ثبت شرکت در ژاپن و بررسی شرایط آن

ثبت شرکت در  ژاپن، شرایط ثبت شرکت در ژاپن و ویزای سرمایه گذاری ژاپن در این مقاله به طور کامل مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. با توجه به درخواست شما عزیزان در باب ورود به ژاپن و اخذ ویزای سرمایه گذاری ژاپن بر آن شدیم تا در قالب یک مقاله به سوالات شما عزیزان پاسخ دهیم. ثبت شرکت در ژاپن چگونه می باشد؟ سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت چگونه می باشد؟ ویزای سرمایه گذاری ژاپن چگونه اخذ می شود؟ در این مقاله به بررسی موارد بیانشده به همراه سایر موارد مرتبط خواهیم پرداخت.

 • ثبت شرکت در ژاپن و شرایط عمومی آن
 • ثبت شرکت در ژاپن و اخذ اقامت آن
 • ثبت شرکت در ژاپن و استانداردهای سرمایه گذاری در ژاپن
 • ثبت شرکت در ژاپن و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار
 • ثبت شرکت در ژاپن و انواع شرکت
 • ثبت شرکت در ژاپن و هزینه های مورد نیاز
 • ثبت شرکت در ژاپن و نقاط مثبت
 • ثبت شرکت در ژاپن و وکیل ثبت شرکت در ژاپن و خدمات مؤسسه MIE
 • ثبت شرکت در ژاپن و مراحل ثبت آن
 • ثبت شرکت در ژاپن و طرح تجاری (بیزینس پلن)
 • ثبت شرکت در ژاپن و نکات مهم نهایی
ثبت شرکت در ژاپن ثبت شرکت در ژاپن

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

ثبت شرکت در ژاپن و مقدمه ای بر آن

ثبت شرکت در ژاپن از جهات مختلفی قابلیت بررسی دارد. با توجه به این که امر سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ژاپن پروسه ای حساس می باشد، متقاضیان بهتر است قبل از هر چیزی اطلاعات کامل را در بحث ثبت شرکت در ژاپن  بدست آورید. پیشنهاد می شود قبل از هرگونه اقدام با وکلای مهاجرت ژاپن و کسب مشاوره رایگان تلفنی از مشاورین و وکلای مؤسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش از نکات مهم و اساسی در باب سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ژاپن اطلاع لازم را کسب نموده و سپس اقدام نمایید.

ثبت شرکت در ژاپن و شرایط عمومی آن

ثبت شرکت در ژاپن و اخذ ویزای سرمایه گذاری این کشور امکان پذیر می باشد. متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور باید قبل از هرگونه اقدام از موارد اساسی این کشور اطلاع داشته باشند. جزیره ژاپن به زبان ژاپنی نیپون یا نیهون نامیده می شود. این کشور در اقیانوس آرام در منطقه آسیای شرقی قرار گرفته است. ژاپن سومین اقتصاد بزرگ جهان می باشد. این کشور محصور در آب بوده و با کشور های چین، کره جنوبی، کره شمالی و روسیه همسایه است.

وسعت کشور ژاپن 387000 کیلو متر مربع می باشد. این کشور جمعیتی معادل 128 میلیون نفر را در خود جای داده است که دهمین کشور پر جمعیت جهان نیز محسوب می شود. شهر توکیو پایتخت ژاپن شناخته می شود و دارای 35 میلیون جمعیت بوده و از بزرگترین و گرانترین پایتخت های جهان می باشد. زبان کشور ژاپن، ژاپنی بوده که در زبان ژاپنی نیهونگو نامیده می شود. واحد پول این کشور نیز ین می باشد.

