ثبت شرکت در کانادا و بررسی شرایط آن

ثبت شرکت در کانادا، شرایط سرمایه گذاری در کانادا از طریق ثبت شرکت و مراحل ثبت شرکت در این کشور را در این مقاله به صورت تخصصی و علمی توضیح خواهیم داد. برخی از افرادی که تصمیم به مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری دارند، روش ثبت شرکت را برای اقدام به سرمایه گذاری انتخاب می نمایند. با توجه به اینکه ثبت شرکت یک امر حقوقی است اگر با حقوق کانادا آشنایی نداشته باشید مسلما سوالات زیادی برای شما مطرح خواهد شد؛ سوالاتی از این قبیل که ایرانیان چگونه می توانند در کانادا شرکت ثبت کنند؟ استانداردهای سرمایه گذاری و میزان امنیت سرمایه برای ثبت شرکت در کانادا چگونه اند؟ چه مقدار هزینه برای ثبت شرکت در کشور کانادا مورد نیاز است؟ ثبت شرکت در کشور کانادا و اخذ اقامت از طریق آن یکی از راه هایی است که این روزها تاجران آن را مورد توجه خود قرار داده اند چون علاوه بر اخذ اقامت کانادا از این راه، به علت وجود اقتصاد پیشرفته کانادا، سود بسیاری نیز به دست می آورند. در این مقاله سعی کرده ایم به سوالات شما عزیزان درباره ثبت شرکت در کانادا و شرایط و نکات مهم آن پاسخ دهیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.

ثبت شرکت در کانادا 1 ثبت شرکت در کانادا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ثبت شرکت در کانادا و شرایط عمومی

کانادا کشوری پهناور است که در شمال قاره آمریکا قرار گرفته و 10 استان دارد. آب و هوای بخشی از آن به علت نزدیکی به قطب شمال سرد و قطبی است و خالی از سکنه است. تورنتو، مونترال و ونکوور از پرجمعیت ترین شهرهای این کشور هستند. نیاگارا که بزرگ ترین آبشار جهان است در مرز آمریکا با کانادا قرار گرفته است. پایتخت سیاسی کانادا، اتاواست که از لحاظ اقتصادی و سیاسی مهم ترین استان کانادا محسوب می شود. زبان های رسمی کانادا انگلیسی و فرانسوی هستند. از لحاظ فن آوری و صنعت، کانادا کشوری پیشرفته بوده و سیستم اقتصادی آن به داد و ستد و ارتباط با ایالات متحده آمریکا بستگی دارد. کانادا کشوری است مهاجرپذیر و با برنامه های مهاجرتی جذاب، هرساله مهاجران بسیاری را از طریق مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی و سرمایه گذاری از سرتاسر دنیا جذب می کند. مساحت کشور کانادا نسبت به جمعیت آن زیاد است و همین موضوع باعث شده تا کانادا به نیروی کار متخصص در این کشور نیاز داشته باشد. در این مقاله برای شما عزیزان مراحل ثبت شرکت در کشور کانادا را توضیح خواهیم داد.

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 1 ثبت شرکت در کانادا

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با سرمایه گذاری در کانادا

video ثبت شرکت در کانادا

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با سرمایه گذاری در کانادا

audio ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا و اخذ اقامت از طریق آن

اخذ اقامت کانادا به روش های مختلفی مثل اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری، از طریق کار، تولد، ازدواج و راه های دیگر ممکن است. اما متداول ترین روش اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری، ثبت شرکت است. کانادا از 11 ایالت تشکیل شده و هرکدام از این ایالت ها، قوانین مخصوص به خود را دارند. اگر شما قصد دارید از طریق ثبت شرکت، اقامت کانادا را کسب کنید؛ باید طبق الزامات هر ایالت عمل کنید اما در کل ارائه بیزینس پلن یعنی طرح تجاری برای دولت این کشور بسیار مهم است. این طرح باید بتواند دولت کانادا را قانع کند که طرح پیشنهادی شما به نفع اقتصاد این کشور می باشد. سپس طبق طرح شما مبلغی برای سرمایه گذاری در این طرح به شما اختصاص می دهند که کمترین میزان سرمایه گذاری در کانادا با 100 هزار دلار کانادا است.

اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

ثبت شرکت در کانادا و استانداردهای سرمایه گذاری در کانادا

برای انجام هرگونه اقامت در کانادا از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کانادا، ابتدا باید از شرایط سیاسی و اقتصادی، امنیت سرمایه گذاری در کانادا و خطر مصادره اموال و همچنین مسائلی چون نرخ کنترل فساد در کانادا اطلاع داشته باشیم که به هرکدام از این موضوعات در این مقاله می پردازیم.

 • نرخ کنترل فساد در کانادا

  به طور کلی منظور از فساد، به معنی استفاده از قدرت برای منفعت شخصی است. طبق داده های ارائه شده توسط بانک جهانی در این زمینه، در سال های 1996 تا سال 2017 میانگین نرخ کنترل فساد در کانادا، 1.97 ثبت شده در صورتی که نرخ کنترل فساد به میزان 2.5- به معنی ضعیف ترین و به میزان 2.5 به معنی قوی می باشد. به نمودار زیر درباره نرخ کنترل فساد توجه کنید.

  راه های سرمایه گذاری در کانادا 2 ثبت شرکت در کانادا

 • خطر مصادره اموال در کانادا

  این خطر به معنی هرگونه اقدام تبعیض آمیز از سمت دولت میزبان است که سرمایه گذار را بدون جبران کافی از سرمایه گذاری اش محروم می کند. همچنین می توان به عواملی چون تحریم، تغییر قانون و نبود عدالت نیز در این باره اشاره کرد.

  دقت داشته باشید که به طور کلی کشورها را از نظر خطر مصادره اموال به هفت دسته تقسیم می کنند که بازه 1 به معنی کم خطر بودن و بازه 7 به معنای پرخطر بودن مصادره اموال است. در نمودار زیر خطر مصادره اموال در کانادا بین سال های 2014 تا 2019 بررسی می شود.

  راه های سرمایه گذاری در کانادا 1 ثبت شرکت در کانادا

اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری 5 ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا و شاخص های اقتصادی تأثیرگذار

برای هرگونه سرمایه گذاری در کانادا و ثبت شرکت در کانادا، ابتدا باید وضعیت اقتصادی کانادا مثل نرخ مالیات، میزان تورم، تولید ناخالص داخلی و نرخ بهره بانکی را مورد ملاحظه قرار دهیم که در ادامه به بررسی دقیق آنها می پردازیم.

 • نرخ مالیات در کانادا

  نرخ مالیات منتشر شده از سال 2006 تا سال 2019 نشان می دهد متوسط نرخ مالیات برای کانادا 30 درصد بوده است که حداقل آن در سال 2006 به میزان 29 درصد و حداکثر آن در سال 2016 به میزان 33 درصد بوده است. این نمودار را در ادامه مشاهده می کنید.

  اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری 1 ثبت شرکت در کانادا

 • تولید ناخالص داخلی در کانادا

  تولید ناخالص داخلی درصدی است که طبق تغییر در تولید کشورها برآورد می شود. این شاخص نشان دهنده افزایش یا کاهش تولید و بازه مربوط به آن است. به طور کلی نرخ رشد اقتصادی به صورت میانگین در کشورهایی با اقتصاد در حال رشد، عددی بین 2 الی 3 درصد در سال است و کسب میانگین 5 درصد برای یک کشور، رشدی قابل توجه می باشد. همچنین رشد حدود 7 تا 8 درصد رشدی فوق العاده محسوب می گردد.

  در نمودار زیر شما شاهد نرخ تولید ناخالص داخلی در کانادا هستید که در سال 1982 کمترین حد نرخ به میزان 3.19- و در سال 1962 حداکثر این نرخ به میزان 7.43 ثبت شده است و میانگین آنها 3.15 درصد می باشد.

  راه های سرمایه گذاری در کانادا 3 ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا و انواع شرکت

به طورکلی 4 نوع شرکت برای ثبت در کانادا وجود دارد که فرد متقاضی باید بسته به نوع شرکتی که برای انجام بیزینس پلن نیاز دارد یکی از آنها را انتخاب کند.

 • شرکت مسئولیت محدود

  این نوع شرکت گران ترین نوع شرکت است و در آن شرکا و مالکان شرکت مسئول پرداخت بدهی ها نیستند. همچنین جذب سرمایه برای این شرکت آسان است.

