داستان موفقیت و بررسی شرایط آن

داستان موفقیت، ویژگی انسان های موفق و شرایط کسب موفقیت در این مقاله انگیزشی مورد بررسی علمی و تخصصی قرار خواهد گرفت. تمامی نکات مرتبط با موفقیت و ویژگی افراد موفق مورد بررسی ساده و تخصصی قرار گرفته است. انسان های موفق چه خصوصیاتی دارند؟ آیا کار و تلاش به تنهایی برای کسب موفقیت کافیست؟ داستان موفقیت در مورد چه افرادی است؟ پاسخ به این سوالات به همراه راهکارهای کسب موفقیت و داستان موفقیت افراد موفق در این مقاله گنجانده شده است.

 • داستان موفقیت و مقدمه ای بر آن
 • داستان موفقیت و داستان انسان موفق
 • داستان موفقیت و قدرت ایمان
 • داستان موفقیت و قدرت دانش
 • داستان موفقیت و سخن پایانی
داستان موفقیت داستان موفقیت

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

داستان موفقیت و مقدمه ای بر آن

موفقیت یک مسیر است و نیازمند داشتن صبر و حوصله در کنار تلاش و کوشش و داشتن باور و ایمان قلبی می باشد. شما همواره می توانید در صورت نیاز به تغییر زندگی خود و موفق شدن در زندگی شخصی و اجتماعی، مقالات و فایل های صوتی و تصویری موجود در سایت ها و شبکه های اجتماعی موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE را به با کلیدواژه ملک پور جستجو نموده و طور رایگان از آنها بهره ببرید تا شاهد تغییر در زندگی خود باشید.

داستان موفقیت و قدرت باور

گاهی بروز اتفاقات پیرامون ما و انسان های اطرافمان می تواند بسیار آموزنده باشد و نور هدایت و ایمان را بر زندگی ما بتاباند. آقای دکتر ملک پور داستان بسیار جالبی را در خصوص زندگی یک انسان موفق توضیح می دهند. همه ما تجارب گوناگون و تلخ و شیرینی را در زندگی داشته ایم. داستان این انسان نیز نمودی از داستان قله ها و دره هاست و نمایان گر قدرت وجودی انسان و تاثیر باورها بر آینده ای است که او رقم میزند.

شکست ها و سقوط ها در زندگی همه ما اتفاق می افتند، اما رویکردی که در مقابل آن ها اتخاذ می نماییم متفاوت است و این پاسخ ما در مقابل اتفاقات پیرامون ماست که زمینه ساز آینده روشن یا تاریک ما خواهد بود. همان طور که استفان کاوی می گوید:

«ما محصول پیشامدهای زندگی مان نیستیم، ما محصول انتخاب های مان هستیم»

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب داستان موفقیت

video داستان موفقیت

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب داستان موفقیت

audio داستان موفقیت

داستان موفقیت و داستان انسان موفق

حکایتی که نقل می شود در مورد شخصی است که تحصیل کرده مقطع دکتری هستند، ایشان در کودکی و در سنی 10 الی 11 سالگی پدر و مادر خود را از دست می دهند. پدربزرگ و مادربزرگ او به ناچار مراقبت از او را عهده دار شدند. این مراقبت از نوه حس سربار بودن و هزینه اضافی برای پدربزرگ و مادر بزرگ را ایجاد کرد، وقتی عمه ها و عموها و سایر اعضا خانواده به منزل آن ها می آمدند با کلماتی سرزنش آمیز در مورد او صحبت می کردند و خود به خود این نگاه منفی عمومی در رفتارهای پدر بزرگ و مادربزرگ او نیز اثر می گذاشت و در تعامل روزمره باعث ایجاد

رفتارهای زننده و تحقیرآمیز شد. به طور مثال زمانی که او در اتاق مشغول مطالعه کتاب های درسی خود بود، با لحنی آمرانه و تحقیر آمیز به او گفته میشد: «کی به تو گفته باید درس بخونی؟ آخرش که باید بشی خدمتکار بچه های ما! ».  باور عموم بر این است رشد کردن در محیط با افکار مسموم و آلوده بسیار سخت تر می باشد، اما حکایات زیادی از انسان های مختلف خوانده ایم که با کمترین امکانات و در سخت ترین شرایط توانسته اند خویشتن خویش را باور کنند و نتایج شگرف زندگی خود را به نمایش بگذارند. این داستان نیز بیانگر همین موضوع می باشد.

بسیاری از کودکانی که بی سرپرست هستند متاسفانه در زندگی خود دستخوش اتفاقات منفی می شوند و بعضا در قبال ایشان غیر مسئولانه رفتار می شود. اما نادیده گرفتن توانایی ها و پتانسیل های وجودی آنها نمی تواند ایشان را محدود کند و هر انسانی با تغییر باورهای خود می تواند کامیابی و سعادت را برای زندگی خود به ارمغان آورد. انسان هایی که خود را تبدیل به الگو و اسوه می کنند و از پیشتازان موفقیت هستند.