سرمایه گذاری در ژاپن

ثبت شرکت در ژاپن و اخذ اقامت آن

ثبت شرکت در ژاپن و سرمایه گذاری در این کشور علاوه بر سود می تواند منجر به اخذ اقامت دائم در این کشور شود. متقاضیان توجه داشته باشند که افراد سرمایه گذار و افرادی که به عنوان مدیر در شرکت های ژاپنی مشغول به کار می باشند، می توانند تقاضای اقامت این کشور را داشته باشند. این نکته حائز اهمیت است که تنها صاحبان سهام نیستند که اقامت ژاپن را دریافت می نمایند بلکه صاحبان شرکت و به اصطلاح مدیران نیز از این امتیاز برخوردار خواهند بود. متقاضیان ثبت شرکت در ژاپن بعد از اخذ اقامت خود و سپری کردن 10 سال در ژاپن می توانند درخواست اقامت دائم این کشور داشته باشند. متقاضیان باید توجه داشته باشند که باید دلایلی را ارائه دهند تا بتوانند اقامت خود در این 10 سال اثبات نمایند.

ثبت شرکت در ژاپن و استانداردهای سرمایه گذاری در ژاپن

ثبت شرکت در ژاپن و سرمایه گذاری در این کشور نیاز به بررسی استاندارد های سرمایه گذاری در این کشور دارد. متقاضیان باید در مرحله اول رشد اقتصادی این کشور را بررسی نمایند. لازم به ذکر است رشد اقتصادی در این کشور در 3 ماه آخر سال 2018، 1.72 درصد بوده است. از دیگر مواردی که متقاضیان باید به آن توجه نمایند میزان تولید ناخالصی این کشور در طی 1 سال می باشد که معادل 4 میلیارد دلار آمریکا محاسبه شده است. متقاضیانی که قصد انتقال سرمایه خود به سایر کشور های دیگر را دارند باید به تمام نکات و استاندارد های سرمایه گذاری توجه داشته باشند.

از مواردی که در زمینه سرمایه گذاری در ژاپن متقاضیان باید به آن توجه داشته باشند نرخ بیکاری در این کشور می باشد، زیرا وضعیت اقتصادی این کشور تاثیر مستقیم در سرمایه گذاری شما دارد. لازم به ذکر است نرخ بیکاری در ماه های اخیر در این کشور حدود 2.30 درصد بوده است. متقاضیان می توانند در ادامه مطالب از نمودار نرخ بیکاری در ماه های گذشته دیدن نمایند.

نرخ بیکاری ژاپن ثبت شرکت در ژاپن

 

ثبت شرکت در ژاپن و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار

ثبت شرکت در ژاپن و سرمایه گذاری در این کشور نیاز به بررسی ریسک های آن و مواردی همچون مالیات خواهد داشت. متقاضیان باید توجه داشته باشند که در سال 2018 سود و مالیات بر در آمد در ژاپن  45.54 درصد بوده است.  این شاخص شاید در برابر اخذ مالیات نسبت به اتحادیه اروپا بسیار بالاتر باشد. متقاضیانی که در تجارت بین المللی شرکت می نماید باید با توجه به درآمد خود نیز مالیاتی معادل 1.40 درصد پرداخت نمایند. ریسک های سرمایه گذاری در این کشور باید از چند نظر همچون وضعیت سیاسی، خطر انزوایی، خطر جنگ و معاملات ویژه نیز بررسی شود. لازم به ذکر است که این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE  اتریش گردآوری گردیده و هرگونه کپی برداری از آن شرعاً و قانوناً حرام و غیر قانونی می باشد.

متقاضیان ثبت شرکت در ژاپن و سرمایه گذاری در این کشور باید به این نکته توجه داشته باشند که ریسک سرمایه گذاری در این کشور معادل 1 می باشد که این نمره در رتبه جهانی بسیار کم می باشد و می توان گفت سرمایه گذاری در این کشور ریسک کمی دارد اما با توجه به این که کشور ژاپن در حال حاضر به ایرانی ها ویزای ورود به این کشور را اعطا نمی کند، سرمایه گذاری در این کشور اقدام مناسبی محسوب نمی شود و بهتر است با مواردی همچون ثبت شرکت در اتریش جایگزین شود. متقاضیان می توانند در ادامه مطالب نمودار مالیات بر در آمد و نمودار شاخص فساد این کشور را مشاهده نمایند.

