خودحمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) و بررسی شرایط آن

بررسی کلی اقامت خود حمایتی اسپانیا

 • متقاضی باید حدود 27،000 یورو در حساب خود در ایران داشته باشد.
 • باید نشان دهد حدود 2،500 در ماه درآمد دارد.
 • نیاز به هیچ گونه سرمایه گذاری نمی باشد.
 • اخذ اقامت برای همسر فرزندان زیر 16 سال
 • اعطای اقامت دائم پس از 5 سال زندگی در اسپانیا
 • اعطای تابعیت اسپانیا پس از 10 سال زندگی در این کشور
 • الزام به 184 روز حضور در اسپانیا در هر سال

خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور

 • مشاوره تلفنی رایگان جهت بررسی شرایط و پاسخ گویی به سوالات
 • ارایه مشاوره تخصصی توسط کارشناسان ارشد موسسه در اروپا
 • امکان عقد قرارداد رسمی در دفاتر مؤسسه در سراسر ایران و یا عقد قرارداد مستقیم با دفتر وین
 • همراهی کارشناسان مؤسسه با متقاضیان از ابتدای کار تا زمان دریافت اقامت
 • بهره گیری از وکلای اسپانیایی جهت پیشبرد پرونده
 • ارایه مشاوره و خدمات در خصوص سرمایه گذاری در اسپانیا پس از اخذ اقامت

برای سنجش رایگان شرایط خود جهت اقدام از طریق خودحمایتی اسپانیا می توانید فرم ارزیابی را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند و یا در صورت تمایل می توانید با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

مسائلی که در این مقاله بررسی می شود:

 • خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) و مقدمه ای بر آن
 • خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) و شرایط عمومی
 • خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) و قوانین آن
 • خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) و مدارک مورد نیاز
 • خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) و استاندارد های سرمایه گذاری
 • خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) و شاخص های اقتصادی
 • خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) و نکات مهم
 • خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) و وکیل مهاجرت برای آن
 • خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) و هزینه زندگی در اسپانیا
 • خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) و مزایای آن
 • خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) و معایب آن
خود حمایتی اسپانیا 6 1 خود حمایتی اسپانیا

نگاهی کوتاه بر خود حمایتی اسپانیا

خود حمایتی اسپانیا 2 1 خود حمایتی اسپانیا

خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) و مقدمه ای بر آن

اسپانیا به لطف جشن و شادی، فرهنگ و فضای آن، می تواند یکی از بهترین مکان ها برای زندگی باشد، اما برای زندگی در این کشور به مجوز اقامت نیاز دارید. اما یکی از ساده ترین راه ها برای رسیدن به این هدف چیست؟

اقامت خود حمایتی (تمکن مالی) یکی از بهترین انواع اقامت در دنیا می باشد. این نوع اقامت با نام های مختلفی شناخته می شود، نام هایی همچون تمکن مالی، خود حمایتی و اقامت بازنشسته ها. کشورهای مختلفی در دنیا این نوع اقامت را پیشنهاد می کنند.

شاید بتوان گفت فلسفه این نوع اقامت این است که اکثر کشورهای پیشرفته و مطرح دنیا تلاش دارند برای شکر گزاری چیزی را به دنیا هدیه کنند. اغلب ما کمابیش با سیستم لاتاری آمریکا آشنایی داریم، در این سیستم به افراد این شانس داده می شود که بتوانند جز چند هزار نفری باشند که در سال می توانند اقامت آمریکا را کسب نمایند.

در کشور هایی همچون اتریش، فرانسه، اسپانیا و یونان نیز سیستمی مشابه وجود دارد. اقامت خود حمایتی (تمکن مالی) به افرادی تعلق می گیرد که در یک بازه زمانی مشخص درخواست دهند و معمولاً در بعضی از کشور ها محدودیت هایی برای آن تعریف شده است. اما این سیستم مانند لاتاری آمریکا بر پایه شانس نمی باشد. به عنوان مثال در اتریش هر شخصی که زودتر موفق به ثبت نام شود و مدارک را به صورت کامل ارائه دهد می تواند این اقامت را کسب نماید. با توجه به اینکه شروع ثبت نام آن 2 ژانویه می باشد، بنابراین معمولاً افرادی شانس بیشتری دارند که سریع تر مدارک را آماده کرده و اقدام می کنند. در ارائه مدارک اشخاص باید اثبات نمایند که از تمکن مالی برخوردارند.

