خلبانی در کانادا و بررسی شرایط آن

 • خلبانی در کانادا و شرایط عمومی
 • خلبانی در کانادا و اخذ مجوز رسمی پرواز
 • خلبانی در کانادا و شرایط اقامت پس از اخذ مجوز رسمی پرواز
 • خلبانی در کانادا و مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی کانادا
 • خلبانی در کانادا و هزینه های تحصیل
 • خلبانی در کانادا و هزینه های زندگی در ونکوور
خلبانی در کانادا خلبانی در کانادا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

خلبانی در کانادا و مقدمه ای بر آن

خلبانی در کانادا و شرایط کسب مجوز رسمی خلبانی در کانادا در این مقاله مورد تحلیل و بررسی تخصصی قرار می گیرد. موسسه حقوقی ملک پور مفتخر است خدمتی جدید برای عاشقان سفر و پرواز ارائه دهد. این دوره های خلبانی در بهترین شهر کانادا، ونکوور، برگزار می شود و پس از پایان دوره امکان کار به عنوان یک خلبان برای شما فراهم می باشد. اگر به خلبانی به عنوان یک تفریح و یا یک شغل حرفه ای علاقه مند هستید و یا تمایل به مهاجرت به کانادا از طریق دوره های خلبانی دارید، با شرکت در دوره های رسمی خلبانی در کانادا این امر برای شما محقق می شود.

هر ساله متقاضیان زیادی برای آموزش پرواز به کانادا سفر می کنند. مجوز رسمی پرواز کانادایی از معتبرترین ها در دنیا می باشد و کشور کانادا جزء امن ترین و جذاب ترین کشور ها در دنیا می باشد که باعث شده است افراد زیادی برای شرکت در دروه های رسمی خلبانی در کانادا مشتاق باشند. اکنون این فرصت برای ایرانیان فراهم شده است که در دوره های رسمی خلبانی در کانادا شرکت کرده و آینده درخشانی برای خود رقم بزنند.

اقامت کانادا

خلبانی در کانادا و شرایط عمومی

برای شرکت در دوره های رسمی خلبانی در کانادا مدرک دیپلم یا لیسانس مورد نیاز است. اگر مدرک لیسانس دارید و متقاضی شرکت در دوره های خلبانی در کانادا هستید، بهتر است در رشته های هوافضا، مهندسی و یا تکنیک کال تحصیل کرده باشید و یا در ایران دوره های پرواز بین المللی گذرانده باشید. همچنین در صورتی که سابقه کار در فرودگاه یا سابقه کار مرتبط با پرواز داشته باشید، برای تحصیل در این دوره ها واجد شرایط هستید.

شرایط عمومی مورد نیاز دیگر برای شرکت در دوره های رسمی خلبانی در کانادا به شرح زیر می باشد:

 • شرایط سنی: بالای 18 سال
 • سطح زبان: آیلتس 6
 • همچنین توجه داشته باشید که برای پذیرش در دوره های رسمی خلبانی، شرایط کلی سلامت عمومی بررسی می شود و پس از ورود به کانادا نیاز به آزمون تست پزشکی جهت بررسی شرایط سلامت عمومی شخص می باشد. بینایی و شنوایی از جمله موارد مهم در این تست می باشد.

خلبانی در کانادا و اخذ مجوز رسمی پرواز

دوره های رسمی خلبانی در کانادا در سه دوره زیر برگزار می گردد:

 • دوره اخذ مجوز رسمی پرواز تفریحی در کانادا

  Private Pilot License (PPL)

طول دوره رسمی پرواز تفریحی در کانادا 12 هفته می باشد. با شرکت در این دوره اصول اولیه پرواز به شما آموزش داده می شود و پس از آن می توانید در دوره رسمی یک ساله پرواز Commercial یا تجاری شرکت کنید و به عنوان یک خلبان تجاری مشغول به کار شوید. در واقع این دوره پیش نیاز دوره CPL یا دوره اخذ مجوز رسمی پرواز تجاری می باشد.