نمودار شاخص فساد 1 ثبت شرکت در ژاپن

نمودار مالیات بر درآمد ثبت شرکت در ژاپن

ثبت شرکت در ژاپن و هزینه های مورد نیاز

ثبت شرکت در ژاپن و هزینه های آن دارای اهمیت بسیاری است. افرادی که متقاضی ثبت شرکت می باشند در ابتدا هزینه ای معادل 200.000 الی 300.000 ین را باید برای طی روند اداری کار در نظر بگیرند. در مرحله بعد متقاضیان باید با توجه به نوع شرکتی که ثبت می نمایند در حساب شرکت خود مبلغی را به عنوان سرمایه اولیه ارائه دهند. متقاضیان ثبت شرکت در ژاپن توجه داشته باشند که حداقل بوجه ای که شما باید به عنوان سرمایه اولیه خود در نظر بگیرید 300.000 ین می باشد. در مرحله سوم متقاضیان باید یک ملک را به عنوان مبدا شرکت خود نشان دهند. متقاضیان می توانند محل شرکت خود را اجاره یا خریداری نموده و در اداره ثبت شرکت ها به عنوان مرکز شرکت ثبت نمایند. متقاضیان می توانند جهت انجام این مراحل از مشاورین و وکلای مؤسسه حقوقی ملک پور راهنمایی دریافت نمایند.

ثبت شرکت در ژاپن و انواع آن

ثبت شرکت در ژاپن و سرمایه گذاری در شرکت ها انواع مختلفی دارد. متفاضیان و سرمایه گذاران در این کشور می توانند در 2 نوع شرکت سهامی خاص و شرکت های با مسئولیت محدود نیز سرمایه گذاری نمایند. هر یک از شرکت ها دارای معایب و مزایای می باشند. در ادامه مطالب مزایا و معایب هر 2 کشور برای شما عزیزان بررسی شده است.

ثبت شرکت در ژاپن و نقاط مثبت

ثبت شرکت در ژاپن دارای نکات مثبت می باشد. سرمایه گذارانی که در این کشور اقدام به ثبت شرکت و سرمایه گذاری می کنند باید توجه داشته باشند شما باید حتما شرکتی فعال داشته باشید و حساب شرکت خود را در گردش نشان دهید و اثبات کنید که شرکت مشغول به کار و فعال می باشد. متقاضیان ثبت شرکت در ژاپن می توانند از طریق این سرمایه گذاری اقامت این کشور را اخذ نمایند. سرمایه گذاران باید توجه داشته باشند از نکات بسیار مهم استخدام یک فرد ژاپنی می باشد یعنی باید این افراد تابعیت کشور ژاپن را داشته باشند. متقاضیان توجه داشته باشند که مدیران شرکت های نیز می توانند اقامت این کشور را دریافت نمایند و نکته بسیار مهم این است که مدیران الزامی به ژاپنی بودن ندارند.

ثبت شرکت در ژاپن و وکیل ثبت شرکت در ژاپن و خدمات مؤسسه MIE

ثبت شرکت در ژاپن و سرمایه گذاری در این کشور امری بسیار مهم می باشد که متقاضیان باید به آن توجه ویژه نیز داشته باشند. افرادی که قصد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ژاپن را دارند باید از وکلای تخصصی سرمایه گذاری ژاپن کسب اطلاعات نمایند. با توجه به این که متقاضیان در این امر مهاجرت مقدار زیادی از مبلغ را به عنوان سرمایه خود قرار می دهند باید توجه خاصی به این موضوع داشته باشند. متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و تکمیلی از ثبت شرکت در ژاپن با کسب مشاوره رایگان از وکلا و مشاورین مؤسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش مشاوره دریافت نمایند تا با کسب اطلاعات کامل نسبت به سرمایه گذاری در این کشور اقدام نمایید.

ثبت شرکت در ژاپن و مراحل ثبت آن

ثبت شرکت در ژاپن و مراحل ثبت آن در این کشور امری بسیار مهم می باشد. متقاضیان ثبت شرکت در ژاپن در مرحله اول باید یک فرد به عنوان مدیر شرکت انتخاب شود تا یک حساب بانکی را برای سپرده سرمایه افتتاح کنند.

