ثبت شرکت در انگلستان

ثبت شرکت در انگلستان

ثبت شرکت در انگلستان و کارآفرینی در انگلستان در سال ۲۰۱۸ رای خارجی ها شامل قوانینی میگردد که به آن میپردازیم ، قوانین ثبت شرکت در انگلستان ۲۰۱۸ و قوانین ثبت برند تجاری در انگلستان چیست ، آیا ایرانیان امکان و اجازۀ ثبت شرکت در انگلستان را دارند و انواع شرکت در انگلستان چیست ، آیا شما نیز از کسانی هستید که مایل به شروع تجارتی بین المللی از طریق ثبت شرکت در انگلستان می باشند؟ تا چه حد با شرایط و قوانین ثبت شرکت در انگلستان، محدودیت های آن و مزایای آن آشنایی دارید؟ اگر میخواهید در خصوص قوانین انگلستان در خصوص ثبت شرکت بیشتر بدانید از شما دعوت می شود تا مقاله پیش رو را مطالعه فرمایید. بسیاری از شرکتهای موفق در ایران سعی دارند جهت گسترش حوزه فعالیتشان در عرصه بین المللی، کسب و کارشان را از طریق ثبت شرکت در انگلستان ارتقا دهند.چه شما بصورت شخص مستقل و چه بصورت شرکتی فعال بخواهید در این زمینه اطلاع کسب نمایید ما با کسب اطلاعات مورد نیاز از وکیل مهاجرت به انگلستان ، شما را با اطلاعات مورد نیاز آشنا می نماییم.

 

توضیح درباره کارافرینی و سرمایه گزاری و مهاجرت انگلستان

 

audio ثبت شرکت در انگلستان
audio ثبت شرکت در انگلستان

 

انگلستان پس از آمریکا قطعا در رتبه دوم جهت تجارت جهانی بوده و از مناسب ترین کشورها جهت ثبت شرکت می باشد. کشور انگلستان به دلیل نوع قوانینش در ثبت شرکت و نزدیکی آن به ایران مقصدی جذاب برای علاقه مندان به توسعه کسب و کار در عرصه بین الملل می باشد. انگلیس دارای سیستم های بانکی و مالی سطح بالایی بوده و مراحل ثبت شرکت در مقایسه باسایر کشورها سریع و آسان می باشد.

 

انواع شرکت در انگلستان

موارد زیر به صورت یک راهنمای مختصر شما را با انواع مختلف از شرکت هایی که می توانند در انگلستان ثبت شده و فعالیت داشته باشند و ویژگی های اصلی و مختلف هرکدام آشنا مینماییم. بیشتر اطلاعات دقیق را می توانید تحت هر عنوان جداگانه در این بخش پیدا نمایید و به طور دقیق با انواع شرکت در انگلستان آشنا شوید و با استفاده از این لیست می توانید به بهترین نحو با توجه به شرایط خود بهترین نوع کسب و کار را در صورت امکان انتخاب نمایید:

 

شرکت های سهامی خاص با مسئولیت محدود

(Ltd) (Private Company Limited by Shares)

شرکت خصوصی محدود

اهداف معاملات تجاری عادی

بدون محدودیت در اشیاء تجاری

مناسب برای اکثریت نیازهای تجاری در انگلستان

می توانید هر ماهیت کسب و کاری را پوشش دهد

می توانید در هر نقطه از جهان دفاتر همکار داشته باشد

کاربران مسئولیت محدود است

می توانید تنها یک مدیر و تنها یک سهام دار داشته باشد

شرکتهای با مسئولیت محدود اغلب برای سهامداران خود از نظر مالیاتی سودمند هستند

آزادی در انتخاب نام برای شرکت

 

شرکت خصوصی با مسئولیت محدود آماده به کار

(Ready Made Private Limited Company)

این نوع شرکت تمامی شرایط شرکت های سهامی خاص با مسئولیت محدود  را دارا می باشد با این تفاوت که به محض پرداخت هزینه ثبت شرکت، بلافاصله شماره ثبت شرکت آماده بوده و دریافت می شود.

معمولا پروسه ای طولانی تر جهت ثبت مدیران جدید و انتقال سهام به صاحبان جدید دارد

این نوع ثبت شرکت گران تر است

محدودیت در انتخاب نام

 

شرکت خصوصی با مسئولیت محدود  با گارانتی

(Private Company Limited by Guarantee)

این نوع شرکت نهادی غیر انتفاعی می باشد که دارایی ها یا مازاد مالی نمی تواند بین اعضای آن توزیع شود

شرکت با گارانتی شرکتی است که به اعضای آن متعلق نیست و نمی توان توسط اعضا ارزش آن را به غیر انتقال داد

این نوع شرکت بهترین گزینه برای باشگاه ها، کلاب ها، سازمان هایی که عضویت می پذیرند، انجمن های ورزشی و غیره است

این نوع شرکت می تواند عنوان یک موسسه خیره را بگیرد

کاربران مسئولیت محدود دارند

می توان در بسیاری از شرایط در عرض چند ساعت کارهای ثبت شرکت را انجام داد

 

شرکت سهامی عام

(Public Limited Company – PLC)

این نوع شرکت در صورتی مورد نیاز است که لازم  باشد شرکت به معامله سهام خود با  عموم بپردازد

می توانید هر ماهیتی از کسب و کار را داشته باشد

می توانید در هر نقطه از جهان کار کند

کاربران مسئولیت محدود دارند

می توان در بسیاری از شرایط در عرض چند ساعت کارهای ثبت شرکت را انجام داد

آزادی در انتخاب نام برای شرکت

تعهد در سرمایه اولیه بسیار بالا

باید حداقل دو مدیر و یک سهامدار داشته باشد

یک شرکت خصوصی را می توان به یک شرکت سهامی عام تبدیل کرد، به طوری که اکثر PLC ها در ابتدای شروعشان به عنوان شرکت های خصوصی عادی ثبت می شوند و در طول زمان پیش از ورود به بازارهای سهام به یک PLC تبدیل می شوند

 

مشارکت با مسئولیت محدود

(Limited Liability Partnership – LLP)

مناسب برای مشارکت های جدید و یا همکاری هایی که موجود هستند و مایل به بدست آوردن وضعیت “مسئولیت محدود” هستند. این نوع شرکت به طور خاص برای مشارکت های حرفه ای مانند حسابداری و شرکت های حقوقی بزرگ مناسب می باشد

کاربران مسئولیت محدود دارند

می توان در بسیاری از شرایط در عرض چند ساعت کارهای ثبت شرکت را انجام داد

مناسب برای بسیاری از فعالیت های کسب و کار تجاری

 

شرکت مدیریت املاک

(Flat Management Company)

این نوع شرکت ممکن است به صورت یک شرکت سهامی محدود و یا یک شرکت محدود با گارانتی باشد

معمولا این نوع شرکت را افرادی که در حاصل ساخت و ساز املاک و یا آپارتمان هستند ثبت می کنند و از طریق این شرکت به فروش واحد های مسکونی و تجاری پس از تکمیل ساخت می پردازند

می توان از این نوع شرکت صرفا به عنوان وسیله ای برای مدیریت تعمیر و نگهداری از املاک متشکل از چند آپارتمان استفاده نمود

 

شرایط ثبت شرکت درانگلستان

یکی از مهمترین و بهترین شرایط ثبت شرکت در انگلستان این است که بدون نیاز به داشتن اقامت، محل سکونت و یا حضور در انگلستان می توان در این کشور شرکت ثبت نمود. در نتیجه متقاضیان لازم نیست برای ثبت شرکت شخصا به انگلستان سفر کنند.

از دیگر شرایط این است که فقط یک نفر برای ثبت شرکت کافی است و مدیر شرکت و سهامدار آن می توانند هر دو یک نفر باشند. ضمنا میتوانید حتی اگر در انگلستان تجارت و یا کسب و کاری ندارید شرکت ثبت نمائید. از دیگر شرایط این می باشد که بر خلاف دیگر حوزه های قضایی، هیچ محدودیتی در ثبت شرکت انگلستان وجود ندارد.

 

مراحل ثبت شرکت در انگلستان

جهت ثبت شرکت در انگلستان مراحل خاصی باید طی شود. جهت ثبت معمول ترین نوع شرکت یعنی شرکت با مسئولیت محدود مراحل زیر مورد نیاز می باشد.

ابتدار باید موارد زیر را  داشته باشید:

 • یک نام مناسب برای شرکت
 • یک آدرس معتبر برای شرکت
 • حداقل یک مدیر عامل
 • جزئیات سهام شرکت – شرکت می تواند تنها یک سهامدار داشته باشد که می تواند همان مدیر عامل باشد.
 • مشخص نمودن زمینه ی فعالیت شرکت براساس کد های از پیش تعیین شده در انگلستان از طریق کد های SIC . کدهای SIC کدهای استاندارد انواع مختلف کسب و کار می باشد و نوع طبیعت تجارت شما را مشخص می نماید.
 • تعیین اشخاصی که در شرکت یا کمپانی نقش تعیین کننده دارند. مانند کسانی که بیش از ۲۵% سهام و یا حق رای و تصمیم گیری در کمپانی دارند.

پس از تهیه تمامی موارد و مدارک شرکت را می توان ثبت نمود. امکان ثبت شرکت بصورت آنلاین وجود نیز وجود دارد. هزینه ی ثبت آنلاین ۱۲ پوند بوده و معمولا در طول ۲۴ ساعت شرکت در سیستم ثبت می گردد.

جهت ثبت شرکت بصورت آنلاین میتوانید به لینک زیر مراجعه بفرمایید:

https://ewf.companieshouse.gov.uk/runpage?page=welcome

راه دیگر ارسال فرم ثبت شرکت از طریق پست و یا حضوری و پرداخت مبلغ ۱۰۰ پوند می باشد.

پس از اتمام ثبت، یک مجوز و یا مدرک ثبت شرکت صادر می شود که شامل مشخصات شرکت و شماره ثبت آن می باشد و این مدرک نشان می دهد که شرکت واقعا ثبت گردیده و وجود دارد. پس از انجام امور ثبت شرکت، در صورتی که شرکت فعالیت تجاری را آغاز نماید، می بایست به فاصله ی ۳ ماه از آغاز فعالیت شرکت، آن را در سازمان مالیات ثبت نمایید. این امر مخصوصا جهت استخدام نیرو، خرید و فروش، اجاره کردن فضا، و تبلیغات برای کسب و کار لازم می باشد.

 

به  طور کلی ثبت شرکت در انگلستان از روش هایی است که باعث رشد و پیشبرد کسب و کار در سطح جهانی می گردد. به دلیل مرکزیتی که انگلستان در بازار تجارت بین المللی دارند اکثریت شرکت های بزرگ و مطرح یک شعبه در انگلستان نیز دارند. اگر شما نیز متقاضی مهاجرت به انگلستان و ثبت شرکت در انگلستان هستید می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و در صورت نیاز به مشاوره با دفاتر وین موسسه حقوقی ملک پور و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید و از امکان مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید.

Rating: 4

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

26 پاسخ
 1. آرش گفته:

  با سلام. جایی خوندم که ثبت شرکت با مسئولیت محدود در انگلستان نیازمند حداقل سرمایه اولیه نیست؛ ینی با هر میزان سرمایه ای میشه در انگلستان شرکت ثبت کرد؟ و اگر جواب مثبت هست آیا میشه با اطلاعات اون شرکت حساب بانکی معتبر باز کرد؟ و مجددا اگر جواب مثبت هست ، آیا امکان انجام تجارت های آنلاین مثل فروش در سایت آمازون تحت نام اون شرکت و با همون حساب بانکی از یه کشور ثالث مثلا ترکیه یا آلمان وجود داره؟ ینی کسب و کار اینترنتی رو از خارج انگلستان بچرخونیم؟؟ ممنون میشم اگر جواب بدید.

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام دوست عزیز. خیر. برای ما ایرانیان ثبت شرکت در انگلستان سرمایه 200000 پوندی نیاز است که بتوان اقامت گرفت و حساب بانکی باز کرد. پیشنهاد می شود در صورت نیاز با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 2. Mostafa گفته:

  سلام.
  آیا لازم است که شرکتی از نوع private limited by shares حتما در fca هم رجیستر شود یا تنها ثبت آن در gov.uk کافیست؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • mostafaostovar77 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز انجام اموری نظیر ثبت شرکت نیازمند آگاهی کافی از قواعد و قوانین کنوانسیون حقوق تجارت می باشد و ارائه اطلاعات جامع نیازمند زمان کافی و تحلیل تخصصی شرایط حضرتعالی می باشد. با توجه به حساس بودن مقولات سرمایه گذاری و ثبت شرکت بهتر است با وکلای آشنا با حقوق تجارت بین الملل مشورت نمایید و با جزییات روند ثبت شرکت در انگلستان آشنا شوید. لذا پیشنهاد می گردد از مدیریت محترم موسسه، آقای دکتر ملک پور مشاوره دریافت نمایید. جهت برقراری ارتباط با ایشان با دفاتر رسمی ما تماس حاصل نمایید.
   شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 3. مصطفی گفته:

  با سلام. سوالی داشتم ممنون میشوم اگر پاسخ بدهید.
  چطور میتوان شرکتی را از این نظر که فعالیت قانونی در انگلستان انجام میدهد مورد بررسی قرار داد؟
  اخیرا توسط دوستان شرکتی از نوع limited در زمینه بورس معرفی شده است.وبسایت این شرکت را از نظر امنیتی و سرور و… مورد بررسی قرار داده ام و همه چیز به نظر خوب است.ذر سایت gov.com نیز ثبت شده است. اما به این دلیل که شماره تلفنی از این شرکت در وبسایت و در gov ثبت نشده است کمی ابهام وجود دارد و دلیل آن مراجعه مکرر و تماسهای فراوان بیان شده است و سهامداران تحت شرایط خاص میتوانند به دفتر دبی آن شرکت مراجعه کنند. ضمن اینکه این شرکت در دبی و نقاط دیگری دفتر نمایندگی دارد و تصاویر آن موجود است.
  با تشکر.

  پاسخ
 4. مجتبی عزیزیان گفته:

  سلام وارادت
  به علت دارابودن شخصی باپاسپورت انگلیسی شرکتی رادرلندن بنام این شخص وباهزینه خودم ثبت کردم وبعدازگرفتن اپوستبل شرکت و افتتاح حساب بانکی ودسته چک وکردیت کارت الان میخواهم شرکت رابه نام خودم برگردانم ایا این امکان وجودداره یانه وایامیتوانم ازحساب بانکی شرکت ودسته چک وکارتهای اعتباریش استفاده کنم ؟

  پاسخ
  • M.N گفته:

   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما با شماره 02149196000تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید .

   پاسخ
 5. احمد گفته:

  با سلام
  مراحل اخذ ثبت شركت در انگليس و صدور دعوتنامه جهت ويزا و بليت جهت شركت ساختماني با سرمايه ي٣٠٠هزار پوند
  چگونه است؟
  با تشكر

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب پرونده شما نیاز به اخذ وکیل متخصص در این امر داشته و اینگونه پرونده ها می بایست با راهنمایی شخص اقای ملک پور مشاوره گردد تا شرایط شما به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد. پیشنهاد میکنیم جهت اخذ مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 6. مهرانه گفته:

  با سلام
  من و همسرم با فرزندانمون قصد تاسيس شركت در انگليس جهت گرفتن اقامت رو داريم
  با در نظر گرفتن همون ٢٠٠هزار پوند
  و پرداخت ماليات و غيره
  طرز انجام ثبت شركت و رفتن ما به انگليس و كليه ي امور اداري و توضيحات تكميلي در خصوص بهتر انجام گرفتن اين روند
  رو در صورت امكان بفرماييد سپاس

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب. بزرگوار پرونده شما نیاز به اخذ وکیل متخصص در این امر داشته و اینگونه پرونده ها می بایست با راهنمایی شخص اقای ملک پور مشاوره گردد تا شرایط شما به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد. پیشنهاد میکنیم جهت اخذ مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 7. الهه گفته:

  شرکتی که توی ایران هست میتونه با یک شخصی که سیتیزن انگلستان هست قرارداد ببنده و توی سرتیفیکیت نیازی نباشه ملیت ایرانیشون ذکر بشه؟و لزوما کپی پاسپورت اونا بعنوان شریک برای کمپانی هوس نیازه که فرستاده بشه ؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   
با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.   پاسخ
 8. الهه گفته:

  خواستم بپرسم که اگر شرکتی که توی ایران هست میتونه با یک شخصی که سیتیزن انگلستان هست قرارداد ببنده و توی سرتیفیکیت نیازی نباشه ملیت ایرانیشون ذکر بشه؟و لزوما کپی پاسپورت اونا بعنوان شریک برای کمپانی هوس نیازه که فرستاده بشه ؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب. بزرگوار پرونده شما نیاز به اخذ وکیل متخصص در این امر داشته و برای پاسخ گویی به سوال باید شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد. پیشنهاد میکنیم جهت اخذ مشاوره تکمیلی با دفتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 9. Mahdi گفته:

  سلام
  من ساکن تایلند هستم و شرکت جواهر دارم co,ltd چطور میتوانم شعبه یا شرکتی مشابه در انگلیس داشته باشم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب پرونده شما بسیار مهم و حساس و تخصصی میباشد اتفاقا اینگونه پرونده ها می بایست با راهنمایی شخص اقای ملک پور مشاوره گردد پیشنهاد میکنیم در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 10. مصطفی حقی گفته:

  سلام.
  برای ثبت شرکت (ساختمانی، طراحی و معماری) ، کدام نوع از انواع شرکت های نامبرده مناسب هست؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 11. بهمن گفته:

  سلام . همسر من شهروند امریکا را دارد . من در ایران هستم ( من هنوز به امریکا نرفتم ودر حا انجام روند اداری ویزا امریکا هستم ) . مدرک تحصیلی کارشناسی دارم . برای اینکه خودم شرکت ثبت کنم در انگلیس من مدرک ایلتس ندارم برای ثبت شرکت در انگلیس ..سوال من این است … ایا همسر من میتواند به عنوان شهروند امریکایی در انگلستان شرکت ثبت کند و همزمان من از ایران باهاش به انگلستان بروم و در بیزنس که در انگلیس می زنیم مشغول باشیم ؟ اینکه من ایلتس ندارم راهی است بتوانیم در انگلیس بیزنس راه اندازی کنیم ؟
  با تشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب پرونده شما بسیار مهم و حساس و تخصصی میباشد اتفاقا اینگونه پرونده ها می بایست با راهنمایی شخص اقای ملک پور مشاوره گردد پیشنهاد میکنیم در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 12. سجاد گفته:

  درود من دنبال ثبت شرکت به صورت مجازی در انگلیس و افتتاح حساب بانکی هستم بارها و شاید چند هفته با دفتر وین تماس گرفتم اما اشغال است و نتوانستم صحبت نمایم لطفا به من هزینه ها و مراحل کار را حداقل از طریق ایمیل بفرمایید مرسی

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما بزرگوار ، پاسخ این سوال تخصصی است و باید در این زمینه مفصلا صحبت شود و در این بخش ممکن است حق مطلب ادا نگردد بنابراین شماره تماستان را بفرمایید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل فرمایند.

   پاسخ
 13. امید گفته:

  سلام و عرض ادب و احترام
  در صورت امکان بفرمایید که ثبت شرکت در انگلیس آیا منجر به ویزای بلند مدت یا اقامت برای فرد و خانواده وی میشود یا خیر؟ البته منظورم در صورت نشان دادن فعالیت و پرداخت حداقل مالیات است.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   برای ثبت شرکت باید در نظر داشته باشید که صرفا ثبت شرکت در انگلستان منجر به اقامت نمیگردد و باید با سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار پوندی همراه باشد تا منجر به اقامت گردد . با تشکر

   پاسخ