خرید ملک در فرانسه و بررسی شرایط آن

خرید ملک در فرانسه، اقامت از طریق خرید ملک و شرایط و مدارک مورد نیاز جهت خرید ملک در کشور فرانسه در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد. ممکن است سوالاتی از این قبیل برای متقاضیان پیش بیاید که آیا خرید ملک جهت سرمایه گذاری در فرانسه روش مناسبی است؟ آیا خرید ملک منجر به اخذ اقامت فرانسه می گردد؟ در این مقاله که توسط متخصصین مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش گردآوری شده است سعی می شود به تمامی سوالات و ابهامات شما در رابطه با خرید ملک در فرانسه، شرایط عمومی سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در فرانسه و هزینه های خرید ملک در این کشور، به صورت جامع پاسخ داده شود. نکته ای که قابل توجه می باشد، این است که خرید ملک در فرانسه به عنوان یک روش سرمایه گذاری سودآور، منجر به اخذ اقامت نمی گردد که در ادامه به توضیحات بیشتر در این مورد می پردازیم. در صورت هرگونه سوال با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید.

خرید ملک در فرانسه 8 خرید ملک در فرانسه

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

شرایط عمومی خرید ملک در فرانسه

فرانسه دارای مناطق مختلفی هست که خط ساحلی خیره کننده آن در مدیترانه و اقیانوس اطلس و مناظر کوهستانی دیدنی آن در آلپ، مناطقی بی نظیر است. این کشور دومین مقصد محبوب بریتانیایی است که جهت خرید ملک مناسب است. دو دلیل که سبب خرید ملک در فرانسه و زندگی در این کشور می شود ، سبک زندگی این کشور است که آنها برای زندگی و آرامش در زندگی ارزش قائلند و سعی می کنند زندگی را به نحوی که سبب آرامش ولذتشان بشود، پیش ببرند. دومین دلیل زندگی و اقامت در فرانسه این است که هزینه زندگی در فرانسه بسیار ارزانتر از انگلستان است اما در مقابل ده سال پیش هزینه ی زندگی بیشتر شده است و مبلغ خانه ها از سال ۱۹۹۷ حدود ۸۰ درصد افزایش یافته است. پایتخت فرانسه، پاریس است. این شهر از لحاظ فرهنگی در درجه بالایی قرار دارد و موزه ها و تئاتر و سینماهای بسیاری دارد.

خرید ملک در فرانسه 1 خرید ملک در فرانسه

اخذ اقامت از طریق خرید ملک در فرانسه

خرید ملک در فرانسه منجر به اخذ اقامت در این کشور نمی گردد و جهت اخذ اقامت این کشور می بایست روش های دیگر را امتحان نمود. در صورتی که اشخاص ویزای توریستی داشته باشد، ممکن است ۹۰ روز بتوانند از فرانسه دیدن کنند. تمدید ویزا در این کشور ممکن نیست و در واقع در کشور فرانسه ویزای خود را نمی توان تمدید کرد و می بایست از یکی از روش های اقامت اقدام به اخذ مجوز کرد که به مدت یک سال اعتبار دارد و نیاز است که آن را هر سال تمدید کنید و جهت تمدید این مجوز می بایست ثابت کنید که در امور تحصیل، کار و سرمایه گذاری در این کشور مشارکت دارید. طبق قانون، هر کس در این کشور یک کد شناسایی دارد. بنابراین بازدیدکنندگان می بایست هر زمان که گذرنامه معتبری دارند، با ارائه سایر مدارک درخواست اقامت دهند. شهروندان بریتانیایی که اقامت دارند، می توانند به عنوان اعضای اتحادیه یک کشور اروپایی، هر زمان که بخواهند در این کشور به کار بپردازند و زندگی کنند و نیازی به اجازه کار ندارند. مدارک لازم جهت اقامت، یک سند اقامت رسمی شامل یک کارت شناسایی (de sejour) است.

استانداردهای سرمایه گذاری خرید ملک در فرانسه

میزان خرید ملک در فرانسه در سال های اخیر بسیار کمتر شده است و نسبت به کشورهای اروپایی دیگر نظیر هلند و اسپانیا که قیمت خرید ملک در آنها حدود ۲۰ درصد کاهش یافته، این کشور اندکی افزایش قیمت و تورم در قیمت خانه و املاک آن مشاهده می شود. در حال حاضر سیاست دولت فرانسه بدین گونه بوده که قیمت خانه را متعادل نگه دارد و از افزایش این قیمت جلوگیری کند و در واقع بتواند بر اساس استاندارد های سرمایه گذاری جهت حفظ تعادل قیمت ملک، رفتار کند. این مقاله متعلق به سایت مؤسسه حقوقی ملک پور می باشد و هرگونه کپی برداری از این مقاله پیگرد قانونی دارد. دو شاخصه خطر مصادره اموال و میزان کنترل فساد، ارتباط مستقیم با امنیت سرمایه گذاری در یک کشور خارجی دارد که پیش از اقدام بررسی مواردی از این قبیل توصیه می شود. در نمودار های زیر این دو شاخصه برای کشور فرانسه بررسی می شود.

