خرید ملک در آفریقای جنوبی

 • خرید ملک در آفریقای جنوبی و شرایط عمومی خرید ملک در آفریقای جنوبی
 • خرید ملک در آفریقای جنوبی و اخذ اقامت آفریقای جنوبی
 • خرید ملک در آفریقای جنوبی و استانداردهای سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی
 • خرید ملک در آفریقای جنوبی و واجدین شرایط خرید ملک
 • خرید ملک در آفریقای جنوبی و مراحل قانونی خرید ملک در آفریقای جنوبی
 • خرید ملک در آفریقای جنوبی و هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در آفریقای جنوبی
 • خرید ملک در آفریقای جنوبی و وکیل امور ملک
 • خرید ملک در آفریقای جنوبی و خدمات مؤسسه حقوقی ملک پور
 • خرید ملک در آفریقای جنوبی و توصیه های حقوقی
خرید ملک در آفریقای جنوبی خرید ملک در آفریقای جنوبی

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

خرید ملک در آفریقای جنوبی و مقدمه ای بر آن

خرید ملک در آفریقای جنوبی و شرایط و مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در این کشور در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. مهاجرت به آفریقای جنوبی به دلایلی همچون هزینه ی پایین زندگی مورد توجه قرار گرفته و بسیاری از افراد تمایل به مهاجرت از طریق سرمایه گذای در آفریقای جنوبی و سایر کشورهای مشابه را دارند. اما آیا مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک در آفریقای جنوبی امکان پذیر است؟ آیا خرید ملک در آفریقای جنوبی گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری محسوب می شود؟ این مقاله توسط کارشناسان مجرب تهیه و تدوین گردیده و امید است تا با خواندن آن اطلاعات کافی در زمینه خرید ملک در آفریقای جنوبی به دست آورید.

خرید ملک در آفریقای جنوبی و شرایط عمومی خرید ملک در آفریقای جنوبی

خرید ملک در آفریقای جنوبی از زوایای گوناگونی قابل بررسی می باشد. افرادی که تمایل به سرمایه گذاری از طریق خرید ملک دارند به شرایط عمومی کشوری که انتخاب می کنند نیز اهمیت می دهند. چرا که این سرمایه گذاری علاوه بر سود مالی ممکن است نتایجی چون اقامت را نیز به ارمغان آورد. بنابراین افرادی که تمایل به مهاجرت و اخذ اقامت دارند عواملی چون جغرافیا، آب و هوا، زبان، اقتصاد و… را نیز مورد بررسی قرار می دهند. کشور آفریقای جنوبی دومین اقتصاد برتر در قاره آفریقا می باشد و پس از گذشت چندین سال سقوط اقتصادی و سیاسی(2014 تا 2017)، فاکتورهای مثبتی در این کشور ظاهر شده و شرایط این کشور رو به بهبود می رود. به گزارش اقتصاددانان کشور آفریقای جنوبی می تواند در آینده به یکی از گزینه های جذاب برای سرمایه گذاری بدل شود. اما این امر زمان بر خواهد بود. سرمایه گذاری خارجی در این کشور افزایش یافته، اما هنوز به سطح قابل اطمینانی نرسیده است. به طور کلی می توان گفت در حال حاضر خرید ملک در آفریقای جنوبی گزینه ی ایده آلی برای سرمایه گذاران تلقی نمی گردد.

مردم این کشور به زبان انگلیسی صحبت می کنند که این خود یکی از عوامل تاثیرگذار در امر مهاجرت می باشد. افرادی که تمایل ندارند سرمایه زیادی را صرف مهاجرت نمایند و خرید ملک در آفریقای جنوبی را گزینه ایده آلی برای خود نمی بینند، می توانند راه های دیگری را برای مهاجرت به این کشور برگزینند که یکی از آن راه ها اخذ ویزای جستجوی کار می باشد که در ادامه بدان نیز اشاره خواهیم نمود. از دیگر عوامل قابل ارزیابی که در باب شرایط عمومی این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زیبایی خیره کننده را می توان به یکی از نقاط مثبت قابل توجه این کشور نامید، جاده ساحلی زیبا در کنار دریا، کوه هایی که از عجایب طبیعت می باشد

 • آب و هوای آفریقای جنوبی عالی می باشد و اغلب روزهای سال آفتابی است و از گرمایی مطبوع برخوردار است