خلبانی در کانادا 6 خلبانی در کانادا

خلبانی در کانادا 7 خلبانی در کانادا

 • دوره اخذ مجوز رسمی پرواز تجاری در کانادا

   Commercial Pilot License (CPL)

طول دوره رسمی پرواز تجاری 1 سال می باشد. پیش نیاز شرکت در این دوره دارا بودن مجوز رسمی پرواز تفریحی می باشد. پس از پایان این دوره امکان شرکت در آزمون اخذ مجور پرواز را خواهید داشت و در صورت گذرندان موفقیت آمیز آزمون، مجوز رسمی پرواز تجاری به شما اعطا می شود و می توانید به عنوان یک خلبان تجاری حرفه ای به کار بپردازید.

 • دوره های کاردانی خلبانی حرفه ای در کالج

طول دوره کاردانی خلبانی در کانادا 2 سال می باشد. در دوره کاردانی خلبانی در کانادا امکان پذیرش مشروط به همراه دوره زبان نیز وجود دارد. برای پذیرش مشروط در ابتدا نیاز به کسب حداقل نمره 5 در آزمون آیلتس در بخش Reading، Writing، Listening و Speaking دارید.

خلبانی در کانادا 8 خلبانی در کانادا

خلبانی در کانادا و شرایط اقامت پس از اخذ مجوز رسمی پرواز

برای دوران تحصیل دوره رسمی خلبانی در کانادا، ویزای تحصیلی به شما اعطا می شود. پس از اخذ مجوز رسمی پرواز تجاری و یا کاردانی خلبانی در کانادا، می توانید برای مجوز کار در کانادا درخواست دهید و مشغول به کار شوید. بر اساس قانون دولت کانادا برای اخذ مجوز کار پس از فارغ التحصیلی از دوره های رسمی پرواز، باید یکی از شرایط زیر را دارا باشید.

 • در یک دوره رسمی پرواز در کانادا شرکت کرده و مجوز رسمی پرواز تجاری کانادایی را اخذ نموده اید.

 • یا دارای مجوز رسمی مربی گری پرواز هستید و پیشنهاد کار برای مربی گری در یک مرکز آموزش پرواز خلبانی در کانادا دارید.

بنابراین پس از پایان دوره رسمی پرواز و اخذ مجوز رسمی خلبانی در کانادا ، این امکان برای شما فراهم است که اقامت کاری کانادا را اخذ نمایید و به عنوان یک خلبان تجاری در کانادا به کار بپردازید. پس از اخذ مجوز رسمی پرواز، مرکز آموزش پرواز شما را برای موقعیت های شغلی خلبانی و یا مربی گری در کانادا معرفی خواهد کرد و از این طریق به اخذ اقامت کاری کانادا کمک خواهد کرد. این امکان توسط موسسه حقوقی ملک پور برای ایرانیان فراهم شده است تا با شرکت در دوره های رسمی خلبانی در کانادا، مجوز رسمی پرواز تجاری و اقامت کاری کانادا را اخذ نمایند. همچنین با توجه به اینکه مجوز رسمی پرواز صادر شده در کانادا در سطح دنیا از اعتبار بالایی برخوردار است، این امکان برای شما وجود دارد که در کشورهای دیگری نیز به کار بپردازید. 

خلبانی در کانادا و مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی کانادا

بر اساس قانون مهاجرتی کانادا اگر قصد تحصیل در کانادا در بازه زمانی بیش از 6 ماه دارید، باید برای ویزای تحصیلی کانادا درخواست دهید. بنابراین برای تحصیل خلبانی در کانادا نیاز به اخذ ویزای تحصیلی کانادا دارید. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر می باشد.

 • پاسپورت
 • نامه پذیرش از مرکز آموزش پرواز
 • اثبات تمکن مالی جهت پرداخت شهریه و هزینه های زندگی در کانادا
 • اثبات اینکه پس از پایان دوره به محل زندگی خود باز خواهید گشت.

خلبانی در کانادا و هزینه های تحصیل

همان طور که پیش تر اشاره شد، دوره های خلبانی در کانادا در قالب سه دوره رسمی پرواز ارائه می گردد. این سه دوره شامل دوره  های اخذ مجوز رسمی پرواز تفریحی در کانادا یا دوره PPL می باشد که به مدت 12 هفته به طول می انجامد. پس از پایان این دوره امکان پرواز تجاری برای شما وجود ندارد. هزینه کامل این دوره در جدول زیر نمایش داده شده است.

