسعه، قانون، آموزش و پرورش و آموزش، فلسفه، زبان های مدرن، باستان شناسی و معدنی و مهندسی معدن در داخل جهان رتبه بندی بالای ۵۰ را دارد.

 

موسسه پلی تکنیک ملی (IPN)

موسسه پلی تکنیک ملی (IPN) همانند دانشگاه ملی Nacional Autonoma مکزیک ، نیز یک دانشگاه دولتی بسیار بزرگ  اما با جمعیت کمتر در حدود از ۱۵۰۰۰۰ دانشجو می باشد که در آمریکای لاتین در رتبه ۳۲ قرار دارد و در رتبه بندی جهانی  QS رتبه ۷۰۱+ را دارا می باشد.

پردیس اصلی موسسه پلی تکنیک ملی در دو کیلومتری شمال مکزیکو سیتی واقع شده است ، موسسه  نیز به عنوان یک رهبر جهانی در ۱۰ رشته تحت پوشش این رتبه بندی دانشگاه های QS جهانی با موضوعاتی من الجمله علوم کامپیوتر، مهندسی مکانیک و فیزیک برجسته شده است.

 

دانشگاه Tecnologico de Monterrey

دانشگاه Tecnologico de Monterrey یک نهاد خصوصی می باشد در رتبه بندی جهان در جایگاه ۲۰۶ جهان و رتبه ۷ در آمریکای لاتین را دارا می باشد تعداد دانشجویان این دانشگاه در حدود ۹۱۰۰۰ نفر می باشد که در سراسر مکزیک تقسیم شده است، پردیس اصلی دانشگاه Tecnologico de Monterrey در شهرستان Monterrey با بالاترین درآمد سرانه در مکزیک که به عنوان یک مرکز مهم  صنعتی و کسب و کار برای ملت عمل می کند قرار دارد ، دانشگاه Tecnologico de Monterrey  در مقطع کارشناسی کلاس های متعددی به زبان انگلیس ارائه می دهد که می تواند گزینه بسیاری از دانشجویان بین المللی تلقی گردد.

 

دانشگاه های دیگر در مکزیک

علاوه بر آن ذکر شده در بالا، دانشگاه های دیگر پیشرو مکزیکی عبارتند از:

دانشگاه Iberoamericana  با رتبه ۶۵۱_۷۰۰ در جهان و۲۳ در آمریکای لاتین)

موسسه Tecnológico مستقل مکزیک  با رتبه ۶۰۱-۶۵۰ در جهان و ۳۹ مشترک در امریکا لاتین)

دانشگاه اتونوما Metropolitana  ۷۰۱+ در جهان، ۳۰ در آمریکای لاتین)

دانشگاه دگوادالاخارا با رتبه ۶۵۱-۷۰۰ در جهان و ۵۱ در آمریکای لاتین)

دانشگاه اتونوما دی نوئوو لئون با رتبه ۷۰۱+ در جهان، ۵۳ در آمریکای لاتین)

 

با توجه به مطالب ذکر شده در باب معرفی دانشگاه های مکزیک و تحصیل در مکزیک و کسب اطلاع از هزینه های تحصیل در مکزیک پیشنهاد می شود در صورتی که در باب مهاجرت تحصیلی به مکزیک و معرفی دانشگاه های مکزیک خواستار کسب اطلاعات بیشتر می باشید پیشنهاد می شود با مشاورین موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) و وکیل مهاجرت به مکزیک به صورت رایگان مشاوره نمایید، مهاجرت به مکزیک و اخذ اقامت در مکزیک مستلزم اطلاع از قوانین کشور مکزیک می باشد ، در این خصوص افراد متقاضی می توانند از طریق مهاجرت تحصیلی،مهاجرت کاری و سرمایه گذاری در مکزیک اقدام به ورود به مکزیک نموده و از شرایط زندگی و اخذ اقامت ونهایتا تابعیت مکزیک و اقدامات بعدی در این کشور کسب اطلاع نمایند.

نگارنده : امید جلالی فراهانی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.