او تعریف می کند که زمانی که 16 الی 17 ساله بودم شروع به کار کردم و با شاگردی و پذیرفتن شغل های سطح پایین سعی کردم تا خودم را مستقل کنم، چون حتی خرجی پدربزرگ و مادربزگ او را سایر خانواده ها پرداخت می کردند. فشارهایی که از سمت پدربزرگ و مادربزرگ ایجاد شده بود او را به سمتی هدایت کرد که به شخصی خودساخته بدل شود و از طرفی تحقیرهای روحی و روانی که از محیط برای او ایجاد می شد مانند سوخت و موتور محرک عمل کرد تا برای برون رفت از وضعیت موجودش چاره اندیشی کند.

کتابی که در زمینه موفقیت خوانده بود پنجره ای رو به دنیای جدید برای او باز کرد و به این ادراک رسید که برای تغییر وضعیت موجود و ورود به دنیای زیبا و جدید باید از درون تغییر کند و ذهن و روح و مهارت های خود را تربیت و پرورش و جلا دهد. تصمیم به تغییر را با تصمیم به مطالعه و درس خواندن شروع نمود. ساعات زیادی از روز و شب به مطالعه می پرداخت و تلاش می کرد که خود را در موقعیتی ببیند که در مراتب بالای تحصیلی قرار دارد. این تصویر سازی ذهنی از طرفی و تلاش و سخت کوشی از طرفی دیگر توانست مسیر زندگی او را متحول کند و در مسیر رشد و تعالی و فتح قله های موفقیت یاری نماید.

روزی مادربزرگ مهربان او پیش او آمد و گفت پدر تو بهترین فرزند من بود و ما در قبال تو مسئولیم و دوست دارم به تحصیلت ادامه دهی و در این راه کمکت می کنیم. وقتی در دانشگاه تهران قبول شده بود و سرمایه کافی برای تامین معیشت خودش نداشت، مادربزرگ او به صورت پنهانی النگوی خود را فروخت و پولش را به او هدیه داد. این از خودگذشتگی مادربزرگ هم به او کمک کرد تا حدی بتواند زندگی خود را حفظ کند و وقتی شروع به تحصیل شد جویای کار شد و تلاش کرد ضمن تحصیل هزینه های زندگی خود را تامین نماید. شروع به تدریس خصوصی کرد و در کلاس های کنکور سعی می کرد از دانش خود پول درآورد و زندگی خود را مدیریت کند. در پایان با معدل 19 فارغ التحصیل شد. به پشتوانه همت و تلاش خود توانست در دانشگاه دولتی وین پذیرش بگیرد و به اتریش مهاجرت کند و در همان 6 ماه اول کمک هزینه تحصیلی دریافت نماید.

در اتریش با یک خانم شهروند اتریشی ازدواج کرد و با تشکیل خانواده بالاخره به زندگی ایده آلی که در ذهن خود تصویرسازی کرده بود دست یافت. با درگذشت پدربزرگ، مادربزرگ خود را نیز با خود به اتریش آورد و خدمتی که زمانی به او شده بود را جبران کرد و برای او علاوه بر طلا و جواهرات، در بهترین نقطه تهران خانه خرید و حالا از احساس رضایت درونی به خود می بالد و چیزی از این ارزشمندتر نیست.

اتفاق جالبی که بیان می کند در مورد خانواده او در ایران است و چنان ارج و ارزشی در نگاه آن ها پیدا کرده که حتی برای کاریابی و تحصیل فرزندان خود به او متوسل می شوند و از او کمک می خواهند. او سرچشمه این عزت و بزرگی را از وجود لایزال الهی می بیند و بیان می دارد که همه چیز را در سایه لطف و عنایت پرودگار به دست آورده است.

موفقیت 2 داستان موفقیت

داستان موفقیت و قدرت ایمان

خداوند در قرآن می فرماید:

 «وَ لا تَهِنُوا وَ لا تَحْزَنُوا وَ أَنْتُمُ الْأَعْلَوْنَ‏ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنينَ»؛ و سست نشويد! و غمگين نگرديد! و شما برتريد اگر ايمان داشته باشيد.

انسان های موفق با ایمان به انتخاب و توانمندی های خود در مسیر دستیابی به اهداف خود می کوشند و نیک می دانند که اگر خلل و شکافی در ایمان آن ها ایجاد شود امیدها و آرزوهایشان به زیر خاک مدفون خواهد شد. شک ، 2 حرف اول شکست است، پس برای دستیابی به موفقیت از شک و تردید به اهداف و توانمندی های خود بر حذر باشید.

