تحصیل داروسازی در آفریقای جنوبی

همانطور که می دانید راههای متفاوتی برای مهاجرت قانونی وجود دارد . یکی از بهترین راه ها برای مهاجرت ،مهاجرت تحصیلی است .مهاجرت برای تحصیل داروسازی در آفریقای جنوبی ممکن است هداف بسیاری از افراد برای مهاجرت باشد. تحصیل داروسازی در آفریقای جنوبی جنوبی مانند دیگر رشته های زیر مجموعه علوم پزشکی شرایطی دارد . برای آشنایی بهتر شما عزیزان از این شرایط در این مقاله به شرح تحصیل داروسازی در آفریقای جنوبی جنوبی می پردازیم. برای مهاجرت از طریق تحصیل داروسازی در آفریقای جنوبی بهتر است از طریق موسسات حقوقی که با داشتن وکیل مهاجرت آشنا به قوانین بین المللی هستند اقدام نمایید .موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) با سالها تجربه و با داشتن وکلای مهاجرتی شمار را در هر گونه امر مهاجرتی ازجمله مهاجرت از طریق تحصیل داروسازی در آفریقای جنوبی یاری می رساند .موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) با داشتن چندین دفتر همکار در تهران وسایر شهرها آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در رابطه با هر گونه امر مهاجرتی و حقوق بین الملل است .

اطلاعاتی در رابطه با کشور آفریقای جنوبی

رشد آفریقای جنوبی در دهه های اخیر سبب مهاجرت بسیاری از افراد به این کشور شده است .این کشور از اعضای بنیان گذار اتحادیه افریقا می باشد و بزرگترین اقتصاد را در میان کشورهای عضو این اتحادیه دارد .کشور آفریقای جنوبی دارای دانشگاه های زیاد وهمچنین بزرگ با رنکینگ های بالای جهانی می باشد و دانشجویانی که در دانشگاه های این کشور تحصیل می کنند می توانند بعد از اتمام تحصیل به راحتی درامریکا ، انگلیس و کشورهای اروپایی مشغول به کار شوند .

اکثریت مردم این کشوربه زبان آفریکانس و انگلیسی صحبت می کنند . واحد پول آفریقای جنوبی راند می باشد که حدودا هر راند آفریقای جنوبی تقریبا ۲٫۴۰۰ ریال می باشد .پایتخت پارلمانی این کشور کیپ تاون می باشد . کیپ تاون از زیباترین شهرهای جهان است و به آن لقب عروس آفریقا نسبت داده می شود و چهره ای کاملا اروپایی دارد

داروسازی و طول دوره در دانشگاه های آفریقای جنوبی

رشته داروسازی یک رشته پویاست که بر محور بیمار استوار گشته است .داروسازبا تکیه بر دانش و مهارتی که کسب نموده است به بیماران خدمت می کند .طول دوره کارشناسی دارو سازی در دانشگاه های کشور آفریقای جنوبی به مدت ۴ سال به طور تمام وقت می باشد و پس از گذشت این دوره ۴ ساله دانشجو موفق به اخذ درجه B.Pharmacy می شود . بعد از دریافت مدرک B.Pharmacy دانشجو باید یک دوره کار آموزی یک ساله را بگذراند ، دوره کارآموزی می تواند باید در داروخانه و صنعت داروسازی در بخش دولتی به طور اجباری گذرانده شود .

اگر مایل به تحصیل داروسازی دز آفریقای جنوبی هستید بیشتر در سهای که باید گزرانده شوند شیمی ، زیست شناسی ، فیزولوژی انسانی ، اقلام دارویی و فارماکولوژی می باشد . همچنین درسهایی مربوط به مهارت های حرفه ای مانند مسائل اخلاقی وحقوقی و چگونگی تعامل با بیماران است . یک دانشجوی رشته داروسارزی به یادگیری تمامی موارد مربوط به نسخه دارو ها و عملکرد آنها و همچنین عملکرد بالینی و همچنین مهارت پاسخ دهی به حالات مختلف بیماران را باید یاد گیری نماید .

