سرمایه گذاری در هند

 • ثبت شرکت در هند و شرایط عمومی
 • ثبت شرکت در هند و اخذ اقامت آن
 • ثبت شرکت در هند و استاندارد های سرمایه گذاری در هند
 • ثبت شرکت در هند و انواع شرکت ها
 • ثبت شرکت در هند و هزینه ها و حداقل سرمایه
 • ثبت شرکت در هند و نقاط مثبت و منفی
 • ثبت شرکت در هند و مراحل آن
 • ثبت شرکت در هند و طرح تجاری
ثبت شرکت در هند ثبت شرکت در هند

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ثبت شرکت در هند و مقدمه ای بر آن

ثبت شرکت در هند، اخذ اقامت و تابعیت هند از طریق ثبت شرکت و شرایط و مدارک لازم برای ثبت شرکت در هند در این مقاله به صورت علمی و دقیق مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. مهاجرت به هند از طریق ثبت شرکت چه شرایطی دارد؟ آیا با ثبت شرکت در کشور هند می توان اقامت دائم این کشور را کسب کرد؟ آیا با ثبت شرکت در هند می توان به نرخ سود دهی مناسبی دست یافت؟ موسسه حقوقی ملک پور با توجه به سوابق طولانی خود در امور مهاجرت می تواند در خصوص ثبت شرکت در کشور هند شما را راهنمایی کند که آیا هند هدف درستی برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت می باشد یا خیر. در ادامه به مباحثی که در این مقاله عنوان کردیم خواهیم پرداخت.

ثبت شرکت در هند و شرایط عمومی

اقتصاد و روند پیشرفت اقتصادی هند از سال های اخیر رو به رشد بوده است که می تواند عامل بسیار مهمی جهت سرمایه گذاری و مهاجرت از طریق ثبت شرکت در هند باشد. اما از میان افراد متقاضی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت، تعداد کمتری راغب به انجام این کار در هند می باشند. عموم افرادی که در این راه قدم بر میدارند، شاید دچار سختی هایی باشند.

جمهوری هند، کشوری با پیشینه تاریخی 5000 ساله است که در جنوب آسیا واقع شده و پایتخت آن شهر دهلی نو می باشد. جمعیت این کشور 1 میلیارد و 300 میلیون نفر می باشد که از دیر باز در ادیان مختلف سبکی خاص داشتند.  کشور هند از دیر باز مقصد مناسبی برای مهاجرین بوده است، که بیشتر به دلیل وجود منابع و غنایم مناسب در این کشور بوده است. شرایط عمومی ثبت شرکت در هند را می توان در جهات مختلف بررسی کرد.

اول اینکه ثبت شرکت در هند دارای نکات مثبت و منفی می باشد. به عنوان مثال ازدیاد جمعیت هم می تواند نکته مثبت این کشور محسوب شود و هم منفی. که در ادامه مقاله به صورت دقیق و علمی به آن خواهیم پرداخت. اما هند به بازاری در حال رشد با گستردگی و فرصت های فراوان برای سرمایه گذاران خارجی تبدیل شده است. دولت این کشور سیاست های مناسبی برای سرمایه گذاران در نظر گرفته که باعث رشد کسب و کار و سرمایه گذاری توسط افراد و شرکت های خارجی در این کشور شده است.

صادرات محصولاتی همچون فرآورده های نفتی، سنگ های قیمتی، وسایل نقلیه و ماشین الات در هند رواج داشته و بیشترین صادرات را به کشورهای آمریکا, چین و عربستان سعودی انجام می دهد. همچنین واردات این کشور شامل پلاستیک، آهن، نفت خام و… می باشد که از کشورهای امارات، آمریکا، عربستان و سوئیس انجام می پذیرد. کشاورزی در این کشور هم نیز از اهمیت بالایی برخوردار است، محصولاتی شامل برنج، گندم، جو، پای، عدس و پیاز بیشترین برداشت ها را دارد. اما ثبت شرکت در هند بدین صورت است که متقاضی باید با یک طرح تجاری (Business Plan) در صدد رشد و توسعه اقتصادی کشور هند بر آید و رفتار بین المللی را در حوزه تجاری توسعه دهد. اما ثبت شرکت در هند مراحل و مقدماتی دارد، اعم از ثبت برند تجاری، که دارای پیچیدگی و ظرافت های خاص خود می باشد. اما نگران نباشید، چرا که موسسه حقوقی ملک پور می تواند در خصوص ثبت شرکت در هند شما را به درستی راهنمایی کند. در صورت تمایل می توانید با کارشناسان و مشاورین ارشد موسسه تماس بگیرید و اطلاعات خود را در سطح یک وکیل مهاجرتی افزایش دهید.در ادامه به روند رسیدگی این امور به صورت دقیق و جزئی می پردازیم.

