خرید ملک در مجارستان

 

خرید ملک در مجارستان در سال 2018 و قوانین جدید مهاجرت به مجارستان از این طریق را از منظر وکیل مهاجرت در این مقاله خواهید خواند،

اقامت مجارستان از طریق خرید ملک در مجارستان  چگونه می باشد؟

چه دلایلی باعث می شود شخصی به دنبال  خرید ملک در مجارستان  باشد؟

مزایای  خرید ملک در مجارستان  چیست؟

با مطالعه مقالات موسسه حقوقی ملکپور با (همکاری موسسه  مشاوره ای  MIE ) می توانید  اطلاعات مفیدی راجع به  خرید ملک در مجارستان  را بدست بیاورید  .

مزیت های انتخاب خرید ملک  مجارستان:

کشور مجارستان از جمله کشورهای می باشد که  عضو اتحادیه اروپا و منطقه شنگن است و این کشور یکی از 30 مقصدی است که دارای طرفداران زیادی برای مهاجرت می باشد باشد . مجارستان  در مرکز اتحادیه  اروپا واقع شده   و از نظر فرهنگی بسیار غنی در زمینه های اقتصادی ، عذا.فیلم. موسیقی، ادبیات و مراقبت های بهداشتی می باشد.  در سال 2012، برنامه Bond Residency سرمایه گذاری در مجارستان راه اندازی شد که مزایای زیر را ارایه می دهد،:

امکان  ورود اعضای خانواده  متقاضی اصلی  واجد شرایط، از جمله  والدین، همسر و فرزندان  بدون محدودیت سن.

بدون نیاز به سفر به مجارستان.  افراد می توانند برنامه های کاربردی سرمایه گذاری و خرید ملک را  را در سفارت و اداره کنسولگری مجارستان ارائه کنند.

انجام بسیار سریع   سریع پروسه  که   منجر به اقامت دائم در اتحادیه اروپا برای زندگی در کمتر از 30 روز نیز می شود

بدون نیاز به  اقامت فیزیکی.

سرمایه گذاری تضمینی پنج ساله

امکان  رفت و آمد  آزاد در سراسر منطقه  شنگن اروپا

 

. روند خرید ملک در مجارستان چقدر سخت است؟

برای خرید  ملک در مجارستان   به غیر از  زمین های قابل کشاورزی ، یک فرد متقاضی خرید ملک در مجارستان  باید  مجوز خرید ملک را  از شورای ناحیه شهرداری محلی در مجارسیتان کسب کند. برای خرید ملک در  بوداپست فرد نیازمند  تصویب از  دفتر اداری (AOB)  می باشد .

بر طبق  قانون کشور  مجارستان،   خرید املاک و مستغلات باید  از طریق  (عقد قرارداد بیع ) که توسط وکیل اتفاق می افتد ، انجام شود.  شهروندان غیر مجارستانی مجبورند برای تأیید این امر به  دفتر اداری مربوطه ( KÃzigazgatási Hivatal ) برای خرید ملک به عنوان یک فرد خارجی  مجوز بگیرند .  طبق قوانین و  مقررات دولتی  اکثر افراد  خا رجی  باید  به  مدت 2-3 ماه جواز  خرید ملک در مجارستان  را دریافت کنند..

 

.

مراحل خرید ملک در مجارستان عبارتند از:

  1. نشست بین خریدار و فروشنده برای انتخاب و خربد ملک (باید فرد دقت کند تا ارزش ملک با خرید آن برابر باشد ).
  2. در انجام پروسه خرید ملک اکیدا توصیه می شود که شخص  حتما از یک وکیل برای تنظیم عقد بیع استفاده نماید.  و هر دو طرف خریدار و فروشنده باید دارای وکبل باشند  ، هرچند که وکیل مربوطه برای انجام این کارها حق الوکاله دریافت کند .
  3. هنگامی بین خریدار و فروشنده توافق  صورت می گیرد، وکیل هر دو طرف باید اقدامات لازم مهم مانند   تأیید اعتبارات محلی را برای  خرید ملک آغاز می کند .
  4. بررسی ارزیابی ملک و ثمن معامله توسط بازرس دادگستری و بازرس معاینه محل
  5. وقتی میزان تمن معامله و وع ملک مشخص شود قراردادی که توسط عقد بیع منعقد شده و منجر به مبایعه نامه شده  توسط وکیل تنظیم می شود   این قرارداد نوشته شده توسط وکیل،  برای تأیید انتقال مالکیت نیز  لازم می باشد .
  6. سپس یک نشست دیگر بین فروشنده و  خریدار و وکلا برگزار می شود که در آن  عقد قرارداد در حضور   نمایندگان  اداره املاک و مستغلات امضا می شود.  در این نشست  خریدار 10 درصد از قیمت توافق شده را به عنوان پیش پرداخت (سپرده) پرداخت می نماید .
  7. پس از امضای قرارداد بیع و تنظیم وکالت مدنی ، خریدار باید پیش پرداخت خرید و همچنین حق الوکاله وکیل و سهم بنگاه را پرداخت نماید.. توافقنامه خرید باید ظرف 30 روز پس از امضای مجدد، به اداره ثبت احوال به منظور تنظیم سند  ارسال شود.
  8. ثبت نهایی و همچنین تنظیم سند معمولا 60 تا 90 روز پس از اولین امضای قرارداد بیع  در مجارستان انجام می شودخریدار باید برای تنظیم سند فروشنده را مطلع کند.  نهایی شدن مبایعه نامه و تنظیم سند  و تحویل ملک  معمولا در عرض یک هفته اتفاق می افتد.  مهمترین گام زمانی است سند به اسم خریدار تنظیم می شود و فروشنده  ثمن معامله را به طور کامل پرداخت می کند  و مالکیت ملک به خریدار  منتقل می شود ،   خریدار پس از آن مالکیت خود را بر روی ملک خریداری شده به دست می آورد،   ثبت نهایی حقوق مالکیت حدود شش ماه طول می کشد.