 • سهولت در اخذ ویزا یکی دیگر از مشخصه های این کشور است و می تواند مقصدی مناسبی برای اخذ ویزاهای تحصیل یا کار و... برای شخص و همراه (همسر و فرزند) باشد

خرید ملک در آفریقای جنوبی و اخذ اقامت آفریقای جنوبی

خرید ملک در آفریقای جنوبی یکی از راه های گوناگون سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی می باشد. اما افرادی که تمایل به اخذ اقامت از طریق خرید ملک دارند باید بدانند که این امکان در کشور آفریقای جنوبی فراهم نشده است. در واقع صرفا به واسطه خرید ملک در آفریقای جنوبی اقامتی به خریدار ارائه نمی گردد، اما شما به واسطه ثبت شرکت و اخذ ویزاهای تجاری و سرمایه گذاری برای اخذ ویزا و اقامت در این کشور واجد شرایط می گردید. افرادی که تمایل به اخذ اقامت از طریق خرید ملک دارند می توانند در کشورهایی نظیر اسپانیا، پرتغال، مالتا و… به این مهم دست پیدا نمایند. یکی دیگر از ساده ترین و بهترین راه های اخذ اقامت کشور آفریقای جنوبی از طریق ویزای جستجوی کار می باشد. این ویزا برای اشخاص این امکان را فراهم می آورد که 1 الی 2 سال در این کشور زندگی نموده و در صورت پیدا نمودن کار و انعقاد قرارداد کاری اقامت بلند مدت نیز دریافت نمایند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با دفاتر رسمی موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید.

مهاجرت به آفریقای جنوبی

خرید ملک در آفریقای جنوبی و استانداردهای سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی

خرید ملک در آفریقای جنوبی را می توان با معیارهایی مورد سنجش قرار داد. شاخص قیمت املاک در آفریقا رو به افزایش می باشد، اما آیا این افزایش تنها عامل مورد نیاز برای تشخیص بسترهای مناسب سرمایه گذاری در بخش املاک یک کشور می باشد؟ نیک می دانیم که شاخص های جهانی و استانداردهای سرمایه گذاری کشورها می توانند چراغ راه مناسبی برای اخذ تصمیمات مختلف اقتصادی در سطوح خرد و کلان باشند. لذا در این بخش برخی از استانداردها و عوامل تاثیرگذار در سرمایه گذاری را مورد بررسی قرار داده و تقدیم نگاه شما سروران ارجمند می نماییم:

خرید ملک در آفریقای جنوبی و واجدین شرایط خرید ملک

خرید ملک در آفریقای جنوبی محدود به افراد خاصی نمی باشد. اتباع خارجی نیز می توانند مانند ساکنین آفریقای جنوبی بدون هیچ گونه محدودیتی اقدام به خرید ملک در این کشور نمایند. تنها گروهی که امکان خرید ملک ندارند افراد خارجی هستند که به صورت غیر قانونی وارد این کشور شده باشند. با این حال الزاماتی نیز وجود دارد و اتباع خارجی باید پروسه های مربوط به خرید ملک در آفریقای جنوبی را به خوبی اجرا نمایند و در صورت تمایل به سکونت در ملک خریداری شده به صورت بلند مدت، می بایست اقامت این کشور را به دست آورند و اخذ اقامت این کشور از طرق گوناگونی قابل دستیابی می باشد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره MIE تهیه و تنظیم گردیده و هرگونه کپی برداری از آن غیرقانونی بوده و شرعا و قانونا حرام می باشد. خرید ملک در آفریقای جنوبی با طی نمودن فرایندی انجام می پذیرد که در بخش بعد به آن می پردازیم.

خرید ملک در آفریقای جنوبی و مراحل قانونی خرید ملک در آفریقای جنوبی

خرید ملک در آفریقای جنوبی دارای قوانین و قواعدی می باشد و شخصی که تمایل به سرمایه گذاری در املاک و مستغلات دارد باید پروسه زیر را  طی نماید تا معامله به صورت رسمی و قانونی صورت گیرد:

هنگامی که ملک ایده آل خود را در این کشور پیدا کرده اید، باید درخواست خرید ملک در آفریقای جنوبی را ارائه دهید، که معمولا از طریق وکیل امور املاک تعیین شده و این اتفاق صورت می پذیرد. نماینده املاک نامه ای رسمی که جزئیات درخواست شما را تایید می کند تنظیم می نماید و این به فروشنده برای تأیید ارسال می شود. اگر فروشنده درخواست را قبول کند، هر دو طرف سند را امضا خواهند کرد و پس از آن این سند به طور رسمی به عنوان یک توافق نامه فروش تلقی خواهد شد.