 • شرکت تعاونی

  مسئولیت اعضا محدود است و شرکت متعلق به همه اعضا آن است اما به همین دلیل خطر اختلاف در میان شرکا نیز وجود دارد.

 • شرکت مالکیت شخصی

  این نوع شرکت ساده ترین نوع شرکت می باشد و گزارش مالیاتی آن به شدت ساده است. اما مسئولیت مالک شرکت نامحدود است و بانک های کانادا نیز تمایلی برای پرداخت وام به این نوع شرکت ها ندارند.

 • شرکت مشارکتی

  خطرات بین همه اعضا مشترک است و گزارش مالیاتی ساده می باشد، اما ممکن است بین مالکان شرکت اختلاف پیش بیاید. همچنین هرکدام از شرکا مسئول بدهی دیگر شرکا نیز می باشد.

ثبت شرکت در کانادا و هزینه های موردنیاز

هزینه های ثبت شرکت در کانادا، بسته به نوع شرکت، محل احداث و نوع تجارت کاملا متفاوت است و نمی توان یک مقدار هزینه را مشخص کرد اما به طور کلی هزینه های ثبت شرکت در کانادا زیاد و گزاف نیست.

در جدول زیر هزینه ثبت شرکت در ایالت های مختلف کانادا را مشاهده می کنید.

اونتاریو 360 دلار
آلبرتا 450 دلار
بریتیش کلمبیا 350 دلار
کبک 326 دلار
نووا اسکوتیا 337 دلار

سرمایه اولیه نیز در استان های مختلف متفاوت است. هر استان برنامه های سرمایه گذاری مختلفی نیز دارد که هر یک میزان سرمایه اولیه متفاوتی دارند. به طور کلی می توان گفت که کمترین مبلغ سرمایه گذاری در کانادا برای سرمایه اولیه شرکت ثبت شده، مبلغ 100،000 دلار می باشد.

موسسات کاریابی در کانادا 5 ثبت شرکت در کانادا

سرمایه گذاری در خارج از کشور

کانادا به خاطر پهناور بودن، داشتن برنامه های مختلف مهاجرتی، نرخ پایین مالیات، بالا بودن سطح آموزشی، فرهنگی و بهداشت گزینه ای جذاب برای سرمایه گذاری سرمایه گذاران است. همچنین به علت امنیت بالای سرمایه گذاری در کانادا، خیال سرمایه گذاران نیز آسوده است. به همین علت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کانادا می تواند گزینه ای مناسب برای متقاضیان مهاجرت به کانادا باشد.

از دیگر نکات مثبت برای ثبت شرکت در کانادا می توان به قوانین ثبت شرکت در این کشور اشاره کرد.

 • نرخ مالیات شرکت ها پایین تر از نرخ مالیات فردی است و بابت ثبت شرکت مالیات کمتری خواهید پرداخت.

 • جمع آوری سرمایه برای شرکت ها به طور کلی آسان تر از جمع آوری سرمایه در دیگر زمینه ها است. مثلا شرکت می تواند با انشار اوراق قرضه یا گواهی اشتراکی اقدام به جذب سرمایه گذار و سرمایه آنها کند اما در انواع دیگر کسب و کار هر کس فقط باید به توانایی مالی خود متکی باشد پس به طور کلی ثبت شرکت گزینه بهتری نسبت به دیگر سرمایه گذاری ها و کسب و کارها است.

 • شرکت حتی بعد از فوت مالکان همچنان به کار خود ادامه می دهد و به ورثه می رسد و برای آنان نیز موجب سود می شود. البته این قضیه در رابطه با شرکت های نوع مشارکتی یا شرکت های مالکیت شخصی صدق نمی کند چون در این نوع شرکت ها خود فرد مسئول و همه کاره شرکت است و با فوت او، امکان پایان یافتن کار شرکت وجود دارد اما در شرکت های تعاونی و مسئولیت محدود این چنین نمی باشد.

