ثبت شرکت در آذربایجان و بررسی شرایط آن

ثبت شرکت در آذربایجان، راه های ثبت شرکت در آذربایجان و راه های اخذ اقامت آذربایجان از طریق ثبت شرکت در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. آیا از طریق ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان می توان اقامت دائم گرفت؟ ثبت شرکت در آذربایجان از چه طریقی امکان پذیر می باشد؟ امید است این مقاله که توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تهیه و تدوین شده است بتواند پاسخگوی سئوالات و ابهامات ذهنی شما عزیزان باشد؛ در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت شرکت در آذربایجان می توانید با متخصصان موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید.

 • ثبت شرکت در آذربایجان و شرایط عمومی آن
 • ثبت شرکت در آذربایجان و اخذ اقامت آن
 • ثبت شرکت در آذربایجان و استانداردهای سرمایه گذاری در آذربایجان
 • ثبت شرکت در آذربایجان و انواع شرکت
 • ثبت شرکت در آذربایجان و هزینه آن
 • ثبت شرکت در آذربایجان و حداقل سرمایه اولیه
 • ثبت شرکت در آذربایجان و ریسک ها، مالیات و نکات مهم
 • ثبت شرکت در آذربایجان و نقاط مثبت
 • ثبت شرکت در آذربایجان وکیل ثبت شرکت و خدمات مؤسسه MIE
 • ثبت شرکت در آذربایجان و مراحل ثبت آن
 • ثبت شرکت در آذربایجان و طرح تجاری
 • ثبت شرکت در آذربایجان و نکات مهم نهایی
ثبت شرکت در آذربایجان ثبت شرکت در آذربایجان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ثبت شرکت در آذربایجان و مقدمه ای بر آن

ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان به دلیل نزدیک بودن به ایران و ارزان بودن هزینه زندگی در این کشور  مورد توجه هموطنان گرامی ما بوده است. امکان تردد سریع و دسترسی به خطوط هوایی و زمینی و نزدیکی آب و هوا می تواند در این مهم مورد توجه باشد. ثبت شرکت در این کشور اگر همه مدارک آماده باشد ظرف سه روز انجام می شود. هزینه های زندگی در این کشور ارزان است و راه اندازی شرکت در این کشور در زمینه های مختلف امکان پذیر است. اما تنها به شرط سرمایه گذاری به مبلغ 500،000 منات در این کشور می توانید اقامت آذربایجان را اخذ نمایید؛ حال این سوال مطرح می شود که صرف این هزینه برای ثبت شرکت در آذربایجان انتخاب درستی می باشد یا با هزینه ای مشابه می توان در کشورهای برتر دنیا اقامت کسب نمود؟ در ادامه در خصوص جزئیات ثبت شرکت در آذربایجان توضیحات لازم ارائه می شود.

ثبت شرکت در آذربایجان و شرایط عمومی آن

ثبت شرکت در آذربایجان یکی از گزینه های سرمایه گذاری در آذربایجان می باشد که تحت شرایطی می تواند موجب اخذ اقامت آذربایجان گردد. جمهوری آذربایجان با مساحتی در حدود 86،600 کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر 9،611،700 میلیون نفر در شمال ایران قرار گرفته است. این کشور که در اوراسیا واقع شده است، روزگاری جزئی از خاک ایران بوده است. پایتخت این کشور باکو یا بادکوبه بوده و لنکران و گنجه از شهرهای معروف این کشور است. این کشور به دلیل نزدیکی فرهنگ و آداب و رسوم به ایران و اینکه امکان مسافرت و تردد از مرز هوایی و هم از مرز زمینی از طریق مرز آستارا به این کشور وجود دارد، مورد توجه ایرانی ها چه برای سفرهای توریستی و چه به سبب سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آذربایجان می باشد. اما در واقع باید دید که ثبت شرکت در این کشور به چه ترتیبی سبب اخذ اقامت آذربایجان و به دنبال آن موجب اخذ پاسپورت آذربایجان می شود. با توجه به گزارش بانک جهانی در سال 2018، آذربایجان در رتبه 18 رتبه بندی کسب و کار به دلیل جذابیت های سرمایه گذاری در بین 190 کشور قرار گرفته است. ایرانی ها برای رفتن به آذربایجان نیازی به ویزا ندارند و تردد بین این دو کشور به راحتی صورت می پذیرد.

