خرید ملک در انگلستان

خرید ملک در انگلستان

خرید ملک در انگلستان یکی از مواردی است که برای همگان بسیار مورد توجه بوده است . کشور انگلستان یکی از کشورهای دارای اقتصاد قوی و رو به رشد است که این اقتصاد همواره باعث جذب سرمایه داران شده است . دقت نمایید که خرید ملک یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری در انگلستان به شمار میرود . مهاجرت به انگلستان نیز در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است ولی باید در نظر داشت که جهت مهاجرت به انگلستان باید بهترین راه را انتخاب نمود تا بهترین آینده برای شما رقم بخورد . قبل از مطالعه این مقاله به شما پیشنهاد میکنیم که ویدیو موجود در این صفحه را که توسط آقای ملک پور ( فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) را که مطالب ارزنده ای را در خصوص خرید ملک در انگلستان است را به صورت رایگان مشاهده نمایید تا اطلاعات کاملی را در باب خرید ملک در انگلستان کسب نمایید.

video خرید ملک در انگلستان

همان طور که مشاهده فرمودید سرمایه گذاری در ملک در انگلستان یکی از بهترین سرمایه گذاری ها است ولی طبق قوانین فعلی در انگلستان خرید ملک در انگلستان منجر به دریافت اقامت نمیگردد . اگر به دنبال دریافت اقامت از طریق خرید ملک هستید پیشنهاد میکنیم که حتما مقاله ویزای طلایی پرتغال را به صورت کامل و دقیق مطالعه نمایید .

در حال حاضر افراد خارجی قادر به خرید ملک در انگلستان هستند و بسیاری از ملیت ها واجد شرایط دریافت وام های سرمایه گذاری نیز هستند، اگر چه بانک های کمی این وام ها را ارائه می دهند. کسانی که خارج از کشور انگلستان زندگی می کنند باید ثابت کنند که درامد کافی دارند و برای باز پرداخت وام ممکن است حتی مجبور به پرداخت ۴۰ درصد سود شوند. به همین جهت افراد وام گیرنده باید حتما قوانین مالیاتی این کشور را هنگام اخذ وام در نظر گیرند.
در اینجا ابتدا نگاهی کوتاه به سه راه اصلی مالکیت املاک در انگلستان می اندازیم:

مالکیت شخصی یا فردی

اموال خریداری شده به نام یک یا چند نفر معمولا ساده ترین و از نظر مالیاتی به صرفه ترین راه برای داشتن املاک است، اگر چه این حالت بستگی به شرایط فردی شما دارد. ATED (مالیات سالانه خانه ها) و نرخ بالاتر SDLT (تمبر مالیاتی زمین) وضع شده، در مورد شرکت ها صدق نمی کند و اگر اثبات شود که  آن ملک محل اقامت اصلی مالک خصوصی (PPR) است، CGT (مالیات بر سود سرمایه) نیز به آن تعلق نخواهد گرفت.
یکی از معایب این شیوه تعهد به پرداخت IHT (مالیات بر ارث) انگلستان  است که حدود ۴۰٪ پس از فوت است. با این حال، شیوه های مختلفی برای به حداقل رساندن و یا اجتناب از این مالیات وجود دارد. برای مثال، اگر به طور مشترک ملکی خریداری شود پس از مرگ یکی از مالکین، ملک به صاحب بازمانده منتقل می شود. روش دیگر این است که IHT را می توان با گرفتن وام (securing a loan) به حداقل رساند، یا مالیات را می توان با اخذ بیمه ی عمر مدت با هزینه ی نسبتا کم پوشش داد. نقل و انتقال مادام الحیات (Lifetime transfers) به نسل بعدی یکی دیگر از راه های معروف کاهش دادن IHT است.
اگر شما ساکن بریتانیا نیستید و یک ملک مسکونی در انگلستان را بفروشید ممکن است مجبور به پرداخت CGT برای هر منفعتی که پس از ۵ آوریل ۲۰۱۵ کسب کرده باشید شوید. یکی از راه ها استفاده از ادعای محل اقامت اصلی شخصی (PPR) می تواند باشد. تحت PPR، هر کسی در بریتانیا که محل اقامت اصلی خصوصی خود را به فروش برساند از پرداخت CGT معاف است. کسانی که خارج از انگلستان هستند و ملکی در انگلستان دارند می توانند آن را تا زمانی که به انگلستان برگردند نگه دارند، و سپس در آن زندگی کنند و بعد اقدام به فروش آن با ادعای معافیت از CGT به دلیل اینکه آن خانه محل سکونت اصلی آن ها بوده کنند. برای واجد شرایط معافیت از PPR شدن، مالک یک ملک در بریتانیا اگر ساکن انگلستان نباشد، باید اثبات کند که حداقل ۹۰ روز در هر سال را در آن ملک سپری کرده است. البته این ۹۰ روز می تواند بین زن و شوهر تقسیم شود. ملک PPR باید اقامتگاه اصلی آن ها در بریتانیا باشد اما لازم نیست محل اقامت اصلی آن ها در کل جهان باشد. با این حال، بر اساس قوانین جدید برای PPR برخی از کسانی که ساکن نیستند ممکن است قادر به ادعای PPR در رابطه با یک سال مالیاتی بدون تبدیل شدن به مقیم مالیاتی بریتانیا برای آن سال مالیاتی نباشند.