در این نوشتار به اقامت خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) پرداخته می شود و تمامی جنبه های مهم و اصلی آن مطرح می گردد. این اقامت در اسپانیا شرایط بسیار مناسبی دارد و توجه بسیاری از افراد را به خود جلب نموده است.

اگر شما می توانید ثابت کنید که منابع مالی کافی دارید و نیازی به کار کردن ندارید می توانید اقامت اسپانیا را اخذ نمایید. از طریق برنامه خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) به شما اجازه خواهد داد که در اسپانیا زندگی کنید اما مجوز کار نخواهید داشت. برای تحقق این امر شما باید اثبات نماید که از منابع مالی کافی را برای پوشش هزینه های زندگی خود و اعضای خانواده در اسپانیا برخوردارید. ویزایی که در این حالت به شما تعلق می گیرد ویزای بدون درآمد یا بازنشستگی نام دارد. برای درخواست این نوع ویزا باید شخصاً به سفارت اسپانیا مراجعه نمایید.

توصیه ویژه ما به شما تهیه ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت می باشد. با مشاهده این مجموعه علاوه بر کسب اطلاعات کافی در خصوص اقامت خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا)، با سایر روش های مهاجرت و سرمایه گذاری نیز آشنا خواهید شد.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا)

video خود حمایتی اسپانیا

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا)

audio خود حمایتی اسپانیا

خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) و شرایط عمومی

اسپانیا کشوری واقع در جنوب غربی اروپا است که از سال 1986 تاکنون عضو اتحادیه اروپا می باشد. بیش از 5.5 میلیون مهاجر در اسپانیا زندگی می کنند که 12 درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند. اسپانیا کشوری با تنوع فرهنگی فراوان است که از پر بازدید ترین کشورهای دنیا نیز می باشد. این کشور در نزدیکی دریای مدیترانه، اقیانوس اطلس شمالی، خلیج بیسکی و کوه های پیرنه در جنوب غربی فرانسه واقع شده است.

مادرید، پایتخت اسپانیا و بزرگ ترین شهر این کشور جمعیتی در حدود 6.5 میلیون نفر را در خود جای داده است. پس از آن بارسلونا و والنسیا پرجمعیت ترین شهر های اسپانیا می باشند. این کشور آب و هوایی معتدل و طبیعتی پاک دارد؛ مرکز اسپانیا از تابستان های گرم و در سواحل مرزی آن تابستان های معتدل و با هوایی ابری برخوردار می باشد. شرایط عمومی کشور اسپانیا را می توانید با مشاهده تصویر زیر دریابید.

خود حمایتی اسپانیا 1 خود حمایتی اسپانیا

خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) و قوانین آن

یکی از محبوب ترین روش های اخذ اقامت اسپانیا، روش خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) می باشد. بر اساس این روش شما می توانید با نشان دادن تمکن مالی خود، اقامت اسپانیا را اخذ نمایید. شما باید ثابت کنید که از توانایی تأمین هزینه های زندگی خود و خانوداه خود را در زمان اقامت در اسپانیا برخوردارید. در این روش ابتدا به شما اقامت یک ساله اعطا می گردد که قابل تمدید می باشد. پس از پایان یک سال می توان اقامت اسپانیا را برای مدت 2 سال دیگر تمدید نمود و در پایان این 2 سال نیز، به مدت 2 سال دیگر قابل تمدید می باشد. بدین ترتیب پس از 5 سال اقامت در اسپانیا می توان برای اخذ اقامت دائم اسپانیا درخواست داد.

این اقامت شامل همسر و فرزندان زیر 16 سال نیز می باشد. برای حفظ مجوز اقامت اسپانیا باید در طول سال حداقل 184 روز در اروپا حضور داشته باشید. این بازه زمانی می تواند به صورت پیوسته یا متناوب باشد.

برای اخذ اقامت خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) باید نشان دهید که از درآمد ماهیانه 2،130 یورو برای متقاضی اصلی و 532.52 یورو برای همراهان برخوردارید. این درآمد می تواند از طریق حقوق بازنشستگی، سرمایه گذاری و امثال آن اثبات شود. یا اینکه باید نشان دهید به میزان تقریباً 27،000 یورو پس انداز دارید. تمامی این مبالغ را باید در حساب بانکی خود در ایران نشان دهید و نیازی نیست که این مبلغ در جایی هزینه شود. این مبالغ به صورت میانگین می باشند و نسبت به شهری که برای اقامت انتخاب می کنید متغیر است.

خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) و مدارک مورد نیاز

در صورت تمایل به اخذ اقامت خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) شخص باید به همراه مدارک مورد نیاز به سفارت کشور اسپانیا مراجعه کرد و درخواست خود را تقدیم نماید. مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) به شرح زیر می باشد.

 • فرم درخواست ویزا
 • یک قطعه عکس پاسپورتی جدید با زمینه سفید
 • پاسپورت با اعتبار حداقل 1 سال
 • اثبات تمکن مالی به میزان ذکر شده
 • اجاره نامه یا سند مالکیت محل زندگی در اسپانیا
 • بیمه درمانی
 • نامه عدم سوء پیشینه
 • سند ازدواج برای همسر
 • گواهی تولد برای فرزندان
 • گواهی پزشکی از سلامت جسمانی و ذهنی و عدم ابتلا به بیماری های واگیر به زبان اسپانیایی

خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) و استاندارد های سرمایه گذاری

اگر اقامت خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) را اخذ نمایید، مجور کار در این کشور را نخواهید داشت. اما امکان خرید ملک و سرمایه گذاری در اسپانیا برای شما فراهم می باشد. در این بخش تلاش شده است که استانداردها و امنیت سرمایه گذاری در اسپانیا بررسی شود تا چشم اندازی روشن از این فرآیند خدمت شما ارائه گردد.

 • خطر مصادره اموال در اسپانیا

  یکی از مهم ترین عواملی که در زمان سرمایه گذاری در یک کشور خارجی باید در نظر داشت، خطر مصادره اموال در آن کشور می باشد. شاخص مصادره اموال بیان گر احتمال تغییر رفتار دولت نسبت به سرمایه گذاران خارجی، نقض قراردادهای دو جانبه و مصادره اموال خارجیان می باشد. این شاخصه در بانک اقتصاد جهانی در بازه 1 تا 7 امتیاز بندی می شود، که عدد 1 بیان گر کمترین میزان خطر و بیشترین میزان امنیت از لحاظ سرمایه گذاری می باشد. در نمودار زیر این شاخصه برای کشور اسپانیا نمایش داده شده است.

  خود حمایتی اسپانیا خود حمایتی اسپانیا

 • شاخص کنترل فساد در اسپانیا

  از عوامل دیگری که در یک کشور ارتباط مستقیمی با امنیت سرمایه گذاری دارد، میزان فساد و تلاش های دولت برای مبارزه با آن می باشد. دولت اسپانیا در مبارزه با فساد تلاش های قابل توجهی انجام داده است. در نمودار زیر شاخصه کنترل فساد در کشور اسپانیا نیز بررسی شده است.

  خود حمایتی اسپانیا 2 خود حمایتی اسپانیا

شرایط سرمایه گذاری در اسپانیا

خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) و شاخص های اقتصادی

با اخذ اقامت خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) این امکان برای شما فراهم است که در این کشور به سرمایه گذاری و خرید ملک بپردازید. برخی از شاخص های اقتصادی تأثیر گذار که برای سرمایه گذاران دارای اهمیت می باشد در ادامه بررسی شده است.

 • نرخ تورم در اسپانیا

  یکی از شاخص های اقتصادی که برای سرمایه گذاران در یک کشور خارجی دارای اهمیت می باشد، نرخ تورم در آن کشور است. بر اساس آخرین آمار ارائه شده توسط بانک جهانی اقتصاد، میزان تورم در اسپانیا در سال 2019 کمتر از 2 در صد گزارش شده است. این میزان نشان دهنده ثبات بالا در قیمت محصولات و هزینه های زندگی در اسپانیا دارد. نمودار زیر نشان گر تغییرات میزان تورم در اسپانیا در سال های اخیر می باشد.

  خود حمایتی اسپانیا 3 خود حمایتی اسپانیا

 • رشد اقتصادی در اسپانیا

  از دیگر شاخص های دارای اهمیت می توان به رشد اقتصادی در اسپانیا در اسپانیا اشاره نمود. رشد اقتصادی در اسپانیا و سایر کشورها به صورت درصد تغییرات در تولید ناخالص داخلی از یک سال به سال دیگر محاسبه می شود. این اندازه گیری نشان می دهد که آیا تولید افزایش یافته یا کاهش داشته است.

