خرید ملک در کانادا و بررسی شرایط و قوانین آن

خرید ملک در کانادا، شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق خرید ملک و مزایای خرید ملک در کشور کانادا در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. موضوع خرید ملک در کانادا همواره به عنوان یکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور مدنظر بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا قرار گرفته است. پاسخ به سوالاتی از قبیل حداقل مبلغ خرید ملک در کانادا چقدر است؟ آیا از طریق خرید ملک می توان اقامت کانادا را اخذ نمود؟ فرآیند خرید ملک در کانادا چه مدت زمان می برد؟ امکان اجاره ملک خریداری شده وجود دارد یا خیر؟ را می توانید در این مقاله جویا شوید. از آنجا که کشور کانادا استانداردهای بالایی برای پذیرش مهاجرین دارد و سالیانه تعداد زیادی از هم وطنان ما به فکر مهاجرت و اقامت در کانادا می باشند بر آن شدیم تا مقاله ای تحت عنوان خرید ملک در کانادا و بررسی شرایط و مزایا در قوانین این کشور نگارش کنیم. امید است تا با مطالعه این مقاله به پاسخ عمده ای از سوالات و ابهامات خود دست یابید. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره رایگان می توانید از مشاوره های متخصصین و وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) بهره مند شوید.

خرید ملک در کانادا 3 خرید ملک در کانادا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

خرید ملک در کانادا و شرایط عمومی آن

اولین موضوعی که قبل از خرید ملک در کانادا مورد بحث و بررسی قرار می گیرد این است که کشور کانادا از چه شرایطی برای زندگی و مهاجرت برخوردار است. کشور کانادا یکی از بزرگ ترین کشور های جهان محسوب می شود و از نظر جمعیت حدود 35 میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور به علت نزدیکی به آمریکا و هم مرز بودن با این کشور مورد استقبال بسیاری از متقاضیان مهاجرت قرار گرفته است.

پایتخت این کشور اوتاوا نام دارد و از شهر های معروف آن می توان به ونکور و تورنتو اشاره کرد. این شهر ها در رنک بندی های بین المللی اغلب در 10 شهر برتر دنیا قرار دارند و از لحاظ کیفیت اجتماعی در صدر هستند. زبان رسمی این کشور انگلیسی و فرانسوی است و واحد پول این کشور دلار کانادا می باشد که همین موضوع انگلیسی بودن زبان رسمی این کشور سبب شده است تا افراد جهت مهاجرت به کانادا به زبان دیگری نیازمند نباشند.

کانادا به ایالت های مختلفی تقسیم می شود ولکن تمامی این ایالت ها برای جذب سرمایه گذار های خارجی و نیروی کار متخصص و الباقی طرق مهاجرت قوانین خاص خود را دارند و بر اساس نیاز هر ایالت هر ساله قوانین آن ها به روز می شود ولی لازم به ذکر است که تمامی این ایالت ها از نظر قوانین اقامتی زیر مجموعه قوانین دولت فدرال خواهند بود.

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 1 خرید ملک در کانادا

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با سرمایه گذاری در کانادا

video خرید ملک در کانادا

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با سرمایه گذاری در کانادا

audio خرید ملک در کانادا

خرید ملک در کانادا و اخذ اقامت کانادا

در حال حاضر کشورهای معدودی به اتباع خارجی اجازه خرید ملک و کسب اقامت در آن کشور را می دهند اما متاسفانه کانادا جزء این کشورها قرار ندارد. این یک واقعیت است که خرید ملک در کانادا برای افراد غیر مقیم منجر به اقامت و یا شهروندی کانادا نمی گردد و طی کردن مراحل قانونی مهاجرت الزامی است.

موضوع حائز اهمیت این است که اگر خرید ملک را صرفاً برای اخذ اقامت کانادا انجام می دهید، باید بدانید راه اندازی یک تجارت راه حل سریع تری برای ورود به این کشور است. در همین راستا تنها اگر قصد سرمایه گذاری در املاک صرف نظر از اخذ اقامت کانادا را دارید می توانید با خرید ملک در کانادا به نتیجه مطلوب خود برسید و این تنها یک آینده نگری و سرمایه گذاری بلند مدت برای شما محسوب خواهد شد.

اگر اقامت کانادا را ندارید و قصد خرید ملک در کانادا را دارید باید بدانید مراجعه به بنگاه های خرید و فروش ملک اولین قدم است. امکان اعطای وام به خریدارانی که اقامت کانادا را ندارند با محاسبه درصد سود بیشتر نیز وجود دارد. در این صورت شرکت ها و موسسات وام دهنده طی انعقاد قرارداد رهنی با خریدار وظیفه تامین بخشی از هزینه ملک را بر عهده می گیرند.

خریدارانی که مقیم این کشور نیستند باید 35 درصد از مبلغ کل ملک را در ابتدا پرداخت نمایند. نکته ای که باید در نظر داشته باشید اهمیت ارتباط با یک حسابدار یا مشاور مالیاتی است. برای مثال در زمان خرید ملک در کانادا با عنوان خریدار خارجی شما همان مقدار مالیاتی را پرداخت می نمایید که یک شهروند کانادایی می پردازد اما در زمان فروش شرایط متفاوت است و اداره مالیات کشور کانادا قوانین و قواعد خاصی را در خصوص اتباع بیگانه اجرا می کند. برای کسب اطلاعات دقیق تر در این زمینه باید به وب سایت رسمی اداره مالیات کشور کانادا مراجعه نمایید.

راههای سرمایه گذاری در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا

خرید ملک در کانادا و استانداردهای سرمایه گذاری در کانادا

بازار املاک و مستغلات کانادا به دلیل تقاضای زیاد مصرف کننده و عوامل اقتصادی مطلوب، شاهد افزایش قیمت ارزنده ای بوده است. ولی آنچه از همه مهم تر است بعد از در نظر گرفتن هزینه های خرید ملک در کانادا، ارزیابی امنیت سرمایه گذاری و ریسک های بازار املاک این کشور است.

زمانی که در مورد خطر مصادره اموال در کانادا بحث به میان می آید، سازمان های آمار جهانی و نمودار های نشان دهنده رشد اقتصادی این کشور نشان دهنده آن است که در کانادا امنیت مناسبی حکم فرماست و تنها در نمودار ها عدد یک نمایان گر خواهد شد که این عدد نشان دهنده این است که امنیت بیشتری حاکم است به همین خاطر افرادی که قصد خرید ملک و سرمایه گذاری در کانادا را دارند می توانند با خیالی راحت حتی با اخذ وام های دولتی اقدام به خرید ملک نمایند.

راه های سرمایه گذاری در کانادا 1 خرید ملک در کانادا

جالب است بدانید برای خرید ملک در کانادا هزینه های ماهانه مسکن شما از جمله پرداخت وام مسکن طبق قوانین شرکت وام و مسکن کانادا (CMHC) نباید از بیش از 30 درصد از درآمد ناخالص شما باشد. برای مثال اگر درآمد ناخالص شما 3،500 دلار در ماه است، می توانید مبلغ قسط وام خود را تا سقف 1،050 دلار تعیین نمایید.

همچنین بر اساس ارزشیابی بعمل آمده از ملک در برخی از شهرها مانند تورنتو شما باید معادل 0.75% یا 1% از ارزش ملک را سالانه به عنوان مالیات پرداخت نمایید. در حالیکه در اونتاریو از مالکان خارجی مالیاتی دریافت نمی گردد. شایان ذکر است بیمه نامه یکی دیگر از شروط وام مسکن در این کشور است.

این موضوع نشان گر آن است که در کشور کانادا (با میانگین 1.92 در کنترل فساد) فساد قضایی و همچنین رانت خواری در مقابل عدالت بسیار کم و با وجود قوانینی از این دست بسیار نادر و خاص خواهد بود. در نمودار زیر نیز می توانید نرخ کنتر فساد (2.5- ضعیف، 2.5 قوی) را بررسی نمایید.

راه های سرمایه گذاری در کانادا 2 خرید ملک در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا با کمترین هزینه و ریسک

اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری 5 خرید ملک در کانادا

خرید ملک در کانادا و شاخص های سرمایه گذاری در کانادا

شاخص های اقتصادی استفاده شده برای سنجش عملکرد یک اقتصاد و چشم انداز آن در اکثر کشورها یکسان است. آنچه فرق می کند اهمیت نسبی برخی شاخص ها برای هر اقتصاد در مقاطع مختلف زمانی است. به عنوان مثال، وقتی بازار مسکن رونق می یابد و رکود می خورد. شاخص های مسکن و ارگان ها یا سازمان هایی که این شاخص ها را در هر ملتی جمع آوری و پخش می کنند از نزدیک نظاره می شوند.

12 شاخص اصلی اقتصادی برای کانادا، یازدهمین اقتصاد بزرگ جهان وجود دارد که از جمله آنها می توان به رشد تولید ناخالص ملی، تغییر اشتغال و بیکاری، شاخص قیمت مصرف کننده، تجارت کالای بین المللی، شروع ساخت و ساز مسکن، فروش مسکن اشاره نمود. ما در اینجا با توجه به موضوع خرید ملک در کانادا 2 شاخص شروع ساخت و ساز مسکن و فروش خانه را توضیح می دهیم.

 • شروع ساخت و ساز مسکن در کانادا

  شرکت وام و مسکن کانادا (CMHC) در ششمین روز کاری هر ماه گزارش شش ماهه ای را منتشر می کند و فعالیت های جدید ساخت و ساز مسکونی ماه قبل را نشان می دهد. داده ها توسط منطقه، استان، سرشماری کلان شهرها و نوع سکونت (تک واحدی یا چند واحدی) ارائه شده است. این شاخص سنجش مهمی از وضعیت بازار مسکن کانادا است.

  خرید ملک در کانادا 1 خرید ملک در کانادا

 • فروش خانه در کانادا

  این شاخص اصلی فعالیت مسکن، توسط انجمن املاک و مستغلات کانادا (CREA) جمع آوری شده است و براساس تعداد فروش خانه های پردازش شده از طریق سیستم های MLS تابلوهای املاک و مستغلات در کانادا است. گزارش ماهانه CREA تغییرات ماهانه فروش مسکن را ارائه می کند. این گزارش همچنین شامل سایر اطلاعات مهم مربوط به مسکن، از جمله تغییر (درصدی) در خانه های نوساز، موجودی ماهانه مسکن، تغییر در شاخص قیمت خانه MLS و متوسط قیمت خانه های فروش رفته نیز می باشد.

  این شاخص های اقتصادی سلامت جنبه های کلیدی اقتصاد کانادا از قبیل هزینه های مصرف کننده، مسکن، تولید، اشتغال، تورم، تجارت خارجی و رشد اقتصادی را نشان می دهد. در واقع شاخص های مذکور در کنار هم، یک تصویر جامع از وضعیت اقتصادی کانادا عرضه می نمایند.

  خرید ملک در کانادا 2 خرید ملک در کانادا

خرید ملک در کانادا و واجدین شرایط خرید ملک

زمانی که از خرید ملک در کانادا صحبت می کنیم لازم است بدانید قوانین برای تبعه کشورهای مختلف متفاوت است. هر سرمایه گذاری که از خرید ملک و مستغلات در سایر کشورها استقبال می کند می تواند در کانادا نیز ملک خریداری کند. تنها نکته قابل توجه در این بخش این است که از 21 آوریل 2017 افرادی که مقیم کانادا نیستند باید 15% مالیات مازاد پرداخت کنند که البته فقط در مناطق خاصی از کانادا اعمال می گردد.

قوانین خرید ملک برای افراد غیر مقیم کانادا مشمول آن دسته از شهروندان کانادایی که بیش از نیمی از سال را در خارج از کشور کانادا زندگی می کنند نیز می شود اما با این تفاوت که از پرداخت 15% مالیات مازاد معاف هستند. بنابراین اگر افرادی که قصد خرید ملک در کانادا را دارند به نحوی با سرمایه گذاری های متفاوت با هزینه های بسیار کمتر در ایالات مختلف ابتدا اقامت این کشور را اخذ کرده و پس از آن اقدام به خرید ملک در کانادا نمایند از نظر حقوق و مالی بسیار مناسب تر خواهد بود.

موسسات کاریابی در کانادا 4 خرید ملک در کانادا

اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

خرید ملک در کانادا و مراحل قانونی آن

خرید ملک در کانادا مراحلی دارد که باید توسط وکلای مجرب و آگاه به قوانین حقوق و مسائل مالی و مالیاتی این کشور پیش رود، در این قسمت به شرایط و مراحل قانونی خرید ملک در کانادا خواهیم پرداخت.

 • نماینده املاک به همراه وکیل در تهیه سند پیشنهاد خرید به فروشنده ملک، کمک می کنند. پیشنهاد خرید با پیش پرداخت حدود 10% مبلغ ملک خرید به فروشنده ارائه می گردد.

 • خریدار و فروشنده در مورد قیمت به توافق می رسند.

 • نسخه ای از توافق نامه برای وکیل ارسال می گردد تا شرایط را بررسی و تاریخ عقد قرارداد را مشخص نماید.

 • تا تاریخ عقد قرارداد فرصت بازدید از ملک وجود دارد.

 • وکیل بررسی های لازم در خصوص فروشنده را انجام می دهد تا از عدم سوء پیشینه وی و عدم هرگونه بدهی ملک مطمئن شود.

 • وكیل سندی تنظیم می کند و در آن مبلغ قرارداد و وجهی که خریدار باید پرداخت کند را تایید می کند.

