ثبت شرکت در کره جنوبی

ثبت شرکت در کره جنوبی در هنگام مهاجرت به کره جنوبی 2018 و پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای اخذ اقامت کره جنوبی چه شرایطی دارد ؟ یکی از موضوعات بسیار مهم و معروف در جهت اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در کره جنوبی و یا سرمایه گذاری در کره جنوبی و یا خرید ملک در کره جنوبی و یا تمکن مالی در کره جنوبی است . به طور کلی راه های  مختلفی برای اخذ اقامت در کشورهای مختلف وجود دارد . در این مقاله موسسه حقوقی ملک پور در خصوص اخد اقامت از طریق ثبت شرکت در کره جنوبی و یا سرمایه گذاری در کره جنوبی توضیحاتی را خواهیم داد.

ثبت شرکت در کره جنوبی  امروزه مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران خارجی به خصوص سرمایه گذاران آسیایی می باشد. ثبت شرکت در کره جنوبی در مقایسه با ثبت شرکت سایر کشورها جزئیات و روند پیچیده ای دارد که لازم است هر سرمایه گذاری پیش از شروع ثبت شرکت در کره جنوبی اطلاعات کافی در زمینه ثبت شرکت در کره جنوبی داشته باشد.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در کره جنوبی مزایای بسیار زیادی دارد که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. دولت کره جنوبی در سال ۱۹۹۸ برای جذب سرمایه گذاران خارجی (FID) قانون سرمایه گذاری خارجی را به تصویب رساند که در این قانون منافع بسیاری برای سرمایه گذاران خارجی و همچنین معافیت های مالیاتی و کمکهای نقدی پیش بینی شده است.

 

انواع نهادهای کسب و کار در کره جنوبی

 

۱٫شرکت با مسئولیت محدود (یوهان Hoesa)

این نهاد یکی از شایع ترین انواع شرکتهای ثبت شده در کره جنوبی توسط سرمایه گذاران خارجی است. شرکت با مسئولیت محدود (LLC) امکان ثبت با معرفی یکی از افراد اصلی و یک سهامدار در زمان ۲ هفته ثبت می شود.

۲٫دفتر شعبه

۳٫دفتر نمایندگی (RO)

۴٫مشارکت عمومی (Hapmyong Hoesa)

۵٫مشارکت با مسئولیت محدود (Hapja Hoesa)

۶٫شرکت سهامی (Chusik Hoesa)

 

مراحل ثبت شرکت در کره جنوبی

۱٫تهیه طرح توجیه اقتصادی و پیش بینی عملکرد شرکت در آینده(بیزینس پلان)

۲٫ارائه گذرنامه شخص متقاضی و همراهان وی به همراه آدرس دقیق محل سکونت با تأیید دفتر اسناد رسمی محل سکونت فرد: این مدارک می بایست ترجمه شده و به تأیید کنسولگری کره جنوبی برسد که پروسه تأیید یک هفته طول می کشد.

۳٫ارائه اجاره نامه یک دفتر تجاری در کره جنوبی

۴٫ارائه نام شرکت: این نام می بایست در دادگاه عالی کره جنوبی تأیید شود.

۵٫تنظیم اساسنامه شرکت

۶٫ارائه اساسنامه شرکت

۷٫ثبت نام شرکت در اداره مالیات کره جنوبی و دریافت شماره شناسایی مالیات و گواهی کسب و کار

۸٫افتتاح حساب پس از انجام همه مراحل ثبت به نام شرکت یا شخص اصلی

 

ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی

سرمایه گذاران خارجی که قصد راه اندازی و ثبت شرکت در کره جنوبی را دارند می توانند برای ویزای سرمایه D-8 اقدام نمایدو البته متقاضی می بایست وجود سرمایه ای به مبلغ حداقل ۴۵۰۰۰ دلار آمریکا را در حساب بانکی خود اثبات نماید.

مدارک مورد نیاز:

۱٫گذرنامه معتبر با اعتبار حداقل ۶ ماه

۲٫گواهی شرکت ثبت شده

۳٫گواهی مالیاتی

۴٫اجاره نامه دفتر

۵٫نامه تمکن مالی بانک

ویزای سرمایه گذاری (D-8) برای مدت ۶ ماه صادر می شود و طبق قوانین به مدت ۵ سال قابل تمدید خواهد بود.

مزایای ثبت شرکت در کره جنوبی:

۱٫شرکت با مسئولیت محدود حداقل ظرف ۲ ماه با یک مدیرعامل و یک سهامدار ثبت می شود.

۲٫نیازی به سفر به کره جنوبی برای تکمیل مراحل ثبت نیست.

۳٫هیچ محدودیتی جهت بازگشت سود و سرمایه و حساب ارزی خارجی نیست.

۴٫مناطق آزاد اقتصادی

_ شرکتهای ثبت شده در مناطق آزاد اقتصادی کره برای ۵ سال از مالیات معاف هستند. در حال حاضر ۸ منطقه آزاد اقتصادی من جمله اینچئون، بوسان و خلیج گوانگیانگ در کره وجود دارد.

_ در این مناطق هیچ تعرفه ای به واردات برای مدت سه سال برای شرکتهای ثبت شده در کره جنوبی وجود ندارد.