خرید ملک در فرانسه 2 خرید ملک در فرانسه

خرید ملک در فرانسه 3 خرید ملک در فرانسه

شاخص های سرمایه گذاری خرید ملک در فرانسه

جهت سرمایه گذاری در فرانسه می بایست ابتدا شاخص های اقتصادی تاثیر گذار در این کشور را بررسی کرد. از شاخص های مهم اقتصادی می توان به رشد قیمت ملک و رشد اقتصادی در کشور فرانسه اشاره کرد. رشد اقتصادی بیان گر میزان تغییرات تولید ناخالص داخلی یک کشور در ماه ذکر شده نسبت به میزان گزارش شده در همین ماه در سال پیش می باشد؛ در کشورهایی با اقتصاد پویا و کارآمد معمولاً میزان رشد اقتصادی بیش از 2 درصد می باشد. در نمودار های زیر به بررسی این دو شاخصه مهم پرداخته شده است. درصد تغییر قیمت ملک نسبت به سال گذشته آن محاسبه شده است.

خرید ملک در فرانسه 4 خرید ملک در فرانسه

خرید ملک در فرانسه 5 خرید ملک در فرانسه

واجدین شرایط خرید ملک در فرانسه

در این کشور قانونی وجود دارد بدین صورت که همه مجازند و می توانند در این کشور ملک بخرند و در واقع می توانند با یک ویزای توریستی وارد این کشور شوند و ملک خود را خریداری نمایند. البته با ویزای توریستی تنها شش ماه می توانند در فرانسه اقامت گزینند. البته پیشنهاد می شود با یک وکیل حقوقی معتبر در ارتباط با خرید ملک در فرانسه مشورت بفرمایید تا دچار زیان نگردید چرا که بعضی قسمت ها در فرانسه دارای رشد خوب و بعضی قسمت ها چنان رشد اقتصادی خوبی در طی گذر زمان نداشته اند.

جهت خرید ملک مسکونی در فرانسه، فرد می بایست به ازای هر نفر، ۱۴ متر مربع خانه داشته باشد. جهت خرید ملک مسکونی، وام نیز به به فرد تعلق نمی گیرد در صورتی که فرد بخواهد ملک تجاری بگیرد، دولت فرانسه به او وام اعطا می کند که ۶۵ درصد مبلغ ملک می باشد و همسر و فرزند زیر ۱۸ سال شخص نیز ویزای توریستی می گیرند.

خرید ملک در فرانسه 6 خرید ملک در فرانسه

مراحل قانونی خرید ملک در فرانسه

خرید ملک در فرانسه به گونه ای می باشد که ابتدا باید اطمینان حاصل نمایید که ملک مورد نظر دچار ممنوعیت از نظر نظر خرید و فروش و منع قانونی نداشته باشد. پس از اطمینان خاطر از این موضوع، می توانید به عنوان پیش پرداخت، هزینه ای را به مالک بپردازید و پس از آنکه قرارداد ملک مورد نظر از نظر قانونی مورد امضا و تایید طرفین قرار گرفت، مابقی پول را پرداخت کنید. در هنگام خرید ملک شخص می بایست به شما گزارش شرایط خرید ملک، مبنی بر میزان خسارت های وارده بر ملک چه از نظر بلایای طبیعی و چه از نظر موارد دیگر بدهد و شما را از وضعیت ملک آگاه کند. ذکر این نکته در رابطه با خرید ملک در فرانسه ضروریست که با خرید ملک در این کشور، به طور مستقیم نمی توانیم به اخذ اقامت و پاسپورت برسیم و مراحلی را جهت این کار می بایست طی کنیم.

اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

خرید ملک در فرانسه 7 خرید ملک در فرانسه

هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در فرانسه

خرید ملک در فرانسه، با توجه به موقعیت ملک، نوساز یا قدیمی بودن آن و همچنین متراژ آن قیمت های متفاوتی دارد به گونه ای که قیمت آپارتمان ها در مرکز شهر، نسبت به نرخ آپارتمان ها در خارج و اطراف پایتخت، رشد و افزایش بیشتری را شامل می شود. با توجه به اینکه در چند سال گذشته قیمت ها رو به افول بوده و تقاضای وام مسکن در این کشور نیز پایین آمده است، در حال حاضر نسبت به کشورهای همسایه همچون اسپانیا و هلند، این کشور در شرایط خوبی به سر نمی برد. برخی از هزینه های مربوط به خرید و اجاره ملک در فرانسه در جدول زیر نمایش داده شده است. در ضمن هزینه های خانه علاوه بر هزینه ی خرید شامل مالیات نیز می باشد که علاوه بر مالیات هزینه ملک، شامل مالیات هزینه های مشاور املاک و هزینه های وکیل و هزینه های ثبت سند و . . . می باشد.