امکان شرکت در دوره اخذ مجوز رسمی پرواز تجاری در کانادا یا CPL نیز برای شما فراهم است که به مدت 1 سال به طول می انجامد و برای شرکت در این دوره باید مجوز رسمی دوره PPL را اخذ نموده باشید. پس از پایان این دوره امکان فعالیت به عنوان یک خلبان تجاری در کانادا برای وجود دارد. هزینه متوسط شهریه برای این آموزش 1 ساله در جدول زیر نمایش داده شده است.

دوره های کاردانی خلبانی حرفه ای در کالج نیز به مدت دو سال به طول می انجامد و پس از پایان دوره امکان کار به عنوان یک خلبان تجاری برای شما فراهم می باشد. هزینه شهریه بابت هر سال تحصیل در این دوره نیز در جدول زیر نمایش داده شده است. 

به این نکته توجه داشته باشید که هزینه های درج شده به دلار کانادا می باشد.

دوره رسمی پرواز هزینه متوسط شهریه
دوره اخذ مجوز رسمی پرواز تفریحی در کانادا 13,000
دوره اخذ مجوز رسمی پرواز تجاری در کانادا 21,700
دوره های کاردانی خلبانی حرفه ای در کالج 17,400 (در هر سال)

خلبانی در کانادا و هزینه های زندگی در ونکوور

در زمان تحصیل خلبانی در کانادا ، بخش مهمی از هزینه های زندگی در ونکوور صرف اجاره مسکن شما خواهد شد. مرکز آموزش پرواز برای دانشجویان مکان زندگی فراهم نمی کند، اما دانشجویان را به مکان های اقامتی نزدیک مرکز آموزش معرفی می کند تا اقامتی آسان و به دور از استرس فراهم آید. توصیه می شود پیش از اینکه محل اسکان دائم برای خود فراهم آورید در هفته های اول در مکان های اسکان موقت حضور داشته باشید و در طول این زمان به دنبال مکانی مناسب برای اسکان دائم خود باشید. هزینه اجاره ها بسته به اینکه در خوابگاه، هتل و یا آپارتمان اقامت داشته باشید، متفاوت می باشد و به طور معمول از حدود 600 دلار کانادا شروع می شود. معمولا به صورت آنلاین می توانید پیش از ورود به کانادا محل مورد نظر خود را رزرو نمایید و هزینه ها را مشاهده کنید. 

پس از اسکان موقت می توانید شخصاً مکانی برای اقامت دائم خود بیابید و از نزدیک محل مورد نظر را ببینید و هزینه ها، امکانات، دسترسی به وسایل نقلیه عمومی و امنیت را شخصاً بررسی کنید. به طور معمول هزینه اجاره یک آپارتمان همراه با وسایل زندگی در ونکوو حدود 2,000 دلار کانادا در ماه می باشد.

زمان اقامت برای تحصیل خلبانی در کانادا هزینه های دیگری علاوه بر هزینه مسکن نیز خواهید داشت. سایر هزینه های اساسی زندگی در ونکوور در جدول زیر نمایش داده شده است.

گزینه هزینه (دلار کانادا)
منوی پایه ناهار (شامل نوشیدنی) در منطقه تجاری 17
500 گرم سینه مرغ بدون استخوان 8
12 تخم مرغ بزرگ 4.90
1 کیلوگرم سیب زمینی 3.01
نان برای 2 نفر برای یک روز 2.47
1 کیلوگرم سیب 3.78
500 گرم پنیر محلی 13
آب و برق برای 1 ماه (گرمایش، برق، گاز …) برای یک نفر 80
هزینه ماهانه بلیط حمل و نقل عمومی 109
سفر تاکسی در یک روز کاری، تعرفه پایه 8 کیلومتر. 25
1 لیتر بنزین 25