وکلا معمولا تمام اسناد را تهیه می کنند و آنها را به مبلغ تقریبی 150 HUF (484 یورو) به دادگاه  پرداخت می کنند.

یک حسابدار لازم است برای مراقبت از ثبت یک گزارش سه ماهه و سالانه به مقامات مالیاتی ارائه دهد .  هزینه های حسابداری تقریبا برابر HUF75،000 (€ 242) در سال می باشد.

 

روش خرید ملک در مجارستان:

 

در مورد مجوز خرید ملک در  مجارستان برای شهروندان اتحادیه اروپا ،  مشکلی وجود ندارد. افراد اتحادیه اروپا می توانند  قرارداد را خریداری کنند که توسط یک وکیل ساخته شده است.  .

خرید ملک در مجارستان توسط یک فرد خارجی حتی تا زمانی که  ملیتی از  یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا ندارید، وجود نخواهد داشت .  همچنین اگر شهروندی از یکی از  کشورهای اطراف یا کشورهایی هستید که  با  مجارستان از نظر (کسب و کار)  ارتباط دارد هستید ، بسیار شانس خوب و بالایی برای خرید ملک در مجارستان دارید.   این گروه دوم کشورهای مانند سوئیس، روسیه، اوکراین، نروژ و غیره است، بلکه همچنین ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، اسرائیل و غیره برای شهروندان کشورهای عربی و شهروندان از هند، چین، سوریه، لیبی، آفریقا و غیره.  پدیده خرید ملک امری پیچیده است ، اما در بوداپست امکاناتی برای این گروه هم نیز  برای خرید یک خانه یا یک آپارتمان وجود دارد.

 

 

اگر شما شهروندی اتحادیه اروپا ندارید و قصد خرید ملک در مجارستان را دارید برای این امر در ابتدا باید از سفارت و یا  از مقامات محلی (استان) درخواست اجازه و ویزا برای خرید ملک را نمایید، که برای انجام این پروسه اندکی  زمان و پول اضافی صرف خواهد شد

قبل از هرکاری پیشنهاد می شود افراد برای خرید ملک در مجارستان با مقامات ذیصلاح مانند موسسه حقوقی مشاوره ای معتبر در مورد خرید ملک در مجارستان مشورت نمایند.

اگر شما قصد خرید ملک در مجارستان از نوع  خرید یک Tany(مزرعه در منطقه دور افتاده ) را دارید ، شما می توانید خرید تا 10.000 متر مربع را انجام دهید ، اما شما نیاز به مجوز از مقامات روستا محلی در مجارستان را دارید .  آنها قاعده ای دارند اولویت خرید این زمین ها اول با تبعه مجارستانی است .  این روش می تواند تا 60 روز طول بکشد، اما بعد از آن 60 روز دیگر وجود دارد که در آن یک کمیته دولتی (عمدتا اداره امور زمین روستایی یا کشاورزی) بررسی می کند که آیا تمام روش ها درست است و یک خارجی می تواند خرید کند یا خیر.  بنابراین 60 روز زمان برای تصویب تمام مراحل صرف  خواهد شد به حدود 7، شاید تا 9 ماه قبل از اینکه شما می دانید که آیا شما می توانید ملک را خریداری کنید یا خیر.  و خرید بیش از 10000 هزار مربع برای خارجی ها امکان پذیر نمی باشد.

هزینه مالیات و تمبر برای خرید ملک در مجارستان:

4٪ برای ارزش خانه.

4٪ برای یک زمین خالی

4٪ برای انبار، ساختمان کهنه ، املاک تجاری.

صورتحساب مالیات بر دارایی شما می تواند تا 6 تا 12 ماه طول بکشد تا پس از اینکه قرارداد خرید را امضا کنید و بتوانبد مبایعه نامه نهایی را تنظیم نمایید

.

امیدواریم  اگر قصد  خرید ملک در مجارستان  را دارید مطالب بالا تا حدودی شما را کمک کرده باشد. ما در مقاله بالا سعی کردیم نکاتی را در مورد خرید ملک در مجارستان به شما اطلاع دهیم تا  به راحتی شما در مهاجرت به مجارستان و خرید ملک مجارستان کمک کرده باشد.

با مطالعه مقالات موسسه حقوقی ملکپور با (همکاری موسسه  مشاوره ای  MIE ) می توانید  اطلاعات مفیدی راجع به  خرید ملک در مجارستان  را بدست بیاورید  . درصورت نیاز به مشاوره میتوانید با دفتر مرکزی ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس بگیرید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.