کارآموزی در رشته داروسازی

پس از اتمام تحصیلات ۴ ساله که دانشجو مدرک درجه B دارو سازی را دریافت نمود باید یک دوره عملی را به مدت ۱۲ ماه سپری نماید . این دوره عملی از اهمیت بسیار زیادی برای دانشجویان رشته داروسازی دارد و یک فرصت بسیار خوب در حجهت کسب مهارت می باشد . دوره کار آموزی ممکن است داروخانه و یا یا یک مرکز تولید دارو باشد . در طی دوره کار آموزی باید به صورت آنلاین گزارشات زیر ارائه شود ؛

_تکمیل نمونه کارها CPD

_تکمیل گزارشات پیشرفت

_نرم افزار بررسی پیش ثبت نام

_تایید حضور شخص متقاضی در کارگاه تو سط مدرس

دانشجویان رشته داروسازی جهت کارورزی بعد از گذشت ۶ ماه از پایان تحصیله ۴ ساله کارشناسی می توانند ثبت نام خود را انجام دهند . طول دوره کارآموزی همانطور که قبلا هم اشاره شد ۱ سال می باشد و بعد از گذراندن این دوردانشجو موفق به دریافت مدرک A.Pharmacy می شود .

مهارت ها یی که یک دانشجوی داروسازی بعد از اتمام کاروری انتظار می رود کسب کرده باشد :

_ مهارت و تخصص های فنی آزمایشگاهی

_مهارت های عمومی پژوهشی داروسازی

_ تحلیل داده ها

_مهارت های عمومی مربوط به آی تی

_کاربه صورت گروهی

هزینه تحصیل در رشته داروسازی

دانشجویان باید برای این دوره به طور میانگین از ۳۸۷۲۸ راند تا ۴۸۵۵۰ راند شهریه پرداخت کنند ، درنظر داشته باشید که این شهریه مربوط به ساکنان بومی آفریقای جنوبی است و شهریه برای دانشجویان بین المللی کمی متغیر است . البته این مبالغ بستگی به تعداد دوره وسال های تحصیل در کشور افریقای جنوبی دارد .

ورود به بازار کاربعد از اتمام تحصیلات داروسازی

برای اینکه شخص متقاضی به عنوان یک داروساز و یا پرسنل داروخانه در کشور آفریقای جنوبی کار کند باید در شورای دارو سازی آفریقای جنوبی ثبت نام کرده باشد و مدارک و شرایط لازم به شورا داروسازی ارئه نماید . مدرک تحصیلی و همچنین نامه ای صادر شده توسط وزارت بهداشت باید به توصیب شورا رسیده باشد .بعد از تایید همه مدارک امتحان حرفه ای از شخص متقاضی گرفته شود و پس از قبولی در امتحان متقاضی اجازه ورود به بازار کار را دارد .لازم به ذکر است امتحان شورای داروسازی کشور آفریقای جنوبی دو بار در سال برگزار می شود .

شرایط ورود به بازار کاربعد از اتمام تحصیلات برای یک دارو ساز بین موسسات مختلف ، متفاوت می باشد .و معمولا بسیار رقابتی می باشد و آنچه که علاوه بر دانش و مهارت و کسب نمرات عالی در این رشته بسیار مهم است ، مهارت زبان و عملکرد بالینی شخص متقاضی می باشد .مهارت زبان بومی به دلیل محاورهایی که شخص متقاضی با بیماران و ارباب رجوع دارد از اهمیت زیادی برخوردار است و شانس دریافت شغل مورد نظر را بالا می برد .

در نهایت می توان گفت برای مهاجرت از طریق تحصیل داروسازی در آفریقای جنوبی بهتر است از شرایط آن کاملا آگاه باشید تا بتوانید راحت تر تصمیم بگیرید . آموزش داروسازی در کشورآفریقای جنوبی توسط شورای عالی داروسازی در این کشور انجام می پذیرد و مدت آن با احتساب دوره کار آموزی ۵۴ سال است و دانشجو بعد از اتمام این دوره می تواند مشغول به کار شود .کشور آفریقای جنوبی در چند دهه اخیر از رشد اقتصادی مطلوبی برخوردار است و مهاجرت تحصیلی در هر رشته ی یکی از مطلوب ترین را ه ها برای مهاجرت می باشد .برای هر گونه اقدام جهت مهاجرت به آفریقای جنوبی بهتر است از وکیل مهاجرت به آفریقای جنوبی استفاده نمایید .کادر مجرب موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) متشکل از وکلای برترو مشاوران حقوقی مهاجرتی در خدمت شما عزیزان است و امر مهاجرتی شما را به صورت صد در صد تضمینی انجام می دهد .

نگارنده: سید علیرضا واقفی

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