  در میان بسیاری از کشورها و در طول دوره های طولانی، متوسط نرخ رشد اقتصادی در حدود 2-3 درصد در سال می باشد. این تغییرات هر ساله با توجه به رکود اقتصادی و یا توسعه اقتصادی تغییر می کند. با این حال، اگر اقتصاد به طور معمول در حدود 5 درصد یا بیشتر در سال رشد کند، میزان قابل توجهی از رشد اقتصادی را نشان می دهد. رشد اقتصادی در اسپانیا در نمودار زیر نمایش داده شده است.

  خود حمایتی اسپانیا 4 خود حمایتی اسپانیا

 • نرخ رشد قیمت ملک در اسپانیا

  افرادی که اقامت خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) را دارند می توانند در این کشور اقدام به خرید ملک نمایند. رشد قیمت ملک در اسپانیا در سال های اخیر روند صعودی را طی نموده است. بنابراین علاوه بر اینکه اجاره بهای املاک منجر به کسب درآمد می شود، افزایش قیمت ملک نیز برای سرمایه گذار، سود آور خواهد بود. در نمودار زیر روند تغییرات قیمت ملک در اسپانیا نشان داده شده است.

  خود حمایتی اسپانیا 5 خود حمایتی اسپانیا

سرمایه گذاری در اسپانیا

خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) و نکات مهم

یکی از نکات مهمی که در رابطه با اقامت خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) باید به آن توجه داشت، این است که این اقامت با مجوز کار همراه نمی باشد. بنابراین این روش برای اشخاصی مناسب می باشد که تمکن مالی لازم را دارا می باشند. البته امکان سرمایه گذاری و خرید ملک برای افراد وجود دارد و با توجه به رشد اقتصادی مثبت در اسپانیا، سرمایه گذاری در این کشور می تواند سود آور باشد. قیمت ملک نیز در اسپانیا رو به رشد است و اشخاصی که سرمایه خود را در خرید املاک قرار دهند علاوه بر دریافت اجاره بها، به دلیل افزایش قیمت ملک نیز به کسب سود نائل می آیند. 

مزایای اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) و وکیل مهاجرت برای آن

پروسه درخواست ویزای خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا)، پروسه ای حقوقی می باشد و نیازمند دانش کامل از قوانین مهاجرتی اسپانیا است. نحوه آماده سازی و ارائه مدارک در کسب موفقیت و اخذ اقامت اسپانیا مهم می باشد. بروز اشتباه در هر مرحله می تواند منجر به رد درخواست شما شود و هزینه و زمان زیادی برای شما به هدر رود. بنابراین اخذ مشاوره و کمک از وکلای مهاجرت می تواند انتخابی بسیار هوشمندانه باشد. هزینه اولیه که به وکلای معتبر و مجرب مهاجرت می پردازید، از هزینه های گزاف آینده که در صورت اشتباه و رد درخواست رخ می دهد، پیش گیری می کند. مؤسسه حقوقی ملک پور با بیش از یک دهه تجربه در انواع روش های مهاجرت با تمامی قوانین مرتبط با ویزای خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) آشنا می باشد و از وکلای مجرب و متخصص در این زمینه بهره می برد. این مؤسسه همواره آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

در طی سال های اخیر بسیاری از افراد تمایل خود را به اقامت در اسپانیا اعلام کردند. از این رو مؤسسه حقوقی ملک پور با وکلای اسپانیایی مذاکراتی صورت داد که پرونده های ایرانیان را در دست بگیرند. در صورتی که از تمکن مالی مناسب برخوردارید مؤسسه حقوقی ملک پور می تواند امکان بازدید شما از اسپانیا را فراهم آورد تا از نزدیک با این کشور آشنا شده و در صورت تمایل اقدام نمایید.

قوانین سرمایه گذاری در اسپانیا

خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) و هزینه زندگی در اسپانیا

هزینه زندگی در اسپانیا هنوز نسبت به سایر کشورهای غربی اروپا بسیار مقرون به صرفه است. در مادرید، پایتخت اسپانیا و گران ترین شهر آن، هزینه ماهانه زندگی یک نفر (بدون اجاره) 773 دلار است. غذا در یک رستوران معمولی حدود 11 دلار هزینه خواهد داشت، در حالی که مواد غذایی در هفته می تواند هزینه ای کمتر از 60 دلار داشته باشد.

در مرکز شهر یک آپارتمان یک خوابه حدود 925 دلار در ماه اجاره دارد، در حالی که یک اتاق سه خوابه در مرکز شهر در حدود 1،789 دلار در ماه اجاره دارد. با این حال، فقط یک یا دو مایل در خارج از مرکز شهر، این مبلغ به مبلغ 680 دلار در ماه (یک خوابه) و 1،165 دلار در ماه (سه خوابه) می رسد.