 • وکیل کلیه مبالغ را به فروشنده پرداخت می کند و سند و کلیدهای منزل پس از عقد قرارداد در اختیار خریدار قرار می گیرد.

لازم به ذکر است برای انجام این مراحل می توانید با ویزای مولتی کانادا یا به عبارتی با ویزای توریستی کانادا وارد این کشور شوید و تمامی این مراحل را با توجه به زمان بندی بهتری که در اختیار دارید پشت سر بگذارید لذا می توانید در مورد شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا از لینک زیر بهره مند شوید و استفاده نمایید.

خرید ملک در کانادا و هزینه های آن

هزینه های خرید ملک در کانادا و اجاره، به بسیاری از متغیر های اقتصادی وابسته است و به همین خاطر هزینه ها و قیمت ها در این امور متفاوت است، لازم به ذکر است در این قسمت به هزینه های قانونی و حقوقی خرید ملک در کانادا که مورد نیاز متقاضیان خواهد بود اشاره خواهیم کرد.

 • مالیات انتقال زمین

  مالیات انتقال زمین (انتقال ملک) بین 0.5 تا 2 درصد از ارزش کل ملک را شامل می شود. البته آلبرتا، نوآ اسکوشیا روستایی و ساسکاچوآن از این قاعده مستثنی هستند.

 • هزینه های حقوقی

  قابل توافق است اما در برخی موارد حق الزحمه حقوقی می تواند تا 10% ارزش ملک نیز برسد.

 • مالیات کالاها و خدمات

  برای خانه های نوساز معادل 5% مالیات کالاها و خدمات (GST) بر مبلغ خرید اعمال می گردد. البته GST غالباً در قیمت فروش گنجانده می شود.

 • هزینه گواهینامه Estoppel (فقط برای آپارتمان ها و واحدهای مجزا)

  یک گواهینامه استوپل وضعیت حقوقی و مالی یک واحد آپارتمان و هزینه های آن را تا 100 دلار کانادا (74 دلار آمریکا) تشریح می کند. این هزینه در ایالت کبک وجود ندارد.

 • هزینه های حقوقی و اسناد رسمی

  وکلا (یا دفاتر اسناد رسمی در کبک) سند پیشنهاد خرید را بررسی می کنند، درباره اعتبار فروشنده تحقیق می کنند، اسناد وام را تهیه می کنند و بر جزئیات فرآیند نظارت می کنند. هزینه های حقوقی بسته به استان، پیچیدگی فرآیند خرید و فروش و ارزش ملک حداقل با 370 دلار آمریکا به علاوه GST شروع می شود. هر یک از طرفین حق الوکاله وکیل خود را به صورت مجزا پرداخت می کنند.

 • هزینه نمایندگی املاک و مستغلات

  هزینه های نماینده املاک و مستغلات بین 3 تا 7 درصد از ارزش ملک به علاوه 6% GST متغیر است. فروشنده معمولاً مبلغ کارمزد نماینده را پرداخت می کند اما در بعضی موارد خریدار هم باید مبلغی را بپردازد.

ویزای مولتی کانادا 3 خرید ملک در کانادا

سرمایه گذاری صد هزار دلاری در کانادا

خرید ملک در کانادا و وکیل امور ملک

اگر به دنبال اخذ اقامت کانادا از طریق خرید ملک می باشید مشاوره با وکلای مجرب مهاجرتی از جمله پیش نیازهای اساسی محسوب می شود. اما همانطور که قبل از این گفته شد اخذ اقامت دائم و تابعیت کانادا با خرید ملک امکانپذیر نمی باشد. حضور یک وکیل مسلط به کلیه قوانین و مقررات سرمایه گذاری ، ثبت، مالیات و هزینه های خرید ملک در کانادا لاجرم امری ضروری است.

 لذا موسسه حقوقی ملک پور با بهره گیری از وکلای مجرب مسلط بر قوانین امور بین الملل می تواند بهترین خدمات را در این راستا به شما عزیزان ارائه نماید. در نظر داشته باشید استفاده از یک وکیل کانادایی که به فرهنگ و زبان این کشور اشراف کامل داشته باشد مطلب مهمی است چرا که نیاز به مراوده در جهت انتخاب بهترین موقعیت خرید ملک در کانادا امری بدیهی است.

خرید ملک در کانادا و خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور

موسسه حقوقی ملک پور با کادری متخصص آماده ارائه خدمات در باب خرید ملک در کانادا، تحصیل در کانادا، سرمایه گذاری در کانادا و همچنین کار در کانادا به شما سروران عزیز است. موسسه حقوقی ملک پور با استفاده از دانش وکلای بین المللی همواره بهترین و بهینه ترین پیشنهاد را برای شما خواهد داشت.