شکرگزار نعمات الهی باشید تا هر آنچه اراده می کنید به نیروی ایمان و باور در زندگی شما جاری شود. ورزش کردن، حال خوب، دوری از فضای مسموم و مطالعه و درس خواندن شما را در این مسیر قرار می دهد. جهان بر پایه ارتعاشات است و حال خوب میزان ارتعاشات مثبت شما به جهان را افزایش می دهد، آرزوی شما دستوری است که به جهان هستی می فرستید و ارتعاشات شما نیروهای مشابه خود را در جهان جذب می کند و هر آنچه در میل و آرزوی شماست به نیروی خواست و اراده میسر و دست یافتنی می شود.

داستان موفقیت و قدرت دانش

اگر یک راه برای ساختن آینده خود و کشور خود داشته باشیم آن راه چیزی نیست جز افزایش علم و آگاهی و تحصیل. از زندگی انسان های موفق الگو بگیرید. اخلاقی رفتار کنید. در رشته تخصصی خود وقت بگذارید. با هدف و با تمرکز روی زندگی خود جلو بروید و به افکار منفی دیگران در مورد خود اهمیتی ندهید.

یادمان باشد که با نگاه به زیبایی ها تلاش کنیم ارتعاشات مثبت را در زندگی جاری کنیم. یادمان باشد انسان چیزی جز افکارش نیست. سعی کنید مثبت فکر کنید و مثبت زندگی کنید. در فضاهای زیبا و زیبایی های زندگی خودتون رو غرق کنید و از زندگی لذت ببرید. یادمان باشد که به خومان و جهان و انسان هایش انرژی و ارتعاشات مثبت بفرستیم و از هر گونه کینه و نفرت و هر چیز منفی دوری کنیم تا نتایج فوق العاده و ملموس آن در زندگی مان ظاهر شود.

موفقیت 1 داستان موفقیت

هنر زندگی
داستان موفقیت و سخن پایانی

داستان موفقیت، ویژگی انسان های موفق و شرایط کسب موفقیت از جمله مسائلی است که از جهات گوناگون قابلیت بررسی دارد. افراد موفق به سادگی و یک شبه به موفقیت نرسیده اند و تلاش و کوشش خود را با قدرت باور، ایمان و دانش ترکیب نموده اند تا گام به گام به موفقیت نزدیک شده و به انسان های موفقی تبدیل شوند. داستان موفقیت بیان مختصری از زندگی افرادیست که در ابتدای زندگی خود نه مرفه بوده و نه از موهبت خاصی برخوردار بوده اند ولی راه موفقیت را پیدا کرده و به هدف خود رسیده اند تا بتوانند الگویی برای دیگران باشند. شما نیز می توانید با تهیه محصول هنر زندگی کردن زندگی خود را متحول نموده و تبدیل به انسانی موفق شوید.

8 پاسخ
 1. arthur گفته:

  زندگی تو ایران شده یه باتلاق جهنمی…

  شما اون ور دنیا تو بهشتی، تو نعمتی، تو پول داری غلت میزنی حالیت نیس اینور تو جهنمی که ما داریم زندگی میکنیم چه میگذره.

  زندگی که از اول به راه جهنمی رفت، تا آخرش هم جهنمی خواهد ماند.

  25 سال از زندگیم تو این دنیا و این مملکت نکبت میگذره، هنوز نتونستم یه دیپلم بگیرم، چه برسه به دانشگاه های معتبر، همش هم بخاطر همین محدودیت ها و فشار های زندگی بود… و متأسفانه این بدبختیا پایانی نداره که هیچ روز به روز هم بدتر میشه.

  همه این چیزایی که داری میگی جناب ملک پور مال بچه مایه دارها هس در حال حاضر…

  زندگی انسان اگر از اول منحرف شد، دیگه برگشتش بسیار سخت و غیر ممکن خواهد شد.

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. دوست عزیز بسیاری از افراد موفق در شرایط بسیار سختی بزرگ شده اند. به شما توصیه می کنم زندگی آقای دکتر ملک پور را مطالعه کنید و ببینید که ایشون چه مسیری رو طی کردند که الان در این جایگاه هستند. ایشان در مجموعه ویدئویی هنر زندگی کردن در مورد زندگی شان صحبت کرده اند.

   پاسخ
 2. عماد گفته:

  آقای دکتر خیلی از ویدیوهاتون لذت میبرم واقعا میفهمم چی میگین اما من خونوادم در درجه اول همشون با درگیری های الکی و محیط متشنج خونواده حتی اگه یه گام مثبت بخوام بردارم من رو هم درگیر میکنه و باز عقبگرد دارم.خانواده هم مثه بقیه انسنها نیس که بشه کنارش گذاش و رف سراغ یه آدم با انرژی مثبت.نمیدونم اینحا باید چیکار کرد.

  Rating: 4
  پاسخ
 3. ناشناس گفته:

  سلامو عرض ارادت.نماز روزهاتون قبول.بسیار عالی بود .خدا شما رو برای ملت ایران حفظ کنه انشالله.نداشتیم تا به حال مرد شریفی به بزرگی شما ک انقد لطف داشته باشه در حق مردم ایران.امیدوارم شما و خانواده تون و تمامی همکارانتون سلامت باشین.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5