خودحمایتی فرانسه یا اتریش و مقایسه آن ها

خود حمایتی فرانسه یا اتریش، شرایط و هزینه های لازم هر کدام، شرایط زندگی در فرانسه و اتریش و انتخاب بین خود حمایتی فرانسه و اتریش و مزایا و معایب هر کدام در این مقاله مورد بررسی علمی قرار خواهد گرفت. در این مقاله سعی ما بر این است تا مقایسه دقیقی بین خود حمایتی فرانسه و اتریش داشته باشیم و با مقایسه شرایط هر کدام بتوانیم به جمع بندی برای اقدام جهت اخذ اقامت این دو کشور اروپایی برسیم. سوالات بسیاری در زمینه اقدام برای خود حمایتی فرانسه و اتریش از ما پرسیده شده است از جمله اینکه کدام یک بهتر است، خود حمایتی فرانسه یا اتریش؟، شرایط زندگی در کدام کشور بهتر است؟ چه اقداماتی برای اخذ اقامت خود حمایتی این دو کشور لازم است؟ با ما همراه باشید تا پاسخ این سوالات را در مقاله پیش رو دریافت نمایید. شما عزیزان در صورتی که قصد اقدام برای خود حمایتی فرانسه یا اتریش را دارید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان با کارشناسان مجرب ما بهره مند شوید.

در بخش دیدگاه ها نیز می توانید سوالات خود را مطرح نمایید و در زمانی کوتاه پاسخ بگیرید.

خود حمایتی فرانسه یا اتریش خودحمایتی فرانسه یا اتریش

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

خود حمایتی فرانسه یا اتریش و شرایط عمومی

قبل از شروع انتخاب بین خود حمایتی فرانسه یا اتریش، بد نیست تا با این دو کشور بیشتر آشنا شویم. اتریش و فرانسه هر دو در قاره اروپا قرار دارند. فرانسه در اروپای غربی و اتریش در اروپای مرکزی. فرانسه و پایتخت آن شهر پاریس، از دیرباز محبوب عشاق و علاقه مندان به هنر و سینما بوده است. قدم زدن در خیابان های شانزه لیزه همواره یکی از نوستالژی های بسیاری از افراد و مایه فخر آنها بوده است. برج ایفل نیز یکی از پر بازدید ترین اماکن تاریخی در جهان به شمار می رود. فرانسه جمعیت و مساحت بسیار بیشتری از کشور اتریش دارد، به نحوی که فرانسه بزرگ‌ترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپا و همچنین سومین کشور بزرگ در کل قاره اروپا به ‌شمار می رود. 

در عوض، اتریش کشوری آرام و کم جمعیت در اروپاست که استانداردهای زندگی بالایی دارد و شهر وین پایتخت آن، 10 سال است که بهترین شهر جهان برای زندگی معرفی شده است. اتریش سرزمین موسیقی است و زندگی و مرگ بتهوون را در خود تجربه نموده است. مقر آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز در این کشور واقع شده است. برخلاف اتریش، فرانسوی ها خیلی به صحبت به زبان انگلیسی تمایل ندارند و این موضوع شرایط را برای زندگی در این کشور کمی دشوار تر از اتریش می کند.

خود حمایتی به دلیل ماهیت آن که عدم نیاز به سرمایه گذاری است، مورد علاقه افراد بسیاری قرار گرفته است و لذا نیاز به بررسی دقیق تر و مو شکافانه تری دارد. با هم در ادامه این مقاله شرایط خود حمایتی در اتریش و فرانسه را بررسی خواهیم نمود.