ثبت شرکت در آذربایجان 3 ثبت شرکت در آذربایجان

ثبت شرکت در آذربایجان و اخذ اقامت از طریق آن

ثبت شرکت در آذربایجان از سوی افراد خارجی در این کشور به خصوص ایرانی ها علاوه بر کسب درآمد برای اخذ اقامت آذربایجان هم می باشد. متقاضیان سرمایه گذاری در آذربایجان که قصد ثبت شرکت در این کشور را دارند بایستی حداقل مبلغ 500،000 منات در آذربایجان سرمایه گذاری نمایند و 5 نفر از شهروندان آذربایجان به صورت تمام وقت و یا 10 نفر از شهروندان دایم کشور به صورت پاره وقت در این شرکت مشغول به کار شوند. در مجموع بایستی 80 درصد پرسنل شرکت آذربایجانی باشند. در این صورت در ابتدا یک ویزای 3 ساله صادر می شود و بعد از این مدت مجدداً برای 3 سال دیگر قابل تمدید می باشد. این حالت تنها موردی در آذربایجان می باشد که مجوز اقامت بیشتر از 1 سال صادر می شود.

ثبت شرکت در آذربایجان و استانداردهای سرمایه گذاری

ثبت شرکت در آذربایجان یکی از گزینه های سرمایه گذاری در آذربایجان می باشد و به جهت سرمایه گذاری در این کشور بایستی به موارد مهم و حیاتی در این کشور توجه بسیار نمود چرا که در این پروسه سرمایه و حاصل دسترنج یک عمر اشخاص در گیر می باشد. از مهم ترین موارد سرمایه گذاری در یک کشور دانستن نرخ رشد اقتصادی در این کشور می باشد. با توجه به نمودار ارائه شده از سوی بانک جهانی اقتصاد که این پارامتر را از سال 1991 تا 2017 مورد مطالعه و بررسی قرارداده است، تنها در یک دوره خاص این شاخص در حدود سال های 2005 تا 2007 دارای رشد خوبی بوده است اما به مرور کاهش چشمگیری داشته است و در آخرین آمار گیری منفی می باشد و این یک زنگ خطر برای این کشور می تواند باشد.

ثبت شرکت در آذربایجان 4 ثبت شرکت در آذربایجان

و اما دیگر شاخصه مهم و اساسی که باید در مقوله ثبت شرکت در آذربایجان باید به آن توجه نمود میل به مبارزه به فساد در کشور آذربایجان است، که می تواند در خصوص سلامت سیستم حقوقی در این کشور اطلاعات مهمی را به سرمایه گذاران در آذربایجان ارائه نماید. وجود فساد در یک کشور می تواند امنیت سرمایه گذاری را به خطر اندازد. در نمودار زیر میزای کنترل فساد در آذربایجان بررسی شده است. 

ثبت شرکت در آذربایجان 5 ثبت شرکت در آذربایجان

شاید یکی از نقاط ضعف سرمایه گذاری در آذربایجان وجود فساد در سیستم های نظارتی و حقوقی این کشور است که این نمودار با بررسی از سال 1996 تا 2017 گویای این اصل مهم است.

سرمایه گذاری در آذربایجان

ثبت شرکت در آذربایجان و انواع آن

ثبت شرکت در آذربایجان می تواند در قالب یکی از موارد زیر صورت پذیرد.

 • ثبت شرکت با مسئولیت محدود در آذربایجان (LLC)

  این نوع شرکت، بیشترین نهاد تجاری در آذربایجان می باشد و برای هر نوع تجارتی در آذربایجان مناسب می باشد. محدودیتی برای حداقل سرمایه و یا تعداد افرادی که قصد سرمایه گذاری در این نوع شرکت را دارند وجود ندارد. سرمایه اولیه شرکت در ابتدا بایستی به حساب شرکت منتقل گردد. در این نوع شرکت بنیان گذار شرکت می تواند علاوه بر سهم خود در سرمایه اولیه مسئولیت های بیشتری را بر عهده گیرد.

 • ثبت شرکت با سهامی عام در آذربایجان (JSC)

  این نوع شرکت جهت فعالیت در مقیاس بزرگ تر از شرکت های با مسئولیت محدود طراحی شده است که توسط یک یا چند موسس یا افراد و اشخاص حقوقی تشکیل می شود. یک صندوق مشخص به سهام اختصاص داده می شود و شرکت می تواند سهام خود را آزادانه منتقل کند و در اختیار عموم قرار دهد. سهامداران شرکت به میزان بدهی و وظایف محوله خود در شرکت سهیم هستند. این نوع شرکت بایستی از هئیت مدیره، شورای نظارت و کمیسیون حسابرسی که در نشست عمومی سهامداران انتخاب می شوند تشکیل شود.