ثبت شرکت در کانادا وکیل ثبت شرکت و خدمات مؤسسه MIE

از آن جایی که ثبت شرکت در کانادا، کاری تخصصی است و به مهارت و اطلاعات خاصی نیاز دارد به شما پیشنهاد می کنیم از یک وکیل ثبت شرکت در این زمینه مشاوره بگیرید تا فرصت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور کانادا را از دست ندهید. موسسه حقوقی ملک پور با 15 سال سابقه مهاجرت و داشتن رزومه ای درخشان در این زمینه، گزینه مناسبی برای راهنمایی کردن شما عزیزان می باشد. تمامی پرونده ها در زمینه روش های مختلف مهاجرت به کانادا توسط مشاور رسمی مهاجرت به کاناد و عضو رسمی ICCRC انجام می شود و این امر می تواند موفقیت شما در اخذ اقامت کانادا را به میزان زیادی تضمین نماید. یکی از خدمات جدید و انحصاری مؤسسه حقوقی ملک پور “اقامت کار شرکت” می باشد، که در برخی از کشورهای برتر دنیا قابل انجام است. اقامت کار شرکت برای کشور کانادا نیز قابل انجام است. در خصوص این روش می توانید در لینک زیر اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

اقامت کار شرکت

ویزای مولتی کانادا 1 ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا و مراحل ثبت آن

به طور کلی ثبت شرکت در کانادا، مراحل پیچیده و سختی ندارد. در این قسمت از مقاله با مراحل ثبت شرکت در کشور کانادا، آشنا خواهیم شد.

 • ابتدا باید اسمی مناسب برای شرکت انتخاب کنیم. این اسم باید مرتبط با نوع کسب و کار شرکت باشد و نباید شبیه شرکت های شناخته شده و بزرگ باشد بلکه وجود تمایز بین اسم شرکت با دیگر شرکت ها واجب است. در کانادا این موضوع با سخت گیری زیادی انجام می شود و نباید بیشتر از 90 روز طول بکشد. شما می توانید برای راحت تر شدن کارتان، از سیستم آنلاین ثبت شرکت در کانادا استفاده کنید.

 • کامل کردن اساسنامه شرکت مرحله دوم ثبت شرکت می باشد. در این مرحله باید نام پیشنهادی شرکت، محل و قلمرو تاسیس شرکت، نوع ساختار شرکت، سهم خود و دیگر اشخاص در نوع نقل و انتقالات سهام در شرکت، مقررات شرکت و همچنین تعداد شرکت های وابسته و اعضای هیئت مدیره در اساسنامه شرکت ذکر شود. اساسنامه باید معمولا به زبان فرانسه و همینطور انگلیسی ترجمه گردد. همچنین آدرس و شماره تلفن ها باید دقیق ثبت گردند.

 • مدیرعامل این شرکت باید بالای 18 سال باشد، از طرف دادگاه برگه عدم داشتن سوء پیشینه گرفته باشد، در وضعیت ورشکستگی نباشد و همچنین یک شخص حقوقی نمی تواند مدیرعامل بشود و این مقام حتما باید توسط شخص حقیقی کسب شود.

 • در این مرحله باید فرم ثبت مشارکت را تکمیل نموده و هزینه های درخواست ثبت شرکت در کانادا را نیز پرداخت نمایید.

ثبت شرکت در کانادا و طرح تجاری (بیزینس پلن)

همانگونه که در قسمت های قبلی این مقاله گفتیم برای دریافت اجازه ثبت شرکت در کانادا، شما باید یک بیزینس پلن یعنی یک طرح تجاری ارائه نمایید که بتواند دولت کانادا را قانع کند که شما برای توسعه اقتصاد کانادا برنامه دارید و می توانید در رشد اقتصادی این کشور مفید باشید.

در این طرح تجاری شما باید هدف های خود و استراتژی های رسیدن به آنها، بودجه پیش بینی شده موردنظرتان، بازار مرتبط و سودی را که واقع بینانه پیش بینی کرده اید به صورت مکتوب ارائه دهید.

در بسیاری از برنامه های سرمایه گذاری در صورتی که طرح تجاری شما پذیرفته شود، به شما اقامت موقت 1 ساله یا 2 ساله اعطا می کند. پس از پایان دوره اقامت موقت، شرایط بیزنس شما بررسی می شود و در صورتی که اهداف طرح تجاری خود را محقق ساخته باشید به شما اقامت دائم کانادا اعطا خواهد شد.

پاسپورت کانادا

پاسخ به سوالات متداول در زمینه ثبت شرکت در کانادا

بهترین روش اخذ اقامت کانادا به همراه خانواده با مدرک فوق لیسانس مکانیک، سابقه کار بالا و 4 میلیارد تومان سرمایه چیست؟

audio ثبت شرکت در کانادا
ثبت شرکت در کانادا و سخن پایانی

ثبت شرکت در کانادا و تمامی مراحل و قوانین آن، به صورت جامع مورد بررسی قرار گرفت. علاوه بر نکاتی که در بالا ذکر شد، متقاضی باید توجه داشته باشد نحوه ثبت شرکت در کانادا، نسبت به نحوه ثبت شرکت در اروپا سخت تر است و محدودیت های کانادا نیز در شرکت های خصوصی بیشتر است. همچنین فاصله زیاد ایران و کانادا ممکن است برای افرادی که قصد رفت و آمد مداوم را دارند آزاردهنده باشد. با این حال فضای مثبت اقتصادی و امنیت اجتماعی در کانادا سبب شده است که متقاضیان زیادی برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت کانادا اقدام نمایند.
هدف این نوشتار نیز پاسخ گویی به سوالات این عزیزان بود، امید است توانسته باشیم به سوالات شما در این زمینه پاسخ بدهیم. در صورت داشتن سوالات بیشتر شما می توانید به مقاله های دیگر موسسه حقوقی ملک پور مراجعه کنید یا با تماس گرفتن با موسسه از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. همچنین شما می توانید پرسش های خود را در قسمت سوالات مهاجرت سایت بپرسید یا در قسمت پایین همین مقاله دیدگاه ها و سوالاتتان را بنویسید. همکاران ما در اسرع وقت به این پرسش ها پاسخ خواهند داد.

11 پاسخ
 1. مهری گفته:

  با سلام.
  من مدرک کارشناسی مهندسی معماری دارم و پروانه اشتغال نظام مهندسی رو هم دارم. می خواستم بدونم با توجه به اینکه من سابقه کار ندارم، می تونم در کانادا شرکت معماری ثبت کنم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. ثبت شرکت در کانادا بستگی به میزان سرمایه شما دارد. به منظور اخذ اطلاعات بیشتر و دریافت پاسخ اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 2. سمیه موسوی گفته:

  با سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم یک شرکت ساختمانی با گرید 5 ،که حدود 3 سال است که در ایران تاسیس شده را میتوان به کانادا انتقال داد و از طریق ان اقامت دائم گرفت؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • mostafaostovar77 گفته:

   با سلام و عرض ادب
   احتراما ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار به عرضتان میرسانیم که توضیح مسائل حقوقی و آثار آن مانند ثبت شرکت در کانادا در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای ارائه مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکان پذیر خواهد بود . لذا برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و با سرعت بیشتری پاسخگوی تعداد کثیر پیام های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند باشیم، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 3. آتنا گفته:

  با سلام.
  آیا یک شرکت فعال در زمینه ساختمانی که گرید بالا و پروزه های عالی در پرونده خود دارد
  بخواهد شرکت را با همین بک گروند در کانادا ثبت کند و برای بیشتر مهندسین و خانواده هایشان هم از این طریق اقامت گرفته
  و در نهایت در کانادا فعالیت شرکت را ادامه دهند
  آیا این موضوع امکانپذیر هست؟

  پاسخ
 4. Mahsa گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  ملزومات ثبت یک شرکت سهامی خاص در کانادا چیست؟
  چه مقدار هزینه نیاز هست؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام. بزرگوار به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این زمینه امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان تنها در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 5. mie.editor2 گفته:

  سلام و درود به جناب ملک پور و همکاران محترم، تشکر میکنم از جناب ملک پور بخاطر ویدیو های بسیار آموزنده وبینظیر. جناب ملک پور ما در تهران شرکت بازرگانی داریم که در حوزه صادرات و واردات محصولات کشاورزی و دامی فعالیت داریم میخواستم از حضورتون بپرسم که آیا از طریق ثبت شرکت در کانادا میتوانیم برای اخذ ویزا و اقامت اقدام کنیم؟؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. ثبت شرکت در این کشور شرایط خاص خود را داراست که باید برای آن بیزینس پلن ارائه نمایید و در صورت تایید و رعایت شرایط لازم، امکان ثبت شرکت برای شما وجود خواهد داشت. برای اخذ اطلاعات جزئی در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5