فرانسه یا اتریش خودحمایتی فرانسه یا اتریش

در این ویدئو خواهید آموخت:

خود حمایتی چیست؟

هزینه لازم برای روش خود حمایتی در کشور های فرانسه، اتریش و سوئیس چقدر است؟

شرایط زندگی در فرانسه و اتریش چگونه است؟

شرایط اقدام برای خود حمایتی فرانسه، اتریش و سوئیس چگونه است؟  

کدام خود حمایتی بهتر است، فرانسه یا اتریش؟  

فایل صوتی این ویدئو

audio خودحمایتی فرانسه یا اتریش

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مقایسه خود حمایتی فرانسه و اتریش

video خودحمایتی فرانسه یا اتریش

خود حمایتی فرانسه یا اتریش و مبالغ مورد نیاز اولیه

در تعریف خود حمایتی آمده است افرادی که دارای تمکن مالی بوده و نیازی به کار کردن برای اخذ درآمد در کشور مقصد (فرانسه یا اتریش) را دارند می توانند بدون پرداخت هزینه ای به دولت این کشورها اقامت آن را به همراه همسر و فرزندان زیر 18 سال خود اخذ نمایند، که به همین دلیل است که این نوع اقامت تنها به بازنشستگان دارای منبع درآمد ثابت ماهیانه توصیه می شود. دولت های فرانسه و اتریش برای اطمینان از داشتن تمکن مالی لازم از سوی متقاضیان، برای آنها تمکن مالی تعیین کرده است که افراد با داشتن آن می توانند برای این نوع اقامت اقدام نمایند. این مبالغ می بایست به مدت چند ماه در حساب بانکی کشور مبداً و دست نخورده باقی بماند تا دولت فرانسه و اتریش از متمکن بودن متقاضی اطمینان حاص نمایند. تمکن مالی لازم جهت اقدام برای خود حمایتی فرانسه و اتریش به شرح زیر است:

فرانسه اتریش
40 هزار یورو برای متقاضی اصلی 22 هزار یورو برای متقاضی اصلی
20 هزار یورو به برای همسر 20 هزار یورو به برای همسر
10 هزار یورو به ازای هر فرزند 20 هزار یورو

خود حمایتی فرانسه یا اتریش و اثبات میزان در آمد ثابت ماهیانه

به غیر از نشان دادن تمکن مالی، کشورها برای اطمینان بیشتر از متمکن بودن فرد جهت پرداخت هزینه های زندگی در این کشورها، میزانی درآمد ماهیانه را برای متقاضیان در نظر گرفته اند که این افراد می بایست آن را به نحوی اثبات نمایند، از طریق سود بانکی و یا سود سرمایه گذاری و …. . این قوانین برای این وضع شده اند که اطمینان حاصل شود که متقاضی نیازی به کار در این کشورها برای تامین هزینه های زندگی ندارد، چرا که تمکن مالی اقامتی بدون مجوز کار است و متقاضی حداقل تا مدت 5 سال نمی تواند در این کشورها مشغول به کار شود. در این میان تنها اتریش است که شرط داشتن درآمد ماهیانه را برای متقاضی در نظر گرفته است که در نتیجه فرد جهت اقدام برای اخذ اقامت خود حمایتی اتریش می بایست درآمدی بین 2 تا 3 هزار یورو در ماه را بتواند نشان دهد. در بخش بعدی مقاله خود حمایتی فرانسه یا اتریش به بررسی کیفیت زندگی در این دو کشور خواهیم پرداخت.

خود حمایتی فرانسه یا اتریش1 خودحمایتی فرانسه یا اتریش

خود حمایتی فرانسه یا اتریش و مقایسه کیفیت زندگی در اتریش و فرانسه

در مبحث انتخاب بین خود حمایتی فرانسه یا اتریش، اطلاع از کیفیت زندگی در این دو کشور اهمیت بسیاری دارد. شاخص کیفیت زندگی یا (QLI) بیانگر میزان احساس رضایت از کیفیت زندگی در یک کشور است و لزوماً به معنی توسعه یافته بودن آن کشور نیست. در مبحث کیفیت زندگی، شاخص های بسیاری دخالت دارند از جمله مباحث مالی، سلامتی، خانواده، زندگی اجتماعی، اقلیم و جغرافیا، وضعیت سیاسی، جنسیتی و … . در این میان وین، پایتخت اتریش با عنایت به همین شاخصه ها توانسته به مدت 10 سال پیاپی عنوان بهترین شهر جهان برای زندگی را به خود اختصاص دهد. در جدول زیر به مقایسه شاخص های مرتبط با کیفیت زندگی در فرانسه و اتریش پرداخته ایم:

شاخص های کیفیت زندگی وین پاریس
شاخص قدرت خرید 86.79 75.88
شاخص ایمنی 77.01 48.44
فهرست خدمات بهداشتی 79.94 77.18
شاخص آب و هوا 81.77 88.39
شاخص هزینه زندگی 67.76 85.77
قیمت ملک به نسبت درآمد 13.66 21.78
زمان رفت و آمد 26.06 41.92
آلودگی 17.25 66.25
جمع کل شاخص کیفیت زندگی 187.48 119.43
رتبه بسیار خوب خوب

خود حمایتی فرانسه یا اتریش و مقایسه هزینه های زندگی در اتریش و فرانسه

یکی از مباحث مهم در زمینه تصمیم گیری بین خود حمایتی فرانسه یا اتریش، هزینه های زندگی در این دو کشور است. این موضوع به این دلیل اهمیت بالایی دارد که افراد در روش خود حمایتی اجازه کار ندارند و خود می بایست از پس هزینه های زندگی برآیند. هزینه های زندگی را می توان از مناظر مختلفی مانند خورد و خوراک، تفریحات، مسکن، حمل و نقل و قبوض بررسی نمود که ما در این بخش قصد داریم هزینه های زندگی در فرانسه و اتریش را در قالب دو جدول تقدیم حضورتان نماییم تا بتوانید به ارزیابی دقیقی از میزان سرمایه مورد نیاز خود برای زندگی در این کشورها دست یابید.  گفتنی است که تا پایان سال 2019، میانگین هزینه لازم برای زندگی در هر ماه در فرانسه 4.695 یورو و در اتریش 3.500 یورو بوده است.

در جداول زیر می توانید هزینه زندگی در اتریش و فرانسه را مشاهده و با هم مقایسه نمایید:

 • فرانسه
اقلام هزینه
شیر هر لیتر 0.94 یورو
نان 1.31 یورو
برنج هر کیلو 1.65
تخم مرغ هر 12 عدد 2.57 یورو
پنیر محلی هر کیلو 15 یورو
سینه مرغ هر کیلو 10 یورو
گوشت گاو هر کیلو 15.96 یورو
سیب هر کیلو 2.38 یورو
موز هر کیلو 1.90 یورو
آب هر یک و نیم لیتر 0.58 یورو
بلیط یک طرفه مترو 1.60 یورو
بنزین هر لیتر 1.43 یورو
اینترنت ماهیانه نا محدود 27.74 یورو
اجاره خانه یک خوابه در مرکز شهر پاریس ماهیانه 660 یورو
اجاره خانه یک خوابه در خارج از شهر پاریس ماهیانه 520 یورو
شلوار جین 81 یورو
خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر 6400 یورو
خرید هر متر مربع آپارتمان در خارج از شهر 3400 یورو
مهد کودک خصوصی ماهیانه 680 یورو
 • اتریش
اقلام هزینه ها
هزینه غذار در رستوران ارزان 12 یورو
هزینه غذا برای 2 نفر در رستوران متوسط 50 یورو
هزینه بطری آب 0.33 لیتری 2.12 یورو
هزینه نوشابه 0.33 لیتری (کوکا/پپسی) 2.77 یورو
هزینه یک فنجان قهوه 3.08 یورو
هزینه بطری شیر 1 لیتری 1.09 یورو
هزینه نان 500 گرمی 1.79 یورو
هزینه 1 کیلو گرم برنج 1.75 یورو
هزینه 1 کیلو سینه مرغ 10.47 یورو
هزینه 1 کیلو گرم گوشت گاو 16.79 یورو
هزینه 1 لیتر بنزین 1.24 یورو
اجاره آپارتمان 1 خوابه داخل شهر 718 یورو در هر ماه
اجاره آپارتمان 1 خوابه خارج شهر 574 یورو در هر ماه
اجاره آپارتمان 3 خوابه داخل شهر 1.327 یورو در هر ماه
اجاره آپارتمان 3 خوابه خارج شهر 1.026 یورو در هر ماه

خود حمایتی فرانسه یا اتریش و مقایسه شرط حضور

یکی از مباحث مهم در زمینه خود حمایتی ها، شرط حضور در این کشورهاست. بسیاری از افراد هستند که در ایران و یا کشور محل سکونت خود مشغول به کسب و کار و تجارت بوده و در عین حال می خواهند از طریق خود حمایتی اقامت کشوری اروپایی را اخذ نمایند که در نتیجه شرط حضور برای آنها بسیار دارای اهمیت است. در این میان قوانین حضور در روش خود حمایتی در کشورهای اتریش و فرانسه متفاوت است، به نحوی که کشور اتریش شرط حضور 6 ماهه را برای دارندگان اقامت خود حمایتی این کشور در طول کار معین نموده است در حالی که فرانسه شرط حضور ندارد و افراد می توانند بدون الزام به ماندن در این کشور، از مزایای اقامت آن بهره مند گردند.

خود حمایتی فرانسه یا اتریش و ظرفیت پذیرش متقاضی

بی شک خود حمایتی برای همه افرارد و متقاتضیان امکان پذیر نخواهد بود و این روش همانند لاتاری، دارای ظرفیت مشخصی است که هر ساله و بنا بر شرایط و ضوابط تعریف شده توسط این دو کشور، تعداد مشخصی از افراد گلچین شده و برای اقامت خود حمایتی اتریش و فرانسه ثبت نام می شوند. در این میان کشور فرانسه محدودیتی برای ثبت نام ندارد و تمام افراد واجد شرایط می توانند در این کشور اقدام به ثبت نام برای اقامت خود حمایتی فرانسه نمایند، در حالی که کشور اتریش تنها بخش محدودی از درخواست های خود حمایتی را ترتیب اثر داده و در بازه زمانی کوتاه و مشخصی در سال اقدام به ثبت نام و گلچین کردن متقاضیان می نماید. جهت اخذ اطلاعات بیشتر و دقیق تر در این زمینه می توانید با موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل نمایید.

خود حمایتی فرانسه یا اتریش و نظر آفیسر صدور ویزا

در زمینه صدور ویزا، کشورها به دو نوع Subjective  وObjective  تقسیم بندی می شوند. در کشورهای دارای سیستم Subjective  ، ملاک اول و آخر برای صدور ویزا، نظر آفیسر صدور ویزاست و وی بدون هیچ دلیل موجه و یا مشخصی می تواند ویزای فرد را رد و یا قبول نماید و عموماً اعتراض متقاضی نیز تغییری در نظر سفارت ایجاد نخواهد نمود. در عوض، در کشورهای تابع قانون وObjective  ، ملاک اصلی قانون است و در این میان هیچ تفاوتی بین شهروند آن کشورها و شهروندان خارجی وجود ندارد و با توجه به امتیازبندی و تعیرف ضوابط برای ویزاها، متقاضیان در صورتی که با رد ویزای خود بدون توجیه و دلیل موجه مواجه شوند می توانند اقامه دعوی و درخواست تجدید نظر نموده و رای را به نفع خود تغییر دهند. در سیستم امتیاز بندی، معیارهایی از قبیل سن، تحصیلات، سابقه کار، تمکن مالی و …. در صدور ویزا نقش اصلی را دارند.

نکته مهم در باب مقایسه انتخاب بین خود حمایتی فرانسه یا اتریش این است که صدور ویزای کشور فرانسه از نوع Subjective ، و صدور ویزای کشور اتریش از نوعObjective  می باشد که در نتیجه شانس صدور ویزا با داشتن شرایط لازم در کشور اتریش علی رغم ظرفیت محدود آن، به نظر بیشتر از اتریش است. در بخش بعدی به پروسه اقامت خود حمایتی فرانسه و  اتریش خواهیم پرداخت.

خود حمایتی فرانسه یا اتریش و طول پروسه اقدام

بی شک افراد برای تهیه مدارک و سفارت ها برای بررسی پرونده اشخاص به زمان مشخصی نیاز دارند تا متقاضی بتواند مدارک لازم را تهیه نموده و همچنین سفارت این امکان را دلشته باشد تا اعتبار و کفایت مدارک را بررسی نموده و درباره آن تصمیم گیری نمایند.  در این میان و با توجه به تجارب قبلی می توان مدت زمان لازم برای پروسه خود حمایتی در فرانسه را بین 4 تا 7 ماه و در کشور اتریش را می توان بین 6 الی 10ماه بیان نمود. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تهیه شده است و هر گونه کپی برداری از مطالب آن بدون ذکر منبع، غیر قانونی بوده و موسسه رضایتی بابت آن نخواهد داشت.  البته سرعت ارسال تهیه و مدارک توسط شما و حجم پرونده ها در زمان درخواست می تواند این زمان را کمی کمتر و یا بیشتر نماید.

خود حمایتی فرانسه یا اتریش و لزوم بهره مندی از وکیل مهاجرت

روش خود حمایتی در عین ظاهر ساده ای که دارد، دارای ریزه کاری ها و پیچیدگی های خاص خود است و لذا بدون داشتن وکیل شانس موفقیت در آن کمتر خواهد بود، چرا که بارها مشاهده شده است که سفارت بنا بر نا آگاهی متقاضیان و یا نقص جزئی در مدارک آنان، به راحتی پرونده آنها را رد کرده و ویزای آنها را ریجکت می نماید. لذا توصیه اکید ما به شما این است که حتماً برای این موضوع وکیل مجرب و متعهد اخذ نمایید. موسسه حقوقی ملک پور با داشتن شعب مختلف در سرتاسر جهان از جمله ایران، اتریش، بلاروس، ترکیه و کانادا و با بیش از 15 سال سابقه در امور مهاجرتی و به عنوان معرفی کننده این روش در ایران، با داشتن سابقه درخشان در امر خود حمایتی و همچنین وجود شعبه در شهر وین پایتخت اتریش آمادگی دارد تا شما را در این امر خطیر تا رسیدن به هدفی نهایی که اخذ ویزاست، همراهی نماید.

خود حمایتی فرانسه یا اتریش و توصیه های مهم

تا به اینجای مقاله، خود حمایتی فرانسه و اتریش را از جواب مختلفی با هم بررسی نمودیم. متقاضیان خود حمایتی فرانسه و اتریش می بایست به این نکته توجه داشته باشند که افراد با داشتن این نوع اقامت حق کار ندارند ولی می توانند شغلی را در این کشورها به راه انداخته و با مدیریت آن به کسب درآمد و سرمایه گذاری بپردازند. توصه مهم ما به شما این است که مطالب مورد نیاز خود در امر مهاجرت را تنها با کلید واژه ملک پور جستجو نمایید تا بتوانند جدیدترین و معتبر ترین مطالب را درباره موضوع مورد علاقه خود کسب نمایند. نکته آخر و توصیه اکید ما در بحث مهاجرت به کشورهای دیگر این است که افرادی که قصد مهاجرت درست و آسان به کشورهای دیگر را دارند، با تهیه محصول راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت که حاصل 15 سال تجربه جناب آقای ملک پور، مدیریت محترم موسسه MIE در امر مهاجرت است با تمامی روش های مهاجرتی آشنا شده و به نوعی با ریزه کاری های مهاجرت، حتی بیش تر از وکلای فعال در امر مهاجرت آشنا شوند.

خود حمایتی فرانسه یا اتریش و بررسی مزایا و معایب کلی برنامه خود حمایتی هر دو کشور

خود حمایتی مانند سایر روش های مهاجرتی دارای دارای مزایا و معایبی است. به عنوان مثال، در روش خود حمایتی فرد حق کار ندارد و در نتیجه برای افراد جوان توصیه نمی شود. ولی در عوض، تحصیل فرزندان در این روش رایگان است و همچنین سرمایه متقاصی به اصطلاح در جیب خودش می ماند و نه در حساب کشورهای فرانسه و اتریش. همچنین ار دیگر معایب آن می توان به امکان ریجکتی ویزا اشاره نمود، چرا که در اتریش ظرفیت خود حمایتی محدود و در فرانسه بسته به نظر افسر صادر کننده ویزا است. در بخش های قبلی، مرایا و معایب روش خود حمایتی در هر دو کشور را بررسی نمودیم تا بهتر بتوانید به این سوال پایخ دهید که کدام یک بهتر است، خود حمایتی فرانسه یا اتریش. در این بخش از مقاله نیز در قابل یه جدول، مزایای حود حمایتی در فرانسه و اتریش را بیان نموده ایم:

مزایای خود حمایتی فرانسه اتریش
مبلغ اولیه اثبات تمکن مالی 40 هزار یورو برای متقاضی 20 هزار یورو برای فرد متقاضی
20 هزار یورو برای همسر 20 هزار یورو برای همسر
10 هزار یورو برای فرزند 20 هزار یورو برای فرزند
بدون شرط درآمد ماهیانه بالای 2000 یورو درآمد ماهیانه
هزینه زندگی بالا پایین
کیفیت زندگی خوب بسیار خوب
ظرفیت پذیرش محدود نامحدود
نظر افسر ویزا تأثیر مستقیم بدون تأثیر
طول پروسه اقدام 4 تا 7 ماه 6 تا 10 ماه
شرط حضور ندارد 6 ماه

خود حمایتی فرانسه یا اتریش2 خودحمایتی فرانسه یا اتریش

 • شما عزیزان با تهیه و مشاهده محصول زیر، به راحتی می توانید وکیل مهاجرت خود باشید!
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پاسخ به سوالات متداول در زمینه خود حمایتی

روش خودحمایتی اتریش برای چه کسانی مناسب است؟

audio خودحمایتی فرانسه یا اتریش
خود حمایتی فرانسه یا اتریش و سخن پایانی

خود حمایتی فرانسه یا اتریش، شرایط و هزینه های لازم هر کدام، شرایط زندگی در فرانسه و اتریش و انتخاب بین خود حمایتی فرانسه و اتریش و مزایا و معایب هر کدام را بیان نمودیم تا بتوانید از بین این دو کشور، بهترین را برای زندگی برگزینید. فرانسه و اتریش هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند و هر کدام طرفداران خاص خود را دارند، لذا توصیه عمومی به انتخاب یکی از این دو برای همه افراد امری غلط و نا آگاهانه است، چرا که هر شخص یک سری علایق و دغدغه هایی دارد که بر اساس آنها تصمیم به زندگی و یا عدم زندگی در یک کشور خاص می نماید. لذا شما عزیزان در صورتی که پس از مطالعه این مقاله کشور مورد نظر خود را از بین فرانسه و اتریش انتخاب نمودید و نیاز به راهنمایی بیشتر در این زمینه داشتید می توانید از طریق راه های تماس، با موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان با کارشناسان مجرب ما بهره مند گردید. همچنین می توانید سوالات خود را در باب خود حمایتی فرانسه یا اتریش در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح نموده و پاسخ آن را در زمانی کوتاه دریافت نمایید.

3 comment(s) need to be approved.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 پاسخ
 1. احمد گفته:

  سلام من 56 سالمه 2 میلیارد سرمایه دارم ممکنه بفرمایید برای خود حماتی سوییس برای فرد متقاضی و همسر و فرزندان چه مقدار باشه
  برای فرانسه ما 5 نفر هستیم خودم همسرم و 3 تا بچه زیر 18 سال ……فرانسه حساب کردم 90 هزار یورو شد ……..اتریش هم همین مقدار البته اتریش شرط در امد داره ولی سوییس نمیدونم چه مقدار………..ببخشید برای اتریش باید در امد 2500 تا 3000 یورو در ماه در امد داشت که میشه 38 میلیون تومان تا 45 میلیون تومان!!!!!!!!!!
  من در امدم ماهی 7 میلیون تومان هست یعنی من نمیتونم خودحمایتی اتریش استفاده کنم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. خودحمایتی سوئیس نیاز به نشون دادن ۵۰۰ هزار فرانک سوئیس سرمایه داره. سرمایه مورد نیاز برای خودحمایتی فرانسه و اتریش در مقاله جداگانه به طور کامل بیان شدند و میتونید به همون اطلاعات استناد کنید.

