ثبت شرکت در لیختن اشتاین

 • روند تأسیس شرکت در لیختن اشتاین
 • انواع ثبت شرکت در لیختن اشتاین
 • مشارکت در ثبت شرکت در لیختن اشتاین
 • سوالات مربوط به شروع کسب و کار در لیختن اشتاین
 • نظریۀ اقتصادی لیختن اشتاین – مالیات در کشور لیختن اشتاین
photo 2018 11 19 21 55 43 300x300 ثبت شرکت در لیختن اشتاین

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

شبت شرکت در لیختن اشتاین

ثبت شرکت در لیختن اشتاین از راه های مهاجرت به این کشور می باشد که در این مقاله به صورت علمی به شرح آن خواهیم پرداخت . ثبت شرکت در لیختن اشتاین دارای شرایط و ضوابطی خاص می باشد که متقاضیان نسبت به تمام آثار ثبت شرکت در لیختن اشتاین اشراف پیدا کنند . ما سعی بر آن داریم تا تمامی موارد مورد نیاز برای ثبت شرکت در لیختن اشتاین را تشریح خواهیم نمود . موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE اتریش آماده ارائه خدمات مشاوره ای به شما عزیزان در باب مهاجرت به لیختن اشتاین و دیگر کشورهای دنیا می باشد .

مشخصات
نام کشورلیختن اشتاین
پایتختفادوتس
واحد پولفرانک سوئیس
زبانالمانی

روند تأسیس شرکت در لیختن اشتاین

روند تأسیس شرکت در لیختن اشتاین کمی زمان بر خواهد بود . اگر تمام مدارک به درستی ارائه شود و حدودا هفت هقته ای زمان نیاز دارد . کارآفرینان خارجی که برای ثبت شرکت این کشور را انتخاب می نمایند باید نوع آن را مشخص نمایند تا با در نظر گرفتن جنبه های مختلف مانند میزان سرمایه سهام ، اهداف و تعداد کل سهامداران مشخص شود.

انواع ثبت شرکت در لیختن اشتاین

شرکت های مسئولیت محدود

( همچنین به عنوان GmbH شناخته می شود ) ، که بیشترین نوع ثبت شرکت است

شرکت سهام عام ( (Aktiengesellschaft یا( AG)،

همانند یک شرکت عمومی در سایر کشورها است .

ثبت شرکت (Anstalt)

این یک فرم تجاری منحصر به فرد است که می تواند در لیختن اشتاین ایجاد شود

ثبت سازمانی

ثبت سازمانی ، که همچنین یک فرم کسب و کار خاص در لیختن اشتاین موجود است.

بررسی روند و شرایط

-یک فرم کسب و کار خاص برای کسب و کارهای کوچک و متوسط ، شرکت محدود (Gesellschaft mit beschränkter Haftung یا GmbH ) است که باید با حداقل سهمیه سرمایه 30،000 یورو تاسیس می شود. این نوع از شرکت را می توان برای فعالیت های تجاری و غیر تجاری استفاده کرد، یک هیئت مدیره دارد و به یک دفتر ثبت شده محلی نیاز دارد. در صورت نیاز به یک دفتر مجازی برای کسب و کار خود، این امکان وجود دارد.
-نوع دیگری از شرکتی که شما می توانید در لیختن اشتاین تأسیس کنید یک شرکت محدود با سهام است ، که برای آن شما نیاز به حداقل سرمایه به 50،000 یورو دارید . فرایند تشکیل شرکت شبیه به LLC است و تفاوت اصلی بین این دو نوع شرکت این می باشد که شرکت خصوصی دارای امکان افزایش سهام و سرمایه بیشتر و قابل انتقال است. مالیات شرکتی که توسط هر دو نوع شرکت پرداخت می شود یکسان است – 12.5٪ و هر دو نیاز به حداقل یک سهامدار و یک دفتر دارند.
این شرکت نمی تواند برای تجارت بین المللی مورد استفاده قرار گیرد، بلکه به عنوان یک شرکت برگزاری یا شرکت سرمایه گذاری ثبت می شود. به هیئت مدیره یا سهامداران نیازی ندارد و حداقل سرمایه سهمیه ای 30،000 یورو است. علاوه بر مالیات شرکت، باید مالیات خالص دارایی را با نرخ 2.5٪ می باشد را پرداخت کند و به یک دفتر نیاز دارد.
-حالت بعدی می تواند برای فعالیت های تجاری به عنوان یک شرکت برگزاری یا سرمایه گذاری مورد استفاده قرار گیرد و به حداقل 30،000 یورو نیاز دارد.
-در حالت آخر می تواند به عنوان یک شرکت خریداری شده عمل کند و حداقل سرمایه سهمیه ای 30،000 یورو باشد

فایل تصویری توضیحات آقای ملک پور ( دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) در باب ثبت شرکت در اروپا

video ثبت شرکت در لیختن اشتاین

مشارکت در ثبت شرکت در لیختن اشتاین

گام های اصلی یک کارآفرین باید قبل از شروع فعالیت های تجاری در لیختن اشتاین به تصویب اداره ثبت شرکت برسد ، باز کردن حساب بانکی و سپردن حداقل سرمایه ثابت، چک کردن دسترسی به نام در ثبت عمومی می باشد .
اگر این شرکت گردش مالی سالانه بیش از 100،000 یورو داشته باشد، باید برای مالیات بر ارزش افزوده ثبت نام کند. در صورتی که شرکت پرسنل را استخدام کند، باید هزینه خدمات اجتماعی نیز اعلام شود. کل روند ایجاد یک شرکت جدید بیش از یک هفته طول نمی کشد