 • ثبت شرکت با سهامی خاص در آذربایجان

  این نوع شرکت توسط یک هئیت مدیره اداره می شود که می تواند توسط یک یا چند شخص حقوقی تأسیس شود که هر کدام دارای سرمایه متعارفی هستند که به شکل سهام تقسیم می شود. تفاوت این نوع شرکت با شرکت سهامی عام در این است که سهام این شرکت نمی تواند منتقل شود و یا به مردم واگذار شود.

 • ثبت شرکت با مشارکت عمومی در آذربایجان (GP)

  این مدل شرکت بین دو یا چند شخص قانونی که می توانند بنیانگذاران این شرکت باشند تشکیل می شود که کلیه افراد به صورت کامل مسئول بدهی ها و امور کسب و کار در این شرکت می باشند.

 • ثبت شرکت با مشارکت محدود در آذربایجان (LP)

  همانند شرکت های مشارکت عمومی می تواند توسط دو یا چند فرد یا شرکت تأسیس شود اما همه آن ها مسئولیت نا محدود نخواهند داشت و حداقل یک نفر می تواند به صورت کامل مسئول باشد و این شخص می تواند در فعالیت های کارآفرینی مشارکت نداشته باشد.

 • ثبت شرکت شعبه شرکت خارجی در آذربایجان

  این نوع شرکت در واقع فقط توسط افراد خارجی که در کشور خود صاحب شرکت بوده و به دلیل گسترش فعالیت های خود در کشور آذربایجان قصد تأسیس نمایندگی یا شعبه شرکت اصلی را دارند. شعبه شرکت تنها یک موسسه گسترش دهنده یک نهاد قانونی خارجی در آذربایجان است و رفتارهای مالیاتی این شرکت مانند شرکت های سهامی در آذربایجان بوده و می تواند سود حاصل از فعالیت خود را به خارج از کشور آذربایجان منتقل نماید. ثبت این حساب ها در نهادهای دولتی آذربایجان الزامی می باشد. شعبه شرکت یک نهاد قانونی می باشد که باید براساس بازاریابی و تبلیغات شرکت مادر خود در آذربایجان فعالیت نماید.

ثبت شرکت در آذربایجان و هزینه آن

ثبت شرکت در آذربایجان مستلزم هزینه هایی می باشد که در حالت های متفاوتی از شرکت ها با هم فرق می کنند به عنوان مثال جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود هزینه ثبت نام 11 منات آذربایجان می باشد که این مبلغ بایستی به محض اقدام جهت تأسیس شرکت پرداخت شود. هزینه ثبت شرکت هایی که شعبه یک شرکت خارجی در اذربایجان باشند 220 منات می باشد. مقاله ثبت شرکت در آذربایجان توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تهیه و تدوین شده است و هرگونه کپی و یا تغییر در آن غیرقانونی بوده و این کار هم از لحاظ شرع و هم عرف ممنوع می باشد.

ثبت شرکت در آذربایجان و حداقل سرمایه اولیه

ثبت شرکت در آذربایجان با توجه به انواع شرکت های قابل ثبت در این کشور سرمایه های اولیه متفاوتی می تواند داشته باشد. به عنوان مثال در شرکت های سهامی عام حداقل سرمایه مورد نیاز بین 2،000 منات تا 4،000 منات می باشد. یا در شرکت های سهامی خاص مقدار سرمایه اولیه مطرح نبوده و هر شخص سهام دار با هر میزان سرمایه دلخواه می تواند حضور داشته باشد. اما نکته مهم برای افراد خارجی که تمایل دارند به قصد ثبت شرکت در آذربایجان اقامت این کشور را بگیرند باید حداقل 500،000 منات در این کشور سرمایه گذاری نمایند تا بتوانند اقامت آذربایجان را اخذ نمایند. سرمایه اولیه هر شرکت باید ظرف مدت معینی به حساب شرکت منتقل شود.