اگر می خواهید در اسپانیا در یک شهر ساحلی، دور از شهرهای بزرگ، اقامت داشته باشید، می توانید هزینه کمتری را متحمل شوید. برای مثال، در والنسیا، یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر در حدود 650 دلار در ماه هزینه اجاره خواهد داشت، در حالی که آپارتمان مشابه خارج از مرکز شهر 450 دلار در هر ماه اجاره دارد.

مایحتاج قیمت تقریبی
یک پاکت شیر 0.75 EUR
قرص نان 0.95 EUR
حمل و نقل ماهانه 40 EUR
غذا برای یک نفر در رستوران ارزان قیمت 10 EUR
غذا برای دو نفر در رستوران متوسط 35 EUR
اجاره ماهانه، آپارتمان یک خوابه 500 EUR
اجاره ماهانه، آپارتمان سه خوابه 800 EUR
اینترنت 30 EUR
سایر هزینه ها 115 EUR

خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) و مزایای آن

اقامت خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) مزایایی با خود به همراه دارد که در زیر به برخی از آن ها اشاره شده است.

 • امکان استفاده از بیمه رایگان برای افراد فراهم می باشد.
 • مدارس برای تحصیل فرزندان رایگان است.
 • تمامی پروسه اقامت بین 6 تا 9 ماه قابل انجام می باشد.
 • محدودیتی برای تعداد پذیرش درخواست ها وجود ندارد.
 • تاریخ شگفت انگیز و فرهنگ غنی
 • سفر بدون ویزا برای متقاضی و اعضای خانواده اش در منطقه اتحادیه اروپا و شنگن
 • تنها نیاز به 6 ماه حضور در اروپا
 • امکان دریافت مجوز اقامت دائم در 5 سال
 • شهروندی را می توان بعد از 10 سال دریافت کرد.

خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) و معایب آن

همان گونه که ذکر شد از جمله مزایای اقامت خودحمایتی اسپانیا این است که برای تعداد پذیرش درخواست ها محدودیتی ندارد و تعداد خاصی را مشخص ننموده است. اما نکته منفی در رابطه با این نوع اقامت در اسپانیا این است که سیستم آن به صورت Subjective می باشد. به عنوان مثال اگر شما برای خود حمایتی اتریش (تمکن مالی اتریش) در زمان درست اقدام کنید و شامل سهمیه باشید، در صورتی که مدارکتان صحیح و کامل باشد، نمی توانند درخواست شما را رد کنند. در واقع به بیانی دیگر نظر افسر پرونده در بررسی درخواست شما تأثیر گذاری نمی باشد. اما سیستم خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) متفاوت عمل می کند، در صورتی که شما درخواست خود را ارائه دهید و همه مدارک را به صورت صحیح ضمیمه کنید اما افسر پرونده نظر مثبتی نداشته باشد، می تواند درخواست شما را رد کند و هیچ منع قانونی برای آن وجود ندارد. اما از سویی دیگر در تعداد پذیرش درخواست ها محدودیتی وجود ندارد.

خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) و سخن پایانی

خود حمایتی اسپانیا از جمله روش های اخذ اقامت اروپا می باشد که در این نوشتار به بررسی آن پرداختیم. از شما همراهان همیشگی برای مطالعه این نوشتار سپاس گزاریم؛ امید است اطلاعات ارائه شده در خصوص ویزای خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) سوالات و ابهامات شما را پاسخ گو بوده باشد. همان گونه که بیان شد اقامت خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) یکی از بهترین روش ها برای اخذ اقامت این کشور و برخورداری از امکان تردد آزادانه در اروپا می باشد. مشابه این اقامت برای اتریش نیز وجود دارد که به عنوان اقامت خود حمایتی اتریش (تمکن مالی اتریش) شناخته می شود و می تواند گزینه مناسب دیگری برای اخذ اقامت اروپا باشد. در صورت تمایل به کسب هر گونه اطلاعات و مشاوره رایگان در خصوص اقامت خود حمایتی اسپانیا (تمکن مالی اسپانیا) می توانید با دفاتر مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE تماس برقرار نمایید. کارشناسان مجرب ما همواره پاسخ گوی شما عزیزان می باشند. همچنین این امکان برای شما فراهم است که پرسش خود را در بخش دیدگاه های همین مقاله درج نمایید تا کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن پاسخ گو باشند.

Rating: 5