_ معافیت های مالیاتی به شرکتهایی که در این دو زمینه ثبت می شود تعلق می گیرد: ۱)سرمایه گذاری به مبلغ حداقل ۱۰ میلیون دلار آمریکا در زمینه کسب و کار و تجارت۲)سرمایه گذاری به مبلغ حداقل ۵ میلیون دلار در زمینه پزشکی و تدارکات

۵٫کارمندان

_ کره جنوبی با نرخ باسوادی بالای ۹۷% بیشترین نیروی کار ماهر را دارد. بررسی ها نشان می دهد ۸۰% از بزرگسالان(۲۵_۶۴) دارای مدرک دانشگاهی هستند.

_ طبق اعلام سازمان همکاری اقتصادی و توسعه جهانی(OECD) کشور کره جنوبی بالاترین رتبه در IQ در زمینه ریاضیات، علوم و حل مسئله دارد.

 

معایب ثبت شرکت در کره جنوبی

۱٫هزینه ها و دستمزدها در کره جنوبی بسیار بالاست. حقوق یک کارگر ماهر به طور متوسط ماهیانه ۳۷۰۰ دلار آمریکا است.

۲٫قبل از انجام پروسه ثبت شرکت می بایست محلی برای شرکت اجاره شود. اجاره شرکت در کره جنوبی بسیار گران است اجاره یک دفتر برای شرکت حداقل ماهیانه ۶۰$ برای هر متر مربع است.

۳٫اجاره فضای صنعتی در مناطق کلیدی کسب و کار کره جنوبی بسیار گران است. متوسط اجاری یک فضای صنعتی در مناطق کسب و کار کره جنوبی ماهیانه برای هر متر مربع ۵۵$ است.

۴٫تنها ۱۰% افراد در کره جنوبی مسلط به زبان انگلیسی هستند و این یک مانع برای کسب و کار سرمایه گذاران خارجی خواهد بود. زبان رسمی و محلی کره جنوبی زبان کره ای می باشد در نتیجه تمامی اسناد برای ثبت شرکت می بایست به زبان کره ای ترجمه شود.

۵٫محدودیت های دولت

_دولت کره جنوبی سرمایه گذاری خارجی را در برخی از بخش های خاصی مانند تولید برق، صنایع کشاورزی خاص، رادیو و تلوزیون ممنوع کرده است.

_شرکت در مناقصه دولتی فقط مخصوص به اتباع کره جنوبی و شرکت های تبعه کره جنوبی خواهد بود.

 

این مقاله در باب ثبت شرکت در کره جنوبی متعلق به مؤسسه حقوقی ملکپور می باشد.

اما به هر حال بهتر است شخص متقاضی ثبت شرکت در کره جنوبی برای اقدام و انجام بهتر این روند از وکیل معتبر در این زمینه کمک بگیرد و البته کمپانی ها و مؤسسات واقع در کره جنوبی نیز این روند را تسهیل می نمایند. مالیات بر درآمد و فروش شرکت در کره جنوبی سالیانه ۱۰% است و البته همانطور که در ابتدای این مطلب گفته شد برخی از شرکت ها من جمله شرکتهای ثبت شده در مناطق آزاد اقتصادی معاف از مالیات هستند. با وجود مزایای بسیار زیاد ثبت شرکت در کره جنوبی توصیه می شود اطلاعات بیشتری در رابطه با ثبت شرکت و مزایای بعد از آن کسب نمایید. در بیشتر مواقع اخذ اقامت دائم در کشورهای آسیایی من جمله کشور کره جنوبی بسیار دشوار است و این کشورها مهاجرپذیر نیستند لذا بهتر است شرکت در کشورهای مهاجرپذیر ثبت شوند به طور مثال ثبت شرکت در کشورهای اروپایی همچون اتریش، آلمان، اسلواکی و اسلوونی منجر به اخذ اقامت دائم اروپا و بهره مندی از خدمات شهروندی خواهد شد.

جهت اینکه از طریق قانونی و ایمن پروسه مهاجرت به کره جنوبی از جمله ثبت شرکت در کره جنوبی و یا سرمایه گذاری در کره جنوبی و یا تمکن مالی در کره جنوبی و یا خرید ملک در کره جنوبی و در نهایت اخذ اقامت کره جنوبی را انجام دهید حتما با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل فرمایید و با مشاورین مجرب و وکلای ارشد موسسه به پاسخ سوالات خود دست یابید.

2 پاسخ
 1. مهسا گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  من و دوستانم میخواستیم یک کمپانی سرگرمی در کره جنوبی ثبت کنیم که خودمونم اونجا فعالیت داشته باشیم. کمپانی سرگرمی ما دارای بخشای موزیک، خوانندگی، رقص، نمایش، هنر، لایف استایل و غیره است. یه همچین شرکتی رو میتونیم در کره ثبت کنیم؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب پرونده شما نیاز به اخذ وکیل متخصص در این امر داشته و اینگونه پرونده ها می بایست با راهنمایی شخص اقای ملک پور مشاوره گردد تا شرایط شما به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد. پیشنهاد میکنیم جهت اخذ مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.