ثبت شرکت در هند و اخذ اقامت آن

کشور هند با تابعیت دوگانه منافات دارد. بدین معنی که افراد هندی نمی توانند تابعیت کشور دیگر را کسب کنند (مگر در شرایط خاص و استثنایی) و همچنین افرادی که از دیگر کشور ها به هند عزیمت کرده اند و خواهان دریافت تابعیت این کشور می باشند، به هر نحوی از انحاء نمی توانند تابعیت کشور هند را دریافت کنند، مگر آن دسته از افرادی که به علل مختلف مثل تحصیل در هند، سرمایه گذاری در هند، ثبت شرکت در هند و… وارد این کشور شدند.

اقامت دائم در هند در دو صورت قابل دریافت می باشد:

OCI:

این کارت ویزای تقریبا مادام العمر است که امتیاز تردد به صورت چندین بار را در هند تضمین می کند. اشخاصی که این کارت را به مدت 5 سال دارا باشند،‌ می توانند برای تابعیت این کشور درخواست دهند. افراد متقاضی (به جز بنگلادش و پاکستان) که بعد از سال 1950 متولد شده باشند،‌ می توانند برای این امر در خواست دهند. اگرچه افراد این دسته، باید از اتباع آن دسته از کشور هایی باشند که تابعیت دوگانه در آن کشور ها مجاز می باشد.       

PIO:

اشخاصی که اصالت هندی دارند (مثل پاکستانی ها) کارت PIO دریافت می کنند. این کار به مدت 15 سال اعتبار دارد و به افراد اجازه می دهد که آزادانه در کشور هند سفر کنند و به مدت 180 در این کشور بدون ویزا زندگی کنند. اتباع کشور های پاکستان، بنگلادش، افغانستان، نپال، بوتان، سریلانکا و چین می توانند این کارت را دریافت کنند.

مهاجرت هند

ثبت شرکت در هند و استاندارد های سرمایه گذاری در هند

کشور هند در طول سالیان پیش، روند رشد اقتصادی و توسعه تجارت بین المللی مناسبی داشته است. به طوری که میزان تولید ناخالص ملی این کشور مقدار خیلی نزدیکی نسبت به کشور انگلستان پیدا کرده است. همچنین این میزان تقریبا دو برابر نرخ تولید ناخالص ملی کشور روسیه می باشد. همچنین نرخ بیکاری این کشور در طول 10 سال روند کاهشی داشته است. نرخ بیکاری کشور هند از سال های 2010 تا کنون روند ثابتی داشته است که 3.5 درصد می باشد. اما باید این موضوع را بررسی کرد که آیا سرمایه گذاری در هند گزینه مناسبی برای اتباع خارجی و سرمایه داران دیگر کشور های مدرن دنیا می باشد یا خیر. نمودار رشد اقتصادی و تولید ناخالص ملی در ادامه این مقاله، ضمیمه شده است.

1 6 ثبت شرکت در هند

هند به عنوان کشور آسیایی کشوری رو به رشد می باشد. این عنوان، از نمودار بالا کاملا گویا می باشد. اما آیا سرمایه گذاران جهانی تمایل به سرمایه گذاری در این کشور دارند؟ همانطور که مشاهده کردید، میزان تولید ناخالص ملی در کشور هند 2.5 میلیارد دلار امریکا می باشد. این نرخ در مقایسه با دیگر کشور ها مثل اتریش 416 میلیارد دلار امریکا می باشد. این بدان معناست که افراد مهاجر اقتصادی که قصد سرمایه گذاری در کشور های خارجی را دارند، گزینه های دیگری را برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت مد نظر می گیرند. امنیت سرمایه گذاری درهند که توسط اتباع خارجه جهان در این کشور به صورت می پذیرد، در سال 2018 به سطح مناسبی رسیده است. به گونه ای که بالاتر از ژاپن و برزیل قرار گرفته است. در ادامه به معرفی انواع شرکت ها در کشور هند خواهیم پرداخت:

سرمایه گذاری در هند

ثبت شرکت در هند و انواع شرکت ها

هر کشور دارای سبک و سیاق خود در امور اقتصادی می باشد. به طوری که برای انواع شرکت ها تقسیم بندی های خاص خود را دارند. کشور هند نیز از این قائده مستثنی نیست. کشور هند برای اداره راحت تر امور اقتصادی و ثبتی خود، انواع مختلفی از شرکت ها را برای عموم افراد تخصیص داده است، چه برای اتباع خارجی که قصد ثبت شرکت در هند را دارند و چه افراد داخل کشور که برای امور ثبتی در مواضع مختلف قصد اقدام دارند. موسسه حقوقی ملک پور در ادامه به انواع شرکت ها در کشور هند و ویژگی های آن ها پرداخته است. کشور هند 12 نوع شرکت برای ثبت دارد.