خرید آپارتمان در مرکز شهر(هر متر مربع) ۱۰،۳۷۵ یورو
خرید آپارتمان در خارج از شهر(هر متر مربع) ۷،۳۴۹ یورو
اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1,170 یورو
اجاره آپارتمان یک خوابه در خارج از شهر 825
اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 2,565
اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از شهر 1,732

سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و کار آفرینی در فرانسه

وکیل امور ملک در فرانسه

خرید ملک در فرانسه در سال های اخیر، به نسبت کاهش فراوانی یافته است. همچنین مالیات سالیانه این کشور، نسبت به کشورهای اروپایی دیگر بسیار بیشتر می باشد. از این رو پیشنهاد می شود جهت خرید ملک در فرانسه، حتما با یک وکیل معتبر، مشورت نمایید تا با توجه به اقتصاد کنونی فرانسه و آشنایی با حقوق این کشور، میزان ریسک خرید ملک شما را کم نماید و همچنین با آشنا بودن وکیل به حقوق و زبان این کشور، می تواند ملکی به قیمت واقعی برای شما بخرد چرا که تعداد کلاهبردارانی که می خواهند از افراد خارجی سرمایه گذار، سواستفاده کنند فراوان است. به صورت کلی پیشنهاد می شود که به جای خرید ملک در فرانسه و اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک، راه های ساده تر مثل اخذ ویزا تحصیلی یا کاری، دریافت نمایید که بسیار راحت تر و بدون ریسک و با هزینه کمتر، می باشد.

خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور برای خرید ملک در فرانسه

موسسه حقوقی ملک پور با توجه به سابقه درخشان در طی ۱۵ سال اخیر، می تواند شما را در تمامی روش های خرید ملک در فرانسه، تحصیل در فرانسه، کار در فرانسه و روش های دیگر، همراهی کند. این موسسه، همچنین روش های دیگر سرمایه گذاری در کشور فرانسه همچون ثبت شرکت را با کمترین ریسک برای شما انجام می دهد. با توجه به مراحل پیچیده خرید ملک در فرانسه، داشتن یک وکیل معتبر، می تواند شما را در این امر بسیار راهنمایی کند و ریسک کار شما را پایین بیاورد لذا موسسه حقوقی ملک پور با داشتن سابقه ای درخشان در خرید ملک در کشور های مختلف، می تواند کمک شایانی به شما در این مورد داشته باشد و با به کار گیری وکلای فرانسوی شانس موفقیت پرونده شما را افزایش دهد. در حالت کلی پیشنهاد می شود به خرید ملک در پرتغال و خرید ملک در یونان که با خرید ملک در این کشورها به راحتی می توانید اقامت این کشورها را نیز اخذ کنید، نیز فکر کنید و پس از آن تصمیم درست را جهت سرمایه گذاری داشته باشید.

سرمایه گذاری در فرانسه

توصیه های حقوقی در رابطه با خرید ملک در فرانسه

جهت خرید ملک در فرانسه، ابتدا ملک مورد نظر را مشاهده نمایید و تمامی موارد آن را بررسی نمایید تا در این موارد با فروشنده دچار مشکل نشوید. همچنین مجوزی که نشان دهنده وضعیت ملک و آسیب های وارده بر ملک می باشد را که هر فروشنده ای ملزم به دریافت آن می باشد را در وهله اول از او دریافت نمایید تا در رابطه با ملک، اطمینان خاطر حاصل نمایید. همچنین در رابطه با صحت قیمت ملک مورد نظر و انعقاد قرارداد با یک وکیل معتبر، آشنا به امور حقوقی و خرید ملک، مشورت لازم را نمایید تا قیمت ملک را بیش از مبلغ واقعی به شما اعلام نکنند و ریسک خرید ملک پایین بیاید. در صورت تردید در قیمت واقعی ملک، می توانید به دفتر اسناد رسمی مراجعه نمایید و از قیمت خرید ملک، آسوده خاطر گردید. موسسه حقوقی ملک پور آماده است تا به شما در تمامی این موارد و خرید ملک در فرانسه، خدمات لازم را ارائه دهد.

ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، حاصل بیش از 15 سال تجربه در امر مهاجرت می باشد که شما را با تمامی روش های مهاجرت به کشورهای برتر دنیا آشنا می سازد و می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
سخن پایانی

خرید ملک در فرانسه، اخذ اقامت از طریق خرید ملک و تمامی موارد حقوقی مربوط به سرمایه گذاری و خرید ملک در فرانسه، در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. فرانسه کشوری اروپایی است که مهد فرهنگ و هنر است و بسیاری از افراد تمایل به مهاجرت به این کشور، از روش های مختلف تحصیلی، کاری، ازدواج و سرمایه گذاری دارند. خرید ملک در فرانسه، یکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور است که با استفاده از یک وکیل معتبر می توانید سرمایه گذاری رو به رشدی را در این کشور، داشته باشید. امید است، در این مقاله که توسط موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش نگارش شده است، تمامی مطالب و اطلاعات در رابطه با خرید ملک در فرانسه را متوجه شده باشید. در صورت هرگونه سوال و ابهام می توانید با موسسه حقوقی ملک پور، تماس حاصل نمایید و مشاوره رایگان تلفنی، دریافت نمایید و همچنین در قسمت نظرات نیز می توانید سوال خود را بیان کنید تا مشاورین ما در اسرع وقت، پاسخگوی شما باشند.