سوالات مربوط به شروع کسب و کار در لیختن اشتاین

شرکت های خارجی که می خواهند شعب شرکت های خود را را در لیختن اشتاین تاسیس کنند ، معمولا سؤالات زیادی در رابطه با این روش دارند، اما همچنین به حقوق و تعهدات آنها می پردازد. در زیر مشاورین ما به برخی از این پرسش ها پاسخ دادند:
مدت زمانی که می توانم یک شرکت را در لیختن اشتاین باز کنم؟
تمام مراحل ثبت شرکت در لیختن اشتاین حدود یک ماه طول می کشد، اما در موارد خاص این دوره می تواند طولانی تر باشد.
آیا شرکت من در لیختن اشتاین به یک محل مشخص نیاز دارد؟
بله، قانون اداره ثبت شرکت ها نیاز دارد همه شرکت های ثبت شده در لیختن اشتاین که آدرس محلی داشته باشند. برای این منظور می توانید از سرویس های مجازی کمک کنیم.
آیا نیاز به یک شریک محلی برای شروع کسب و کار در لیختن اشتاین است؟
نه، هیچ مشکلی برای داشتن یک شریک محلی وجود ندارد اگر شما یک خارجی هستید و می خواهید یک شرکت را در لیختن اشتاین باز کنید .
چند مدیر در یک شرکت لیختن اشتاین مورد نیاز است؟
حداقل تعداد مدیران برای یک شرکت محلی یک است.
آیا شرکت نیاز به یک مدیر محلی دارد؟
بله، همه شرکت های لیختن اشتاین باید یک مدیر داشته باشند که یک ملیت لیختن اشتاین یا یک دارنده مجوز اقامت باشد.
آیا باید یک معاون شرکت داشته باشم؟
نه، این قانون هیچ الزامی را در لیختن اشتاین ارائه نمی دهد.

سرمایه گذاری در لیختن اشتاین

نظریۀ اقتصادی لیختن اشتاین – مالیات در کشور لیختن اشتاین

با وجودی که لیختن اشتاین به عنوان یک دولت بزرگ در نظر گرفته نشده و منابع طبیعی آن از بین نمی رود، این کشور موفق به توسعه یک اقتصاد صنعتی با انگیزه های زیادی برای سرمایه گذاران خارجی و داخلی شده است. این کشور یک اقتصاد قوی توسعه یافته و تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) را از 141به 100 دلار به ازای هر سرانه رسانده که لیختن اشتاین را در رتبه دوم جهان قرار می دهد. به خصوص کسب و کار های کوچک به شدت توسعه یافته و تشویق شده توسط مقامات می باشد. از سال 2011، یک مالیات شرکت 12.5٪ معرفی شد و یکی از کمترین ها در نوع خود در اروپا محسوب می شود. برای تقسیم سود به یک شرکت خارجی نیازی به پرداخت مالیات است.
پرداخت مالیات بر ارزش افزوده الزامی است تنها در صورتی که گردش مالی سالانه بیش CHF 10000.باشد . نرخ مالیات بر ارزش افزوده یکی از کمترین ها در اروپا با نرخ (8٪) است و در موارد خاص نیز نرخ کمتر (2.5٪ برای غذا، نوشیدنی، دارو، روزنامه یا 3.8٪ برای محل اقامت)می شود. از ماه مه سال 1995 به عنوان عضو منطقه اقتصادی اروپا (ارتباط بین اتحادیه تجارت آزاد اروپا و اتحادیه اروپا) دسترسی به بسیاری از بازارهای خارجی را تأمین می کند. این اتحادیه سفارشی با سوئیس دارد و پولی که این ایالت از آن استفاده می کند، فرانک سوئیس است. هیچ گونه کنترل در مبادلات خارجی انجام نمی شود و این سرمایه گذاری های خارجی را جذب می کند. این کشور کوچک میزبان بیش از 4000 شرکت است و جمعیت آن حدود 37000 نفر است.

سخن آخر

اگر شما علاقه مند به ثبت شرکت در لیختن اشتاین و راه اندازی یک شرکت در لیختن اشتاین یا سایر خدمات تشکیل شرکت هستید، می توانید با متخصصان ما در زمینه ی مهاجرت در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار دیگر ما در ایران تماس بگیرید . ما سعی بر آن داشتیم تا تمامی موارد مورد نیاز برای ثبت شرکت در لیختن اشتاین را تشریح نماییم . موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE اتریش آماده ارائه خدمات مشاوره ای به شما عزیزان می باشد .

law ثبت شرکت در لیختن اشتاین
2 پاسخ
 1. سعید یاوری گفته:

  با سلام – بنده مهندس مکانیک (کارشناس مکانیک و کارشناس ارشد مکاترونیک) هستم و مدت 15 سال دارای شرکت در زمینه تاسیسات مکانیکی (مشاوره و پیمانکاری ) با رزومه خوب می باشم و علاقمند به ثبت شرکت در لیختن اشتاین واخذ اقامت (موقت) از این طریق میباشم. لطفا” در مورد میزان سرمایه مورد نیاز و سایر شرایط لازم راهنمایی یفرمایید.

  Rating: 5
  پاسخ
  • M.heidari گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز زمینه کاری شما بسیار عالی است. شرایط سرمایه گذاری در لیختن اشتاین را در آدرس زیر می توانید مطالعه نمایید.
   https://malekpour.ir/سرمایه-گذاری-لیختن-اشتاین/
   شما شرایط سنی خودتان را به طور دقیق بیان نداشته اید اما اگر شرایط سنی مناسبی داشته باشید به دلیل داشتن رزومه کاری بسیار خوب، می توانید جهت کار نیز اقدام نمایید. پیشنهاد میشود با مشاوران موسسه پرونده خود را بررسی نمایید. برای بررسی پرونده خود با موسسه و شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5