خرید ملک در آذربایجان

ثبت شرکت در آذربایجان و ریسک ها، مالیات و نکات مهم

ثبت شرکت در آذربایجان را علاوه بر مواردی که عنوان شد باید از منظر خطرات احتمالی سرمایه گذاری در آذربایجان نیز مورد تحلیل و بررسی قرار داد یکی از مواردی که در خصوص سرمایه گذاری در این کشور باید  بررسی شود دانستن این نکته اساسی است که تولید ناخالص داخلی در این کشور به چه صورت است. تولید ناخالص داخلی شامل مجموع ارزش کالا و خدماتی است که در یک دوره یک ساله در یک کشور تولید می گردد و هر چه نرخ این عدد پایین باشد نشان از ضعف اقتصادی در آن کشور است. این پارامتر مهم و اساسی در آذربایجان نوسانات شدیدی در چند سال اخیر داشته است و در آخرین حد خود به صفر نزدیک است. نمودار زیر گویای این اصل مهم است.

ثبت شرکت در آذربایجان 6 ثبت شرکت در آذربایجان

همانگونه که سرمایه گذاری یک دوراندیشی برای سرمایه گذاران می باشد داشتن چشم انداز سیاسی از کشوری که قصد سرمایه گذاری درآن را داریم بسیار مهم و حیاتی می باشد. چشم انداز ریسک سیاسی در آذربایجان چند سالی می باشد که روی عدد 5 ثابت است و کمترین حد استاندارد این پارامتر در کشورهای پیشرفته و طراز اولی مانند اتریش چند سال است که روی عدد یک ثابت است و یا حتی در کشوری مانند  لیتوانی از سال 2016 روی عدد یک ثابت مانده است و به همین دلیل در کشور آذربایجان با توجه به تنش های سیاسی که با کشورهای همسایه خود به خصوص ارمنستان دارد مخاطراتی را می تواند به همراه داشته باشد. نمودار زیر گویای این مسئله است.

ثبت شرکت در آذربایجان 7 ثبت شرکت در آذربایجان

از سویی دیگر خطر بروز جنگ در این کشور را باید بررسی کرد چرا که همواره جنگ در هر کشوری سبب بروز رکود شدید اقتصادی و بالا رفتن نرخ بیکاری و تعطیلی صنایع خواهد شد. در نمودار زیر در این مورد در کشور آذربایجان اشاره شده است.

ثبت شرکت در آذربایجان 8 ثبت شرکت در آذربایجان

از دیگر موارد مورد بررسی در خصوص ثبت شرکت در آذربایجان آگاهی از نرخ مالیات در این کشور است؛ حداقل نرخ مالیات در کشور آذربایجان 20 درصد می باشد. مهلت تحویل اظهار نامه مالیاتی در آذربایجان 31 مارس هر سال می باشد. این مهلت در برخی از مواقع ممکن است تا 3 ماه تمدید شود. این نرخ مربوط به مالیات بردرآمد می باشد. همه شرکت های درگیر در کسب و کار و یا شرکت های وارد کننده کالا و خدمات به آذربایجان موظف به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده در این کشور می باشند و نرخ این مالیات 18 درصد می باشد.

ثبت شرکت در آذربایجان و نکات مثبت و منفی

ثبت شرکت در آذربایجان با توجه به نکاتی که تا کنون در خصوص آن عنوان شد موارد مثبتی نیز دارد که به برخی از آنها اشاره می شود. یکی از نکات مهمی که در ثبت شرکت در کشورهای مختلف مطرح است مدت زمان مراحل اداری ثبت شرکت در آن کشور می باشد؛ در کشور آذربایجان مراحل ثبت شرکت ظرف مدت 3 تا 7 روز امکان پذیر می باشد. از دیگر موارد مثبت ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان نزدیکی این کشور به ایران می باشد که این نکته شاید برای بسیاری از عزیزانی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند و همچنین کسب و کار داخل ایران خود را نیز تمایل دارند اداره کنند می تواند حائز اهمیت باشد. از دیگر نکات مثبت ثبت شرکت در این کشور ارزان بودن نیروی کار به نسبت سایر کشورهای اروپایی بوده و همچنین با توجه به درصد پایین شاخص بیکاری در این کشور شرایط مساعد کار در این کشور می باشد.

در کنار این نکات مثبت مواردی نیز وجود دارد که می توان از آن به عنوان نکات منفی ثبت شرکت در آذربایجان از آن یاد کرد.

 • میزان سرمایه ایی که جهت سرمایه گذاری در آذربایجان احتیاج است تا افراد سرمایه گذار موفق به اخذ اقامت آذربایجان شوند برای کشوری مانند آذربایجان بسیار بالاست و با همین میزان سرمایه و چه بسا بسیار پایین تر از این 500،000 منات می توان در کشورهای اروپایی عضو شنگن سرمایه گذاری نمود و اقامت این کشور ها را اخذ نمود.

 • زیر ساخت ها در جمهوری آذربایجان بسیار ضعیف می باشد.

 • با توجه به نمودار میل مبارزه با فساد اداری در جمهوری آذربایجان در همین مقاله و وجود فساد اداری در این کشور رشوه خواری در این کشور وجود دارد.

 • وضعیت اخذ اقامت در آذربایجان مبهم است و قوانین این کشور به روشنی در این خصوص اظهار نظر نمی کنند.

 • تنش های سیاسی کشوری مانند آذربایجان بالاست و احتمال بروز جنگ در این کشور می تواند تبعات منفی فراوانی به همراه داشته باشد.

 • دوری این کشور به حوزه شنگن و کم ارزش بودن پول رسمی آذربایجان (منات) به نسبت ارزهای معتبری مانند یورو از دیگر نکات منفی ثبت شرکت آذربایجان می باشد.

ثبت شرکت در آذربایجان وکیل ثبت شرکت و خدمات مؤسسه MIE

ثبت شرکت در آذربایجان با توجه به نکاتی که در خصوص میل مبارزه با فساد اداری در این کشور و مواردی که در قسمت ریسک های سرمایه گذاری در آذربایجان مطرح شد از سوی موسسه حقوقی ملک پور توصیه نمی شود و اگر هم عزیزانی تصمیم قطعی در این خصوص دارند بهتر است از طریق یک وکیل معتبر و مسلط بر حقوق بین الملل و امور سرمایه گذاری در کشور آذربایجان مراحل انجام کار خود را انجام دهند. شایان ذکر است مبلغی که در ثبت شرکت آذربایجان نیاز است تا منجر به اخذ اقامت این کشور شود یعنی 500،000 منات عددی حدود 260،398 یورو می شود و با مبالغ کمتر از این عدد نیز می توان در سایر کشورهای اروپایی که عضو شنگن نیز می باشند اقامت اروپا را اخذ نمود.

اقامت از طریق سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان

ثبت شرکت در آذربایجان و مراحل ثبت آن

ثبت شرکت در آذربایجان پس از طی کردن 5 مرحله زیر امکان پذیر است که در خصوص هر یک توضیحات لازم ارائه می گردد.

 • گرفتن فرم های مربوطه
 • تکمیل فرم به زبان آذربایجانی
 • ترجمه اسناد به زبان آذربایجانی و گرفتن تأییدیه مدارک
 • ارائه مدارک ثبت نام و گواهینامه های شرکت
 • افتتاح حساب بانکی در یکی از بانک های آذربایجان و انتقال سرمایه اولیه نهایت بعد از 3 ماه از تاریخ افتتاح

جهت اخذ فرم های مربوط به ثبت شرکت در آذربایجان باید موارد زیر انجام شود.

 • یک تقاضای رسمی جهت ثبت شرکت ارائه داد.
 • فرم مربوطه را تهیه و تکمیل کرد.
 • مشخصات فردی موسس را اعلام کرد.
 • مقررات ثبت شرکت در اذربایجان را مطالعه کرد.
 • آدرس شرکت را اعلام کرد و اجاره نامه یا سند خریداری محل شرکت را ارائه داد.
 • اخذ تأییدیه فعالیت.
 • پرداخت هزینه ثبت نام.

وظیقه انجام امور اداری ثبت شرکت در آذربایجان بر عهده اداره ثبت اسناد این کشور می باشد و این فرآیند در مدت 3 تا 7 روز انجام می پذیرد البته به شرط آنکه همه مدارک آماده باشد.

شاید بیشتر درخواست در خصوص ثبت شرکت در آذربایجان از سوی ایرانیان، ثبت شعبه شرکت در آذربایجان باشد مراحل ثبت شعبه شرکت توضیح داده خواهد شد.

اگر قصد تأسیس شعبه شرکت در آذربایجان را دارید و شرکت شما یک شرکت تجاری باشد باید در وزارت اقتصاد و دارایی آذربایجان اقدام به ثبت شرکت نمایید و معمولاً بین 2 روز تا 7 روز انجام می شود. اگر شرکت غیر تجاری باشد باید در وزارت دادگستری این اقدام را انجام دهید و این کار در وزارت دادگشتری ممکن است تا 40 روز هم به درازا بکشد.

اساسنامه شرکت مادر که توسط دفتر اسناد رسمی تأیید شده باشد، باید به تأیید سفارت آذربایجان رسیده باشد.

گواهی ثبت شرکت مادر که توسط دفتر اسناد رسمی تأیید شده باشد، نیز باید به تأیید سفارت آذربایجان رسیده باشد.

نامه درخواست راه اندازی شعبه شرکت در آذربایجان که مورد تأیید دفتر اسناد رسمی رسیده و سفارت آذربایجان آن را تأیید کرده باشد. مراحل ثبت شعبه شرکت در آذربایجان کمی پیچیده تر از ثبت شرکت های دیگر است و ممکن است اسناد اضافه تری نیاز باشد و موسس موظف به ارائه آن مدارک است.

ثبت شرکت در آذربایجان و طرح تجاری

ثبت شرکت در آذربایجان باید طرح تجاری داشته باشد. طرح تجاری در آذربایجان باید با استراتژی مشارکتی در کشور آذربایجان سازگار باشد و در این طرح تجاری باید همکاری نزدیک با سند چشم انداز دولت آذربایجان پیش بینی شده باشد. طرح تجاری باید دارای تنوع اقتصادی سریع و رشد اقتصادی غیر نفتی و رقابتی بوده و همسو با فرصت های صادراتی جمهوری آذربایجان باشد.

طرح تجاری نوشته شده باید به متنوع سازی اقتصاد آذربایجان کمک کند و رشد پایدار غیر نفتی در این کشور را ترویج دهد به ویژه در پروژه های آب، زیرساخت ها و حمل و نقل. اولویت با پروژه های خدماتی و شهری می باشد. در مجموع منطبق با طرح تجاری با استراتژی مشارکت کشور آذربایجان باشد. طرح تجاری مورد نظر بایستی به تأیید برسد و بعد از آن می توان ثبت شرکت را انجام داد.

ثبت شرکت در آذربایجان و نکات مهم نهایی

ثبت شرکت در آذربایجان دارای نکاتی می باشد که به آن ها خواهیم پرداخت.

اگر یک شرکت در آذربایجان قصد استخدام نیروی خارجی داشته باشد باید در ابتدا مجوزهای لازم را اخذ نماید. دریافت این اجازه نامه حدود 20 روز کاری زمان نیاز دارد. اگر شرکتی در این کشور بدون مجوز های قانونی اقدام به استخدام نیرو نماید از سوی دولت جمهوری آذربایجان جریمه خواهد شد و این جریمه ها برای کارگر خارجی غیر مجاز بین 3،000 تا 5،000 منات بوده و برای شرکت ها و موسسات بین 30،000 تا 35،000 منات می باشد.

با توجه به وجود فساد اداری در این کشور و عدم برخورداری از زیرساخت های مناسب ثبت شرکت در آذربایجان توصیه نمی شود و قبل از اقدام به سرمایه گذاری در آذربایجان حتماً موارد سرمایه گذاری در سایر کشورهای اروپایی مانند اتریش، اسپانیا، یونان و سایر کشورها را مطالعه فرمایید و یا با یک وکیل مهاجرتی معتبر مشاوره نمایید.

پس از مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ثبت شرکت در آذربایجان و سخن پایانی

ثبت شرکت در آذربایجان، مراحل ثبت شرکت و میزان سرمایه اولیه انواع شرکت ها در آذربایجان در این نوشتار توضیح داده شد. همچنین در خصوص خطرات و ریسک های احتمالی ثبت شرکت در آذربایجان و راه های اخذ اقامت آذربایجان از طریق ثبت شرکت در این کشور به اطلاع شما عزیزان رسید. باتوجه به مواردی که ذکر شد و همچنین میزان سرمایه اولیه ای که برای اخذ اقامت آذربایجان از راه ثبت شرکت نیاز است و نکته مهم تر از آن خطراتی که این کار سرمایه عزیزان سرمایه گذار در این کشور را تهدید می کند باید عنوان کرد با همین مقدار سرمایه و یا حتی بسیار کمتر از آن می توان در کشورهای عضو شنگن اروپایی سرمایه گذاری نمود و از مزایای منطقه شنگن استفاده کرد. امید است مقاله ثبت شرکت در آذربایجان توانسته باشد به همه ابهامات ذهنی شما عزیزان پاسخ گفته باشد. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با کارشناسان موسسه تماس برقرار کرده و مشاوره تلفنی رایگان دریافت دارید و یا اینکه در انتهای همین مقاله در قسمت دیدگاه، می توانید سئوالات خود را مطرح نموده و در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت دارید.

law ثبت شرکت در آذربایجان
2 پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. به منظور سرمایه گذاری در آذربایجان با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 4