 مالکیت از طریق تراست یا کاندید

هزینه ی CGT هنگام فروش سهم برای افراد غیر مقیم پس از ۶ آوریل ۲۰۱۵ به افراد غیر مقیم تراست نیز تعمیم یافت. هزینه ی CGT 28٪ خواهد بود، اما تراستی ها ممکن است از معافیت سالانه، معادل نیمی از میزان افراد برخوردار شوند. معافیت PPR در تراست زمانی که در آن معیارهای مربوط به محل اقامت و یا قاعده ی ۹۰ روزه برای ذینفع  صادق باشد در دسترس خواهد بود. که این چه برای ساکن بریتانیا و چه افراد غیر مقیم در تراست اعمال خواهد شد. در صورتی که ملک واجد شرایط معافیت PPR باشد، معمولا بهتر است که آن را از به نام افراد و یا تراستی ها و نه به نام یک شرکت نگه داشت. به این ترتیب، در اکتساب، SDLT در حد نرخ های مسکونی استاندارد باقی می ماند و ATED در مورد آن اعمال نخواهد شد. با این حال، ملک در شبکه ی IHT قرار می گیرد مگر اینکه بتوان به طریق دیگری این را هم کاهش داد. تراستی ها به طور کلی باید یک هزینه ی ده سالانه که می تواند به اندازه ی ۶ درصد از ارزش سرمایه ی اموال باشد پرداخت کنند. این هزینه تنها بر اساس ارزش سهام در مالکیت محاسبه می شود. بنابراین تراستی ها می توانند انتخاب کنند که برای خرید وام دریافت کنند تا ارزش سهام در ملک را کاهش دهند.
صاحبان املاک هم اکنون می توانند از انتقال ملک به یک QNUPS (طرح بازنشستگی غیر بریتانیایی واجد شرایط) استفاده کنند. QNUPS (Qualifying Non UK Pension Scheme) یک طرح بازنشستگی چند عضوی است که باید فارغ از هزینه های CGT، ATED و IHT باشد پس از نظر مالیاتی به صرفه تر است به خصوص زمانی که ملک اجاره داده می شود و یا PPR اعمال نمی شود.

برای فردی که مایل است درباره ی منافع مالکیت املاک مسکونی نامش محرمانه بماند این امکان وجود دارد که یک ملک را از طریق یک شرکت به عنوان نماینده خریداری کند. مزایای اصلی این روش عبارتند از:
نام این شرکت به عنوان مالک قانونی در اداره ی ثبت املاک ظاهر خواهد شد بنابراین هیچ سند علنی عمومی از منافع مالکیت املاک وجود نخواهد داشت ؛
تمبر مالیات بر زمین که ۱۵٪ است و هزینه های ATED نیز در مورد شرکت ها صدق نمی کند.
IHT نباید در مورد ارزش این ملک اعمال شود.