در این زمان فروشنده یک قباله نویس را برای ارزیابی جنبه های حقوقی معامله انتخاب می نماید. فروشنده معمولا قباله نویس را انتخاب می نماید و خریدار هزینه های خود را می پردازد. پس از آن شما باید اسناد را به اداره ثبت املاک را ارسال کنید تا بتوانید به عنوان صاحب جدید ملک به طور رسمی شناسایی شوید. همانند سایر کشوره خرید ملک در آفریقای جنوبی و طی شدن این روند قانونی، اغلب به مدت شش تا هشت هفته ادامه پیدا می کند. هنگامی که نام شما به طور رسمی به عنوان صاحب جدید ملک ثبت نام گردید، باید باقی مانده وجوه را بپردازید و وکیل املاک صحت آن را تایید نماید.

فرآیند خرید ملک در آفریقای جنوبی به شرح زیر می باشد:

 • ثبت درخواست خرید ملک

 • وکلای انتقال قانونی ملک قرارداد دریافت می کنند

 • تأیید اعتبار

 • دریافت ضمانت از وکیل

 • پرداخت هزینه های اجاره و سایر هزینه ها

 • اسناد و مدارک امضا می گردد

 • معامله در دایره ثبت املاک ثبت می گردد

 • فروشنده ملک را تخلیه می نماید

 • خریدار در ملک اسکان می یابد

 • پرداخت هر گونه هزینه های از پیش تعریف شده و بستن پرونده

سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی

خرید ملک در آفریقای جنوبی و هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در آفریقای جنوبی

هنگامی که شما خرید ملک در آفریقا جنوبی انجام می دهید، به طور معمول باید هزینه انتقال را به همراه هزینه ثبت نام در املاک و هزینه وکیل امور ملک را پرداخت نمایید.

هزینه انتقال در زمان فروش تمام املاک ثابت نیست زیرا بستگی به قیمت ملک دارد:

ارزش ملک به رند نرخ هزینه انتقال به درصد
ZAR 750000 0
ZAR 750000-1,250,000 3
ZAR 1,250,000-1,750,000 5
ZAR 1,750,000-2,250,000 8
بالاتر از

 ZAR  2,250,000

11

هزینه انتقال اغلب باید در زمان خرید ملک در آفریقای جنوبی پرداخت شود، در غیر این صورت باید در عرض شش ماه پس از موافقت به خرید خانه (نه در تاریخ قطعی فروش) پرداخت شود. اگر این مبلغ پرداخت نکردید مشمول هزینه دیرکرد می گردد و 10 درصد سود سالیانه خواهد داشت.

هزینه ثبت نام ملک نیز بعد از نهایی شدن فرایند انتقال ملک پرداخت می گردد.

ارزش ملک به رند هزینه ثبت نام
ZAR 150000   ZAR 70
ZAR 150،000-300،000 ZAR 350
ZAR 300،000-500،000 ZAR 450
ZAR 500،000-1،000،000 ZAR 550
ZAR1،000،000 – 2،000،000 ZAR 650
ZAR2،000،000 – 5،000،000 ZAR 1،050
ZAR 5،000،000 بالاتر از ZAR 1،250

هزینه قباله نویس یا وکیل امور ملک در هر جایی متفاوت است و  بین 1،250 الی 36،000 رند می باشد. (به علاوه مالیات بر ارزش افزوده به ارزش 14 درصد).

هزینه های اجاره و خرید ملک در آفریقای جنوبی را می توان به طور کلی به شکل زیر خلاصه نمود:

اجاره ملک خرید ملک(قیمت بر اساس متر مربع)
آپارتمان 1 خوابه مرکز شهر    6197   رند خرید آپارتمان در مرکز شهر 14571 رند
آپارتمان 1 خوابه خارج شهر    5252  رند خرید آپارتمان در خارج شهر 10793 رند
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر   12977 رند
آپارتمان 3 خوابه در خارج شهر   10908 رند

خرید ملک در آفریقای جنوبی و وکیل امور ملک

خرید ملک در آفریقای جنوبی نیز مانند هر پروسه دیگر سرمایه گذاری در سایر کشورها نیازمند آگاهی کافی از شرایط حقوقی آن کشور می باشد، لذا استفاده از وکیل امور ملک می تواند علاوه بر کاهش زمان اضافی برای کسب اطلاعات، تجربه لازم را نیز در اختیارتان قرار دهد. بسیاری از افراد که اقدام به خرید ملک در آفریقای جنوبی می نمایند متاسفانه جانب احتیاط را رعایت نکرده و در ورطه ی اشتباهات جبران ناپذیر می افتند. اگر تجارت چنین افرادی را مرور نمایید قطعا در می یابید پرداخت یک هزینه نسبتا کوچک در مقایسه با هزینه یک خانه برای جلوگیری از خطرات و اشتباهات احتمالی تا چه میزان می تواند مفید و سودمند واقع گردد. به هیچ وجه مبالغ زیادی از سرمایه خود را بدون داشتن اطلاعات کافی در زمینه های گوناگونی نظیر سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آفریقای جنوبی یا سایر کشورها در معرض ریسک قرار ندهید. وکیل شما می تواند تحقیقات لازم در زمینه مالکیت، بدهی ها و سایر مسائل حقوقی انجام خواهد داد. باید اطمینان حاصل شود که فروشنده دارای نام و عنوان ثبت شده است و در برابر املاک هیچ گونه بدهی وجود ندارد. ضمنا بسیار مهم است که بررسی شود که ملک دارای سند قانونی است و با قوانین و الزامات برنامه ریزی های شهری مطابقت دارد و هر تغییری (تغییر، افزودن یا نوسازی) توسط مقامات محلی تایید شده باشد. اگر ملک متعلق به چند نفر از اعضای خانواده است، همه صاحبان باید رضایت خود را قبل از اینکه ملک به فروش برسد اعلام نمایند. بنابراین خرید ملک در آفریقای جنوبی نیازمند مشورت با افراد متخصص و وکیل امور ملک می باشد.

خرید ملک در آفریقای جنوبی و خدمات موسسه حقوقی ملک پور

برای خرید ملک در آفریقای جنوبی می توانید از مشاوره حقوقی و تخصصی موسسه حقوقی ملک پور در این زمینه استفاده نمایید. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE اتریش همواره سعی در بروزرسانی اطلاعات حقوقی و مهاجرتی در زمینه های مختلف حقوق مهاجرت، اقامت، سرمایه گذاری و تحصیل می باشد تا بتواند به شما عزیزان و سروران گرامی اطلاعات درست و دقیق حقوقی در ارتباط با مسایل حقوقی و امور مهاجرت ارایه دهد. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه در امور مختلف مهاجرتی می تواند در زمینه خرید ملک در استرالیا و اطلاعاتی درست و قانونی در این زمینه ارایه بدهد.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

خرید ملک در آفریقای جنوبی و توصیه های حقوقی

شناخت مزایا و معایب خرید ملک در آفریقای جنوبی و آثار آن از زوایای گوناگون می تواند شما بزرگواران را در اتخاذ تصمیمات درست یاری نماید و انتخاب بهتری گردد.

خرید ملک در آفریقای جنوبی و سخن پایانی

خرید ملک در آفریقای جنوبی و شرایط آن در این مقاله به صورت جامع مورد بررسی قرار گرفت. امید است سوالات و ابهامات ذهنی شما مخاطبین عزیز با خواندن این مقاله رفع گردیده باشد، حال دریافتیم که علی رغم وجود فرصت های سرمایه گذاری با خرید ملک در آفریقای جنوبی، افرادی که تمایل به اخذ اقامت یا کسب سودهای مناسب در زمانی کوتاه دارند می توانند به دنبال گزینه های جایگزین و مناسب تر باشند. توصیه می گردد افرادی که تمایل به مهاجرت به آفریقای جنوبی با صرف هزینه های کم دارند روش هایی نظیر اخذ ویزای جستجوی کار آفریقای جنوبی را نیز مورد بررسی قرار دهند و یا با دفاتر رسمی ما تماس حاصل نمایند و از مشاوره رایگان بهره مند شوند. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره MIE و با بهره مندی از مشاورین متخصص و وکلایی توانمند می تواند شما را در مسیر خرید ملک در آفریقای جنوبی و مقایسه بهترین نقاط دنیا برای خرید ملک و شناخت آثار آن یاری و راهنمایی نماید. ضمنا شما می توانید در قسمت دیدگاه ها سوالات خود را در زمینه خرید ملک آفریقای جنوبی و سایر کشورها مطرح نمایید و پاسخ سوالات خود را از کارشناسان مجرب ما دریافت نمایید.