خلبانی در کانادا و سخن پایانی

همان گونه که شرح داده شد شرکت در دوره های مختلف پرواز در کانادا توسط موسسه حقوقی ملک پور برای شما فراهم شده است. امکان تحصیل در دوره های خلبانی در کانادا هم با داشتن مدرک زبان و هم بدون مدرک زبان امکان پذیر می باشد. پس از پایان دوره خلبانی در کانادا و اخذ مجوز رسمی پرواز این امکان برای شما فراهم است که در کشور کانادا به کار بپردازید و اقامت کانادا را اخذ نمایید. دروه های خلبانی در کانادا فرصتی استثنایی است برای علاقه مندان به پرواز که تمایل دارند پس از تحصیل در دوره ای کوتاه در کشور کانادا، به کار و زندگی در این کشور بپردازند. برای ثبت نام در دوره های خلبانی در کانادا با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و از این فرصت استثنایی بهره ببرید. شما همواره می توانید سوالات خود را در خصوص دوره های خلبانی در کانادا در بخش دیدگاه های همین مقاله مطرح نموده و در سریع ترین زمان ممکن پاسخ بگیرید.

law خلبانی در کانادا
22 پاسخ
 1. کیمیا گفته:

  درود، من دانش آموز رشته ریاضی ام و قصد دارم بعد از اتمام درسم بورسیه تحصیلی کانادا در رشته خلبانی رو بگیرم تا چه مقدار باید هزینه کنم !؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   در مقطعی که شما قرار دارید اخذ بورسیه تحصیلی برای شما دشوار می باشد بهتر است برای سال اول هزینه نمایید و برای سال های بعد اقدام به دریافت بورسیه تحصیلی نمایید

   پاسخ
 2. محمود گفته:

  سلام.
  غرض از مزاحمت اینکه من کلا قصدم مهاجرته.دوستی دارم توی ونکور، که بعد از صحبتامون میگفت تو فقط برس به کانادا، بقیش حل میشه. حالا سوالی که من دارم اینه که کم هزینه ترین روشی که میتونید پیشنهاد کنید(قانونی) برای مهاجرت و رسیدن به اونجا چیه؟ من لیسانس معماری دارم، 29 سال سن و پایان خدمت هم دارم. حالا نکته ای که فکرمو مشغول کرده اینه که ایا میتونم برای خلبانی اقدام کنم؟ و ایا راهی هست که برای خلبانی اقدام کرد، و فاند هم گرفت؟
  با تشکر.

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   دوره های خلبانی به همراه فاند نیست. معمولاً افرادی که تحصیلات یا سابقه کار مرتبط با خلبانی دارند می توانند در این دوره ها شرکت کنند و شانس شما با لیسانس معماری کمتر است.
   دوره های تحصیل کوآپ از روش های کم هزینه تحصیلی است که در سال اول مبلغی که هزینه کرده اید به شما بر می گردد. در لینک زیر می توانید در این خصوص مطالعه کنید.

   https://malekpour.ir/تحصیل-با-تضمین-کار-در-کانادا-co-op-کانادا

   ویزای کار کانادا نیز روش مناسبی است که البته زمان بر است. اطلاعات تکمیلی در لینک زیر موجود می باشد.

   https://malekpour.ir/کار-در-کانادا

   پاسخ
 3. ناشناس گفته:

  درود پسرم دانشجوی خلبانی در ایران هست اما با توجه به افزایش هزینه ها و گذراندن دوره ppl قرار به ادامه تحصیل نیست با توجه به اینکه دانشجوی ممتازی هست امکان تحصیل در کشور کانادا با بورسیه تحصیلی وجود دارد

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های کانادا با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 4. سعید گفته:

  با سلام و عرض ادب
  بنده ۲۷ سال سن دارم و دارای مدارک،ppl-cpl-ir-atpl-lpr level 4 هستم
  قصد دارم مهاجرت کنم به کانادا برای ادامه کار چون تو ایران فرصت شغلی برای افرادی از قبیل من که فارق التحصیل شدن نیست و حداقل پنج سال که سال های طلایی ما بعد از اتمام تحصیل هست رو باید بیکار بگذرونیم.میخواستم بدونم برای وارد شدن به بازار کار کانادا به عنوان یک comercial airline pilot با توجه به مدارک من نیاز هست باز هم همه دوره هارو بگذرونم یا فقط نیاز به convert مدارک هست و اینکه برای شخصی با مدارک من هزینه حالا تحصیل یا convert کردن حدودا چقدر هست
  سپاسگذارم