چنانچه تمایل به سرمایه گذاری و خرید ملک در کانادا را دارید، و به دنبال بهترین موقعیتی هستید که پیامد آن بیشترین سود برای شما باشد، می توانید از یاری مشاورین حرفه ای موسسه حقوقی ملک پور بهره مند شوید.

ویزای مولتی کانادا 2 خرید ملک در کانادا

خرید ملک در کانادا و توصیه های حقوقی

با توجه به اینکه کشور کانادا از منظر سطح اعتبار جهانی و جایگاه اقتصادی دارای امتیاز بالایی بوده و از جمله بهترین کشورهای جهان است، متقاضیان فراوانی نیز در خصوص مهاجرت و سرمایه گذاری و یا حتی خرید ملک در کانادا وجود دارد. کیفیت بالای زندگی، نظام بانکی سالم و سیستم آموزشی به روز، نرخ پایین مالیات، ریسک پایین سرمایه گذاری، نظام درمانی و بیمه ای قوی، اقتصاد رو به رشد و … همه باعث شده است این کشور مقصد بسیاری از مهاجرین سراسر جهان باشد.

اگر با بازار ملک کانادا آشنایی ندارید توصیه می شود حتما از خدمات وکلای بومی در کشور کانادا یا مشاور رسمی مهاجرت به کانادا بهره ببرید تا احتمال هر گونه اشتباه یا کلاه برداری را به حداقل برسانید. باز هم لازم که به این موضوع اشاره کنیم که شما از طریق خرید ملک در کشور کانادا نمی توانید اقامت این کشور را به دست آورید، بنابراین اگر هدف اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری را دارید بهتر از روش های دیگر اقدام کنید. یکی از روش های ابداعی و انحصاری مؤسسه حقوقی ملک پور “اقامت کار شرکت” می باشد که می توانید در لینک ذکر شده درباره این روش بیشتر مطالعه کنید.

اقامت کار شرکت
خرید ملک در کانادا و سخن پایانی

خرید ملک در کانادا و امکان اخذ اقامت کشور کانادا از طریق خرید ملک، فرآیند خرید ملک و سرمایه گذاری در کانادا و سایر نکاتی که به هنگام خرید ملک در کانادا باید بدانید را در این مقاله مورد بررسی و تحلیل قرار دادیم. با توجه به شرایط ایده آل زندگی، سطح بالای اجتماعی و امنیت مطلوب کشور کانادا، متقاضیانی که با انواع ویزاهای تحصیلی، سرمایه گذاری و کاری قصد ورود به این کشور را دارند فراوان هستند. در همین راستا چنانچه کانادا کشور محبوب شما برای مهاجرت است می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و در راه مهاجرت به کانادا از دانش وکلا و مشاورین مجرب این موسسه بهره مند گردید. در بخش دیدگاه ها نیز می توانید سوالات خود را مطرح نمایید تا کارشناسان مؤسسه پاسخ گوی شما عزیزان باشند.

5 پاسخ
 1. مهرناز گفته:

  با سلام
  بنده قصد مهاجرت به کانادا دارم، ایا با گرفتن ویزای مولتی ۵ساله ممکن هست که بعد از اون اقامت دائم بگیرم؟ شرکت شما برای ویزای مولتی هم اقدام میکنه؟

  پاسخ
 2. mie.editor2 گفته:

  باسلام و عرض ادب خدمت شما بزرگوار من کارمند بازنشسته بانک هستم اخرین پست سازمانی که داشتم رییس شعبه بودم همسرم هم همینطور دارای دو فرزند پسر هستم یکی 24 ساله یکی 15 ساله می خواستم بدونم که با این شرایط چطور می تونم برای مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک اقدام کنم ؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. میزان سرمایه شما برای خرید ملک در این کشور باید مورد بررسی قرار گیرد. برای بررسی رزومه خود و اخذ اطلاعات در این زمینه پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 3. محمدرضا گفته:

  با سلام
  قصد مهاجرت به کانادا را دارم
  ۳۳ ساله لیسانس کامپیوتر و همسرم ۲۸ ساله فوق دیپلم کامپیوتر
  زبان انگلیسی را متوسط میدانم
  حدود ۲ میلیون دلار کانادا هم سرمایه دارم
  به نظر شما از چه راهی میتوانم اقدام کنم؟
  متشکر

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. شرایط شما مانند مدرک زبان، فاصله تحصیلی، سابقه کار و … باید مورد بررسی قرار گیرد. در صورت داشتن شرایط لازم می توانید از راه های مختلف مانند تحصیل، سرمایه گذاری و … اقدام کنید. در این زمینه می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.