۳٫ مالکیت از طریق یک شرکت یا شخص حقوقی
ساختار شرکتی هنوز هم برای برخی از صاحبان در خارج از کشور سودمند است چرا که فرد را از مالیات بر ارث (IHT) انگلستان که حدود ۴۰٪ است معاف می کند. برای خریدهای جدید، استفاده از یک شرکت در حال حاضر چندان گزینه ی خوبی نیست، اما این به اولویت های سرمایه گذار بستگی دارد. مزایای اصلی معمول این شیوه عبارتند از:
محرمانه بودن مالک منافع نهایی (UBO= ultimate beneficial owner)
حفاظت از دارایی و برنامه ریزی برای جانشینی (از جمله زمانی که با یک نهاد تراست ترکیب شود)
تعلق نگرفتن هیچ نوع مالیات بر ارث
از ۱ آوریل ۲۰۱۶، ATED بر املاک مسکونی انگلستان که متعلق به شرکت هاست و یا ارزش NNPs آن ها بالای ۵۰۰٫۰۰۰ £ است اعمال می شود. مالیات سالانه بر مبنای یک مقیاس است. به عنوان مثال، ملکی به ارزش بین دو میلیون £ و پنج میلیون £ را در نظر بگیرید، هزینه ی سالانه حدود ۱۵۴۰۰ £ خواهد بود. اما معافیت هایی نیز برای توسعه املاک، اجاره و تجارت کسب و کار وجود دارد.
از تاریخ ۱ آوریل ۲۰۱۵، CGT در فروش و یا هدیه ی املاک مسکونی تحت مالکیت سرمایه گذاران خارجی و یا کسانی که در خارج بریتانیا هستند از جمله شرکت های دریایی افزایش خواهد داشت. نرخ فعلی CGT حدود ۲۸% است، اگر چه مالیات دهندگان عملا تنها ۱۸ درصد از سود را پرداخت می کنند. افزایش CGT از ۱ آوریل ۲۰۱۵ سرمایه گذاران خارجی و کسانی که در خارج انگلستان زندگی می کنند را در فروش املاک تحت تاثیر گذاشته است.

house خرید ملک در انگلستان

مراحل خرید ملک در انگلستان

۱٫ استفاده از یک نماینده یا عامل (Using an Agent)
عامل املاک و مستغلات می تواند به نمایندگی از فروشنده، خریدار یا در واقع برای هر دو طرف عمل کند اما کمیسیون خود را از فروشنده خواهد گرفت.

۲٫ پیشنهاد دادن یا ایجاب (Making an Offer)
سیستم خرید انگلستان اجازه می دهد قبل از این که روی قیمت فروش توافق شود بتوان معامله ی پایاپای (bartering) خوبی انجام داد و این در سایه ی شرایط فعلی بازار بیشتر نمود یافته است. روش معمول این است که  معامله را با قیمت کمتری پیشنهاد دهید و سپس به عهده ی عامل املاک بگذارید تا با فروشنده از طرف شما مذاکره کند.

۳٫ سپرده ها (Deposits)
سپرده ها همیشه لازم نیستند خصوصا اگر یک وام مسکن ۱۰۰٪ برای املاک توافق شده باشد، که اغلب نیز چنین است. با این حال، وام دهندگان اغلب نرخ بهره ای کمی بالاتر را برای امتیاز در نظر می گیرند. یک سپرده ی حداقل ۱۰ ٪ از ارزش ملک این اطمینان را ایجاد می کند که نیازی به پرداخت هزینه ی غرامت وام مسکن (Mortgage Indemnity Fee) نخواهید داشت.
برای خرید خارج از برنامه (off-plan purchases)، هزینه رزرواسیون معمول حدود ۱۰۰۰ GBP با ۳٫۰ – ۳٫۵٪ سپرده ی قابل پرداخت در عرض ۲۸ روز (منهای هزینه رزرو) است، یکی دیگر از اقساط ۳٫۰-۳٫۵٪ یک سال بعد قابل پرداخت خواهد بود و دیگری در سال بعد، و قسط آخر یک سال بعدتر به اتمام خواهد رسید.

۴٫ تعیین وکیل (Appointing a Solicitor)
عاقلانه این است که یک وکیل نقل و انتقال برای اطمینان از اینکه تمام کارهای حقوقی به صورت حرفه ای دنبال می شود تعیین کنید. هنگامی که قیمت مورد توافق واقع شد، وکلاء فروشنده و خریدار برای نهایی کردن معامله وارد عمل خواهند شد.

۵٫ تحقیق (Survey)
مرسوم است که تحقیقات ساختاری ای قبل از خرید صورت گیرد. البته عمق بررسی شما بستگی به سن و نوع ملکی دارد که می خواهید بخرید. این مسئولیت شما به عنوان خریدار است تا مطمئن شوید که ساختمان ساختاری سالم دارد و فروشنده هیچ تعهد قانونی ای برای بیان مشکلات آن ندارد. گاهی اوقات بر مبنای این تحقیقات شما نیاز به تغییر قیمت توافقی ابتدایی خواهید داشت.
وقتی این ارزیابی کامل شد، و هنگامی که تایید وام مسکن را دریافت کردید می توانید پروسه ی خرید را ادامه دهید.

۶٫ وام های مسکن (Mortgages)
طیف گسترده ای از خدمات وام مسکن در بریتانیا در دسترس است و معمول است که یک “توافقنامه درباره ی اصول” به صورت نوشته برای ارزیابی و بررسی توانایی شما در پرداخت وام تهیه شود.
امروزه به دلیل حرکت صعودی قیمت ها، بسیاری از سرمایه گذاران، به ویژه زوج های جوان، تلاش می کنند که اولین گام خود را بر روی نردبان خرید ملک بردارند. برخی از وام دهندگان وام مسکن بسته های ویژه ای را ارائه می دهند ، مانند “به اشتراک گذاری برای خرید” ، که داشتن تا چهار طرف قرارداد را (به طور معمول یک گروه از دوستان و یا خانواده) برای دریافت وام مسکن مشترک با هزینه ی کاهش یافته ممکن می کند.

پس به طور کلی می توان مراحل خرید ملک در کشور انگلستان را در گام های زیر خلاصه کرد:

اولین چیزی که کسانی که در خارج هستند باید انجام دهند تنظیم بودجه است، و اگر نیاز به دریافت وام مسکن دارند، باید ترتیبات لازم را فراهم کنند.
یک وکیل مجرب به عنوان وکیل انتقال پیدا کنند.
هنگامی که خریدار برای خرید ملک تصمیم گرفت پیشنهاد شفاهی خود را به عامل فروشنده ارائه می کند، عامل این پیشنهاد را به هر دو وکیل طرفین از طریق تفاهم نامه ی فروش (Memorandum of Sale) ارائه خواهد داد.
وکیل فروشنده با وکیل خریدار تماس گرفته و یک کپی از سند فروشنده را به آن ها ارائه می دهد. سپس وکیل خریدار هرگونه سوال یا نکات مرتبط دیگر را خواهد پرسید. هم چنین یک لیست از تجهیزات و اتصالات ملک را دریافت خواهد کرد تا آنچه در فروش گنجانده خواهد شد مشخص شود. وکیل هم چنین هر نوع تحقیقات محلی معمول و لازم را انجام خواهد داد.
وام های مسکن معمولا دیرتر به دست شما می رسند (اغلب وام مسکن حدود پنج هفته از زمان درخواست آماده می شود).
کارهای فوق بخشی از پیش تبادل قرارداد است که، نه فروشنده و نه خریدار هنوز وارد تعهدی نشده اند و می توانند از معامله خارج شوند.
هنگامی که کار انجام شد و وام مسکن توسط خریدار دریافت شد، وکلاء تاریخ اتمام مدنظر مشتریان خود را اعلام می کنند. به محض این که موافقت صورت گرفت و هر دو طرف برای ادامه ی کار اعلام آمادگی کردند، وکلا اطلاعات تماس را مبادله می کنند. افراد خارجی باید ۱۰ درصد از قیمت خرید را در زمان تبادل قرارداد پرداخت کنند و زمانی که قرارداد رد و بدل شد دیگر این قرارداد یک قرارداد الزام آور بین طرفین خواهد بود و هیچ یک از طرفین حق عدول از آن را نخواهند داشت.
اگر خریدار تصمیم به عقب نشینی از قرارداد داشته باشد آن مبلغ پرداختی (ده درصد) را از دست خواهد داد و فروشنده پس از آن می تواند بابت ادعای هرگونه ضرر و زیان شکایت کند. از این رو بسیار مهم است که خریدار قرارداد را تا زمانی که کاملا از ملک مد نظر راضی نیست و مبلغ کافی برای خرید را تهیه نکرده مبادله نکند. مبلغ قیمت خرید و سایر هزینه های انتقال ملک توسط وکیل خریدارکمی قبل از تکمیل خرید و فروش باید پرداخت شود. در روز تکمیل قرارداد وکیل باقی پول را پرداخت کرده و ملک را در اداره ی ثبت به نام خریدار جدید ثبت کرده و مدرک ثبت ملک را به خریدار تحویل می دهد. و پس از آن خریدار مالک ملک شده و می تواند کلید ها را تحویل بگیرد.
می توان گفت که یکی از بهترین راه های خرید ملک در انگلستان (خرید املاک و مستغلات مسکونی، تجاری، اداری، صنعتی، کشاورزی برای زندگی و نیز دفتر کار شرکت) می باشد. اما با توجه به بالا بودن نرخ خرید ملک در انگلستان بهتر است قبل از هر اقدامی از نکات مالیاتی و قوانین خرید ملک در انگلستان کاملا آگاهی یابید. اما به طور کلی می توان گفت خرید ملک در انگلستان در حال حاضر جز یکی از بهترین گزینه های سرمایه گذاری در منطقه ی اروپاست.

باز هم تاکید میکنیم که خرید ملک در انگلستان یکی از جذاب ترین راه های سرمایه گذاری در انگلستان به شمار میرود ولی منجر به دریافت اقامت نمیگردد . باز هم تاکید میکنیم که ویدیو موجود در این بخش را به صورت کامل و رایگان مشاهده نمایید تا اطلاعات کامل تری در باب خرید ملک در انگلستان را کسب نمایید .

6 پاسخ
 1. Naseh mohammadian گفته:

  با سلام ممنون از سایت خوبتون یه سوال داشتم من و دو تا از دوستام برای درس و کار میخوایم به بریتانیا بریم و یک خونه در داربی بخریم قیمت ها یا مشخصاتی دارید به ما بگین؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 2. dorsa sobhani گفته:

  با عرض سلام و تشکر از اطلاعات مفیدی که در اختیارمان گذاشتید . بنده میخواستم بدونم آیا با دیزا دانشجویی میشود در لندن ملک خرید و آن را اجاره داد؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 3. راضيه گفته:

  با سلام من در اسكاتلند ساكن هستم و مكاني را كه مسكوني و اداري است را با شخصي اسكاتلندي كه صاحب ملك مي باشد معامله كردم و وقتي سر قيمت كنار امديم من پول را كامل به حساب ايشان كارت به كارت كردم بدون اينكه هيچ اطلاعي در موردي قوانين اينجا داشته باشم كه بعدا متوجه شدم بايد براي سند زدن وكيل داشته باشم با يك وكيل صحبت كردم كه در همسايگي من است و با دادن قيمت ١٥٠٠پوند گفته كه كار سند زدن را انجام مي دهد.اين قيمت بالا نيست؟تمام نامه نگاري ها هم با وكيل صاحب ملك انجام شده است . من واقعا اينجا تنها افتادم و در جايي كه زندگي مي كنم هيچ ايراني هم نيست.وكيل هم در ابتدا از ٧٠٠پوند سخن مي گفت ولي حالا تقريبا رقم را دو برابر كرده است،

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۰۰۴۳۱۵۱۲۱۹۶۹ ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.