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. کار در کانادا از طریق امتیازبندی و دارای شرایط خاصی بوده و ویژه متخصصان و نیروهای کار ماهر در مشاغل مورد نیاز این کشور است که پس از قبولی در سیستم امتیاز بندی طی مراحلی ویزای کار کانادا را به دست می آوردند این ویزا نیازمند نمره زبان و سایر فاکتورهاست که از جمله آن می توان به سن زیر 40 سال اشاره نمود. همچنین پروسه درخواست تا اخذ ویزای کار کانادا تقریباً زمان بر است.
   در صورتی که قصد اقدام شخصی و خبره شدن در امر مهاجرت از طریق اسکیل ورکر به کانادا هستید می توانید محصول زیر را تهیه نمایید.
   https://malekpour.ir/product/آموزش-جامع-اقامت-کاری-دولت-فدرال-کاناد
   در صورت نیاز به کسب اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 5. Amirhossein Khoshsima گفته:

  با سلام خدمت شما و با عرض خسته نباشید خدمت شما یک خلبان تا سن چند سالگی میتواند کار کند منظورم این هستش که کی اکسپایر میشود؟

  Rating: 4
  پاسخ
 6. ناشناس گفته:

  سلام وعرض ارادت خدمت جناب دکتر عزیز و همکاران محترم
  من 31 سالم و دارای مدرک کارشناسی اویونیک در علمی و کاربردی هستم و سطح زبان انگلیسی 6 ایتلس هست میخواستم بدونم میتونم فقط تا دوره تجاری خلبانی بخونم بعدش شروع به کار کنم؟؟؟
  لطفا جواب بفرمایین سپاس فراوان از زحمات اقای دکترعزیز همکاران محترم

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. شما امکان تحصیل در این رشته را دارید. ولی قطعا میزان سرمایه شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و ارزیابی شرایطتان با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 7. پیمان گفته:

  درود بر شما.بنده 45ساله هستم که حدود 130ساعت پرواز با هواپیماهای فوق سبک دارمو گواهینامه اون رو هم دارم.گرچه با دوره های هواپیماهای سبک که مد نظر شماست تفاوتی در گرید بندی داره . سطح زبانم هم بد نیست.اما بهرحال مشکل بنده چند چیزه یکی اینکه آیا با توجه به سن بنده و اینکه رفتن و تحصیل کردن دوره خلبانی تجاری هم جمعا سه سال بطول خواهد انجامید لذا آیا با اون سن امیدی هست که در اونجا بشه در این زمینه کار کرد؟یعنی آیا واقعا به یک فرد 47 یا 48 ساله که فرضا با نمرات خوبی cpl رو در اونجا بگیره کار می دن؟ من بزرگترین مشکلم اینه.لطفا راهنمایی بفرمایید و اگه ممکنه پاسخ بنده رو به ایمیلم هم ارسال بفرمایید.

  Rating: 4
  پاسخ
 8. مهران صمدی گفته:

  بعد از دوره ی cplامکان کار وجود برای هزینه های دوره ی کالج وجو دارد و اینکه ppl,cplرا میتوان در ایران گذراند و برای دوره ی حرفه ای اقدام کرد؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. بعد از پایان دوره CPL شما امکان کار به عنوان یک خلبان تجاری را خواهید داشت. برای شرکت در دوره خلبانی حرفه ای نیاز نیست که دوره CPL را گذرانده باشید. در واقع هر دو این ها دو مسیر متفاوت هستند که شما را به یک مقصد یکسان می رسانند. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 9. محمد گفته:

  سلام من ۳۷ ساله فوق دیپلم معماری و متاهل دارای یک فرزند
  سطح زبان خوبی ندارم تجربه ای هم در خلبانی نداشتم تا ۷۰ هزار دلار آمریکا میتونم هزینه کنم آیا میتونم در این کلاسها شرکت کنم
  ممنون

  Rating: 4
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. باید شرایط شما با جزئیات بیشتری بررسی شود. ممکن است نتوانید مستقیما برای شرکت در این دوره ها اقدام کنید اما با روش های دیگر وارد کانادا شده و سپس برای شرکت در این دوره ها اقدام نمایید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5