در مرحله دوم متفاضیان باید یک اساسنامه برای شرکت خود تعیین نموده و مقررات شرکت را در آن مشخص نمایند.

در مرحله بعدی متقاضیان باید هزینه ای بالغ بر 150.000 هزار ین به دولت پرداخت نمایند و درخواست ثبت رسمی شرکت خود را ارائه دهند.

متقاضیان ثبت شرکت در ژاپن بعد از انجام تمام مراحل و ثبت شرکت باید روند پرداخت مالیات و حق یبمه اجتماعی کارمندان را بررسی نمایند. متقاضیان می توانند بعد اتمام تمامی موارد درخواست ویزا و بررسی وضعیت اقامتی، مدیران و کارمندان غیر ژاپنی داشته باشند. ذکر این نکته نیز ضروریست که تمام موارد مطرح شده فوق باید ظرف 3 الی 4 هفته کاری انجام شود.

ثبت شرکت در ژاپن و طرح تجاری (بیزینس پلن)

ثبت شرکت در ژاپن و اخذ اقامت در این کشور دارای شرایطی می باشد. متقاضیان باید توجه داشته باشند که سرمایه گذاری از مواردی می باشد که اهمیت بسیاری دارد و از نکات اساسی مهاجرت محسوب می شود. همان طور که در موارد بالا اشاره شد، متقاضیان می توانند با اخذ وکیل خبره در امور سرمایه گذاری و ثبت شرکت، از  مباحث تخصصی در امر سرمایه گذاری مطلع شده و موانع مهاجرتی خود را به راحتی برطرف نمایند.

از نکات بسیار مهم ثبت شرکت در این کشور این است که متقاضیان باید از یک بیزنس پلن مناسب استفاده نمایند که مورد تایید اداره کار این کشور باشد. افرادی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند باید از وکلای مرتبط با سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ژاپن راهنمایی دریافت نمایند. لازم به ذکر است که موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه در امر مهاجرت، می تواند شما عزیزان را در تهیه بیزنس پلن یاری نماید.

ثبت شرکت در ژاپن و نکات مهم نهایی

مهم ترین نکته در خصوص ثبت شرکت در کشور اتریش این است که پروسه ثبت شرکت پروسه ای کاملا حقوقی است و در این پروسه نیاز به وجود وکیل رسمی کشور اتریش است. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در کلیه مراحل ثبت شرکت در این کشور از حضور وکیل رسمی کشور اتریش استفاده می نماید. دیگر نکته مهم در خصوص ثبت شرکت اتریش اطلاع از هزینه های آن است که در قسمت هزینه ها توضیح داده شد و حتما توسط متقاضی می باید در نظر گرفته شود. دقت بفرمایید قبل از هر گونه اقدام برای ثبت شرکت اتریش حتما با کارشناسان ما مشورت بفرمایید.

ثبت شرکت در ژاپن و سخن پایانی

ثبت شرکت در ژاپن و ویزای سرمایه گذاری ژاپن در این مقاله برای شما متقاضیان عزیز مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. با توجه به این که کشور ژاپن از دسته کشور های پیشرفته در جهان می باشد، سرمایه گذاران قابل توجهی از آسیا و بخش دیگری از مناطق جهان به ثبت شرکت در ژاپن گرایش پیدا کرده اند. هرچند که این موضوع برای ایرانیان دشوار بوده و مستلزم وقت و هزینه بسیار و دارای ریسک بالایی به نسبت ثبت شرکت در سایر نقاط جهان مانند اتریش می باشد. متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از ویدیو های رایگان داخل سایت و ویدیوی راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت استفاده نمایند. پیشنهاد می شود متقاضیان ثبت شرکت در ژاپن قبل از هرگونه اقدام با وکلای مهاجرت ژاپن و مشاورین و وکلای مؤسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش مشاوره تلفنی رایگان داشته تا با کسب اطلاعات بیشتر از مهاجرت و ثبت شرکت در ژاپن اقدامات لازم را انجام دهند. همچنین شما عزیزان می توانید در قسمت انتهایی مقاله ، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش ها سوالات خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابید.