ثبت شرکت در اتریش

 • ثبت شرکت در اتریش و شرایط عمومی آن
 • ثبت شرکت در اتریش و اخذ اقامت آن
 • ثبت شرکت در اتریش و انواع شرکت
 • ثبت شرکت در اتریش و حداقل سرمایه اولیه
 • ثبت شرکت در اتریش و ریسک ها، مالیات ها و نکات مهم
 • ثبت شرکت در اتریش و نقاط مثبت
 • ثبت شرکت در اتریش و وکیل ثبت شرکت در اتریش و خدمات مؤسسه MIE
 • ثبت شرکت در اتریش و مراحل آن
 • ثبت شرکت در اتریش و طرح تجاری
 • ثبت شرکت در اتریش و نکات مهم نهایی
ثبت شرکت در اتریش ثبت شرکت در اتریش

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ثبت شرکت در اتریش و مقدمه ای بر آن

ثبت شرکت در اتریش، اقامت از طریق ثبت شرکت در اتریش و شرایط و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در این کشور در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار می گیرد. آیا می توان با ثبت شرکت در کشور اتریش اقامت دایم و یا پاسپورت این کشور را اخذ نمود؟ آیا برای انجام پروسه ثبت شرکت در اتریش نیاز به سرمایه اولیه بسیار بالایی هست؟ در این نوشتار سعی ما بر این است که به سوالاتی از این دست پاسخ ساده و علمی دهیم. شما می توانید در صورت داشتن سوالات بیشتر، در زیر همین مقاله سوالات خود را مطرح نموده تا کارشناسان ما در موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش  در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی با شماره های تماس ما ارتباط برقرار کرده و از مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین ما بهره مند شوید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب ثبت شرکت در اتریش

video ثبت شرکت در اتریش

ثبت شرکت در اتریش و شرایط عمومی آن

ثبت شرکت در اتریش برای شما به عنوان یک متقاضی خارجی (ایرانی) امکان پذیر است و دولت این کشور این اجازه را برای شما صادر خواهد کرد. شما با ثبت شرکت در اتریش می توانید از مزایای قانونی بسیار زیاد آن استفاده کنید. از جمله مزایای ثبت شرکت در اتریش افتتاح حساب بانکی بین المللی٬ داشتن بیمه درمانی تقریبا رایگان و پوشش دهنده کلیه موارد مورد نیاز ٬ اخذ اقامت یک ساله قابل تمدید٬ امکان دریافت وام با بهره بسیار پایین٬ تحصیل رایگان برای کلیه اعضای خانواده  و … است. شما در واقع در کشور اتریش می توانید هم یک شرکت جدید ثبت نموده و یا یک شرکت از قبل تاسیس شده را خریداری نمایید. شما برای ثبت شرکت در این کشور بر خلاف بسیاری از کشور های دیگر نیاز به شریک اتریشی ندارید و مالکیت ۱۰۰ درصد شرکت برای شماست.

مهاجرت به اتریش

ثبت شرکت در اتریش و اخذ اقامت آن

در ابتدا باید تعریف درستی از اقامت ارایه کرد. منظور از اقامت چیست؟ اقامت می تواند کوتاه مدت یا بلند مدت و یا دایم باشد. به عنوان مثال اگر شما  در کشور اتریش در حال تحصیل باشید به شما کارت اقامت سالانه تعلق و در صورت اشتغال به تحصیل این کارت تا پایان تحصیلات شما تمدید خواهد شد اما این کارت هیچ گاه با تحصیل تبدیل به کارت اقامت دایم نخواهد شد. منظور از اقامت در این نوشتار همان اقامت دایم است. پس از ثبت شرکت اتریش شما می توانید کارت اقامت سالانه خود را به عنوان مدیر عامل شرکت دریافت کنید. اگر شرکت شما بر حسب طرح تجاری اولیه ای که ارایه دادید فعال باشد و شما همچنان مشغول به کار باشید میتوانید کارت اقامت خود را تمدید نمایید. نکته مثبت در کارت اقامت کاری در این است که پس از ۵ سال از صدور کارت اولیه و تمدید آن شما می توانید درخواست کارت اقامت دایم نمایید. البته نکته اینجاست که یا شرکت شما باید در این مدت فعال بوده باشد و یا اینکه شما توسط یک کارفرما در طول این مدت استخدام شده باشید. پس از دریافت کارت اقامت ۵ ساله خود و گذشت ۵ سال از تاریخ آن شما می توانید برای اخذ پاسپورت اتریشی اقدام نمایید. البته دانش کافی زبان آلمانی و همین طور شرکت در آزمون شهروندی و داشتن سابقه بدون جرم برای اخذ پاسپورت و اعطای تابعیت الزامی است.

ثبت شرکت در اتریش و انواع شرکت

برای ثبت شرکت در اتریش شما در ابتدا باید تصمیم بگیرید که چه نوع از شرکتی را می خواهید در این کشور ثبت نمایید. برای انتخاب این موضوع لازم هست که از انواع مختلف شرکت های قابل ثبت در کشور اتریش اطلاع داشته باشید.

در سطور زیر می توانید انواع شرکت های قابل ثبت در کشور اتریش را ملاحظه بفرمایید:

شایع ترین شکل ثبت شرکت در اتریش ، شرکت با مسولیت محدود (GmbH) است. در بین مشارکت ها نیز مشارکت عمومی و مشارکت محدود محبوب ترین ها هستند.شرکت های مشارکت عمومی و مشارکت محدود در کشور اتریش دارای حقوق و تعهدات و همچنین وظایف مشخص هستند و میتوانند به عنوان یک شخصت حقوقی از شخص و یا شرکت دیگری شکایت کنند و همینطور مورد شکایت واقع شوند.
GmbH  یا همان شرکت با مسولیت محدود یک نهاد قانونی است و بنابراین دارای هویت قانونی خود است.این نوع از شرکت  در اتریش می تواند دارای حقوق مشخص باشد، دارای تعهدات و وظایف مشخص باشد و به عنوان یک شخصیت حقوقی شکایت کند و یا از آن  شکایت شود. این نوع از شرکت می تواند توسط تنها یک شخص ثبت شود و یا توسط چند شخص که در این صورت  یک توافق نامه مشارکت برای ایجاد این نوع از شرکت مورد نیاز است. حداقل سرمایه مورد نیاز این نوع ازشرکت 35،000.00 یورو است. وکلای مجرب ما در کشور اتریش بهترین و مناسب ترین نوع شرکت را با توجه به نوع درخواست و رزومه شما به شما پیشنهاد خواهند داد.

ثبت شرکت در اتریش و حداقل سرمایه اولیه

میزان سرمایه اولیه برای تاسیس شرکت های با مسیولیت محدود ۳۵ هزار یورو است. نیمی از این سرمایه باید در حساب شما در کشور مبدا و یا حساب شخصی شما در کشور اتریش باشد و نیم دیگر آن باید به حساب شرکت شما در کشور اتریش منتقل شود .شما برای ثبت شرکت هزینه های دیگری نیز نظیر هزینه اجاره مکان مشخص در اتریش برای شرکت خود٬ هزینه های تهیه طرح تجاری و هزینه های وکیل نیز دارید که با توجه به پرونده شما این هزینه ها می تواند متفاوت باشد که باید این هزینه ها را نیز در نظر بگیرید.

ثبت شرکت در اتریش و ریسک ها، مالیات ها و نکات مهم

برای اطلاع از اینکه آیا راه اندازی یک تجارت در کشور اتریش می تواند سود ده باشد و یا اینکه شما را دچار ضرر و زیان مالی بکند باید در ابتدا این نکته را در نظر گرفت که آیا کشور اتریش برای سرمایه گذاری کشور امنی است یا خیر.
یکی از مهمترین فاکتورهایی که برای سنجش امنیت کسب و کار در کشور های جهان بررسی می شود نرخ مصادره اموال کشور مورد نظر است. این نرخ عددی بین ۱ تا ۷ را نشان می دهد که امن ترین کشور عدد ۱ و نا امن ترین کشور عدد ۷ را دریافت می کند. نکته بسیار جالب است در مورد اتریش نرخ مصادره اموال در این کشور است که همراه روی عدد یک قرار دارد، که در شکل زیر می توانید این جدول را ملاحظه نمایید.
1 8 ثبت شرکت در اتریش

یکی دیگر از مواردی که برای امنیت کسب و کار و زندگی خود در کشور خارجی باید مد نظر داشته باشید نرخ ریسک آن کشور است. نرخ ریسک به دو شکل ارزیابی می شود .در نوع اول شرایط عمومی کشور مانند شرایط سیاسی٬ اقتصادی و … بررسی می شود و در نوع دوم شرایط محیطی برای ایجاد یک کسب و کار مورد بررسی قرار می گیرد. در شکل های زیر شما می توانید این دو نوع نرخ ریسک را در مورد کشور اتریش ببینید که جزو پایین ترین نرخ های ریسک در بین تمامی کشور های جهان است.

2 5 ثبت شرکت در اتریش

در مورد مالیات در خصوص ثبت شرکت اتریش نیز می توان گفت که کشور اتریش در بین کشور های اروپایی جزو کم مالیات ترین کشور ها است. نرخ مالیات بستگی به سود سالانه شما دارد. یعنی هر سال طبق ارایه حسابدار شما و سود مالی سالیانه شما یک درصد مشخص برای مالیات برای شما ارایه می شود. در جدول زیر می توانید نرخ مالیات بر درامد در کشور اتریش را در سال ۲۰۱۸ ملاحظه بفرمایید که ستون اول میزان درامد شما و ستون دوم میزان مالیات است.

تا €11 000 0%
€11 000  تا  €18 000 25%
€18 000  تا  €31 000 35%
€31 000  تا  €60 000 42%
€60 000   تا €90 000 48%
€90 000   تا €1 000 000  50%
بیشتر از  € 1 000 000 55%

یک سری قوانین مالیاتی نیز در کشور اتریش وجود دارد که می تواند به افرادی که در این کشور شرکت ثبت میکنند کمک کرده تا مالیات کمتری بپردازند. از این موارد می توان به شغل های که در ارتباط با آموزش هستند اشاره نمود که مشمول ۲۰ درصد کسر مالیات میشوند و یا  طرح های تجاری که در زمینه های تحقیقاتی هستند و تحقیقات آنها موجب پیشرفت کشور است می توانند تا ۳۵ درصد از هزینه های صرف شده سالانه در این زمینه را دریافت کنند.

ثبت شرکت در اتریش و نقاط مثبت

یکی از مهم ترین نکات در ثبت شرکت اتریش  امتیازاتی است شما با این روش به دست خواهید آورد، که می توان از جمله این امتیازات به موارد زیر اشاره کرد:

ثبت شرکت در اتریش و وکیل ثبت شرکت در اتریش و خدمات مؤسسه MIE

موسسه حقوقی ملک پور؛ همکار موسسه مشاوره ای MIE  اتریش کلیه خدمات مربوط  به ثبت شرکت اتریش و اخذ اقامت پس از آن را ارایه می کند. وکلا ٬ مشاورین بیزینسی و متخصصان ما کلیه تجارب و اطلاعات لازم در مورد ثبت شرکت اتریش را برای کمک به شما و دستیابی به اهدافتان در اختیار شما خواهند گذاشت. تیم ما با شناخت کامل قوانین اداره مهاجرت در کشور اتریش و سفارت اتریش در تهران و همین طور بازار کسب و کار در کشور اتریش و به ویژه شهر وین خدمات زیر را به شما ارایه می کنند:

 • پشتیبانی و راهنمایی کامل شما برای استارت یک تجارت موفق در کشور اتریش

 • خدمات و راهنمایی شما برای اجاره محل مورد نظر و پروسه قانونی خرید و یا اجاره این محل برای تجارت شما

 • راه اندازی دفتر و یا شعبه های بیشتر برای تجارت شما پس از ثبت شرکت اولیه

 • تهیه کامل طرح تجاری متناسب با خواسته های شما و نیاز بازار کشور اتریش

 • پشتیبانی کامل از شما برای به دست آوردن ارتباطات مورد نیاز با شرکت های خارجی و اتریشی

 • پشتیبانی کامل در خصوص ارتباط با ادارات و ارگان های دولتی مانند اداره مالیات٬ بانک ها٬ اداره مهاجرت و...

 • آماده سازی و بازبینی قرارداد های مورد نیاز شما در شرکت ثبت شده

ثبت شرکت در اتریش و مراحل آن

ثبت شرکت در اتریش دارای مراحل و ضوابطی می باشد که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت:

 1. در مرحله اول ثبت شرکت اتریش شما باید نوع شرکت مورد درخواست خود را تعیین نمایید.
 2.  در مرحله بعدی برای ثبت شرکت اتریش شما نیاز به یک نام تجاری دارید که در قسمت مربوطه اطلاعات آن خدمت شما داده شد.
 3.  مرحله سوم مرحله تهیه مدارک است که می باید به شرح زیر تهیه شوند:

 • کپی تمام صفحات پاسپورت متقاضی و همراهان آن

 • ترجمه مدارک تحصیلی فرد متقاضی به همراه تایید سفارت آن که در سفارت اتریش در تهران انجام می گیرد

 • ترجمه عقد نامه برای متقاضیان متاهل به همراه تایید سفارت

 • ترجمه نامه عدم سو پیشینه متقاضی به همراه تایید سفارت

 • اجاره نامه و یا سند ملک مورد نظر که محل شرکت شما در آن قرار خواهد داشت

4. بعد از این مرحله شما باید میزان سرمایه شرکت و نحوه تقسیم سهام بین شرکا را مشخص نمایید و اعضای شرکت را تعیین کنید.
که این مورد در اساسنامه شرکت قید می شود.

5. تهیه مهر رسمی شرکت

6. اگر شما در کشور اتریش حضور نداشته باشید باید یک وکیل و یا نماینده قانونی برای انجام این امور معرفی نمایید.

ثبت شرکت در اتریش و انتخاب نام شرکت:

شما برای انتخاب نام شرکت خود در کشور اتریش می باید کمی منعطف باشید چرا که این نام نباید به هیچ عنوان تکراری باشد و توسط هیچ شخص یا ارگانی قبل از شما نباید استفاده شده باشد. در این مرحله که توسط وکیل شما انجام می شود شما نام های مورد نظر خود را به وکیل ارایه کرده و وکیل شما از طریق استعلام های قانونی امکان پذیر بودن ثبت شرکت شما با نام مورد نظر را بررسی میکند.

ثبت شرکت در اتریش و تعیین قوانین شرکت:
برای اینکه شما بتوانید یک شرکت در کشور اتریش ثبت کنید باید یک اساسنامه نیز تهیه کنید. در اساسنامه شرکت شما شرح فعالیت شرکت شما و همچنین قوانینی که شما و شرکای تان موظف به اجرای آن هستید میباید قید شوند. شما در این اساسنامه شرح اصلی فعالیت های شرکت خود را تعریف میکنید. البته در آینده می توانید این شرح فعالیت ها را تغییر نیز بدهید که باید مورد تایید اداره کار قرار بگیرد.

