ثبت شرکت در ایتالیا

ثبت شرکت در ایتالیا

ثبت شرکت در ایتالیا در هنگام مهاجرت به ایتالیا 2018 و پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای اخذ اقامت ایتالیا چه شرایطی دارد ؟ یکی از موضوعات بسیار مهم و معروف در جهت اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ایتالیا است . به طور کلی راه های  مختلفی برای اخذ اقامت در کشورهای مختلف وجود دارد . در این مقاله موسسه حقوقی ملک پور در خصوص اخد اقامت از طریق ثبت شرکت در ایتالیا و یا سرمایه گذاری در ایتالیا توضیحاتی را خواهیم داد.

افرادی که خواهان اخد اقامت ایتالیا از طریق ثبت شرکت در ایتالیا و یا سرمایه گذاری در ایتالیا و یا تمکن مالی در ایتالیا و یا خرید ملک در ایتالیا هستند ابتدا باید درباره ی قوانین کشور اسپانیا در این مورد اطلاعاتی را جمع آوری نمایند. در مرحله ی بعد باید درباره ی مدارک لازم برای ثبت شرکت در ایتالیا اطلاعاتی را جمع آوری نمایند.در سال های اخیر سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ایتالیا از روش ها و مسیرهای ورود و اقامت در این کشور است.

برای ثبت شرکت در ایتالیا ، شما باید در نظر داشته باشید که ثبت تجارت و شرکت در ایتالیا توسط ۱۹ اتحادیه استانی و ۱۳ مرکز منطقه ای ، صد دفتر به طور خصوصی انجام می پذیرد . اداره ثبت شرکت ها در کشور ایتالیا وظیفه ارائه اطلاعات و خدمات ثیت شرکتی به تمام نفرات حقیقی و حقوقی که به صورت فعال فعالیت می نمایند و قصد ثبت شرکت در ایتالیا را دارند را دارا می باشد .

ثبت شرکت از طریق دفاتر تجاری ایتالیا ، در این نوع ثبت شرکت از دو راه تکمیل فرم های اینترنتی و به صورت دستی در دفاتر در مراکز ثبت شرکت ایتالیا انجام می پذیرد . مدارک جهت ارائه عبارت اند از : فرم تقاضا نامه ، سین شرکت ، اساسنامه شرکت ، تعیین نفرات هیئت مدیره و مشخصات هویتی آنان ، درصد مالیات و سرمایه شرکت ، سهام شرکت ، بیمه شرکت و کارکنان آن . در صورتی که فرد متقاضی بخواهد از طریق اینترنتی این موارد را اپلود نماید می بایست فرم اینترنتی مربوطه را نیز تکمیل و تسلیم نماید . موارد فوق الذکر در info camera پورتال ویژه انجام می پذیرد . در صورت تأیید موارد ثبتی و هویتی باید تمام موارد را به اداره ثبت تجارت ایتالیا ارائه نمایند .

انواع ثبت شرکت در ایتالیا :

در کشور ایتالیا بر سه نوع عمدتا ثبت شرکت انجام می پذیرد :

۱٫ثبت شرکت با مسئولیت محدود (SRL)

۲٫ثبت شرکت سهامی عام (SPA)

۳٫ثبت شرکت شعب

ثبت شرکت با مسئولیت محدود (SRL)

این نوع ثبت شرکت بالاترین طرف دار را در این زمینه ثبت شرکت ها دارد . برای ثبت شرکت در این نوع تایپ شما می توانید با حداقل مبلغ ۱۰٫۰۰۰ یورو می توانید ثبت شرکت خود را عملی نمایید . در این نوع ثبت شرکت هیچ گونه محدودیتی برای تعداد سهام دار ایجاد نخواهد کرد و هر تعداد سرمایه گذار که بخواهد می تواند از این نوع ثبت شرکت انجام دهد . در این نوع ثبت شرکت جالب است بدانید که حساب رسی به صورت سالیانه انجام می پذیرد . این نوع ثبت شرکت به صورت کوچک خواهد بود .

برای این نوع ثبت شرکت حداقل یک مدیر نیاز می باشد . با این تفاسیر بهتر می باشد که حداقل دو سهامدار در این ثبت شرکت ورود نمایند . در این صورت باید در موضوع ثبت شرکت از ‘Società Uninominale’ استفاده خواهد شد . که عملا نا محدود تلقی خواهد شد .

ثبت شرکت سهامی عام (SPA) :

این نوع ثبت شرکت عموما برای شرکت های بزرگ و متوسط می باشد . حداقل هزینه برای ثبت شرکت در ایتالیا مبلغ ۱۲۰٫۰۰۰ یورو می باشد . باید حداقل یک مدیر برای این ثبت شرکت معرفی نمایید . در این نوع ثبت شرکت محدودیتی برای تهداد نفرات اقدامی برای افراد سهام دار خارجی نخواهد بود . حساب رسی شرکت بعد از ثبت شرکت آغاز خواهد شد .

یک شرکت SPA شبیه به یک PLC در انگلستان، و نوع معتبر ترین شرکت در ایتالیا است. این در اصل یک شرکت سهام که سهام ارائه می دهد عمومی، و یا از طریق یک پیشنهاد خصوصی به بنیانگذاران آن

اگر شما نیاز به کار با حروف قابل توجهی از اعتباری، وام و یا مایل به کار در بازارهای تحت نظارت، باز کردن یک SPA ممکن است مناسب ترین نوع شرکت. مسئولیت اعضای یک SPA (شرکت سهامی خاص) محدود به میزان سرمایه صادر شده توسط سهام است.

حداقل یک مدیر مورد نیاز است.

حداقل سرمایه ۵۰٫۰۰۰ € است.

حداقل ۲۵٪ از سهم نیازهای سرمایه با یک بانک در ایتالیا قبل از عمل از ثبت شرکت را می توان نهایی سپرده خواهد شد.

یک دفتر فیزیکی مورد نیاز نمی باشد (یک دفتر مجازی کفایت خواهد کرد برای به دست آوردن تعداد مالیات بر ارزش افزوده).

هیچ محدودیتی در سهامداران خارجی.

حساب حسابرسی با ثبت نام از شرکت ها ثبت می شود.

 

ثبت شعب شرکت :

این نوع ثبت شرکت باید یک مدیر معرفی شود . در صورتی که شرکت دوم در ایتالیا باشد و شرکت مادر در کشوری دیگر باشد باید تمام بدهی های مالیاتی را شرکت مادر بر عهده بگیرد . نیازی برای گزارش مالی نخواهد بود . فقط باید حساب شرکت باز بماند .

مراحلی که برای ثبت شعب در ایتالیا باید سپری نمود ، اگر شما قصد راه اندازی یک کسب و کار در ایتالیا را دارید می تواند بهترین گزینه برای ایجاد لینک بزرگی با سایر کشور ها و مناطق اقتصادی باشد . موارد مورد توجه در این نوع ثبت شرکت این است که تمامی موارد حقوقی شرکت بر عهده شعبه مادر می باشد . و در این نوع ثبت شرکت اینکه ، شرکت مادر خارجی مسئول برای همه بدهی از شعبه ایتالیایی است. و حداقل یک مدیر مورد نیاز است. حساب برای شرکت باید همیشه حفظ شود اما هیچ گزارشی مورد نیاز وجود دارد. شعبه باید یک نماینده قانونی از شعبه که باید در ایتالیا مستقر باشد را منصوب کند. شما یک دفتر ثبت نام برای شعبه نیاز دارند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت شعبه :

مدارک باید مطابق با اسناد پایان نامه قانون ایتالیا باید به ایتالیایی ترجمه خواهد شد و شامل:

گواهی ثبت شرکت مادر است.

گواهی از اختلاط.

تفاهم نامه و اساسنامه.

اسامی مدیران شرکت و دبیر.

پس از ثبت نام تکمیل شده است اداره مالیات یک کد مالیاتی ID جدید به شعبه (کد مالیاتی) و کد مالیات بر ارزش افزوده (partita IVA) را آزاد کند.

الزامات حسابداری شعبه ایتالیایی ها باید ، طبق قانون ایتالیایی شاخه به عنوان در نهاد مستقل و جداگانه با توجه به حسابداری تحت درمان و در نتیجه به مالیات موضوع است. شاخه خواهد که برای حفظ کتاب خود را، ارائه مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر درآمد را برمی گرداند به مقامات مالیاتی مربوطه و فایل گزارش سالانه شرکت مادر با ثبت نام شرکت ایتالیایی تسلیم شود .

برای ثبت شرکت در کشور ایتالیا ، شما پیچیدگی های خاص به خود را در پرونده ثبت شرکت لمس خواهید نمود . از این رو بهتر است با اطلاعاتی بیشتر و دقیق تر ورود نمایید برای کسب اطلاعات بیشتر با سایت www.malekpourmie.com مراجعه نمایید .

لذا برخی از مواردی که باید در این زمینه مورد توجه قرار داد به شرح ذیل می باشد :

*ترتیب اساسنامه و تفاهم نامه انجمن

*اجرای اساسنامه قبل از یک دفتر اسناد رسمی

*به دست آوردن کد مالیاتی ایتالیایی و سند هویت

*یک حساب بانکی محلی باز

*ثبت نام برای مالیات بر ارزش افزوده

*فایل را با ثبت نام از شرکت ها

*تایید امن در یک دادگاه محلی

مزایای ثبت شرکت در ایتالیا :

برای افرادی که بخواهند یک استارت آهسته داشته باشند و به طور آهسته به یک شهرت چشمگیر برسند . ایتالیا بهترین گزینه برای اقدام می باشد . لذا ایتالیا نیز در این راستا از سرمایه گذاران خارجی استقبال می نماید . در کشور ایتالیا در حال حاضر گام های بسیار خوبی در زمینه پیشبرد خود برای ترقی و بستر سازی برای جذب سرمایه گذار انجام داده است .

از مهم ترین مزایای ثبت شرکت در ایتالیا می توان به :ایتالیا

*شرکت و معافیت های مالیاتی محلی به مدت ده سال در مناطق بیکاری بالا

*کمک های مالی تحقیق و توسعه پوشش تا ۵۰ درصد از کل هزینه های R & D

*وام های کم بهره برای شرکت مشوق صادرات کالا ایتالیایی

بطور کلی ثبت شرکت در ایتالیا گزینه ای مناسب است اما ریسک هایی به همراه دارد ، بنابر این جهت اینکه از طریق قانونی و ایمن پروسه مهاجرت به ایتالیا از جمله ثبت شرکت در ایتالیا و یا سرمایه گذاری در ایتالیا و یا تمکن مالی در ایتالیا و یا خرید ملک در ایتالیا و در نهایت اخذ اقامت ایتالیا را انجام دهید حتما با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل فرمایید و با مشاورین مجرب و وکلای ارشد موسسه به پاسخ سوالات خود دست یابید.

Rating: 4
4 پاسخ
 1. محمد رضا عمران گفته:

  سلام.
  محمد رضا عمران هستم از کابل افغانستان از شرکت خدمات مشورتی برتر هستم. شرکت ما در ماه سپتمبر ۲۰۱۸ با یک شرکت ایتالیایی در قسمت ارایه خدمات ترجمه به زبان دری و پشتو برای اسناد انستیتوت تدارکات ملی قرارداد امضا کرد. نزدیک به دو ماه است که این شرکت پرداخت های ما را اجرا نمی کند و بر خلاف قرارداد، از ما می خواهد که یک تخفیف زیاد را به آنها بدهیم تا پرداخت های ما را اجرا نمایند به خاطر اینکه آنها در قسمت ترجمه اسناد انستیتوت با تاوان مواجه شده اند. و ما از آنها خواستیم که پرداخت ما را مطابق به قرارداد اجرا نمایند و آنها پاسخ قانع کننده نمی دهد.
  لطفا در صورت امکان در مورد چگونگی کمک کردن تان با ما به تماس شوید.
  با تشکر
  محمد رضا عمران
  +93799157700
  bartarcs@gmail.com
  whatsapp: +93799157700

  Rating: 4
  پاسخ
  • mostafaostovar77 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز ضمن تشکر فراوان از خدمت شما به عرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر پیام های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 2. ایمان خاجی گفته:

  با سلام و احترام ،

  ایمان خاجی هستم از شرکت صنایع شیشه خاجی . شرکت ما از سال ۱۹۹۲ بعنوان نماینده انحصاری ۱۲ شرکت ایتالیایی در ایران فعالیت میکند . در مورد ثبت شرکت در ایتالیا نیاز به مشاوره داریم . لطفا در صورت امکان با ما تماس بگیرید .

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.