ثبت شرکت در هند و هزینه ها و حداقل سرمایه

هر شرکتی که در هر جایی از دنیا می خواهد ثبت شود، دارای هزینه هایی می باشد. چه هزینه های راه اندازی کسب و کار و چه هزینه های اولیه که در صندوق اولیه شرکت باید موجود باشد. در ادامه به ریز هزینه های پرداختی برای ثبت شرکت می پردازیم:

 • شرکت با مالکیت یگانه

  بین 5000 تا 12000 روپیه هند که معادل 50 تا 150 یورو می باشد

 • ثبت شعبه با مسئولیت محدود

  بین 6000 تا 14000 روبل روپیه که معادل 70 تا 170 یورو می باشد

 • شرکت خصوصی با مسئولیت محدود

  بین 7000 تا 15500 روپیه هند که معادل 80 تا 180 یورو می باشد

برای راه اندازی کسب و کار در کشور هند که اکثرا می تواند به صورت آنلاین صورت بپذیرد، مبلغ 10000 روپیه هند که معادل 1250 یورو می باشد باید در صندوق اصلی شرکت وجود داشته و نگه داری شود. این سهام می تواند به صورت تقسیمی نیز بین سهامداران نگه داری شود. به صورتی که می توان به 10000 سهام 10 روپیه ای تقسیم شود. این بدان معناست که تعداد سهامداران شرکت های هندی می تواند تا 10000 نفر افزایش پیدا کند.

ثبت شرکت در هند و نقاط مثبت و منفی

ثبت شرکت در هند دارای مزایا و معایبی می باشد که موسسه حقوقی ملک پور به اختصار به آن ها پرداخته است:

ثبت شرکت در هند و مراحل آن

ثبت شرکت در هند 13 مراحل دارد که باید در طی این مراحل، انجام شود. موسسه حقوقی ملک پور به طور مختصر و دقیق به این مراحل می پردازد:

 • 1.دریافت شماره شناسایی مدیر (DIN)

  این شماره به صورت آنلاین دریافت می شود. به گونه ای که فرم درخواست آن به صورت آنلاین ارائه می شود. سپس فرم درخواست باید چاپ و امضا شود و برای تایید به وزارتخانه همراه با گواهی هویت و آدرس ارسال شود. پس از تأییدشماره شناسایی مدیر صادر می شود.

 • 2.دریافت گواهی امضاء دیجیتال

  گواهی امضای دیجیتالی را می توان از یکی از شش آژانس خصوصی مجاز از سوی MCA 21 (وزارت امور خارجه) دریافت کرد. مدیران شرکت باید فرم درخواست را همراه با گواهی هویت و آدرس ارائه دهند.

 • 3.ایجاد نام برای شرکت

  این مرحله به صورت آنلاین برگذار می شود. متقاضی می تواند امکان پذیر بودن نام شرکت مورد نظر را در وب سایت MCA 21 (وزارت امور خارجه) بررسی کند. نام شرکت باید حداکثر 6 سیلاب باشد. پس از تایید، نام انتخاب شده در وب سایت مذکور ظاهر می شود.

 • 4.پیوست اسناد شرکت

  این مدارک باید بدون امضا و به همراه رسید پرداختی ضمیمه شود. سپس تمامی فرم ها به دست شخص متقاضی تکمیل شود.

 • 5.دریافت گواهی ثبت نام

  رونوشت رضایت مدیران اولیه و همچنین فرم امضا شده و مهر شده، باید به اداره ثبت شرکت ها الحاق شود.

 • 6.طراحی نام و نشان شرکت

  بعد از این مراحل، شرکت به یک نشان تجاری نیاز دارد. هزینه ثبت برند و نشان تجاری بستگی به تعداد واژگان حکاکی شده، تعداد اشکال مورد نیاز و مدت زمان تحویل است.

 • 7.دریافت شماره حساب دائمی (PAN)

  دریافت این شماره حساب به صورت آنلاین امکان پذیر می باشد اما برای تایید نهایی شماره حساب، به حضور فیزیکی متقاضی نیاز دارد.

 • 8.دریافت شماره حساب مالیاتی (TAN)

  برای دریافت شماره حساب مالیاتی، می توان به صورت آنلاین نیز درخواست داد. این درخواست پس از تایید اداره امور مالیاتی کشور هند صادر می شود.

 • 9.ثبت نام در اداره ثبت اسناد و املاک و افتتاح محل فعالیت (چه در شهر و چه در استان)

  این مرحله شامل اجاره یا خرید ملک مورد نظر برای فعالیت تجاری می باشد. همچنین شخص متقاضی باید درخواست خود را به همراه نام و آدرس پستی شرکت تازه تاسیس، و پرداخت هزینه های جانبی به اداره امور ثبت اسناد تحویل دهد. شرکت ها باید ظرف 30 روز پس از باز شدن کسب و کار در این اداره ثبت نام کنند.