ثبت شرکت در اتریش و طرح تجاری

یکی از مواردی که برای ثبت شرکت اتریش مورد نیاز است طرح تجاری است. این طرح تجاری که به Business plan هم معروف است یک طرح تجاری شامل تمامی اطلاعات شرکت شما است. این طرح باید توسط دولت اتریش تایید شود تا به شما اجازه ثبت شرکت داده شود. این طرح در درجه اول باید توسط خود متقاضی نوشته شود٬ اما از آنجایی که اکثر متقاضیان اصول و مبانی نوشتن این طرح را نمی دانند از وکلا و مشاورین تجاری کمک می گیرند. همین طور شما می توانید یک طرح آماده که توسط شخصی دیگر نوشته شده است را خریداری نمایید. مشاوران تجاری و وکلای ما در موسسه حقوقی ملک پور در تهیه طرح تجاری مورد علاقه شما از ابتدا تا انتها در کنار شما خواهند بود و می توانند کل مراحل تهیه طرح تجاری شما را به عهده بگیرند.

ثبت شرکت در اتریش و نکات مهم نهایی

مهم ترین نکته در خصوص ثبت شرکت در کشور اتریش این است که پروسه ثبت شرکت پروسه ای کاملا حقوقی است و در این پروسه نیاز به وجود وکیل رسمی کشور اتریش است. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در کلیه مراحل ثبت شرکت در این کشور از حضور وکیل رسمی کشور اتریش استفاده می نماید. دیگر نکته مهم در خصوص ثبت شرکت اتریش اطلاع از هزینه های آن است که در قسمت هزینه ها توضیح داده شد و حتما توسط متقاضی می باید در نظر گرفته شود. دقت بفرمایید قبل از هر گونه اقدام برای ثبت شرکت اتریش حتما با کارشناسان ما مشورت بفرمایید.

ثبت شرکت در اتریش و سخن پایانی

در این مقاله سعی بر این شد موارد و مباحث مربوط به ثبت شرکت در اتریش و پروسه حقوقی آن مورد بررسی قرار بگیرد تا راهنمای کاملی باشد برای متقاضیان ثبت شرکت در اتریش . کشور اتریش و به ویژه شهر وین به دلیل سطح زندگی بسیار بالا و همچنین خدمات شهروندی درجه یک همواره یکی از مقاصد مورد توجه مهاجران ایرانی بوده است و به طور کلی می توان گفت که ثبت شرکت در اتریش یکی از بهترین راه ها برای اخذ اقامت کشور اتریش برای خود و اعضای خانواده متقاضیان مهاجرت به اتریش است. تیم حقوقی ما در موسسه حقوقی ملک پور؛ همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش کلیه خدمات در خصوص ثبت شرکت در اتریش و خدمات پس از آن را ارایه میکند. چنانچه در این مورد سوالی دارید می توانید سوالات خود را در قسمت انتهایی همین مقاله بنویسید تا کارشناسان و مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند و همین طور برای اخذ اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت اتریش می توانید با شماره های تماس ما ارتباط گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.

law ثبت شرکت در اتریش
2 پاسخ
 1. مسعودژاله رجبی گفته:

  سلام ووقت بخیر
  اطلاعات اولیه و مورد نیازقابل فهمی را در طبقه بندی روشن ارایه نمودید ،ثبت صددرصد با مالکیت ایرانی یک شرکت اشاره شده ولی خرید زمین ویا ساختمان برای اتباع ایرانی طبق قانون اتریش مجاز است یا خیر ؟ ولطفا مناطق ازاد تجاری ویا مناطق ویژه اقتصادی را اتریش را که ظرفیت اقتصادی متفاوت از سرزمین اصلی است برای فعالیت بازرگانی و یا تولیدی ویابا مشارکت شرکت های اتریشی ویاچند ملیتی اگر بسته اطلاعاتی وجود دارد ؟راهنمایی نمایند.
  با ارادت وسپاس :دکتر مسعود ژاله رجبی

  Rating: 4
  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 4