   پاسخ
 2. محمد گفته:

  ببخشید ما یک خانواده 5 نفری هستیم ما 3 تا فرزند زیر 18 سال و یک همسر ……….اگر ما که جمعا میشه 90 هزار یورو داشته باشیم بسه چون تو 5 سال میشه سالی 18 هزار یورو و کافی هم هست یا این مبلغ مال 5 سال نیست!!!!!!! ………….من منظورم اینه سفارت این مبلغ برای 5 سال میخواد یا خیر؟؟؟؟ و اینکه سفارت اگر ما اثبات کنیم این مبلغ داریم یا به ما ویزا میده یا میگه تا نبرید تو کشور خودمون و خرج نکنید ویزا نمیده؟
  چون برای ما که 5 نفر هستیم سالی 16 هزار یورو هم کافیه.
  من 5 تا خونه دارم و 1 میلیارد سرمایه البته نمیخوام بیشتر 1 بفروشم برای مهاجرت بیشتر برای تحصیل فرزندان و برای اینکه بعد از تحصیلشون چون نوشتید بعد از 5 سال اقامت دایم صادر می گردد بتونن همانجا بماندد
  و سوال اخر : ایا همسر اجازه کار تمام وقت داره؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. شما در خودحمایتی پولی به دولت ها نمیدید وپول رو فقط تو حساب خودتون نشون میدید لذا تنها یک بار پول رو نشون میدید و برای 5 سال نیاز نیستش هر دفعه ارائه بدید. در اتریش و فرانسه فرزندانتون امکان تحصیل رایگان دارند. اجازه کار همسر رو اداره مهاجرت باید صادر کنه و از اونجایی که بیان کردید متمول هستید به سختی بهتون مجوز بدن ولی خودتون مثلا میتونید یه کسب و کار راه بندازید و اون رو مدیریت کنید ولی اجازه کار ندارید.

   پاسخ
   • محمد گفته:

    نگفتید من احتیاجی به کار کردن ندارم شاید فقط همان روز هایی که سفارت اعلام کرده فکر کنم برای اتریش و اسپانیا 184 روز بود من هستم ….بیشتر فرزندان میخوام برم….ولی نگفتید آیا همسر بنده اجازه کار تمام وقت داره؟

    Rating: 5
    پاسخ
 3. ارشيا گفته:

  با سلام و عرض ادب
  درمورد خود حمايتي فرانسه يا اتريش مبالغ عنوان شده كه فرموديد به قيمت ارز آزاد بايد در حساب شخص باشد يا به نرخ ارز دولتي(مثلا براي يك خانواده سه نفري شامل زن و شوهر و يك فرزند زير ١٨سال بايد چه مبلغي به تومان در حساب داشته باشيم و حداقل چه مدتي بايد پول در حساب بماند و اينكه اگر مبلغ مورد نظر در يك حساب سپرده بانكي مشترك بنام زن و شوهر باشد هم مورد قبول است يا اينكه بايد كل مبلغ در يك حساب جدا بنام شوهر باشد؟)
  ممنون از صبر و دقت در پاسخگويي شفافتان

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز برای خود حمایتی فرانسه تمکن مالی می بایست به نرخ دولتی به مدت حد اقل ۴ماه در حساب باشد.بهتر هست که پول در حساب نفر اصلی باشد ولی در خصوص حساب مشترک نیاز به بررسی دقیق تر و با در نظر گرفتن سایر شرایط شما دارد .

   پاسخ
 4. سارا گفته:

  سلام.وقت به خیر. شما در سایتتون و همینطور در ویدئوهای آقای دکتر گفتین که دریافت اقامت تمکن مالی، بدون شرط درآمد ماهیانه است. در صورتیکه مشاورین تلفنی شماگفتن که درآمدماهانه رو باید نشون بدید.میشه بیشتر توضیح بدید و مقدارش هم بگید. سوال دیگه اینکه آیا بعد از 5 سال تمدید اقامت تمکن مالی میشه اقامت دائم گرفت؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   برای اقامت خود حمایتی در کشور فرانسه نیازی به درآمد ماهیانه نیست. اما برای خود حمایتی در کشور اتریش باید ماهیانه بین 2 تا 3 هزار یورو درآمد داشته باشید.
   بعد از 5 سال زندگی در هر دو کشور می توانید اقامت دائم بگیرید.

   پاسخ
Rating: 5