 • 10: .ثبت نام در اداره مالیاتی کالا و خدمات

  هر شرکتی که گردش مالی آن از 200000 روپیه (معادل 25000 یورو) باشد، باید در این سازمان ثبت نام کند و سالانه مالیات پرداخت کند.

 • 11: . ثبت نام در دفاتر مالیات پیشرفته (محلی)

  طبق بخش 5 قانون مالیاتی کشور هند، هر کارفرما موظف به پرداخت مالیات پیشرفته می باشد. این مالیات باید در قالب درخواست و مدارک ارائه شده به این ارگان باشد.

 • 12: . ثبت نام در صندوق مالی کارکنان

  کارفرما موظف است اطلاعات شرکت خود را در خصوص کارکنان خود در کشور هند به این اداره تحویل دهد. این اطلاعات نوعی سرشماری و آمار افراد شاغل به حساب می آید.

 • 13: . ثبت نام بیمه سلامت

  کارفرما موظف است خود و کارکنان خود و همچنین شرکت را در ادره بیمه محلی بیمه کند. فرم درخواست باید توسط کارفرما تایید شود.

ثبت شرکت در هند و طرح تجاری

یکی از شرایط مهم ثبت شرکت در هند، ارائه طرح تجاری می باشد. برای تهیه یک طرح تجاری باید نکات بسیار مهمی را مد نظر قرار داد، چرا که طرح تجاری می تواند بیانگر اهداف و آینده نگری شما باشد. هر چند که کشور هند در نگارش و طراحی آن سخت گیری آن چنانی ندارد، اما به طور کلی باید مورد تایید مقامات که پیش تر به آن اشاره شد، قرار گیرد.

طرح تجاری (Business Plan) به معنی این است که شخصی که خواهان افتتاح و راه اندازی کسب و کار جدیدی در این کشور می باشد،‌ باید برای رسیدن به اهداف خود، آینده نگری کند و طرح توسعه تجارتی شرکت خود را بر روی کاغذ پیاده سازد. این طرح تجاری می تواند مورد تایید و یا رد توسط مقامات مذکور قرار گیرد. در صورت رد طرح تجاری، فرد باید از آغاز مراحل ثبت شرکت در هند را شروع کند و پرونده را از سر گیرد.

تمامی طرح های تجاری که برای ثبت شرکت در هند نوشته و ارائه می شود باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 • مکتوب و به صورت فیزیکی ارائه شود
 • دارای فهرست مطالب باشد
 • خلاصه برنامه های اجرایی در آن ذکر شده باشد
 • حاوی مفاد توسعه ای و موثر در رشد و توسعه تولیدات کشور هند باشد
 • راه های تامین منابع مورد نیاز در آن ذکر شده باشد
 • نوع فعالیت و قالب شرکت در آن ذکر شده باشد
 • برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت شرکت در آن ذکر شده باشد
 • خلاصه ای از عملیات های شرکت نیز در آن ثبت شده باشد
ثبت شرکت در هند و سخن پایانی

ثبت شرکت در هند و مهاجرت به هند از طریق ثبت شرکت در این مقاله به صورت علمی و تخصصی بررسی شد. ثبت شرکت در هند اگر چه مزایایی دارد اما نکات منفی این کشور بیشتر می باشد، چرا که با ثبت شرکت در هند به تابعیت این کشور نمی توان دست یافت. همچنین در صورت اخذ اقامت دائم این کشور، هیچگونه امتیاز بین المللی برای شما ارمغان نخواهد داشت. با چند برابر هزینه کردن در راه و اصول منطقی و مطمئن در اروپا ، می توانید برای دریافت اقامت دائم و تابعیت کشور های درجه اول دنیا مثل آلمان، اتریش و کانادا و حتی مجارستان، اقدامات مهمی در جهت آرزو ها و آمال خود انجام دهید. ثبت شرکت در هند می تواند در گاهی اوقات برای شما مفید باشد. اما باید به طور تخصصی و علمی توسط کارشناسان و وکلای مهاجرتی موسسات معتبر بررسی شود. موسسه حقوقی ملک پور در این خصوص می تواند خدماتی نوین در موضوع ثبت شرکت در هند و انواع روش های مهاجرت به هند و دریافت اقامت دائم این کشور به شما عزیزان ارائه دهد. با تماس با مشاورین ارشد و کارشناسان حاذق می توانید اطلاعات خود را در سطح یک وکیل مهاجرتی افزایش دهید. از اینکه تا اینجا مارا دنبال کردید، سپاس گذاریم.